Treść opublikowana przez maciucha512
-
słabe odpalanie na zimnym
Takie urządzenie to koszt około 80 plnów, w zakładzie grosze za usługę wezmą. Gorzej zaczął odpalać po wymianie czegoś czy z uwagi na niskie temp? Po jeździe zgaś wóz i posłuchaj pod maską czy w pobliżu wężyków i filtra paliwa nic nie syczy. Wóz ma chodzić bez zaworków zwrotnych, to nie dokładaj. Możesz jeszcze podmienić węże w okolicy filtra paliwa na przezroczyste - popatrzysz czy nie ma bąbli powietrza.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Cześć! Niech służy jak najdłużej
-
Akumulator jaki ?
Co raz rzadziej się zdarza, że aku wytrzyma długo tzn. 3 -5 lat. Różnica taka, że jenox czy coś podobnego jest trochę tańszy (~200 pln) niż czoło producentów to i po 2 latach jak padnie mniej wydasz. Wg mnie obecnie na aku szkoda wydawać większych pieniędzy.
-
Ustawienie sprężyn i amortyzatorów
Jeździsz na amorkach z 1995? nie wiem czy myślimy o tym samym. Mam na myśli talerzyka jak poniżej, nie jest on założony na sztywno, guma wchodzi na talerzyk w jeden sposób, sprężyna w gumę też wchodzi tylko w jednym ułożeniu, kwestia przekręcenia talerzyka wokół osi amorka. Ew może sprężyny mają więcej zwoja? Doczytałem - jak założysz świeże amorki to bez problemu obrócisz talerzyki i złożysz jak trzeba. Chociaż to dziwne, że przy samej zmianie sprężyny takie cudo, może rzeczywiście są delikatnie dłuższe.
-
Ustawienie sprężyn i amortyzatorów
w moich amorkach talerzyk nie był nabity na amorek aż tak by nim nie obrócić, chociaż dobijałem, amorek obrócił się bez talerzyka i sprzężyny.
-
Ustawienie sprężyn i amortyzatorów
Przykręć amorki u góry, włóż w dolne mocowanie amorka jakiś pręt i przekręć tak, by pasowało na wahacz, obróci się tylko talerzyk dolny, sprężyna będzie siedzieć jak trzeba.
-
Audi A4 B5 zimne powietrze z dmuchawy
Jak wyżej - zrób test klap i zobacz czy się ruszają, jak się ruszają a zimno wymieniaj. Szkoda czasu zaraz zima i będzie bida.
-
Brak mocy poniżej 3 tys RPM, AFN
Poprawcie jak źle piszę: w AFN z 1997 czujnik ciśnienia w dolocie jest w ECU, z dolotu poprowadzony jest wężyk do ECU. Olej się odłożył?? Czy tak wygląda czujnik, który wymieniłeś?
-
Problemy z ABS-em
Wysuń czujnik lekko nim kręcąc, jest magnetyczny więc trochę opiłków się odłoży - wyczyść szmatką, potem włóż na miejsce, najlepiej koło w górze, dopchnij do końca i delkatnie wysuwaj aż przestanie szurać, ot cała filozofia
-
Ile wam ubywa oleju ?
Miasto zima tak, lato trasa około - 110
-
Ile wam ubywa oleju ?
Przed wymianą uszczelki pod miską - 1-1,5 litra na 10kkm, po 0,5-1 na 10kkm. Teraz jestem po czyszczeniu turbo i się okazało, że lało się z powrotu oleju, weszła nowa uszczelka i na razie susza. Mogę śmiało powiedzieć, że około 0,5 na 10kkm. Nie utożsamiaj temperatury chłodziwa z nagrzaniem motorowni: chłodziwo 90C, a jak temp oleju, turbo, kata (o ile jest), innych elementów?
-
Warunki załączenia się świec do podgrzewania płynu chłodzącego
przestudiuj ten wątek: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1565217.html jest m.in. podane gdzie podejrzeć pracę świec podgrzewacza -> engine grupa 016. Wg rozpiski czujnik temperatury na zderzaku nie bierze udziału w procedurze włączania podgrzewania chłodziwa. Sam muszę się zabrać za ogarnięcie tematu, a wóz mam w garażu a tu: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/285275-allcharakterystyka-poszczegolnych-blokow-pomiarowych-w-programie-vag-com/ opis grup pomiarowych
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
też mam Jenoxa, ale nie golda, sprzedawca zdradził, że Jenoxa reklamują właśnie golda, głównie taksówkarze.
-
Problemy z ABS-em
Tarcze wymieniłeś z koronkami?
-
Uciekający płyn z układu chłodzenia.
Mogła nagrzewnica paść, szyby parują jakoś mocniej niż powinny? dziwny zapach w wozie na ciepłym nawiewie? chociaż jak wodę lejesz to możesz nie czuć.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Moje stare lemy też czekają na regenerację Ktoś na forum kiedyś pisał, że na 1BE zawieszenie wytrzymuje więcej, może to i prawda.
-
Uciekający płyn z układu chłodzenia.
Z tego opisu wynika, że masz na myśli odpływ klimatyzacji. Te wycieki zauważysz po jeździe na klimie?
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Śmigam na master sport już trzeci rok, przede mną trzecia zima na tych wahaczach, zrobiłem ~50-60kkm, zero luzów (badałem w sierpniu na stacji diagnostycznej). Do tej pory wymieniłem (dwa tygodnie temu) tylko dolny długi, luzów nie miał, ale pękła gumka przy sworzniu, też na MS. Wymieniałem sam i zero problemów. W porównaniu do starych lemów, na których jeździłem MS są mniej starannie wykonane (zadziorki nadlewek), ale reszta jest ok, waga ta sama. Ten co wymieniłem wygląda wizualnie dobrze, żadnych pęknięć na tulei (oprócz gumki co się rozleciała), luzów na sworzniu brak. Jak się w końcu posypią wybiorę je ponownie.
-
Turbo wstaje się po 2 sekundach. Pomocy :(
że co? Coś się turbo przycina, widać, że nie może się ciśnienie ułożyć. Ściągnij gruszkę i zobacz jak chodzi geometria.
-
[A4 B5] Pokrowiec na samochód na zimę
Myślę, że pokrowiec na co dzień to za dużo, co innego jak wiesz, że w nocy będzie gołoledź, mokry śnieg czy przymrozki. Jak wóz postoi kilka - kilkanaście nocy w sezonie jesień-zima-wiosna pod pokrowcem nic się nie stanie.
-
Świece włączają się tylko przy włączonym silniku
Nie szukaj problemu. Wóz nie zawsze będzie grzał świece nawet gdy na zegarach pojawi się sprężynka (grzeją dopiero poniżej 5C - chyba), natomiast będzie grzał po odpaleniu przez kilkanaście - kilkadziesiąt sekund.
-
Problem z temepratura
Termostat?
-
AFN - notlauf. Prośba o analizę logów.
Zwróć uwagę na logi, które robił razem 003 i 010, turbo leży, ale przepływka pokazuje wartości inne niż w trybie awaryjnym (500 czy 550 mg) i dopiero powyżej 3 tyś obr zaczyna ciąć.Przejrzyj raz jeszcze schemat węży podciśnienia, to, że zrobiłeś jak było nie oznacza, że było dobrze
-
A4 b5 AFN coś stuka z prawej strony
Do 1BE jest sachcs 170 813 - około 220 za sztukę.
-
AFN - notlauf. Prośba o analizę logów.
Może węże podciśnienia poplątałeś?