Treść opublikowana przez przem8
-
[ALF] Problem z jazdą na LPG po wymianie wtryskiwaczy.
Jak zawór będzie zasyfiony to masz ograniczony przepływ gazu. Jakie miales czasy wtrysku lpg na jałowych? Może jest przelany i dlatego tak spada ciśnienie. Jakiego rzędu masz spadki?
-
[ALF] Problem z jazdą na LPG po wymianie wtryskiwaczy.
115 by wystarczyły, a 130 musisz zdławić dyszami. Elektrozawór nowy? Może tam masz wąskie gardło? Oczywiście autokalibracja i potem regulacja lpg była?
-
A4 B6 1.8T przełącza się na gaz dopiero przy 90°C
Jak jest mało płynu to nie przerzuca się na lpg, bo zapowietrza się reduktor.
-
Szum z okolicy turbiny w A4 B6 1.8T
Uważaj, bo uznają ? Twój samochód to rób co uważasz i tak za dużo już się dowiedziałeś ?
-
Szum z okolicy turbiny w A4 B6 1.8T
Po odpięciu n'ki powinno dmuchac 0,3bara. Górą softem nic nie zrobi, bo zawór jest prawie na max wysterowany. Z dołu może coś jeszcze da radę. Ruszysz sztange to będzie po gwarancji.
-
Szum z okolicy turbiny w A4 B6 1.8T
Czyli dałeś grubo ponad 2 koła? Właśnie, teoretycznie.
-
Szum z okolicy turbiny w A4 B6 1.8T
W turbo jest źle sztanga ustawiona i dlatego niedoladowuje. Wtryskiwacze na styk, zero zapasu.
-
Temperatura płynu chłodzącego nie rośnie w A4 B7 1.9TDI
Jeśli są dwa czujniki temp. to jeden jest odpowiedzialny za wskazania dla sterownika, a drugi dla zegarów. Jeśli jest jeden, czteropinowy to zapewne jest wadliwy. Poza tym było jechać na reklamację do tego pierwszego jak zepsuł. Diagnoza tego to max 5min jak się ma komputer diagnostyczna i w minimalnym stopniu potrafi się go obsłużyć.
-
A4 B6 1.8T przełącza się na gaz dopiero przy 90°C
Równie dobrze może być uszkodzony map sensor.
-
Samochód gaśnie po wciśnięciu sprzęgła
Jakiej firmy przeplywka?
-
A4 B6 1.8T przełącza się na gaz dopiero przy 90°C
No to trzeba się podpiąc do sterownika lpg i sprawdzić w czym problem. Poziom płynu chłodniczego w normie?
-
Jaki silnik najlepszy do Audi A4 B6?
Przeciez w octavii 2 jest 2.0 ale fsi i tfsi.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Jak możesz to oddaj ten zestaw, bo jakość tego jest dramatyczna. Miałem raz i nigdy więcej.
-
Szum z okolicy turbiny w A4 B6 1.8T
115
-
Szum z okolicy turbiny w A4 B6 1.8T
To sprawdź ile turbo dmucha po odpięciu wtyczki od n75.
-
Szum z okolicy turbiny w A4 B6 1.8T
Ale soft miałeś robiony do innej sprężarki i widocznie trzeba poprawić sterowanie n75 albo sztanga do podciągnięcia, bo wysterowanie nki juz ponad 90% miejscami. Dv masz sprawne?
-
Pomoc w diagnozie A4 B7 1.8T BFB w lubelskim
Nie trzeba gazownika żeby wykluczyc teorię z lpg..
-
Szum z okolicy turbiny w A4 B6 1.8T
Mozesz czyścić ale nie mechanicznie, raczej to nic nie da. Turbo po regeneracji więc pewnie trzeba korektę w sofcie zrobić żeby doładowanie podążało za zadanym.
-
Szum z okolicy turbiny w A4 B6 1.8T
Przeplywka zaniża, turbo niedoladowuje. Pewnie jak wróci przepływ to wtryskiwacze będą pętlić, bo juz teraz jest na styk.
-
Wymiana termostatu w Audi A4 B8 2.0TDI
Dokładnie. Jeden wielki bełkot, a rzeczowych informacji max na 5 minut, z resztą jak we wszystkich jego "produkcjach".
-
Jaki silnik najlepszy do Audi A4 B6?
Prawda jest taka, że nastały takie czasy, że do 20tys ciężko cos możliwego kupić bez większych nakładów finansowych. Zależy jaka marka, ja mazde sprzedałem za tyle samo co była kupiona ponad 2 lata temu, a była to praktycznie najtansza oferta więc nie tylko kałdi w cenie? Szukaj, może cos upolujesz możliwego.
-
Jaki silnik najlepszy do Audi A4 B6?
Jak nie zalezy Ci kompletnie na osiagach to 1.6 moze Cie zadowoli ale wcale to mało nie pali i też lubi pić olej. 1.8t w serii też nie jedzie więc osobiście 1.6 sobie nie wyobrażam. Jak było napisane wcześniej, to są w 90% wyjeżdżone padła, a jak coś jest w b. dobrym stanie to się ceni. Porównując swoje b6 do tych "perełek", które widziałem po 20-25 tys to swoje bym musiał ogłosić za 40?
-
Pomoc w diagnozie A4 B7 1.8T BFB w lubelskim
To niech udowodnią, a jak naprawią i rzeczywiście to nie głowica to dopiero powinieneś zapłacić za naprawę. Po tej naprawie jak długo było dobrze? Zerknąłbym Ci tam ale nie mam na stałe dostępu do garażu i sam muszę żebrać o miejscówkę. Na wiosnę może się dorobię swojego.
-
Pomoc w diagnozie A4 B7 1.8T BFB w lubelskim
Pewnie w jakims warsztacie robiłeś wiec reklamuj, no chyba że to było robione na gębę z gwarancją do bramy. Wcześniej była pęknięta czy wypalone zawory?
-
Pomoc w diagnozie A4 B7 1.8T BFB w lubelskim
Nie bardzo, sam robię większość rzeczy, bo życie do tego zmusiło. Jakbym miał wozić się po warsztatach to bym zbankrutował wskutek tych "trafionych" diagnoz. Błąd od wypadania zapłonu masz zapisany tylko w pamięci czy wyrzuca tez migajacy check podczas jazdy?