Treść opublikowana przez gregor10
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
przeplyw dzielimy przez wspolczynnik 0.8 , który jest prawidłowy dla seri. po programie może się wachać w zależnosci od 'jakości programu' na plus i na minus do tego do chodzi sprawnosc przeplywomierza ktory moze zaniżać po programie + nieszczelnosci ktorych niektórzy są nieswiadomi i wychodzą niezłe kwiatki. Generalnie przy sprawnym aucie i normalnym programie mozna spokojnie przyjac wspolczynnik 0.8.
-
prosba o odczyt logow
to na logach bedzie takie zachowanie widac tylko trzeba to uchwycic
-
prosba o odczyt logow
silniki bardzo obliczalne seria avj 150km z dołu nie jedzie bo buda za ciężka agu lata w budzie a3 w avj 180ps ledwo dotrzymuje kroku takiej a3ce z AGU pozatym AGU zdrowe idzie najlepiej ze wszystkich 150ek Tak że nie dziw sie że A4ka taka ociężała się wydaje. ps. weze na postoju nie beda puchnąć, to nie TDI....
-
Sprawdzenie sondy lambda ADR
zrobic logi dynamiczne 1 2 3 7 8 9 13 25 sama sonda logi blokow 1 6 7 8
-
logi do oceny-ogólna ocena
Przepływka trup , i jezdzisz na ubogiej mieszance, poza tym ok.
-
Problem z LPG - chceck engine po dłuższym staniu w korkach - szarpanie brak mocy
Jedz do kogos kto Ci to ogarnie, bo tak to tylko silnik zajedziesz w tym obecnym stanie. Cewki mam jak bys chcial caly set. zestroić trzeba lpg i będzie latać, bo teraz to wypala zawory.
-
gaz prins wypalil zawory jak wyregulowac?
wyregulują (o ile wiedza jak) tam gdzie zakladaja prinsa, bo do prinsa potrzeba specjalny kabelek za ~1kzl wiec watpie ze kogoś znajdziesz kto posiada do tego interfejs. ew przekladka elektroniki na staga/lpg techa i wtedy nie ma problemu z podpieciem się do instalki, potem uderz do kogoś kto ma pojęcie o strojeniu i bedzie latać.
-
Zgasł przy odpalaniu i nie kręci silnikiem
skasuj bledy , sproboj odpalic i odczytac ponownie, jak wyskoczy znow ze steerownik zablokowany to immo Ci blokuje start.
-
szarpie przy normalnej jeździe
Może lepiej jedz do kogoś kto się na tym zna i ogarnie problem, nie zawsze sie da z samych logów wywnioskować przyczyny, trzeba widzieć auto.
-
Przepływomierz pytanie
Przeplywka tylko nowa i boscha, czyszczenie nie wchodzi w gre.
-
1.8T duze spalanie ( katalizator ? )
27% korekcji ? ciekawe kto to stroił zrob pelne logi dynamiczne na benzynie.
-
Szarpanie na kazdym biegu
Sprawdz PW
-
1.8T AVJ 163KM - Czy to możliwe?
I tyle w temacie B6
-
przerwy zapłonu
hana czerwone , najgorsze ? ciekawi fachmani.... strojenie na obd bylo ? jak nie to nalezy takowe wykonać
-
Jakie wtryski audi a4 1.8 T
DO APU pasują wtryski od BEX-a. Mam takowe do sprzedania - info PW.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Z Bexa już nie ma są są , mam jeszcze jeden komplet
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Jakby ktoś chciał to mam do sprzedania 320 z BEX-a i 380cc z S3/TT plug and play do 1.8T. Info pw
-
Jakie wtryski audi a4 1.8 T
Jakby co to mam wtryski z BEX-a 320 i jakby ktoś potrzebował również z TT/S3 225km na wieksze moce , oba komplety plug and play, INFO PW doradze ktore będą odpowiednie.
-
Prosze o sprawdzenie logów po wymianie turba
Nieźle, brakuje jej około 2g/s w stosunku do tego co było na początku.
-
Prosze o sprawdzenie logów po wymianie turba
Szkoda przepływki. Wcześniej było dobrze.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
jestes pewien ze az 2bary? na wykresie widze ze moc mu spada do ~240hp przy odcince.. moze w piku ma kolo dwóch? Moze mi ktos wytlumaczyc albo odeslac do literatury dlaczego turbo w poprzecznych silnikach lepiej dmucha ? Czy jest poprostu wieksze ? do 5.5krpm 2bar k03-053. moc spada przy odcince bo m.in raz że wtryski są 100% otwarte - nie przewidziałem że uda się tyle wydłubać , dwa - trzeba miec na uwadze również to że to tylko k03s i wystarczy popatrzeć w flow mape aby zrozumieć że mocy typu 260ps nigdy nie będzie przy 7krpm z stockowej k03s. wampir dobrze prawi , lepiej mieć 260km przy 5000rpm niz przy 6800, inny przebieg mocy , powoduje że takie auto potrafi objechać 300konne które ma plaski moment rzędu 350nm i moc pod samą odcinką. Wrażenia że auto ciągnie pod odcinke nigdy nie będzie na k03s , chyba że robimy 220ps , wtedy tak tylko że takie auto to w ogóle nie jedzie w srodkowym zakresie rpm
-
A4 1.8T AEB+ Soft by Gregor
z mojego bfb 191ps 297 Nm po wymianie wtrysków ile by wycisnoł? Jak turbko będzie miało ochote dmuchać to okolice 200-205ps i 320nm są do zrobienia jak najbardziej tylko trzeba dorzucić jeszcze DP. Z katalizatorem nie poszalejesz - zbytnio dławi turbo i silnik, dlatego polecam DP + wtryski = 200-205ps i 320nm realnie idzie zrobić
-
Downpipe do A4 B6 1.8T BFB
Tylko usunięcie z programu daje 100% pewności że nie będzie świecącej kontrolki CHECK na liczniku. Najlepiej robić to odrazu z softem za jednym zamachem.
-
1.9 TDI AHU- zwiekszenie mocy do okolo 120 PS
Z AHU można na serii liczyć na okolice 110km i okolice 280-290nm. Polecam wyciąć kata i do tego soft customowy. Najbardziej opłacalny mod.
-
1.8T AVJ 163KM - Czy to możliwe?
+1