Treść opublikowana przez Łukasz13
-
Nierownomierna praca silnika
Kolego z tego co pamietam juz w tym temacie dostałeś odpowiedz ode mnie w tym temacie dawno temu, głowa pęknieta, na zimnym płyn dostaje sie do cylindra, jak sie rozgrzeje jest ok. Naprawa głowicy raczej nie wchodzi w grę, jeśli nie pobiera dużych ilosci oleju to szukaj głowicy w dobrym stanie na wąskim kanale, najlepsza by była głowica np. apu czyli wąski kanał ale bez kanału sai. Rób samą głowice i jezdzij dalej, przynajmniej ja bym tak zrobił.
-
A4 B6 1.8T BEX prośba o analizę logów
Sprawdź resztę wężów w szczególności te przy n75 czy nie są dziurawe, zagięte.
-
Prośba o ocene logów BGB
N75, szczelność wężyków od niego.
-
Prośba o ocene logów BGB
W Twoim przypadku najlepszy by był powrót do serii i dopiero diagnoza tego, bo teraz nie wiesz czy problem falowania jest kwestia usterki w aucie czy to zasługa softu.
-
AWT buczy powyżej 3k obr/in, drgania na jałowym
No seria to to nie jest, jesli osprzęt jest seryjny to program zrobiony w tym aucie jest całkowicie bez głowy, i grozi temu silnikowi szybka destrukcja. Proponuje wgrać seryjny program i zrobić komplet logów, doprowadzić auto do serii i wtedy zrobić program dopasowany do auta.
-
Ustawienie rozrządu 1.8 t
Na szybko to można zdjąć plastikową obudowę z przodu rozrządu i zerkanac czy zgadzają się znaki na górnym kole i nacięcie na pokrywie i na dole na kole.
-
Ustawienie rozrządu 1.8 t
-13 cf to na pograniczu błędu, rozrząd na pasku nie był ruszany?
-
1.8t po chipie kontrolki EPC i silnika
Jak chcesz możesz podjechac, nie masz daleko pomogę zdiagnozować czy problem leży w sofcie .
-
A4 B6 1.8t AVJ - prośba o analize logów
Zacznij od sprawdzenia przepływomierza jaki założony jest, a najlepiej wymień na sprawny. Do tego trzeba by było zajrzeć do katalizatora czy nie zatkany.
-
1.8T APU prosba o ocene logow
Za niski przepływ moze byc przyczyna stuków.
-
1.8T APU prosba o ocene logow
Dolot sprawdzić kompresorem a nie na oko, jeśli nie ma dziur przepływke trzeba podmienić na bardziej sprawną.
-
1,8T CFMA Prośba o analizę logów.
Rozrząd jest ok, niektórzy skarżą się na mrowienie w tych autach i pomaga podniesienie obrotów.
-
1,8T CFMA Prośba o analizę logów.
Cofanie minimalne, chcesz to wymień świece jak stare.
-
1,8T CFMA Prośba o analizę logów.
Wszystko wygląda dobrze, powinna być w miare sprawna seria.
-
1.8T AMB prosba o analiza logow,
Kup nową org przepływkę boscha.
-
ocena logów 1.8t BEX quattro
Wywal tego kata, albo przynajmniej sprawdz go z obu stron, przepływu troche też brakuje pewnie dlatego że turbo lekko niedoładowuje w całym zakresie.
-
Analiza logów, 1.8t BEX quattro
Przepływka w dolnym zakresie bardzo zaniża, wiec sprawdziłbym czy napewno wkład jest też org, bo czasem co innego na obudowie a co innego w środku, do tego szczelnosc dolotu, jeśli dolot ok to podmienilbym przepływke.
-
Logi, słabo do 3tyś, wypadanie zapłonu 1.8t bex
Pokazuje głupoty więc pytam czy oryginał.
-
Analiza logów, 1.8t BEX quattro
Przepływomierz oryginalny?
-
1.8T BFB prośba o analizę logów - spadła moc
Tak da rade bez wyjmowania turbo.
-
Logi, słabo do 3tyś, wypadanie zapłonu 1.8t bex
Zacznij od sprawdzenia przepływki bo wygląda na jakiś zamiennik, a te auta działaja dobrze tylko na org.
-
Proszę o analizę logów
Jeśli było grzebane w programie to pewnie granice diagnostyczne przeładowania zostały przesunięte, co do drugiego tematu to powinien poinformować że auto jest nie do końca sprawne i turbo słabo dmucha i powinieneś sam podjąc decyzje czy robisz program czy najpierw naprawiasz auto, tak to przynajmniej wg. mnie powinno się robić...
-
Proszę o analizę logów
Tak jest bo ecu próbuje opanować przeładowanie spowodowane za mocno naciągniętą gruszką, żadnej filozofii tu nie ma. Chcesz zeby auto jezdziło lepiej to popraw program a nie stosujesz jakieś półśrodki.
-
1.8T BFB prośba o analizę logów - spadła moc
Cały czas wygląda jakby go zalewało paliwem, czasy wtrysków bardzo krótkie jak na seryjne wtryski, ale jęśli mówisz ze ciśnienie paliwa ok to dziwna sprawa, drugi temat to niedoładowująca turbina praktycznie w całym zakresie, tu powinna pomóc regulacja sztangi na turbinie.
-
Proszę o analizę logów
Ustaw poprawnie turbine na 0,3 bar, to nie bedzie problemów.