Treść opublikowana przez przem8
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Fakt, różnica jest. Dodam, że jak kupowałem sam łańcuszek febi to był bardzo zbliżony do oryginału, a na pewno nie wyglądał tak jak Twój.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
To za co tyle płacić? Od tych marek można by już wymagać jakiejś lepszej jakości, a wychodzi, że to są tylko pakowacze?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Te z allegro to typowe chińczyki więc o żadnym oryginale nie ma mowy. Szukaj swaga, febi lub autologa to w 1000-1200 się powinieneś zamknąć. Ja kiedyś zakładałem maxgear za 420zł i odpukać działa. http://www.wszystkodlawarsztatu.pl/#/produkty/3218191921181-FE37119-napinacz-lancucha-rozrzadu.html
-
Wyciek płynu chłodniczego AVJ. POMOCY
Zapewne krociec z tyłu głowicy
-
A3 2.0 TDI BKD stukanie przy dodawaniu gazu
Sprawdziles z tym sprzeglem? Moze juz wtryski klepia albo walek rozrzadu sie konczy. Trudno tak wrozyc wiec wrzuc chociaz jakies nagranie tych stukow
-
A3 2.0 TDI BKD stukanie przy dodawaniu gazu
Jak wciśniesz sprzęgło to stuki ustają? Jeśli tak to dwumas. Nie wiem co chcesz regulować ale generalnie te silniki miały problemy z głowicami, wtryskami i pompą oleju, a dokładniej z wycierającym się imbusem.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Motul od pewnego czasu to tez jest technologia syntetyczna...
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Z tych testów to najbardziej wiarygodne jest pokazanie płynności przy niskich temperaturach. Reszta to już wedle uznania ale te testy nijak się mają do warunków panujących w silniku i osobiście nie sugerowałbym się tymi wynikami przy ocenie wyższości jednego oleju od drugiego.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Masz na myśli te testy tarcia z youtuba? Nalej oleju z biedronki też nieźle wypadł
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
A sprawdzałeś klapkę WG w turbinie?
-
1,8T Q uszkodzony silnik !! pomocy !! miał ktoś taką sytuację ?? czytaj całość
Zacząłbym od zdjęcia michy i sprawdzenia jak smok oraz zdjąc dekiel i zobaczyć czy napinacz się nie posypał. Jeśli zapchany smok to masz przyczynę. W innym wypadku trzeba drzeć silnik. Może uda się ogarnąc bez żadnych remontów.
-
Błąd 17511 po wymianie sondy lambda
Już chyba sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie
-
Prośba o sprawdzenie logów, dusi się na wyższych obrotach
Jakby to było takie proste to co poniektórzy fachowcy nie wołali by za to nawet 300zł
-
Prośba o sprawdzenie logów, dusi się na wyższych obrotach
Zamiast kata najlepiej wstawić dp, ale przy tych zabiegach wyłączenie sondy Cie nie ominie, a emulatory na dłuższą metę nie zdają egzaminu.
-
Stan amortyzatorów a ich wiek
Ja też byłem na badaniu technicznym i sprawność amorów przód ponad 80%. Cały czas coś stukało z lewej strony, a niby wszystko ok i pojechałem do firmy zajmującej się zawieszeniami i tam sprawność lewego amora 32%, a prawy ponad 80. Pracownik powiedział mi, że ten ich sprzęt jakiś inny parametr sprawdza niż na stacjach diagnostycznych ale już nie pamiętam o co dokładnie chodziło. Przy okazji 4 wahacze do wymiany. Poza tym dobrą sprawność fabrycznych amorów w ponad 20-letnim aucie można w między bajki wsadzić.
-
Objawy padającej pompy paliwa
Wymienia się sam wkład. Pompa pierburga kosztuje w granicach 250 zł. Co się dzieje, że ostatnio tak dużo osób narzeka na te filtry paliwa?
-
Wysokie zużycie oleju, turbo gwiżdże
Dodatkowo możesz sprawdzić luzy wirnika po zdjęciu przewodu z turbiny. Na forum był przypadek, że powodem brania oleju w tym silniku były zapieczone pierścienie od nagaru.
-
Filtr sportowy ala HKS "Grzyb" a SAI "odkurzacz" ? Co z nim zrobić ?
Odepnij wtyczkę od suszarki i ewentualnie zaślep wlot ale wtedy wywali Ci checka. Jak nie masz kata to najlepiej wyrzucić fizycznie ustrojstwo i wyłączyć sai w ecu u tunera, żeby błąd nie drażnił. Jak wrzuciłeś DP to pewnie będziesz wyłączać drugą sondę więc przy okazji SAI też mozesz dezaktywować.
-
Wahacze pod 1bv
Tyle kosztuje komplet ale do B5, a do B6 za 1900 można już znaleźć...
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Zastosuj po tym castrolu płukankę z liqui moly i będzie komplet.
-
BFB dziwny dźwięk po odpaleniu
Ten typ tak ma. Jeśli trwa to do 2 sekund to nie ma się czym przejmować. Ktoś gdzieś pisał tu na forum, że nawet producent dopuszcza chwilowe terkotanie przy porannym rozruchu. Jeśli ciśnienie oleju masz ok i czyściłeś smok olejowy (jeśli nie to lepiej to zrobić dla świętego spokoju) oraz nie ma innych niepokojących dzwięków od napinacza to daj sobie spokój. Ludzie wymieniali na ori i też hałasuje
- quattro
-
Dziwne zgrzytanie - prośba o identyfikację problemu
Chrobotanie w zakresie 1200-1800 obrotów na zimnym i cieplym silniku. Po zdemontowaniu napinacza miałem ladne slady na glowicy od łańcuszka. Twój napinacz domaga się o wymianę:p
-
Polecane opony letnie
Jeśli chodzi o indeks to 91V w zupełności wystarczy.
-
Dziwne zgrzytanie - prośba o identyfikację problemu
Powiem Ci, że od 1,5 roku w A4 użytkuję napinacz maxgear za niewiele ponad 400zł i odpukać jest wszystko ok. Wtedy jeszcze nie miałem takiego rozeznania z napinaczami i w sklepach motoryzacyjnych nic lepszego nie mieli, a bałem się podrób z allegro, szukałem też używek ale były w gorszym stanie niż dotychczasowy. Swag czy febi powinny być ok, polecają też autologa.