Treść opublikowana przez IDUAL
-
Transimiter car audio - ma ktoś doświadczenie ???
Ja miałem transmiter na 25 zł z alledrogo i faktycznie jakość do wytrzymania ale bez rewelacji. Ale byłem kiedyś u kuzyna w górach i jego kolega przyniósł swój nie wiem co to była za firma ale ten transmiter miał wyświetlacz kolorowy i kosztował ok 140 zł. Ale jakością nie odbiegał od CD. Jechaliśmy z Żywca co Łodzi i ani raz nie zaszumiał.
-
[ALL B7] Ma ktoś może takie felgi ?
Kolego jak wpadły ci w oko to kupuj i jeździj. Mi że sie podobają ori z audi 100 R15 7,5' to na takich jeżdze a nie pytam innych co o tym sądzą. Czarne fele fajnie wyglądają w czarnym aucie szczególnie jak mają czerwoną obramówkę. Przynajmniej mi sie tak podoba.
-
[B5 AFN] Dawka paliwa
Kolego na tym logu mieżymy dawke na postoju na rozgrzanym silniku 90st. Jeżeli wtedy dawka jest w granicach 3 to znaczy że dawka jest duża a jeżeli na wolnych obrotach na rozgrzanym silniku dawka jest 7 to znaczy że jest mała. Resztą sobie głowy nie zaprzątaj. Zawsze sprawdzamy dawke na rozgrzanym silniku i na wyłączonych osprzętach. Na inny logu tylko nie pamiętam na jakim masz spalanie w litrach na godzine zdaje sie.
-
[B5 AEB] Różnice między wsadami
Z tego co znalazłem to 588 to wsad na europe a 577 to wsad na US. Wiec może gdzieć na stronach US znajdziesz wsad.
-
[B5 1Z] Podmiana turbo
Z tego co widze po Etka to turbiny o końcówce 703 są do benzyniaków wiec odpada ona. Z końcówką 702 są do diesli.[br]Dopisany: 08 Wrzesień 2011, 08:11_________________________________________________Patrząc po etka to do silnika 1Z oraz AHU i AFF jest tylko jedna turbina o numerze 028 145 702x
-
[ALL B5] Centralny zamek
Najprawdopodobniej padła pompka centralnego lub coś nie tak z jej podłączeniem. Sprawdż wagiem na centralnym zamku czy nie ma żadnych błędów.
-
[B5 AHU] Proszę o analizę logów.
To jest chyba silnik AHH ze zmienną geometrią łopatek. Bład 17964 - za małe ciśnienie doładowania to najprawdopodobniej było przyczyną trybu awaryjnego. Przepływomież zaniża wartości i tnie dawke paliwa. Turbina jakby lekko sie przycinała ale bez tragedi. Tremostat nie trzyma do wymiany.
-
[ALL B5] Błąd air bag - kasowanie przez odłaczenie akumulatora
W sumie to błąd air bag wiec w jeżdzie nie przeszkadza no może poza kontrolką na blacie. Nie wiem czy odpięcie aku coś pomoże zawsze można spróbować odpiąć aku na 15 min i zobaczyć.
-
[B5 1Z] Proszę o pomoc cieknie mi wąż między wspomaganiem a maglem
Wąż elastyczny od pompy do przekładni kierowniczej 8D1 422 893 AE. Wiem że w miejsce pękniętego węża ciśnieniowego od turbo robiono taki myk że rożcinano węża i wstawiano rurę metalową i ściskano objemkami i działało wiec może i w tym wężu tak sie da zrobić.
-
[ALL B5] Postojówki USA - co na to Miśki?!
Niestety w naszym kraju jest tyle interpretacji przepisów ile policiantów. Myśle że jeżeli bedziesz miał mozliwość przełączenia na zwykłe postojówki to albo puszczą wolno albo przywalą najpierw mandat a potem puszczą tak jak napisałem ilu policiantów tyle możliwości.
-
[ALL B5] Stacyjka - proszę o poradę
Nie słyszałem żeby dorabiać zamek do kluczyka wieć chyba wkładki w stacyjce też nie da sie dorobic pod kluczyk. Jedyna rada żeby nie mieć kilku kluczyków to kupić z rozbitka komplet wkładek z kluczykiem.
-
[ALL B5] Błąd air bag - kasowanie przez odłaczenie akumulatora
Może kostka pod siedzeniem sie odłączyła posprawdzaj czy wszystkie są podłączone jak należy.
-
[B5 1Z] Skaczące obroty - film
Spróbuj zrobić logi w statycznym 001 widać będzie czy napięcie na sterowniku/nastawniku pompy też zmienia sie gwałtownie razem z dawką paliwa. Możliwe że to on nawala.
-
[B5 AFN] Rozrusznik 1.9 TDI 1997r
Po wymianie aku raczej nie możliwe by rozrusznik sie spalił. Jest wogle jakas reakcja na na przekręcenie kluczyka czy wogóle żadnej. \może automat w rozruszniku padł lub któryś kabel nie łączy.
-
[B5 AHU] przygasające światła i podświetlenie i falujące obroty na biegu jałowym
Ja bym zaczął od sprawdzenia ładowania na kanale 20 zdaje sie na klimatroniku badź miernikiem i zczytaniu błędów vagiem.
-
[B5 1Z] Skaczące obroty - film
Pytanie czy to obrotomież sam skacze czy silnik też zmienia obroty tak nagle choć patrząc po obrotomieżu raczej niemożliwe żeby tak szybo zmieniał silnik obroty.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Spoko spoko panowie bo zaraz bedzie pięc stron o tym że da sie zakodować stare transpondery. Napisałem już że robił mi to kumpel i najwyraźniej nie umiał lub nie wiedział jak to zrobić.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
E no bez przesady kolega mi kodował co dorabia klucze w sumie płaciłem za transponder 30 zł kodowanie miałem gratis wiec może nie umiał ale kasowo i tak mi sei u niego opłacało robić.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
U mnie nie dało sie zakodować transponderów musiałem kupić wiec dlatego tak pisze.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Nie kodujesz kluczyków tylko pastylki/transpondery które są wewnątrz plastiku. Musisz kupić nowe pastylki/transpondery i zakodować od nowa. Do tego bedziesz potrzebował pin licznika.
-
[ALL] Co kupić pod 2din?
No nie wiem czy NAVI+ znajdziesz na 400zł Jak są na alledrogo to wołają conajmniej po 600-700zł
-
[B5 1Z] Prośba o ocenę/analizę logów !
Turbo wogule nie ładuje może być problem z zaworem N75 sterującym nadciśnieniem lub w wężykach nadciśnienia. Chociaż u ciebie wygląda jakby był bypas zrobiony
-
[B6 AWX] Kłopot z uruchomieniem - nie zawsze lapie rozrusznik
Kolego jeżeli przy pyknięciu nie gasna ci kontrolki to wina leży w automacie to takie urządzonko w rozruszniku które wysówa trzpień rozrusznika żeby zakręcił silnikiem. Natomiast miałem też taki przypadek tylko że w AUDI 80 że podczas próby rozruchu było pyk i gasły kontrolki okazało sie że przewód masy który dokręcony jest do silnika nie zawsze stykał i z tąd te problemy. Ale u ciebie obstawiam automat w rozruszniku,
-
[ALL B5] Dziwny dźwięk podczas prędkości powyżej 50 kh/h
Jeżeli dzwięk jest bardziej słyszalny przy skręcie w lewo a w prawo nic też obstawiam łożyska. I nie koniecznie koło musi chodzić na boki. Jak podniesiesz samochód i zakręcisz kołem to powinno je być słychać. A sprawdzenie zbieżności nic nie da trzeba by jechać na geometrie żeby posprawdzali wszystko. Zbieżność może być ok a kąt pochylenia kół już nie.
-
[B5 AVG] Prośba o analizę logów
Ile ci bierze oleju ogólnie jak mniej niż 1l na 10000 to tragedii nie ma. W dolocie powinno być go bardzo mało tz. film olejowy Faktycznie turbo bardzo wolo wstaje kumpela miała podobne logi do ciebie i u niej wyszły problemy z podciśnieniem a i turbina nie była pierwszej świeżości.