Treść opublikowana przez wiktorsam
-
[B5 AFN] Wymiana uszczelniaczy wału korbowego
Że tak powiem japitole jakie ceny! Mnie wymiana rozrządu z pompą wody kosztowała 250 zł robocizny. Ostatnio wymiana 4 poduszek pod silnikiem i skrzynią + wymiana łapy skrzyni + przy okazji wymiana oleju kosztowała 100 zł a mam wszystkie osłony więc trochę to babrania jest. Wymiana wahaczy góra kosztowała raz 50 jak poszły śruby bez oporu a raz 100 jak trzeba było z palnikiem wkroczyć za stronę. U nas są takie ceny na usługi - i moim zdaniem ceny te są ok. No ale u nas mechanik większości rzeczy sam nie robi tylko zatrudnia w tym celu ludzi wiec pewnie dla tego nie ma dylematu czy za godzinę pracy swojego człowieka wziąć 20 czy 100 zł Mowa o tym jakie to straszne jest zwalanie przodu i biadolenie o tym że przez to takie wysokie ceny też mnie dziwi - sam ostatnio sobie montowałem klimatronica, i zwalenie przodu to naprawdę bardzo niewiele pracy tym bardziej że ile potem czasu oszczędzamy na samym montażu rozrządu gdy mamy dobry dostęp. Od razu mi się kojarzy jeden "spec" od systemów alarmowych który serwisował nam w firmie alarm (satel) - mamy założone czytniki kart RFID i chcieliśmy żeby spiął nam kompa z centralą żeby łatwiej zarządzać użytkownikami w systemie . Koleś oczywiście się zgodził i krzyknął 2000zł. Jako że z zawodu jestem informatyk to się spytałem co jest takiego trudnego w podpięciu kabelka między komputerem a centralą i zainstalowaniu darmowego programu do jej obsługi że kosztuje to 2000 zł Koleś mi opowiedział "bo trzeba zestawić połączenie szeregowe" Ja na to powiedziałem że w takim razie sam "zestawię" to połączenie i zainstaluję program a on niech nam tylko doda administratora bo tylko on miał dostęp administracyjny do centrali - za to wziął już 300 zł, a ja w 3 minuty zainstalowałem program i podpiąłem zwykły kabelek rs za 5 zł oszczędzając dla firmy 1700 zł Wydaje mi się że to samo jest z mechaniorami - wymyślają jakieś straszne trudności które czyhają na nich na każdym kroku i powodują że biedni mają tyle roboty z byle pierdołą że muszą przez to kasować 2x więcej choć tak naprawdę nie ma w tym niczego niezwykłego. A już zwalanie pasa przedniego w audi to jeszcze raz powtórzę to max 30 minut roboty a za to jaki potem dostęp !
-
[B7 BKN] 3.0 TDI trzęsie autem na wolnych obrotach i podczas jazdy niedosyt mocy.
O cwaniaka mamy No to jak podłączyłeś kompa to zrobiłeś pewnie logi - wrzuć na forum to pomożemy
-
[B5 1Z] Dymienie....
U mnie dymi w minusowych temperaturach na biało do puki się nie zagrzeje, potem czysto. Przy takich temperaturach jak dzisiaj - około 3-5 stopni praktycznie zero dymku już od odpalenia.
-
[B5 AHU] Jaki alternator do AHU?
Ja też mam alternator bez sprzęgiełka. Na 99 % taki był montowany fabrycznie - bosch 120A, zgadza się z nalepką wyposażenia, co więcej do mojego alternatora nie da się założyć sprzęgiełka, sprawdzałem kiedyś w katalogu INA.
-
[INNE] Świece żarowe problem z odkręceniem ...Pilna sprawa
Ja robiłem na letnim, czyli auto po jeździe, zostawiłem na godzinkę i wtedy do dzieła, ale ja wcześniej przez kilka dni lałem w gniazda świec wd40. Po tym świeczki wyszły lekko jak by ktoś zapomniał dokręcić
-
[B7 BKE] Nadpękniety pasek rozrządu dlaczego?????ale jaja!!!
JA tam jak kupuję auto dla siebie - nie ważne czy mam ks serwisową, nie ważne co mówi sprzedawca, ZAWSZE wymieniam pasek. Jeden jedyny raz nie wymieniłem jak auto było kupione od pierwszego właściciela i serwisowane w ASO w którym pracował kumpel i mnie zapewnił że rozrząd był robiony. Co z tego że mamy wpisy w książce jak ktoś mógł zrobić przewałkę, tym bardziej że z tego co widzę pieczątki w książce nie są z ASO.
-
[ALL B5] Złe prowadzenie - geometria
Wczoraj mój miał badania techniczne i tez miałem z tyłu zbieżność złą, pytałem diagnosty co z tym zrobic powiedział że nic - belka jest nieregulowana i tak trzeba po prostu jeździć. Nie wiem czy to duże odchyły były ale u mnie nie ma problemu z prowadzeniem, tył trzyma naprawdę jak przyklejony, opon nie podcina więc ja się nie przejmuję. Na śniegu tym bardziej nie mam problemów - a zimą zawsze lubię sobie poszaleć na ręcznym i powiem że u mnie wyjątkowo ciężko idzie tył wyprowadzić z równowagi. A u Ciebie kolego - opony na tyle są ok ? Co to za opony ? Może tu jest przyczyna ? d*pa lekka, słabe opony i nadsterowność gotowa ? Może jakiś zacisk lekko trzyma ? Może któreś łożysko do wymiany ? Takie rzucanie dupskiem po śniegu to wg mnie szybciej wina złych opon, wadliwych zacisków itd niż geometrii - no chyba że jest wyjątkowo mocno przekoszona.
-
[B5 AJM] Wymiana Nagrzewnicy
Nie wiem jak w polifcie ale to chyba nie jest jakiś wielki problem. Rozpinasz przewody od klimy, odpinasz nagrzewnicę, potem odkręcasz mocowania od belki podszybia - jedno przy schowku pasażera, jedno po środku obudowy nagrzewnicy jedno przykręcone do ramy tunelu środkowego i wyciągasz. Najlepiej rozebrać całą ramę tunelu środkowego i wyjąć bo tak to ciężko będzie zdemontować. W przedlifcie jest tak, może w polifcie da się inaczej wyciągnąć nagrzewnicę ale wątpię. A czemu musisz wymienić - cieknie ? Pozdrawiam
-
[ALL B5] Pytanie o koszt zawieszenia
Czytałem o tych meyle hd i rewelacji nie ma. Ja bym wolał dołożyć kilka stówek do lemków. Generalnie ja u siebie już nic innego nie wsadzę niż lemfordery po tym jak febi górne po 8 tys km powiedziały papa, z drugiej strony zakładane w tym samym czasie lemki działają dalej jak nówki. Co do samego tematu - ja wychodzę z założenia że nie ma sensu pakować od razu kompletu nowych wahaczy - ja u siebie wymieniłem tylko górne bo były wywalone, dolne mam jeszcze wszystkie fabryczne i działają u mnie już od około 20 tyś km jak złoto, wczoraj przeszły przegląd bez problemu, a jako że znajomy mi robił poprosiłem żeby naprawdę dokładnie przetrzepał - nie tylko na trzepakach, bo na nich dolne nie muszą wyjść, - wylewarował mi przód auta i łomem podważał wszystkie po kolei i szukał luzu, szarpał za koło i nic nie wyszło . Dlatego jak masz np dół ok, a do tego jakieś firmowe wahacze to bym zostawił w spokoju aż nie padną. No chyba że wszystkie to jakies noname made in china to wtedy jest sens wymieniać komplet, ale moim zdaniem jak tanio to master sport, jak dobrze to lemforder, cała reszta nie warta uwagi. Meyle HD przy cenie niewiele niższej od lemków nieopłacalne.
-
[ALL B5] Przerobienie wentylatora chłodnicy.
Jak auto Ci się wolniej nagrzewa masz problem z termostatem, żadne kombinacje z wisko nic nie dadzą tak samo jak kartoniki i inne wynalazki przed chłodnicą . Ewentualnie jeszcze może być wadliwy czujnik, ale wtedy pewnie w ogóle by Ci nie pokazywał tych 90 stopni na blacie. Podejrzewam że u Ciebie termostat się albo nie domyka całkiem i część płynu trafia na duży obieg albo otwiera się za szybko. Na szybkość ogrzewania ma też wpływ choćby osłona pod silnikiem - jak nie masz to pęd powietrza będzie Ci wychładzał olej w silniku co na pewno wpłynie na szybkość łapania temperatury Mi autko zimą łapie 90 stopni po 6-7 km jazdy miejskiej, ogrzewanie mam na 3 kreski na klimatroniku, temperaturę na 22 stopnie. Jak chcę jeszcze szybciej nagrzać to włączam obieg wewnętrzny. Tyle mniej więcej czasu powinno zabrać nagrzanie się do temp roboczej dieslowi ze sprawnym termostatem
-
[B5 AVG] Czy po wydłubaniu katalizatora auto przejdzie badanie techn. w PL?
Z takimi przeglądami to lepiej tez mają Ci co zimą robią - u mnie wypada w grudniu - właśnie wczoraj robiłem - zimą moje autko nie puści nawet najmniejszego bączka nie ważne jak bym pałował, ale w lato przy 30 stopniach na zewnątrz czasem mu się zdarzy leciutko przykopcić
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Czemu tak sądzisz - mógł mieć taką na standardzie.
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Nie wiem czy ja czasem swojego nie kupiłem od tego kolesia Opis na aukcji bardzo podobny i zamiłowanie do plaka też . Jeżeli to prawda to koleś straszny ściemniacz jeżeli chodzi o auto i można od razu między bajki włożyć info o wymienionym rozrządzie itd, trzeba dokładnie sprawdzić wyposażenie, wersję silnikową itd bo u mnie się np nie zgadzał silnik - w opisie afn a na prawdę ahu itd. Przebiegi w wszystkich autach miał zawsze niskie więc na pewno kręci - w tym zresztą widać po wymęczonym fotelu kierowcy. Co nie zmienia faktu że można u niego dostać i ładne auto czego moje jest przykładem
-
[ALL B6] Wandalizm - ktoś psiknął sprayem
No ciekawe, probowales juz takich manewrow? Znasz z autopsji przypadki zastosowania benzynki? Pomoglo? [br]Dopisany: 16 Grudzień 2011, 23:47_________________________________________________ Ta imprezka strasznie droga, wydaje mi sie ze benzynka+polerka powinna wystarczyc. Benzynki używałem do zmywania smoły z lakieru - nic się nie działo z lakierem, no może poza tym że jak masz wosk położony to też go zmyje
-
[ALL] Jaki akumulator lepszy obsługowy czy bezobsługowy?
Węszę prowokację. Zależy co kto rozumie pod pojęciem lepszy. W aucie dla zwykłego kowalskiego który nie ma pojęci o obsłudze akumulatora obsługowego lepszy będzie bezobsługowy - wsadzi go, będzie jeździł około 5 lat wymieni na nowy i tak bez końca. W samolocie gdzie bezpieczeństwo jest najważniejsze lepszy będzie obsługowy - dzięki temu że akumulator jest poddawany obsłudze wiadomo jaki jest jego stan, czy jest w stanie zapewnić start silnika w sytuacji awaryjnej itd.
-
[B5 AJM] Głośny silnik
A wy nadal nie kumacie - porównujemy silniki a nie wytłumienie! B6 jest duuużo lepiej wytłumione od b5 Normalnie jak z dziećmi - niby czytać potrafi jeden z drugim ale ze zrozumieniem czytanego tekstu to już dużo gorzej... I na koniec tej "dyskusji" w cudzysłowie bo dyskusja ma miejsce gdy przedstawia się merytoryczne argumenty a nie pisze się z zasady: BO TAK Zapominacie wszyscy że silniki PD jak i VP 1.9 tdi to tak naprawdę bardzo podobne jednostki - różnią się oczywiście metodą wtryskiwania gnojówki, zmieniona jest głowica, ale sama konstrukcja, blok to prawie to samo. I teraz jak silnik PD który ma - 4 głośne - dużo głośniejsze pompowtryskiwacze niż wtryski w VP - a to przez samą ich konstrukcję - tłok, cylinder i DUŻO wyższe ciśnienie wtrysku, głośną pompę vacuum -tandem zasilaną z wałka rozrządu, poza tym sam wtrysk jest tak samo jak w silniku na VP podzielony na dwie fazy ma być głośniejszy od motoru na VP w którym pompa nie wydaje z siebie dźwięku, nie ma vacuum-tandem, wtryski pracują znacznie ciszej niż pompowtryskiwacze... Zgadzam się że auta z tymi silnikami są generalnie cichsze ale przez zastosowane znacznie lepsze wygłuszenie a nie przez to że silnik jest cichszy od tego na VP
-
[ALL B6] Wandalizm - ktoś psiknął sprayem
Benzyna ekstrakcyjna nie ruszy ori lakieru - jest bezpieczna i na 100 % zmyjesz nią tego spreya, a jak nie to każdą lekko ścierną pastą zejdzie. Nitro może bym się bał użyć ale nie benzynki ekstrakcyjnej.
-
[B5 AJM] Głośny silnik
O kolega zimny chirurg i jego teorie a czemu w nicku numerek 2 czyżby ban był wcześniej ? A na serio - poczytaj o silnikach, poszukaj na necie - to jest oczywista oczywistość że PD jest głośniejsze a problemem pewnie jest to że Ty nie słyszałeś zdrowego silnika na VP. I mała uwaga - mówimy o silnikach a nie o wygłuszeniu !! AJM w b5 ma dodatkowe wygłuszenie nadkoli i ściany grodziowej dlatego na zewnątrz będzie (może) cichsze od starych kondonów pokroju 1z ahu czy afn. PD jest głośniejsze ze względu na DUŻO większe ciśnienie samego wtrysku - 2000 bar kontra 300 bar w przypadku VP Do tego głośna pompa vacuum-tandem, zasilanie z wałka rozrządu, cztery głośne pompowtryskiwacze itd Po prostu konstrukcja nie ma szans być cichsza od VP! Poczytaj może o PD - a szczególnie o ich wadach - główna podpowiem to głośna i twarda praca. No ale nie pierwszy raz kolega Zimny Chirurg "błysnął" na tym forum i podejżewam że żadne argumenty go nie przekonają - w końcu ma auto na PD i to jest niemożliwa niemożliwość żeby jakieś vp było cichsze !!! Auto Zimnego Chirurga najcichsze jest i BASTA!
-
[B5 AJM] Głośny silnik
Panowie oczywiście że VP jest cichsze od PD, dlatego między innymi w b5 audi w autach z silnikami na PD dołożyło dodatkowe wygłuszenia pod maską. Ciche to są dopiero silniki CR
-
[B5 AFN] Zegary Anglik, benzyna=>Europa, TDi
Ja wsady znalazłem na forum elektroda a wgrać możesz np vag k +can commander - ja tak wgrywałem - wystarczył chiński kabelek za 70 zeta
-
[B5 1Z] Korekcje wtrysków
Zainteresował mnie post leo... Mój AHU ma taki problem że czasami korekcje mam idealne, czasem gorsze. Nie wiadomo od czego to zależy Nigdy nie są tragiczne - nie przekraczają 1 ale i tak się zastanawiałem co na to może wpływać. Jak by co moje logi są na forum
-
[B5 1Z] Napinacz paska wielorowkowego - oryginał czy zamiennik?
Czyli potwierdza się że ruville to też ina bo na kółku też miałem wybite FAG , ale za ruville płaciłem coś około 180 zeta z tego co pamiętam.
-
[B5 AFN] Zegary Anglik, benzyna=>Europa, TDi
W zależności od rocznika licznika wystarczy wymiana tarcz (przedlift), albo trzeba zmienić tarcze i wsad (nowsze liczniki). Co do konwersji benzyna - tdi to albo zmieniasz kodowanie i na obrotku od benzyny pokazuje Ci poprawnie, albo zmieniasz wsad i tarczę i wtedy masz jak w oryginale TDI
-
[ALL] Elastyczność silnika, czyli ile sekund od 60-100 km/h i 80-120 km/h
A n75 sprawny bo jakoś dziwnie stałe te wartości bost valve
-
[B7 BRD] Nierówna praca silnika w zakresie do 2000rpm mocno- później słabiej.
Panie nikt Ci nie odpowiedział to od razu zabieram zabawki i idę ? Myślisz że ktoś patrzy - a to ten kolo to mu nie odpowiem chociaż wiem ?? Kutfa jak bym wiedział to bym pomógł, tam gdzie mam wiedzę na jakiś temat staram się pomóc ale jeżeli nie mam zielonego pojęcia to mam pisać trzy po trzy ? Podejrzewam że większość tego forum widzi tą sprawę podobnie... A Twoje zachowanie - dziecinada