Treść opublikowana przez Łukasz13
-
1.8t AEB Odgruzowywanie logi do oceny
Wygląda wszystko całkiem dobrze, turbo jest jakieś wieksze od serii, albo jest troche mocniej naciagnieta gruszka, ogólnie nie ma sie czym martwić.
-
oceni ktoś logi 1.8t avj ???
Najłatwiej chyba by było wrócić do serii i wtedy diagnozować, pomiar afr zewnetrznym pewnie też by dał pewien pogląd czy tam faktycznie jest ubogo.
-
oceni ktoś logi 1.8t avj ???
Napisz jakie dokładnie graty założone.
-
Turbo bex/avj
Musisz tam zadzwonić i dopytać, tabliczka na turbinie wskazuje że to k03 029 czyli turbo z avj/bfb, ale wirnik wygląda na taki jak w bex, czyli pewnie to zwykłe k03 przerobione na k03s.
-
1.8t ajl remont silnika i podnoszenie mocy
Zostaw swoje, a planując takie moce jak piszesz daj je do przetoczenia celem obniżenia stopnia sprężania.
-
Prośba o ocenę logów 1,8t BFB
Zapłon leci tylko na 2 cyl, niestety to najbardziej wrażliwy cylinder w 1.8t i na nim najczęsciej lecą zawory, zamień z innym cylindrem co się da, cewkę, świece, wtrysk lpg, jak nic się nie zmieni to sprawdz kompresję.
-
Prośba o ocenę logów 1,8t BFB
Nie wiadomo co się dzieje na lpg, jakie graty zamontowane? Może któryś wtrysk niedomaga dlatego wypada zapłon.
-
Prośba o ocenę logów 1,8t BFB
Logi wyglądają całkiem poprawnie, nie widać wiekszych problemów, zapłon wypada w jakich warunkach? na zimnym? na pb czy na lpg?
-
Logi 1.8 T BFB
Tak po programie, niestety stan osprzetu i sam program nie najlepszy więc za bardzo pewnie tego nie czuć.
-
Logi 1.8 T BFB
Logi robiłeś na pb po kasowaniu błędów? ten silnik nie kręci się do odcinki? Turbo bardzo słabo wstaje, jeśli nie ma dziur w dolocie to raczej czeka je regeneracja, Zrób jeszcze loga 118 z odpiętą wtyczką od n75, katalizator jeszcze jest? jak jest to najlepiej go wyjąć i sprawdzić w jakim jest stanie, wtedy ocenisz też żeliwo turbiny. Program jest bardzo kiepskiej jakości.
-
1.8t bfb po programie- brak mocy
Z logów wygląda jakby była ogromna dziura za turbiną, sprawdz czy jakaś rura nie spadła.
-
Zmiana wtryskiwaczy w 1.8T AVJ na S3 BAM
Wtryski z bam pasują p&p.
-
Logi 1.8T AVJ Prosze o pomoc w diagnozie
Jest zalany paliwem, wiec albo regulacja, ewentualnie cos z wtryskami lpg.
-
Logi 1.8T AVJ Prosze o pomoc w diagnozie
Zrób loga 002+033 na lpg, bedzie widać czy to wina strojenia lpg.
-
A4 B6 1.8T AVJ - niskie doładowanie + słaby przepływ g/s
Przepływka ma prawidłowe numery, co do pinów to też ok, 4 piny są podłaczone tylko.
-
Problem z 1.8T brak mocy
Możesz zacząć od sprawdzenia przepływomierza, numery na obudowie i najlepiej wyjąc sam wkład i też odczytać numery, po drugie szczelność dolotu kompresorem.
-
Problem z 1.8T brak mocy
Chodzi o to zeby logi robić zawsze po kasowaniu błedów, wtedy lepiej widać przyczynę błedów, jak pojezdzisz dłuzej ecu adaptuję się do zaistaniałej sytuacji i logi nie są miarodajnę, gdybyś przeczytał ten temat pewnie byłoby łatwiej. Logie robione na pb czy na lpg? Nie napisałeś też dokładnie jak cała sytuacja sie zaczęła czy stało się to nagle, czy meczysz się z tym już dłużej, moze by było łatwiej coś podpowiedzieć, co do samych logów to jak kolega wyżej pisał, przepływka pokazuję za dużo, wieć albo jakaś dziutra albo sama przepływka zawyża wskazania.
-
Problem z 1.8T brak mocy
Wygląda na tryb awaryjny, zrób komplet logów, jakies błedy?
-
analiza logi 1.8T stage 2
To co na focie to pompa elektryczna podciśnienia wystepująca w automatach. W logu za wiele nie widac bo zaraz na poczatku pewnie złapało bład i tryb awaryjny, choć wygląda jakby gdzieś nieszczelność za turbina, więc narazie ogarnij nieszczelności.
-
1.8T mieszanka za uboga, prosze o analize
Te nieszczelności nie powinny mieć wpływy na błąd i błedne wskazania przepływki, sprawdz jeszcze jaki wkład jest zamontowany w obudowe, bo obudowa moze mieć dobre numery a sam wkład juz nie koniecznie, najlepiej podmień przepływkę na inna sprawną i zrób logi.
-
Logi 1.8T AVJ Prosze o pomoc w diagnozie
Auto po programie, przepływka sporo za mało mierzy wiec z tego moze wynikać błąd.
-
1.8T mieszanka za uboga, prosze o analize
Sparwdz jaka siedzi przepływka, musi być org boscha po numerach.
-
1.8T BFB Prośba o analizę
Przepływka nadal pokazuje głupoty.
-
A4 B6 1.8T AVJ - niskie doładowanie + słaby przepływ g/s
Odepnij tylko odme z tipa i dmuchaj, bedzie bulgotać. Dv najlepiej sprawdzać wyjmując go wtedy sprawdzisz czy membrana nie dziurawa i czy sie zamyka.
-
Skoki ciśnienia reduktora AC red 250KM
Kazdy reduktor ma przerosty cisnienia po zdjeciu nogi z gazu i to normalne nie ma sie czym martwić. Marcin a nie możesz poprostu sam spróbować tego ustawić zamiast liczyć na gazowników? Jesli korekta długa wychodzi ok a zalewa go tylko przy mocniejszym bucie, znaczy że trzeba poprawić tylko sredni i maks obciązenia, spróbuj ustawić narazie tylko samym mnożnikiem, dodac jedną kropkę miedzy 8 a 12 ms, i od tej kropki zacznij opuszczać mnożnik na doł, dołóż też z 1 kropkę przy ok 17-18 ms i obniż mnożnik przy tych czasach w okolice 0,8 tak samo ostatnią kropkę i zobaczz jak bedzie. dołaczam rysunek