Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

ajax

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ajax

  1. Witam, odkad rozpoczalem moja przygode z Audi, obiecalem sobie, ze bede jezdzil RS4 B5 ( najladniejsze Audi i wymarzony silnik ). Problem polega na tym, ze nie lubie Avantow i chce RS4 Limuzyne!!! Nadszedl czas kupna i pojawilo sie wiele dylematow... Plan jest taki : 1. Kupuje S4 Sedana - Kolor nie gra roli bo bede go prawdopodobnie calego malowal - Musi byc Bose, zeby bylo miejsce na 8 glosnikow bez wiekszej rzezby - Cala reszta nie gra roli bo chce zakupic kpl siedzen od RS4 B7 ( podejda P&P? ) a reszta jest w standardzie! 2. Silnik na razie zostanie bez modyfikacji ( mam bardziej ambitny plan na pozniej ) 3. Wyglad zewnetrzny RS4 ( przod ) - Zderzak przedni + grill + blotniki - progi - listwy - lusterka - felga niekoniecznie RS4 4. Wyglad zewnetrzny RS4 ( tyl ) i wlasnie tutaj zaczynaja sie schody. Przeszukalem cale forum i nigdzie nie znalazlem konkretnej informacji, czy zderzak od RS4 da sie zalozyc na tyl S4 Limuzyny. Oczywiscie blotniki i drzwi zostana poszerzone bo rowniez progi wymagaja tej operacji ( tak wyczytalem ). W tej kwestii rozwazylem pare opcji : - zderzak od S4 bez modow ( wtedy przod poszerzony, tyl bez zmian ?! Chyba nie bedzie to dobrze wygladalo ) - zderzak od RS4 Avant ( jezeli jest wogole taka opcja, wczesniej zrobie symulacje na komputerze, zeby zobaczyc czy nie wyjdzie lipa ) - Kupienie S4 avanta, zeby nie bylo watpliwosci - Rezygnacja z RS4 look ( byloby smutno ) 5. Wnetrze z elementami RS4 ale tez mam ambitny plan, zeby zrobic scos od siebie Jezeli ktos ma jakies uwagi/sugestie/pojecie to prosze o info. Nie chce sie wladowac na mine i kupic samochod ktory zaraz bede musial sprzedac bo "moj plan" nie bral czegos pod uwage! Dziekuje i pozdrawiam!
  2. Ehh jak koledzy pisza wyzej... jezeli mialbys wieksze obroty przy tej samej predkosci ( bo mniejsze to raczej niemozliwe ;P ) to wskazuje na sprzeglo a nie o to Ci chodzi Zeby bylo latwo i bezpiecznie proponuje pomiary : Przyspieszenie na 2 - 40-100 km/h Przyspieszenie na 3 - 70-120 km/h Dzisiaj postaram sie takowe zrobic bo wydaje mi sie, ze moja jednostka jest zdrowa ( moze wyprowadzicie mnie z bledu ) Pozdrawiam!
  3. ajax odpowiedział(a) na bratpit temat w Audi A4 B5
    Umm kolego dolozyles troszke do pieca... ale co sie stalo to sie nie odstanie wiec do rzeczy. Jak zdejmiesz kolo to bez problemu powinienes naciagnac zwrotnice do prawidlowego polozenia pod warunkiem, ze reszta zawieszenia sie nie pogiela. Potocznie zwany banan jest wahaczem prowadzacym i jest dosc istotnym elementem zawieszenia. Napisz w jakich okolicznosciach go urwales i jak dlugo z urwanym jezdziles. To pomoze okreslic ewnetualne zniszczenia ( mocne slowo ). Jezeli Twoja reakcja byla szybka to chyba nie powinno byc problemu Wahacz da sie wymienic na drodze bez kanalu ale bedzie to dosc bolesna operacja Przy wyciaganiu sruby wahacz - karoseria uzbrój sie w cierpliwosc a potem srubke zaloz odwrotnie. Niby stwarza to zagrozenie, ze moze ona wypasc ale just duzo latwiej podczas nastepnej wymiany. Dobrze tez miec sciagacz, zeby nie szarpac sie z urwanym sworzniem przy zwrotnicy. Taka uwaga prywatna, nie probuj robic tego na lewarku poniewaz momentami trzeba przylozyc sporo sily - nie chcielibysmy zeby na glowe spadl Ci samochod! Najlepiej podlozyc kolo zapasowe + jakias podkladke i wyjac lewarek, zebym miec pewnosc, ze samochod juz sie na nim nie opiera ! Pozdrawiam!
  4. Ehhh ludzie.... Vmax dla 1.8 = 205 KM/h, nawet 1.8T seria pojedzie tylko 220 km/h. Ciekawe jak wykreciles prawie 230 "w 5 0sub i pelny bagarznik"?
  5. Tak powaznie to naprawde tyle kasuja za podlaczenie komputera i "wykrycie" usterki ( czytaj - wyswietlenie bledow ). Pozniej mowia " Ale Panie, ja tylko diagnozuje, blad moze powodowac *tutaj wstawiamy dluga liste, niekoniecznie zwiazana z usterka* - musisz Pan jechac do mechaniora!" Jedz kolego na spocika, poznasz ludzi i za friko diagnostyke bedziesz mial
  6. Wydaje mi sie, ze jak wezyk jest sparcialy i popuszcza to DV otwiera sie za pozno a wtedy cisnienie powinno byc za wysokie...
  7. Tak, pod wezem zasilajacym turbawke w plyn chlodzacy....
  8. ajax odpowiedział(a) na szczuraz temat w Dolnośląskie
    Jak od nas to na bank klejone Podaj adres na PW a ja zobacze czy to w mojej okolicy
  9. TO nie jest normalne. Ja rowniez mialem problem ze swiecacym turbem ktory pozniej okazal sie dla niej zabojczy... zla praca N75 -> WG i turbo krecilo sie wiecej niz bylo potrzebne... czyli je przekrecalem. Po regeneracji i ponownej regulacji, nawet kiedy ostro jade, turbo sie rozgrzewa ale widac, ze swieci tylko "w srodku " a cala reszta jest normalna. Przyjrzalbym sie problemowi nieco blizej!
  10. Dobra to dzisiaj kupuje czujnik i jak to nie on to bedzie na Ciebie Wymiana jest chyba prosta czynnoscia?
  11. Ja kupilem w ASO Wroclaw za 200 PLN brutton :gwizdanie:
  12. Ehh mam VAG-a i temperatura na sto procent jest prawidlowa. Termostat ori wstawiony od pol roku. Wszystko bylo ok. Nawet po nawiewach czuje, ze ladnie sie grzeje. Wiec albo czujnik albo wskaznik, tylko na slepo nie chce wymieniac dlatego sie zastanawiam jak sprawdzic ktory element jest walniety! A kanal 51 pokazuje temperature cieczy, tylko trzeba go uzywac podczas pracy silnika a nie przekrecic kluczyk i czekac
  13. Kanal 51 bo w moim roczniku 49 nic nie pokazuje
  14. Witam, szukajka naduzyta jednak nie znalazlem odpowiedzi na nurtujace mnie pytania... Od pewnego czasu centralny zamek dziala jak chce! W czasie jazdy powinien sie zamykac i to najczesciej robi. Jak wylacze zaplon to powinien sie otworzyc - czesto nie robi nic. Jak lapie za klamke to powinien otworzyc wszystko a czesto otwiera tylko te drzwi ( ale to dzieje sie mechanicznie poprzez ciegno? ). Jak otwieram z pilota to czasem sie otwiera a czasem nic. Zamykanie z pilota w podobny sposob. Dodatkowo jak otwieram drzwi to nie zapala sie oswietlenie w podsufitce - zauwazylem, ze jak sie nie pali to centralny nie dziala a jak jest oswietlenie to wszystko ok. Sprawdzilem bezpieczniki ( wspolny z oswietleniem koffra a tam oswietlenie zawsze dziala ) Wymontowalem modul komfortu i poprawilem luty oraz przejrzalem pompke. Wszystko wygladalo ok Jak recznie zamykam rygiel to w bagazniku slysze delikatne "cyk" zamiast pompki o.O Sam nie wiem co mam z tym zrobic. Strasznie irytujace, zwlaszcza jak chce otworzyc bak ;P Ciezko znalezc uzywke modulu o moim numerze.... wie ktos jaki mozna uzyc zamiennik? Pozdrawiam!
  15. Witam, temat przerabiany 100 razy i sam mialem z nim doczynienia jednak mam pewne pytanie. Temperatura na klimatroniku 89-93 stopnie Temperatura na blacie 70 czasem 90 Czyli generalnie temperatura jest OK tylko zle pokazuje. Pytanie : Jak sprawdzic czy walniety jest czujnik ( osobny niz ten od klimatronika stad roznica ) czy wskaznik na liczniku? VAG pokazuje 0 bledow! Dziekuje za ewentualne sugestie
  16. Przez ten zawor odma laczy sie z dolotem. NIe wiem dokladnie jaka jest jego funkcja ale nie jest to DV. Zawor na drugim zdjeciu to DV a u Ciebie znajduje sie on za drugim wentylatorem ( tym od klimy ) w polowie bloku silnika. Troszke ciezko go dostrzec bo niezle tam napchali Jezeli samochod smiga to znaczy, ze wszystko jest OKI
  17. A to nie jest tak, ze jak cieknie przy odmie olej to bardzo zle bo wcale go nie powinno tam byc?! Jak uszczelnimy odme to olej zostanie przetransportowany do dolotu. Tam turbo go ladnie rozpacka po calym dolocie a czesc przez kolektor ssacy zostanie dodana do mieszanki.... Do czego zmierzam.... czy przez odme powinien wogole wydostawac sie olej a jezeli nie, to co zrobic jezeli tak sie dzieje? Pytam bo mam pewne prywatne podejrzenia ;P Pozdrawiam!
  18. Kolego jezeli dobrze rozumiem to masz odlaczony przewod od podcisnienia z kolektora ssacego? Czyli DV nie pracuje wcale? Byc moze to bylo przyczyna smierci turbo...
  19. Bo nawet w ASO wiedza, ze B5 jest lepsiejsza
  20. Kolego Perfidny samochod ladny - szczegolne wrazenie zrobily na mnie te tylne lapmy Wyslesz mi na PW namiary na sklep/cene/nazwe?
  21. Wcale nie obylo sie bez kosztow.... zalej teraz pol baku! Chyba duzo nie stracisz jak 80 PLN "zamrozisz" w benzynie?
  22. Nic straconego Kupuj siedzenia z RS4 B7 bo strasznie ciekawy jestem czy da sie je zamontowac ;P
  23. To jeszcze napisz w jaki sposob dla potomnych!
  24. Ehhh jazda na niskim poziomie oleju wcale nie musi byc taka destrukcyjna... zalezy jeszcze jak sie jezdzi ( np. czy motorownia byla krecona pod gorny zakres ) Jak chcesz okreslic kondycje silnika to najlepiej zmierz cisnienie na cylindrach i obserwuj zuzycie oleju. Z tym drugim bedziesz mial problem bo z tego co wiem te silniki lubia sobie przypalac na boku wiec ciezko okreslic czy bierze bo lubi czy dlatego, ze jest zuzyty Tak czy siak, dbaj teraz o motorownie i nie zastanawiaj sie nad tym problemem
  25. Hmmm masz miernik? Jak nie, to kup taki za 40 PLN i on w zupelnosci wystarczy... pewnie sie jeszcze nie raz przyda. Sam okreslisz rodzaj usterki. Mechanicy potrafia skasowac 150 PLN za dolanie elektrolitu po czym uslyszysz, ze musieli wymienic modul blablabla... no i w tym właśnie kolego rzecz i tu się chyba większość zgodzi, dla tego lubię wiedzieć co się dzieje żeby mnie nikt w butelkę nie nabijał - w miernik się wyposażę i będe szukał wycieku bo cudów przecież nie ma :> Ja jutro postaram sie zmierzyc pobierany prad przez moj samofod zebys mial punkt odniesienia. Jak u Ciebie bedzie duzo wiekszy to trzeba szukac zlodzieja ( najpierw radio - potem kolejne bezpieczniki )

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.