Na początek zdjęcia jeszcze z ogłoszenia i zrobione zaraz po zakupie (07.2014):
Lista zmian do 07.2015:
- usunięty katalizator
- usunięty EGR
- nowy kolektor AWX
- komplet pilotów i sterownik zamka centralnego z domykaniem szyb
- wstawiona brakują kratka zderzaka przy halogenie
- wstawiona brakująca listwa drzwi prawych przednich
- żarówki LED COB w światłach pozycyjnych, cofania i tablicy rejestracyjnej
- wszystkie żarówki wnętrza wymienione na LED
- xenon 4300K
- zmiana tylnych czarnych lamp DEPO na oryginalne po liftingu
- ramka grilla pomalowana w czarny mat
- płaskie ramiona wycieraczek z Passata po liftingu
- pióra wycieraczek Bosch
- ramki klubowe
- zdjęte emblematy z tyłu
- nowe spinki w podszybiu
- nowe soczewki i odbłyśniki do lamp od gwertego
- nowe słupki wewnętrzne przednie
- wymieniony mieszek na oryginalny
- wymieniona dźwignia hamulca ręcznego na oryginalna skórzaną
- wymieniony podłokietnik na oryginalny w kolorze foteli
- wymieniona kierownica na skórzaną
- radio Kenwood z USB i AUX
- głośniki Hertz
- plastiki oklejone w czarny połysk
- felgi S Line 17"
10.10.2015
- wymiana rozrządu (paski Conti, rolki Ruville, pompa wody Hepu)
- nowy wentylator klimatyzacji
- serwis zawieszenia (drążki, wahacze itd.)
- nowe sprzęgiełko alternatora
- wymiana płynu wspomagania
- nowe koronki ABS
- komplet oryginalnych dekielków do felg
25.10.2015:
- kierunkowskazy w stylu USA z przełącznikiem on/off pod kierownicą
27.10.2015:
- proste końcówki wydechu fi 76 mm
15.11.2015:
- olej Motul 5W40 8100 X-Clean + komplet filtrów
- olej w skrzyni Motul Gear300
23.01.2016:
- gwint
- nowe klocki z tyłu
- akumulator Varta Blue Dynamic
14.03.2016:
- konsola oklejona w czarny połysk
- lusterka wymienione na srebrne
- dokładka z przodu z Seata Cupra R
25.03.2016:
- felgi S line 18"
- opony 225/40
- dystanse 10 mm
26.03.2016:
- nowe klocki z przodu
1.04.2016:
- czyszczenie turbiny
- nowy zawór N75
9.04.2016:
- olej Motul X-clean 5w40 + filtry MANN
- nowy czujnik temperatury
30.05.2016:
- serwis zawieszenia (drążki, wahacze, przeguby itd.)
- nowa chłodnica
- tylne lampy USA
- żółte przeciwmgłowe
23.07.2016:
- nowa chłodnica
- serwis zawieszenia
2.06.2017:
- bixenon 4300K
- światła do jazdy dziennej w miejscu świateł drogowych
1.06.2018-1.11.2018:
- całe auto pomalowane od nowa w kolorze LY9B
- nowe listwy lakierowane i gumowe
- dekory pomalowane w czarny połysk
- bixenon Hella 3 i przy okazji polerka kloszy
- przetwornice Koito D4S + żarniki 5000K
- podłączenie świateł do jazdy dziennej pod alternator, żeby włączały się z silnikiem
- przekaźnik wyłączający światła do jazdy dziennej po włączeniu pozycyjnych/mijania
- naprawiony przerywacz kierunkowskazów
- głośniki niskotonowe, tweetery i zwrotnice Audio System Germany
- kierownica skórzana z A6
- ramki zegarów w stylu RS4
- naprawiony podłokietnik zestawem naprawczym do zawiasów
- naprawione luźne kratki nawiewu
- nowa turbina AWX
- nowe sprzęgło obite kevlarem
- nowe tarcze, klocki, przewody i płyn
- nowy przepływomierz
- naprawiony mechanizm wycieraczek
- serwis klimatyzacji
- olej i filtry (klasycznie już olej Motul + filtry MANN)
20.11.2018
- zewnętrzne słupki i trójkąty pomalowane w czarny połysk
- powrót do białych przeciwmgłowych
- pętla holownicza, tzw. tow rope
- nowe wkłady lusterek z dorobionym podgrzewaniem włączanym razem z grzaniem szyby
25.11.2018
- plastiki w drzwiach pomalowane w czarny mat
- przedni znaczek Audi pomalowany w czarny mat
30.11.2018
- dystanse z tyłu 15 mm
- klipsy do gwintu, żeby dodatkowo skrócić skok
- geometria kół
29.01.2019
- nowe wtryskiwacze z końcówkami 216 od Cobrettiego
- mapa silnika pod turbinę AWX i wtryski 216 u spankiego
- nowe dwa komplety opon 225/40 na lato i zimę
Do 2020 typowy serwis eksploatacyjny, tj. płyny, filtry, zawieszenie...
2.02.2020:
- remont silnika (zawory, pierścienie, głowica, rozrząd itd.)
- regeneracja turbiny
- serwis zawieszenia
- nowe poduszki silnika
- naprawiony licznik prędkości (skakał przy wyższych prędkościach)
- nowe lampki tablicy rejestracyjnej (ASO już ich nie produkuje, a znaleźć używane do sedana z '99 to jakiś koszmar, gdyby ktoś szukał, numer to 8D0943021C)
28.03.2021:
- nowy gwint MTS Gold
- przegląd zawiasu i wymiana tego, co trzeba (wahacze, przeguby)
- zaciski pomalowane na czarno, przy okazji jeden wymieniony
- nowa osłona pod silnik
08.04.2021:
- okrągła gałka zmiany biegów
28.05.2021:
- lusterka elektrycznie składane z wiązką i przyciskiem (czekają na montaż...)
10.07.2021:
- felgi po renowacji i lakierowaniu na czarno
W międzyczasie oczywiście bieżący serwis, płyny itd.
Obecnie wygląda tak: