Treść opublikowana przez misiek95
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Czy jeżeli stojąc pod autem i ruszając ręką za półoś góra-dół- wyczuwam luz na przegubie wewnętrznym to kwalifikuje go do wymiany? Mam wibracje na 4,5 biegu przy poniżej 2k obrotów. Wchodziłem pod inne b6'tki i w każdej wydaje mi sie że jest tak samo
-
[1.9 TDI AVF] - Błąd 17965 - Prośba o analizę logów
Większość jest słaba po odpaleniu. Myśle że można to uznać za normalne. Jak po delikatnym rozgrzaniu jest ok, to możesz zignorować. U mnie też w BS 11 sztanga hulała pięknie, a podczas jazdy sie przycinała. Zanim wyjmiesz turbo to odkręć gruszke, zdejmij zabezpieczenie i ją wyjmij. Wtedy poruszaj palcem za ramie kierownic turbiny i zobaczysz, że nie chodzi płynnie
-
[B5 AHU] < Skromny Avantador > by xBLADEx - Recaro
Dwa przednie ślizgi, malowanie zderzaka tylnego. Dokładki jakoś spasujesz i bedzie jak nowy
-
Problem z doładowaniem
Bezpośrednio nie. Pośrednio mogła się turbina rozpaść i narobić bałaganu
-
Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
Jak sie coś totalnie rozpadnie to nie. W poprzednim B5 zgrzytał mi synchronizator 3 biegu, 2 ciężko wchodziła przy zimnym silniku. Po wymianie na castrola i 5kkm przejechanych zapomniałem o problemie. U ojca w c5 ta sama historia. Teraz w B7 też mi przeszkadzała już skrzynia, 3 i 4 nie zawsze wchodziły jak powinny. Po wymianie działa idealnie
-
Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
Polecam Castrola. Zalałem już któreś auto nim- drugie swoje. Po wymianie polecam wstrzymać się z wydawaniem werdyktów co do poprawy działania skrzyni. Z moich obserwacji dolegliwości ustępują po 5kkm
-
B7 wymiana głośników.
Mx 165, M165, R165
-
B7 wymiana głośników.
Dlaczego?
-
[ALL TDI] Oil catch tank - zakładać czy nie ???
Dokładnie tak, z tym że ja wykorzystałem tylko obudowę z niego. Wnętrze to gąbeczki z tesco za 2zł. Pasował mi wymiarami i ma na dole korek spustowy Jak coś będę wiedział to dam znać
-
[ALL TDI] Oil catch tank - zakładać czy nie ???
Coś takiego wyrzezbilem. Krocce 23mm plastikowe. Ale nie jest to na pewno finalna wersja, bo można zrobić to bardziej estetycznie. Podłączyłem plastikowymi wezami ze starej pralki. Jak zda egzamin, to będę przerabiał
-
[ALL TDI] Oil catch tank - zakładać czy nie ???
Ma ktoś namiar na dobry wąż którym można by taki OCT podłączyć? Zjeździłem całą okolice i nic sensownego na miejscu nie znalazłem. Musi mieć średnice wewnętrzną 22-23mm. https://przewody-techniczne.pl/waz-zbrojony-pcv-vacuum-fi-22-mm-p-618.html https://www.olx.pl/oferta/przewod-silikonowy-22mm-7-8-CID628-IDqXoQN.html http://allegro.pl/rura-silikonowa-waz-przewod-silikon-czarny-22mm-1m-i7020266862.html Silikon wydaje się być najbardziej sensowny, ale cena zabija. To jest też ciekawe, ale nie miałem takiego przewodu nigdy w rękach https://www.olx.pl/oferta/rura-przewod-powietrza-eberspacher-webasto-fi-22mm-CID5-IDqWFZx.html#c63dc91308
-
Przesłona bixenon wraca po chwili
Witam. Mam w swojej b7 oryginalne bixenony. Od początku mam problem tego rodzaju, że jedna z przesłon zamyka sie dopiero po chwili przy zmianie świateł z drogowych na krótkie. Im niższa temperatura tym dłużej to trwa. Po kilkunastu kilometrach problem ustaje. Latem rozbierałem lampy. Cewki przesłon wyglądały w porządku. Nic nie jest zapieczone, przesłona w palcach chodziła pięknie. W lampach suchutko, kostki i połączenia wyglądają ok. Ktoś ma pomysł co może być przyczyną?
-
Mercedes 124 coupe
Zabawa jest nieziemska
-
Romet ogar 200
Pamiętam jak remontowałem swoją motoryne- pierwszy w życiu "projekt". Niestety młodszy brat ją przejął i sprzedał... Ojciec równolegle ze mną robił sobie komara. Od wtedy długo stał w szopie aż do teraz- bo znowu sie za niego zabrał. Aktualnie remont silnika Ja sie przerzuciłem na większe zabawki. Powodzenia
-
swap 2.5 -> 1.9 quattro
Przełożenie na 1.9 dla siebie to super pomysł, a4 b6 mając wszystkie części można zrobić w kilka dni i bez żadnych problemów. Ale robić to tylko po to, żeby auto lepiej sprzedać to lepszy pomysł. Ludzie słysząc przekładka silnika mają przed oczami poskręcane kable i drut do migomatu Robiłem tak kilka razy, ciężko było sprzedać taki samochód
-
Chiptuning AJM
Z redukcjami nie dzieje się nic, a z wężami bywa róznie. Kup redukcje, jak będziesz miał problemy to łatwiej coś wymyślić wtedy. Btw GT1749va w 2.0 16v ma taką redukcje oryginalnie
-
Turbo AWX w B5 (niedoładowanie)
no czytam i nie moge uwierzyć... a jaką uszczelke tam dałeś? może przy demontażu ponownym jakiś inny czynnik sie zmienił?
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Kolego a Ty to kiedyś walczyles z górną śruba w zwrotnicy albo innym problemem, czy taki jesteś krytyk teoretyk? Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
-
[TDI PD] Wymiana uszczelki pokrywy zaworów
Na to mało który z nas ma wpływ, kupując kilkunastoletnie auto. Ale myślę, że nawet dokręcona prawidłowo będzie się odkształcać od temperatury. Tak mają tworzywa sztuczne tego typu Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie opór przy dokręcaniu jest właściwie 0-1 i wyraźnie czuć, kiedy należało by przestać kręcić Chyba dawno nie kupowałeś uszczelki, bo ja dziś za victor reinz'a zapłaciłem 26zł w sklepie, hehe
-
[TDI PD] Wymiana uszczelki pokrywy zaworów
Uszczelka wymieniona. Jest wyraźnie wyższa od tej którą wymontowałem, ale udało się to skręcić. Myślę, że specjalnie robią te uszczelki wyższe, żeby skompensować odkształcenie pokrywy
-
[AJM] Bulgotanie w nagrzewnicy
Ja myślę że w ajm atj można śmiało bulgotanie ignorować. Mój bulgotal 3 lata od czasu do czasu, teraz jeździ nim następny właściciel i tez mu bulgocze i nie ma żadnych konsekwencji. Awx avf i wszystkie nowsze konstrukcje tego problemu nie mają. Podtrzymuje swoje zdanie, jest to spowodowane mikro peknieciami głowicy Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
-
Jakie zawieszenie gwintowane polecacie do Audi A4 B6/B7?
Dawid, a jak wygląda prowadzenie w porównaniu z KW V2? szukam czegoś rozsądnego co zapewni podobne odczucia z jazdy jak KW, bo na takim jeździłem dłuższy czas w b5 i tęsknie. Chodzi mi tu o zachowanie na nierównościach poprzecznych, przechyły w zakrętach i skłonność auta do "podskakiwania" (na pewno wiesz o czym mowa)
-
[TDI PD] Wymiana uszczelki pokrywy zaworów
Jestem prawie pewien, że AE. Sprawdzę i dam znać
-
[TDI PD] Wymiana uszczelki pokrywy zaworów
Dzięki. Biore w takim razie ze sklepu jedyną która jest i skręce ją na chama. Jak sie nie uda to trudno, droga nie jest.
-
[TDI PD] Wymiana uszczelki pokrywy zaworów
Tak. Uszczelki są na 100% dwie i miałem obie jednocześnie w rękach, kiedy zmieniałem pokrywe zaworów na tę nowszą. Kamil, jeżeli masz dostęp to sprawdź mi proszę czy pokrywa w BGW w passacie i BPW w b7 ma taki sam numer...