Treść opublikowana przez wesz82
-
Delikatny wyciek tylko z czego? [zdjęcia]
Ta maż nie jest takim typowym cieknącym świeżym olejem chyba ze foty tego nie oddają. Jak dla mnie to jest z kolektora ssocego,nawet nagar w kolektorze jest taki sam. Nic tylko do warsztatu,wykreć ssacy i wydechowy,bedziesz widział sco i jak.
-
dziwny dźwięk z silnika, napinacz? pasek? alternator? - filmik
wiesz wszystko zależy jakim dysponujesz budżetem:decayed: Myślę ze spokojnie do wymiany przetrwa:wink: Łańcucha w sumie nie ma aż takiej potrzeby wymieniać tzn robi się to bo koszt niewielki ale napinacz łańcucha jest drogi:facepalm: W sumie nie ma konkretnego przegiegu,wymienia sie go gdy zaczyna go słychać
-
drgania silnika
Ok ale jak wrzucę 5 i jadę 50km/h daje gaz w podłogę to nie ma żadnych podejrzanych odgłosów:eusathink:
-
drgania silnika
Panowie jak myslicie co może powodować takie objawy. Jak jadę jest ok,jak wrzuce na luz wtedy czuję drgania silnika. Poduchy wszystkie nówki Corteco,nowy odbojnik,plecionka,wieszaki wydechu plus łącznik wymienione. Wiem ze lekko słychać łożysko oporowe po wciśnięciu sprzedła ale czy one by tak powodowało podczas jazdy na luzie???
-
dziwny dźwięk z silnika, napinacz? pasek? alternator? - filmik
Sprawdz dobrze napinacz paska wieloklinowego:wink: Najbardziej słychać go w połowie chłodnicy. Mi w AEB ZWŁASZCZA przy mrozie klikał
-
Czy to wina Termostatu ?
normalne uroki diesla zimą zejdz pare stopni w dół to utrzyma 90:wink:
-
[B5 AFN] Wymiana uszczelki chłodnicy oleju
Z tego co orientuje się to 3 śrubu trzymające podstawę chodniczki,jedna od przewodu olejowego do turbo i kostka. Jak robić to od razu lepiej wymienić też i tą uszczelkę Może robił to ktoś,są jakieś niespodzianki???
-
[B5 AFN] Wymiana uszczelki chłodnicy oleju
Pany a próbował ktoś wymienić uszczelkę miedzy silnikiem a chłodniczką???
-
szuranie,postukiwanie podczas jazdy
Przegub zewnętrzny by stukał przy skręconych kołach.Skręć kołami na maksa daj troszkę dynamiczniej gazu i będziesz wiedział Tu masz napisane jak sprawdzić łożyska http://a4-klub.pl/zawieszenie-13/szumi-przod-wysiadly-lozyska-1880/ U mnie podobne objawy i obstawiam łozyska,amorki ewentualnie wew przeguby. Ostatnio pewien sprzedawca powiedział mi zeby nie montować na osłony przegubów opasek skręcanych bo od nich też będzie szumieć:eusathink::eusathink: Jak wjadę na kanał to popatrzę czy czasem takowych nie mam. Daj znać jak rozwiążesz problem:wink:
-
szumi mi przód jak by mi wysiadły łożyska
Ja mam taki problem że szum nasila sie i zmniejsza podczas jazdy ze stałą prędkością na wprost. Tzn jak jadę to jak przód pracuje to mam wrażenie jakby koła były jajkowate,ciężko to wytłumaczyć ale wrażenie jest takie jakby wraz z pracującym przodem coś ocierało,huczało itd ale dźwięk ten zmniejsza sie i zwiększa.Na zakretach bez problemów,czy amory mogą powodować takie objawy?? Dodam jeszcze że opony zima Nokiany po jednym sezonie wiec to odpada bo na letnich też to występowało.
-
jak wymienic filtr kabinowy
Jest jeden i to w podszybiu.Nie ma więcej filtrów :wink:
-
Szarpie przy ruszaniu, dwumas+sprzęgło wymienione rok temu-co to może znowu być?
W
-
witam dwumas jakie obajwy
Drganioa na pedale sprzegła może powodować kończące sie łożysko wyciskowe,często też słuchać specyficzny stukot po wciśnięciu sprzęgła(zwłaszcza na zewnątrz)
-
Czy mogę zaskarżyć szpital? PILNE. Proszę o pomoc
Wyrazy współczucia:hi: Słuchaj wystarczy że szpital już nie miał pieniążków na ewentualne operacje na rok 2012, podejrzewam ze dlatego przełożyli termin po nowym roku wtedy dostają nowe fundusze:facepalm: Co do pozwania szpitala to możesz próbować ale moim zdaniem tylko nerwów sie nabawisz Nie raz słyszałem o błędach popełnionych przez lekarzy i zawsze to uchodzi im bez szwanku:kwasny:
-
Pytanko o OCT i jego montaż
Jak w temacie za zamiar zamontować OCT własnoręcznie zrobionego. Powiedzcie mi tylko czy: -przewód którym będą wydobywały się gazy z OCT musi być takiej samej średnicy jak przewód od odmy?Czy mogę zastosować mniejszą średnice??? Jeżeli chodzi o montaż,to chcę zrobić to tak,że przewód z zaworu odmy podłącze od OCT zaś gdzie mam dać przewód powrotny z OCT???Myśałem że w miejsce gdzie idzie ori przewód od zaworu odmy tzn w miejsce przewodu który łączy się z wężem z turbo. Nie chce go puszczać pod autko żeby nie śmierdziało mi w aucie. Jak ktoś ma jakieś pomysły to bardzo proszę o sugestię:decayed:
-
Zasłonięcie chłodnicy?? można?
Ja napisałem że dopiero jak już silnik złapie trochę temp to wtedy przytrzymuje go parę sekund do tyś.Nigdy nie zrobie tego zimnemu silnikowi:facepalm: klimatronik maks 23st chyba że mam już 90 to wtedy HI.
-
Zasłonięcie chłodnicy?? można?
Mam podobnie tzn po około 13 km łapie mi 90 stopni,nie raz jak mam np 70 stopni to przeciągnę autko przez pare sekund do 3 tyś i szybko wskakuje 90.termostat do wymiany,rok temu nie miałem tego problemu jak zamontowałem nowy termostat:decayed:rok to troche mało jak na wahler-a ale cóż poradzić...
-
Centralny z pilota nie działa
Ja miałem podobny problem zdechła mi bateria w pilocie i też nie działał mi pilot koleś poradził mi tak i zadziałało: Włóż kluczyk do zamka drzwi kierowcy zamknij i otwórz 3 krotnie:wink:
-
Czy Lemforder produkuje poduszki pod silnik, o co chodzi ??
Ja w sobotę poświeciłem trochę czasu i wymieniłem poduchę silnika oraz obie skrzyni.Poducha silnika była AVON,zaś skrzyni obie chyba Lemo. Myślałem ze będzie łatwiej ale bez podnośnika hydraulicznego ciężko jest podnieś auto na odpowiednią wysokość Zauważyłem że przy podnoszeniu silnika,miernik oleju sie ułamał i teraz lata luźno:facepalm:na całe szczęście to mały wydatek. Teraz auto mniej telepie po zgaszeniu,ciszej silnik pracuje. Zauważyłem ze pod drugą poduszką nie ma osłony także druga też jest do wymiany,przy okazji wymienię ten magiczny grzybek:decayed: Dziś znalazłem chwilke i zmieniłem takze lewą poduchę oraz ten grzybek. Zrobiłem tak jak radzili na forum passata:dziura:tzn nie dokręciłem poduch od razu tylko odpaliłem samochód żeby się ładnie ułożyły:decayed: Przy okazji wymieniłem ten grzybek czytaj odbojnik. Tommy ustawiałeś ten grzybek jakoś czy jak????
-
Ciężko pali na zimnym A4 TDi 110KM
Słuchaj szwagier w BMW kula się ze zdechniętym rozrusznikiem i problem z odpaleniem ma za każdym razem... Aku i świece chodź ja bym obstawiał aku.
-
Ciężko pali na zimnym A4 TDi 110KM
Wszystko jest kwestią osobistą tzn jednemu będzie ciężko odpalał oleje to i powie że jest ok ważne że odpalił zaś drugiemu autko nie palące to takie co nie pali za 1 strzałem:wink:
-
1.8T Wymiana rozrządu-po jakim przebiegu i co wymieniać?
od 80 do 85tyś tak zawsze robie:decayed:Wszystko to kwestia indywidualna. Sprawdź czy krzywo nie idzie Ci napinacz paska wieloklinowego,jak tak to tez do wymiany.
-
Ciężko pali na zimnym A4 TDi 110KM
Podjedź do jakiegoś warsztatu, zapewne mają przyrząd do sprawdzania aku,podłączą i bedą wiedzieć czy trzyma czy też nie. Sprawdź świece,to że iskrzą nie oznacza że są dobre,wczoraj rozmawiałem z elektro i powiedział mi że jak za dużo iskrzy to świeca też do wymiany... Sprawdź też pompę czy nie ma gdzieś wycieku,mi rok temu puszczała pod nastawnikiem i przez to nawet w cieplejsze dni nie odpalał jak talala:wink:
-
Przewód olejowy turbiny + króciec (pilna pomoc potrzebna :)
Miałem podobny problem jak ty tzn sączyło sie właśnie z tej gruszki. Odkręciłem wszystko,wyczyściłem dobrze szmatą następnie odtłuściłem dałem nową podkładkę miedzianą,dokręciłem MOCNO i po kłopocie:wink:
-
Nie zapala na wszystkie gary.
Sprawdź kształt wtyczki i ilość pinów:wink: Faktycznie tanio:decayed: