Treść opublikowana przez OLO_GDA
-
[B5 AFN] Nieodśnieżona stacja paliw i uszkodzenie auta..
ale co konkretnie spowodowalo to uszkodzenie? bo jakos nie opisales. bylo tyle sniegu? znaczy wjechales w zaspe i cofajac cos uszkodziles? OC na pewno maja. ale kazdy ubezpieczyciel pierwsze co bedzie chcial wykazac to to ze stacja nie ponosi odpowiedzialnosci.. ze zaparkowales tam gdzie nie mozna bylo...
-
Antyradary - możliwość dobrej ceny dla Klubu
Whistlerek zapowiadał się dobrze i pierwsze testy podstawowe wyszły ładnie. Jednak po kilku miesiącach nie jest to, co warto kupić. Ile masz do wydania na takie urządzenie ? no jasne ze jak najmnije. ten whistler zainteresowal mnie ze wzgledu na cene. V1 juz swoje kosztujei jakos przez ostatnie dwa lata (odpukac) nie zaplacilem az tyle mandatow zebym sie wyrywal do kupowania az za tyle kasy. powiedzmy ze jestem sklonny wydac troche ponad tysiaka na to , ale nie zblizac sie do 2... no chyba ze nic innego niz V1 nie ma sensu kupowac. tyle ze ja jestem realista i nie licze na to ze ochroni mnie przed laserami czy innymi bajerami. po prostu zalezy mi na odroznianiu slupow z radarem pustych od pelnych. fajnie jakby sie nie nadziac na rozstawiony fotoradar no i pewnie milym dodatkiem byloby jakby czasem ostrzeglo przez suszarka (ale od tego mam CB). wczesniej wierzylem , ajk pare osob wczesniej ze wystarczy zwykla zabawka z allegro za 500 zl do tego. ale po Twoich postach postanowilem nie wyrzucac kasy w bloto i jak juz kupic to cos sensownego. wiec licze na rade;] w wysokiej cenie przeraza jeszcze mozliwosc konfiskaty przez policje... :wallbash:
-
ELSA
tyle ze po polsku jest duzo mniej niz po angielsku czy niemiecku a w nowszych modelach praktycznie nie ma nic... ale ja nie wiem bo to trzeba oryginal kupic przeciez... :gwizdanie:
-
[B7 BRD] ALVoPaździerz TDI 170 KM S-line Innen und Außen
bylem ostatnio u Alvaro. niestety to tylko makieta... ale na zdjeciach nawet wyglada
-
Antyradary - możliwość dobrej ceny dla Klubu
Oczywiście, że V1 jest godna polecenia, bo to najlepsze jak dotąd urządzenie na świecie jeżeli chodzi o antyradary. Lukasz, czy od czasu powstania tematu cos sie zmienilo w AR dostepnych na rynku? jak sie sprawdza ten Whistler Pro 78 SE bo co tu duzo mowic kosztuje polowe tego co V1 a moze nie jest az o polowe gorszy... sprawie sobie ktorys na urodziny ale kurcze od czytania tego wszystkiego w glowie sie miesza. poradz cos..
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
zrob sobie downgrade ;] ale ja tez z pol roku juz sie zabieram za te przepiecie mikrofonu ... teraz mam wszystko na wierzchu to nie ma juz wymowk...
-
[ALL B7] Klosze kierunkowskazów w przednich lampach
odgrzewam temat;] posiedzialem i na probe zrobilem jedna strone... tylko jeszcze zarowke srebrna co swieci na pomaranczowo musze dolozyc... jak wam sie widzi taka zmiana w lampkach?
-
[B5 AJM] Wszystko było pięknie aż do dziś Awaria Turbo i chyba Skrzyni Tiptronic
tam samo jak SoMeS nie wierze ze skrzynia wpada w tryb awaryjny nie wyrzucajac powodu tego stanu. nawet jezeli blad nie wskazuje wprost usterki to moze jakos naprowadzic. jak ten mechanik to taki znajomy i chociaz troche mu glupio ze nie dal rady to popros go o wydruk lub niech Ci wysle mailem wyniku skanu VAGiem wszystkich modulow.. a po drugie VAG nie sluzy tylko do odczytywania i kasowania bledow. jak ktos nie wie jak posprawdzac chociazby dzialanie elektrozaworow w skrzyni lub komunikacje miedzy silnikiem a skrzynia to po cholere mu VAG ?? tam jest tyle danych ze fachowcy od skrzyn ktorych znam sa wstanie wylapac po kolei dzialanie praktycznie wszystkich elementow skrzyni. a juz na pewno wykluczyc awarie wielu z nich.VAG to nie czarodziejska rozdzka ktora po podlaczeniu powi CI wymieni to i to a tu i tu masz przetarky kabelek. ale to potezne narzedzie ktore umozliwia monitorowanie dzialan lub nawet wymuszenie zadzialania poszczegolnych elementow i w sprawnych rekach juz dawno powinno CI wskazac usterke lub cociaz kierunek jej poszukiwania. a tego mechanika pozdrow od nas wszystkich serdecznym bóg zapłac za usługe. bo chyba nie musisz mu placic skoro nic nie potrafil zrobic??
-
[ALL] Link4 -szkoda całkowita???
na pewno w link4 bedz probowali Ci wmowic ze szkoda calkowita jest dlatego ze naprawa przekracza np 60% wartosci auta.. a to oczywisci nie prawda. nie daj sie splawic glupim pisemkiem, zazadaj wyceny, zarowno auta jak i naprawy. na pewno smieszne rzeczy tam nawypisywali...
-
[B7 BPW] Kilkakrotne głuche stuki/uderzenia z tyłu w Quattro już po ruszeniu
:gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie: ja juz nic mowie , ale z niecierpliowscia czekam na diagnoze :gwizdanie:
-
[B7 BPW] Kilkakrotne głuche stuki/uderzenia z tyłu w Quattro już po ruszeniu
mysle za na jakiejs nie za bardzo obleganej stacji diagnostycznej pozwola Ci wjechac na kanal za przysłowiowe "na piwo"...
-
Ślisko
hehe, w radio dzis dobry tekst slyszalem... jacy sa najmniejsi ludzie na na swiecie??? polscy drogowcy - wystarczy 5cm śniegu a ich już nie widać :polew:
-
Montaż elementów pakietu oświetlenie w Audi A4 B6/B7
jaby co to mam komplet kratek z podswietleniem. ostały mi sie jakos ... a ktos tam pytal o podsiwietlania tylna popielniczke. to u mnie jest tak ze popielniczka ma szybke przepuszczajaca swiatlo, a sama lampka jest w tym elemencie maskujacym ponizej popielniczki. moge spisac numer albo porobic foty bo mam to akurat rozebrane...
-
GRECJA - jakie biuro, jaki hotel czym się kierować - prośba o pomoc.
Brynia została mianowana facetem ;];] miło nam :polew: poznac KOLEGE Brynie a kamasor widocznie trafił widac na niezly hotel 3* w grecji. bo sa zakatki swiat ai europy ze 3* to naprawde cos reprezentuja, ale grecja i pare innych pańśtw tak sobie lubi dopisywac tych gwaizdek ze ja bym nie zaryzykowal. fakt ze byłem na Halkidiki i był hotel co mial 4 gwiazki ale tylko w/g ich standarow. w przewodniku bylo ze ma 3,5 i nie wyobrazam sobie nizszego standardu. nadawal sie akurat na nocelgownie, a tak to caly dzien na plazy albo wynajetym motocyklem wycieczki po okolicy - jak juz ktos wczesniej zauwazyl to jest IDEALNY srodek transportu w tamtych rejonach... to, że koledze sie trafiło i miał kameralny hotel z domowa kuchnia nie zmienia faktu ze w grecji trzeba brac poprawke i odejmowac jedna gwiazdke wzgledem naszych gwiazdek. po prostu oni do niektorych rzeczy nie przykladaja wagi i nic nie poradzimy na to. pewnie ze jak najblizej morza, choc nie zrozumialem z tym kilometrem czy dwoma. bo to 10 minut spacerku... to chyba jeszcze nikogo nie zabilo na wakacjach... gorzej jak jest 5 czy wiecej. ale w tamtych rejonach swiata lepiej polegac na opini kogos kto byl juz w tym miejscu niz na gwiazdkach ktore oni sami traktuja z przymrozeniem oka. tak samo w tym roku bylismy w bulgarii w prywatnej kwaterze za naprawde smieszna kase i pewnie bylo lepiej niz w okolicznych hotelach co maja po 4 gwiazdki,...
-
[B7 BRE] Opinie o silniku 2.0 TDI BRE
jak to ze Swieca ja BLB kupilem z przebiegiem 38 tys, sprzedalem jak mial 60 , BRD kupilem jak mial 50 , teraz ma 61 i z obwydwoma masz pod górke hehehhe :wink4: nie to zebym demonizowal awarie ktore sie pojawiaja , bo faktycznie tak samo zdanie jest o np. automatach . ludzie pisza jak cos sie psuje, najczesciej wiaze sie z duzymi kosztami i potem ciagle slucham ze automaty to sie sypia na kazdym kroku. a ja juz z 10 aut takich przerobilem i na razie tylko jedna awaria i to bedaca najprawdopodobniej skutkiem kolizji.. tak samo ciagle slysze jak mowie ze mam 3.0tdi to czy napinacz mi nei treszczy albo czy wtryski sie nie wysypaly. a znajomemu w a6 3.0 urwalo korobowd i silnik sie rozpadl to w warsztacie opowiadali ze pelno takich silnikow sie rozpada i ze ma sprzedac ;o pierwsze slysze ale z 10 osob im uwierzylo iteraz sie mnie pytaja czy tez mi sie urwie korba.... ale z drugiej strony, ciezko upierac sie ze to udane silniki , kiedy naped pompy zostal rozwiazany tak jak zostal. czyli do d*py. nie zmieni tego nawet 1000 wpisow zadowolonych userow bo po prostu w konstrukcyjnego pynktu widzenia to JEST bubel. zmierzam do tego ze nie ma co zniechecac ludzi do kupna tego silnika, czy slawnego silnika 2,5 czy z nieznanych mi przyczyn znienawidzonych u nas automatow. ale warto przedstawic ryzyko z jakim sie wiaze zakup tego wszystieko a zwlaszcza na co zwrocic szczegolna uwage przy kupnie , lub tuz po zakupie..
-
Olej ATF do skrzyni tiptronic [JAX] 6HP19 / 6HP19A 3.0 TDI
jakby gdzie wyczarowac kogos kto ma tego Dextron VI to moznaby porownac. mam gdzies chyba troche tego ORI oleju z audi, moznaby chociaz zobaczyc na oko czy maja podobne kolory i wlasciwosci.... bo jakos tak DEXTRON zawsze niby sam siebie polecal do tiptronikow a jednak nie byl to olej rozlewany w butle audi... podejrzewam ze olej pewnie by sie srpawdzil w naszych skrzyniach, tylko pytanie czy jest to ten sam olej co w ASO a jezeli nie to czy jest mieszalny z ORI olejem... bo w tym caly problem.. pewnie such skrzynia zalana innym olejejm jakos sobie poradzi. ale mieszanka nawet resztek starego oleju z innym to moze byc nieszczescie..
-
The Burj Dubai czyli najwyższy budynek świata.
no jasne ze cos innego, jednak w tamtych latach to bylo naprawde osiagniecie. miale rodzine w plocku i czesto go podziwialem.... pamietam jak sie zawalil bo papraki przy wymianie naciagu sobie nie poradzili... naprawde szkoda.
-
Olej ATF do skrzyni tiptronic [JAX] 6HP19 / 6HP19A 3.0 TDI
sorki dopiero spojrzalem na nicka i skojarzylem ze pisalismy na PW na ten temat i w sumie sie powtarzam. ale moze komus sie przyda.... z tym niewymienianiem oleju to oczywiscie jawnie leca w kulki, bo zobaczysz ze nawet Twoj olej po kolo 100 bedzie bedzie wygladal duzo gorzej niz ten ktory wlejesz. ja planuje wymieniac co 60tys. ale na szczescie nie musze lac oleju z ASO bo jezdze na tym bez plusa;] nie chce siac zametu ale jak rok temu drazylem ten temat to praktycznie nikt nic nie wiedzial. wszedzie bylem albo pierwszym klientem z 6biegowym tipem albo jednym z pierwszych... wyczyytalem gdzies nawet ze ten olej z plusem jest z jakims dodatkiem tylko, dolewanym specjalnie dla audi. a dwoch ASO wmawiano mi nawet ze olej to jest zółty, ten bez plusa a ten niebieski to tylko dodatek stosowany jak skrzynia niezbyt miekko redukuje biegi... mowili to z przekonaniem, ale poza ASO nikt mi tego nie potwierdzil wiec pewnie to jakis ich wymysl. wtedy nikt nie wiedzial jaki olej powinien byc a generalnie tak z glowy strzelali. jedni ze ten zolty, inni niebieski. sam nie wiem czy gdzies w aso nie dolewaja czego popadnie bo spec od skrzyni mowil ze widywal zielony olej w tych tipach. a to moze byc tylko wynik zmieszania niebieskiego Plusa z zóltym "bezplusem"... moim zdaniem ten super olej dla audi to zwykly marketing i naciaganie klienta. ZF w polsce z tego co wiem ma ofercie olej z plusem. w kazdym razie mial w zeszlym roku. ale nie byl dostepny od reki. stad moje kombnacje. ... przez wszystkie mozliwe zrodla nie udalo mi sie doweidziec jki to olej, znaczy kto go produkuje. sugerowano mi ze shell ale kolory sie nie pokrywaja i ciezko okresli czy parametry mial miec zbierzne.... nie ryzykowalbym czegos co nie jest zatwierdzone przez ZFa do tej skrzyni. ---------- na tej stronie co podales to chyba tylko dystrybucja na ameryke jest. a tam chyba nasza skrzynia nie wystepuje, bo jest tylko w audi i tylo w dieslach, ktore nie sa tam sprzedawane. bo w tym drzewku z modelami nie ma wogle naszej skrzyni z literka A, na koncu...
-
Olej ATF do skrzyni tiptronic [JAX] 6HP19 / 6HP19A 3.0 TDI
ASO samo nie wie co ma lac... u nas kosztuje 160 zł za litr... i jest niebieski. mozesz sprawdzic na stronie ZF a . model naszej skrzyni to 6hp19A - to A oznacza ze mamy quattro i tam jest wymagany olej lifeguard6 PLUS. w przeciwienstwie do oleju zółtego lifeguard6 ale bez plusa ktory sluzy w identycznych skrzyniach w bmw i jaguarze. przerabialem ten temat rok temu i lipa na maksa. w kazdym razie prosto od ZF jest chyba troche taniej. ogolnie to ja troche zaczarowalem z tym olejem, ale ni polecam takich eksperymentow przy wymianie. bo nie wiadomo czy oleje sa ze soba mieszalne. moja skrzynia byla wyjeta i rozebrana bo cos tam trzebabylo wymienic i zdecydeowal sie zalac olejem bez plusa, czyli takim jak w BMW. koszt o ponad polwe mniejszy, skrzynia lata az milo. bo w sumie chyba tylko audi wymyslilo sobie drozszy olej zeby przycinac na klientach... mam gdzies karty ZFa specyfikacji olei do poszczegolnych automatow. mamy identyczne skrzynie wiec jak cos to pytaj.. edit. jak wiadomo ani audi ani nawet ZF nie produkuja oleju... gdyby ktos mial potwierdzone info co to jest za olej, czyjej produkcji i jakiej specyfikacji to by bylo za***iście cenne info.
-
[B5 AFN] Hamulec ręczny, a napęd Quattro
zanotowano w pamietniku... "nie kupowac auta od adamsa" :polew:
-
[B6 AWX] Pytanie w sprawie rozrządu
ktos tam pisal o wymianie w ASO zeby miec gwarancje... to juz nie chodzi o gwarancje na ilestam dziesiat tysiecy km. tylko o gwarancje ze jak ktos cos spaparze i rozwali Ci silnik dwa dni po wymianie. albo peknie pasek po tygodniu. dlatego wymien w jakims wiekszym warsztacie, oni najczesciej maja ubezpieczenie na taka okolicznosc i co najwazniejsze nie kupuj czesci osobno. zlec kompletny rozrzad , czesci plus robota. i wez fakture na wszystko. unikniesz w razie problemow spychologi i ganiania od dostawcy czesci do warsztatu i kazzdy bedzie mowil ze to ten drugi jest winny... pozdro!
-
[B5 AJM] Wymiana oleju w tiptronic
wezcie z tymi olejami nie robcie zamieszania. jak ktos chce niech leje co popadnie, ale z czystym sumieniem mozna polecic tylko olej z ASO lub ESSSO ktory jest pakowany w butelki audi i vw. ten olej na pewno spelni wszelkie normy konstrukcyjne skrzyni... jak chcesz eksperymentowac co ssie dzieje jak sie zmiesza dwa oleje (bo jak slusznie zauwazyles nie da sie wymienic calosci) to oczywiscie zycze powodzenia !! a warszta moge polecic w gdansku taki na 100%. autostrada to ze 45 minut drogi teraz..
-
The Burj Dubai czyli najwyższy budynek świata.
Ciężko będzie im wybudować budowle powyżej 1000m. te wizje sa dosyc konkretne . nie to co u nas ze sie duzo gada i nic nie robi. projekty budynkow ponad kilometrowych juzs powstaja albo i sa gotowe. a konstruktorzy sa zgodni ze dzisiejsza technologia pozwoli przekroczyc 2000 ,,, tylko po co... Po to by jakiś nadziany pojeb chwalił się później znajomym na jakiej to wysokości i z jakim widokiem posiada apartament :gwizdanie: z tej wysokosci to masz widok najczesciej na chmury pewnie :polew: a co do budowania w gore z braku miejsca, to Dubaj przeicez buduja na pustyni.. tam miejsca wpiw jak okiem siegnąc .. ale ich stac to buduja. a my placimy za ropke....
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
alvaro... ja moge wyslac te listwy. w sumie za darmoche.... tylko ja koles bedzie mowil ze doszla tylko prawa strona to na bank klamie!!!!! :polew:
-
[B5 AJM] Wymiana oleju w tiptronic
mechanicy to chyba gadaja takie glupoty bo nie potrafia nic zorbic przy automacie, a jest to opinia z serwisow autoryzowanych, ktore nie maja zadnego interesu w tym zeby Twoje auto wogle przejechalo ponad 300 tys. wiec smialo kazda smigac na jednym oleju a potem jak sie skrzynia sypnie to rozkladaja rece i mowia ze to element nie naprawialny i 15tysia sie nalezy...