Treść opublikowana przez benyA4
-
Hałas spod pokrywy po rozgrzaniu silnika
To przy rozruchu to 100% wariator ale pozniej ciezko sie wsłuchać bo ruszasz kamerka i ta wylapuje rozne dzwieki. Jak silnik sie nagrzeje to tez jest ten dzwiek ??
-
Wypadanie zapłonu
Tak jak pisze mati95115 plus do tego bloki pomiarowe 13,14,15 nam masz zaplon na cylindrach i mozesz odrazu podgladac jak wypada zaplon. Z tego co pamietam blok 15 to wszystkie cylindry. Jesli zamiast 0 pojawiac sie bedzie cyfra 1,2,3,4... to zliczane sa nieprawidlowe zaplony na tym cylindrze.
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
Wyglada na to ze zaworek caly czas jest otwarty. Albo on jest uszkodzony albo dostaje jakis sygnal z komputera. Najlepiej odlaczyc wtyczke i sprawdzic.
-
Schemat obiegu wody w układzie chłodzenia
Skąd wiesz ze pompa dobrze dziala ??? Jesli nie ma ogrzewania to nawet maly uklad nie dziala ??? uklad nie jest zapowietrzony ??? czy ktores weże robia sie ciepłe ??? sprawdzales vagiem bledy ???
-
Wyłączenie się klimy przy załączeniu świateł
nie montowales jakiś urzadzen dodatkowych ??? ja po zalozeniu hidów tak mialem ze gdy wlaczalem swiatlo resetowalo klimatronika. Wynikalo to z zaklucen ktore powodowaly przetwornice.
-
Schemat obiegu wody w układzie chłodzenia
To moze napisz jaki masz problem z silnikiem?? , duży czy mały obieg obieg Cie interesuje ???
-
Schemat obiegu wody w układzie chłodzenia
kolego bo kierunek jest oczywisty , wynika z budowy i dzialania ukladu.
-
Schemat obiegu wody w układzie chłodzenia
wszystkie schematy znajdziesz w Etce http://ifinterface.com/prog/car/prog2/inprog.php
-
[B6 ALT] Dziwny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku
to normalne bo gesty olej zostaje w wariatorze.
-
[B6 ALT] Dziwny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku
Jesli to tylko pocenie to nie ma zadnego wplywu. Skoro masz wszystko nowe i nadal ci tyrkocze to mozliwe ze któraś z nowych czesci jest wadliwa. Miałem klienta ktory kupił nowy wariator i okazalo sie ze byl zle skrecony. Trzpien nie blokowal go przez co tyrkotal. Oddal na reklamacje i ASO uwzglednilo.
-
brak MOCY !
od Passata z silnikiem ALT . Niestety nie mozna dopasowac z innego silnika, musisz szukac ALT ktory montowany byl w A4 B6, w passacie B5, oraz audi A6 C5.
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
Siemka, szukam dobrego fachowca do podmiany licznika. Kupilem kolorowy i szukam kogos kto kopjuje IMO i zakoduje licznik. Jesli znacie kogos dobrego podeslijcie dane. Z gory dzieki.
-
[B6 ALT] Dziwny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku
Sprawdź czy masz wszystko dobrze poskladane http://workshop-manuals.com/audi/a4_cabriolet_mk2/power_unit/4-cylinder_engine_%282.0_ltr._5-valve%29_mechanics/engine_cylinder_head_valve_gear/servicing_valve_gear/removing_and_installing_camshafts_and_hydraulic_chain_tensioner/
-
[B6 ALT] Dziwny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku
Napisz co dokladnie juz wymieniles ?? i kto ci to zdiagnozowal ???
-
Sonda NOx Audi a4 B6 Czy jest różnica w ostatniej literze?
powinno pasowac, tu masz fajnie opisane co oznaczaja cyferki i literki w numerze czesci http://modyfikacje-vw.blogspot.com/2011/06/numery-czesci-w-vag-jak-dojsc-co-i-jak.html
-
Kontrola spalania paliwa
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/15479-wymiana-przelacznika-wycieraczek-i-odblokowanie-pelnego-fis/
-
AWA B6 problem z odpalaniem oraz nierówna praca silnika - rozwiązanie
Sprawdz bledy , skoro zapala sie EPC to napewno cos bedzie.
-
A4 b6 2.0 alt Falujace obroty
Tak to ten czujnik, ale ja poszukal bym czegos z mlodszego rocznika.
-
Głośna praca przy -10* C
U mnie tez nie zauważyłem żeby był głośniejszy gdy jest zimny. Moze masz kiepski olej lub poprostu masz go za malo.
-
Auto gaśnie podczas jazdy
tak czujnik walka jest z przodu silnika na walku ssacym, czujnik polozenia wału jest przy kole zamachowym , tak jak pisze Dajmon.
-
A4 b6 2.0 alt Falujace obroty
Po pierwsze szybko zmien mechanika. Wypadanie zaplonu moze byc zwiazane z uszkodzona swieca, cewka lub instalacja. Sprawdz vagiem na ktorym cylindrze wypada zaplon i wszystko dokladnie posprawdzaj. Czujnik polozenia walka znajduje sie z przodu glowicy na walku ssacym. Jak cos to ma dwa takie sprawne i moge ci podeslac. Za falowanie obrotow moze odpowiadac bardzo wiele rzeczy , przepustnica, lewe powietrze uszkodzony czujnik itd. A co do wariatora to ja ci moge go zregenerowac za 1/4 ceny z ASO.
-
Falowanie obrotów
jaknajbardziej w przepustnicy jest dosc sporo elektroniki. Od czujnika polozenia przepustnicy po silniczek sterujacy jej otwarciem. No i sterowanie ssaniem.
-
[B6 ALT] Odma(rura odpowietrzająca) - wymiana, budowa
Falowaniem obrotów
-
sprzeęgło alternatora
a sprawdziles napinacz paska. U mnie tez ostatnio cos chrobotało wymienilem sprzegielko za 200zl i ciagle to samo, wiec popatrzylem na napinacz okazalo sie ze lozysko ma lekki luz, nowe koszt 12zl.
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
a ile to bedzie kosztowalo ?? dajesz caly zestaw do przeróbki ??