Treść opublikowana przez tass
-
Element kolektora ssącego w kanale dolotowym
Bezpieczniej zdjąć pokrywę zaworów i wałek, wykombinować narzędzie do wciśnięcia zaworu, kręcąc wałem można zgiąć zawór, o ile nie jest już zgięty. Przy kombinacjach może się jeszcze jakiś odłamek do "gara" wpie...lić i będzie więcej zabawy.
-
Najechanie na tył
Ogólnie to bym radził nie bawić się w rozbieranie itp. Wysłać zdjęcia jakie widać uszkodzenia powiedzieć co nie działa i tak zaniżą wycenę. Zadzwoń do dobrego serwisu najlepiej aso umówisz się na oględziny i naprawę bezgotówkową, powinno być najmniej problemów (chyba że wolisz$$$). Przez tel. dostałem na start po zdjęciach 1600, rozmowa przez tel. co dokładniej (na zdjęciach nie uchwycisz wszystkiego) uszkodzone i jak, 3000 z PZU. Finalnie koszt jak wyszedł to jak dobrze pamiętam 7000+, a była to tylko delikatna obierka.
-
Najechanie na tył
W sierpniu kobieta przytarła mi prawy bok samochodu, wszystko szło przez tel. (PZU) wysłałem kilka zdjęć wycenili słabo, o rzeczoznawcy nikt nawet nie wspomniał unikali kontaktu pracowników już w sierpniu, a co mowa teraz. Oddałem samochód do aso i po kłopocie. Osobiście bym nie rwał tej foli, albo przynajmniej czekał na potwierdzenie wizyty rzeczoznawcy.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Napinacz daje o sobie znać przy odpalaniu tak z 1s do 2s, a że będę wymieniał rozrząd chce wymienić łańcuch żeby w razie wymiany napinacza nie bawić się w trytki lub wyciąganie obu wałków, ślizgi w razie "w", jak by moje okazały się słabe lub uszkodzone.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
A te pseudo ori. z aledrogo warte zainteresowania?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Panowie czy są dostępne ori. same ślizgi napinacza?
-
Dużo pary film
Czyli w normie u mnie też para idzie jak cho..ra czasem, ale to naturalne na lpg. Wystarczy pojeździć jakiś czas na pb żeby pozbyć się wody z wydechu i nic nie będzie do momentu ponownej jazdy na lpg.
-
Bierze olej po zainstalowaniu instalacji LPG
Albo jedno, albo drugie, lub to i to. Jeśli nie przeszkadza Ci pobór oleju, dymienie, smród spalanego oleju i dolewki to jeb...ć system. Można zajrzeć do turbiny, dolotu, czy dużo oleju w intercooler, zaglądał tam mechanik który twierdził, że to turbo?
-
Skrzypi zawieszenie po wymianie wahacz górnego tył prawa strona.
Pw.
-
Skrzypi zawieszenie po wymianie wahacz górnego tył prawa strona.
Lub ustawić samochód na równym zmierzyć odległość od rantu błotnika do felgi lub opony, piasty, samochód w górę i np. kobyłki, jakieś klocki, lewarek pod dolny wahacz i w górę aż koło dojdzie do odpowiedniej wysokości (trzeba ustawić to solidnie żeby samochód się nie zsunął, next koło out. Trochę gimnastyki w luzowanie i dokręcanie wahaczy górnych. Ja u siebie skręcałem tak jak na rysunku tzn. duży kątownik stolarski przykładałem do dwóch (są 3 obok trzpieni z gwintem) sfrezowanych (toczonych, nie wnikałem) płaszczyzn na mocowaniu i pod kątem prostym mierzyłem odległość w tych miejscach jak to jest na rysunku.
-
Swap 1.6 ALZ -> 1.8T BFB?
Praktycznie wszystko pod maską, hamulce zostałyby, z klimą nie wiem czy wszystko podejdzie + zapewne pas przedni do tego wydech o kabelkologi nie wspominając i ożenić to trzeba ze skrzynią biegów. Cena potrzebnych podzespołów jest tylko część kosztów, ubrać to tak żeby działało, to i czasu trzeba który kosztuje. Tak jak już wyżej napisane ma to sens jeśli zrobi się to osobiście, lub nie liczy się z kosztami "robię bo chcę".
-
Nie wierz w mit oleju 5W40 do 1.8T
Czy ma sens to się przekonasz jak zmienisz, może być też tak że na świeżym oleju nie będzie terkotać, a dopiero po pewnym nalocie. Nikt Ci chyba nie da gwarancji, że to coś zmieni czy nie.
-
Nie wierz w mit oleju 5W40 do 1.8T
Motul więc jest spora szansa, że mogła trafić się podróbka. 5w30 nie są strasznie drogie zwłaszcza castrol chcesz się przekonać zmień na taki olej. Jest szansa, że przed sprzedażą w silnik mógł być zalany jakiś motodoktorek i to on wyciszył napinacz, a na świeżym oleju po pewnym czasie zaczęło się terkotanie. Oleje olejami, ale te napinacze jakim by nie zalewać olejem wcześniej czy później będą terkotać kwesta tylko czasu.
-
Rdza
Trochę tak drogo, same fotele i quattro, brak xenon, felgi za ładne nie są. Pierwszy serwis, naprawa korozji (demontaż tylnego zawieszenia baku paliwa, plastików tanie nie będzie) wyskoczą jakieś inne naprawy i robi się ładnie ponad 30k. 3 miesiące i samochód 15 lat mimo, że to nie fiat czy ford to trzeba się dobrze zastanowić nad opłacalnością.
-
Rdza
No to ładny opis, w przyszłości haha to kiedy jak zgniją? To wymaga działania na już. Dokładna ocena to nie ze zdjęć na jaką sakle ruda szaleje, w większości przypadków wystarcza oczyszczenie i zabezpieczenie by nie gniło ponownie. Mam b6 i robiłem to u siebie, na forum jest kilka relacji jak to mniej więcej wygląda.
-
Problemy z ogrzewaniem w naszych Audi A4 B6 i B7 od A do Z
Działa tylko dmuchawa, ECON może oznaczać brak czynnik, lub inne problemy z klimatyzacją. Silniczki od klapek sprawne? Dźwigienki nie pospadały i klapki pracują? Jeśli z tym ok czy jest to perfidny (ciągły) brak nadmuchu ciepłego powietrza, czy czasem powieje ciepłym? Układ chłodzenia w tym nagrzewnica odpowietrzone?
-
Rdza
Prawdopodobnie nadkola i zakola tył wyglądają nie lepiej. Nie jedno b7/b6 tak będzie wyglądać, kwestia podejścia do tematu i opłacalności wybebeszenia i zrobienia konkretnej konserwacji. Samochód golas to bym spasował, jak nie, jechać i oglądać o ile blisko, jak gdzieś dalej przemyśleć sprawę.
-
Problem z temperatura
@Hrydzio uzupełnij profil. Wentylator ma "chodzić" jak włączona jest klima, nieważne czy odpalasz auto czy jaka jest temp. Może być tak jak kolega wyżej napisał zapowietrzony układ, lub niewielka nieszczelność i układ się zapowietrza łapie powietrza i cyrki z temp. "czujnik Cieczy układu wtryskowego" a co to jest? są 2 czujniki temp w 1.8 przy chłodnicy i w króćcu z tyłu głowicy. Płynu ubywa?
-
Zbyt twarde fabryczne zawieszenie 1.8T BEX [A4 B6 Sedan]
Aha to w takim razie nie jest tylko z "metki" ale i potwierdzone, że niby siedzi 1BA, pozostaje to, że zawieszenie wybite i sprężyny siadły, samochód zrobił się mniej komfortowy. Pozostało jedynie porównać z samochodem z taką samą konfiguracją zawieszenia jak coś. edit. kiedyś miałem opony typu run flat, na tych to było twardo, rozmiar Twoich powinien wskazywać że powinno być komfortowo
-
Zbyt twarde fabryczne zawieszenie 1.8T BEX [A4 B6 Sedan]
Amortyzatory amortyzatorami, ale czy masz kolorowe paski na sprężynach? Jeśli tak to jakie?
-
Zbyt twarde fabryczne zawieszenie 1.8T BEX [A4 B6 Sedan]
Jak czerwone amortyzatory to na 99% nie BA, tylko ktoś już zmienił.
-
Duży przebieg a chip 1.8t BFB
Motul jest przereklamowany i jakościowo to taki średni olej, z tego co się orientowałem. Są lepsze, są też gorsze oleje, skoro kupiłeś to wlej. Podczas kolejnej wymiany możesz się pokusić o lepszy olej jeśli będziesz miał taką potrzebę.
-
Trzymający hamulec audi A4b6 Avant quattro
Pewny jesteś, że się nie przegrzewa? Prawa strona hamuje (może nie hamuje i temu lewa strona leci w oczach)? Równo biorą hamulce? Prowadnice zacisku ok?
-
Grzeje się felga tylna
Linka ręcznego musiała by stanąć w osłonie i trzymać zaciągnięty, jak nie to zacisk lub jakieś cuda z klockiem. Zdejmij linkę ręcznego zacisku zobaczysz czy puści lub czy klocek jest na miejscu, czy okładzina nie odkleiła i nie blokuje.
-
1.8t bex rozrząd
Ekologia i oszczędności robią swoje widać to na elementach gumowych czy to pasek czy opona, ale nie tylko.