Treść opublikowana przez Pawelkiwi
-
Czy to wina przepływomierza ?
Przepływomierz, EGR, turbina, przewody to wszystko łączące to cały system który jest ze sobą mocno powiązany i zależny. Czasami VAG wypisze Ci error od przepływki co wcale nie wskazuje na jej usterkę. Błąd przepływomierza oczywiście pomijając jej faktyczną usterkę to najczęściej uszkodzony lub zasyfiony EGR.
-
EGR-wyłączenie
Przeczytaj tematy typu synchronizacja wałków rozrządu może znajdziesz tam odpowiedź na gryzące spaliny bo to częsty efekt tej usterki.
-
Trzęsie silnikiem podczas gaszenia auta, zepsuta przepustnica.
Trzęsienie budy przy gaszeniu = uszkodzona klapa gasząca, a właściwie jej sterowanie. Łatwo sprawdzisz teraz jak masz ok - wystarczy odłączyć sterowanie klapy i na 100% uzyskasz ponowne trzęsienie silnikiem.
-
Po serwisie zapala się żółta lampka oleju "min"
Wymiana oleju to bardzo usteko-genna operacja. Wiem że to off ale np. w 1.2 HTP często potrafi po wymianie oliwy rozrząd przeskoczyć, ot taka wada fabryczna VAG.
-
Czy testowaliście/używaliście liqui moly do czyszczenia wtrysków?
I pewnie tym postem uruchomisz lawinę... Firma o której piszesz robi rewelacyjne preparaty które działają. Ja sprawdzałem na sobie i klientach D-TOX firmy Comma i skutki są bardzo na +. Niestety nie do zastosowania w CR.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Sorry faktycznie na przełomie 2009 - 2010 była zmiana
-
muli na zimnym silniku i czasami na rozgrzanym
Sory ale przeglądarka mi zrobiła fiksa i źle skomentowałem.
-
Sprawdzenie poziomu oleju
Sama zgaśnie po otwarciu maski. Sprawdź czy działa Ci czujnik maski, może to jest przyczyną.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
l.e.s.t.e.r Gdybyś czytał uważnie to wyczytałbyś że w Twoim modelu napęd pompy oleju jest już po modernizacji.
-
Klocki tył
Nie ma zdziwka. Musisz zapodać inne klocki.
-
Regeneracja/czyszczenie turbiny czy kupno używki np. od AVF
Zrób czyszczenie kierownic. Jak turbina nie leje olejem, nie ma luzów na wirniku to wstawiaj softa.
-
Olej w rurze intrecoolera 2.0 TDi
Generalnie olej w przewodach powietrza i dymienie na biało czyli olej trafiający na wydech to turbina do regeneracji. Nie ma zmiłuj się. Niestety tak to już jest.
-
sportowy filtr powietrza
Jak papierowy będziesz miał w miarę czysty to efekt będzie nieodczuwalny. Ja mam K&N i powiem efekt placebo. A jeszcze jedno. Jak go dobrze nie zaimpregnujesz specjalnym preparatem to będzie Ci filtrował tylko kamienie
-
Demontaż Turbiny
Tommy Gun : Pokaż mi jak to mówisz warsztat w którym za wyjęcie turbo biorą 50,00 zł ?
-
Antena CB - motylek, jaka?
Nie montuj anteny na klapie za pomocą adapterów przykręcanych imbusami do krawędzi klapy. Robią mikro wgniecenia a w efekcie końcowym korozję. Polecam przeźroczystą naklejkę pod antenę magnetyczną dobrej firmy. Ja tak mam od 2 lat, latam czasami 230km/h i nic nie spada. Warunek dobra antena z mocnym magnesem. Zasięg w okolicach 20km.
-
EGR-wyłączenie
Audiofilem jestem od 30 lat. Car Audio zawodowo od 20 lat. Mechanika zawodowo od 20 lat. Na hamowni gdy masz buta w podłodze przy sprawnym EGR-e jest od cały czas zamknięty - czyli zaślepiony. W tym przypadku nic niestety nie uzyskasz. Powiedz mi skąd masz te przyrosty ? Natomiast rozumiem przy ruszaniu, przy powolnym rozpędzaniu są możliwe pewne niuanse na +, ale przy bucie w podłodze na każdym biegu - żadne ? Weź sobie VAG-a i ustaw kanał EGR otwarcie w procentach. Weź kawałek długiej prostej i gaz do oporu na każdym biegu + szybka zmiana biegów - co Ci VAG powie ?
-
wymiana rozrzadu i sprawdzenie pompy oleju
Pompa na oryginale czy swap ? Jak oryginał to mam komplet wraz z wałkami. Reszta na PW.
-
Turbina łapie od ok 3tys/obr
Tego nie zrobisz na stojącym silniku !
-
kopci na czarno
To Ty byłeś przy odbiorze auta i powinieneś widzieć czy mechanik wpinał kostkę do nowego przepływomierza czy do czegoś innego. Przepływomierz w diagnostyce VAG to jedna z podstawowych i najprostszych diagnoz. Ja takie rzeczy pokazuję klientom palcem na ekranie i tłumaczę co i dlaczego jest źle, a po wymianie pokazuję że jest już ok. Granie w otwarte karty według mnie jest ok i klient ma świadomość dobrze wydanych pieniędzy.
-
Sprawdzenie poziomu oleju
Czujnik oleju w misce a właściwie jego analiza stanu oleju zależna jest od oleju, temperatury no i oczywiście stanu oleju. Pomijając ewentualną jego usterkę jeśli wlewacie olej zgodny ze specyfikacją VAG to problemów nie będzie. Np. na Mobilu, Lotosie tak się zdarza a na Castrolu Edge nigdy. Sprawdziłem to na Mobilu 5W40 i kontrolka zaświeciła się po 2000km, po zalaniu Castrolem Edge 5W40 przejechane 13000km ani raz. Czyli kwestia miarek - nie czujników temp. chłodziwa - nie jakości oleju (takie co lubi grupa VAG - bo czujnik do nich był skalowany - kalibrowany) - TAK
-
Po serwisie zapala się żółta lampka oleju "min"
Sprawdź VAG-iem temperaturę czujnika w module silnika i to samo w module wskaźników. Jak odchyłki nie są większe jak 5 C nie tu szukaj przyczyny. Oczywiście sprawdzaj od temp. 20 do 90 c - muszą się pokrywać.
-
EGR-wyłączenie
Przy sprawnym EGR żadnego polepszenia nie ma, chyba że tak jak audiofile szukacie polepszenia po wymianie kabli do głośników z tych za 300 zł na te za 1600 zł. Efekt niemierzalny.
-
Ten element zablokował EGR. Skąd to jest ?
Ja też nadal śmigam ale temat dziwnego czegoś w EGR nadal mnie interesuje.
-
Turbina łapie od ok 3tys/obr
Temat wielokrotnie poruszany. SotoM podał Ci linki. = synchronizacja wałków.
-
wymiana rozrzadu i sprawdzenie pompy oleju
Masz tu na forum co najmniej 2 firmy do wyboru które bez problemu to robią. Wystarczy poczytać.