Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Do 200km bezpiecznie:

AVJ/BFB - Wtryski BEX+DP +SOFT = 195/200km 300Nm

BEX +Soft = 200/210km 300Nm

BEX+DP+Wtryski +Soft = 230km 330Nm

1.8T + K03s/k04 hybryda +DP+wtryski + FMIC+soft = 240-250km 350/370Nm

witam cie mam takie pytanko posiadam silnik bfb i chcial bym softa na 200km juz nawet mam umowiony termin wtryski moge dolozyc ale mam problem z dp iz auto jest z Dani a tu jak wytne kata to nie przejdzie mi przegladu musze miec katalizator da rade jakos to zrobic bym nie musial go wycinac a zeby bylo dobrze??
tam sprawdzaja spaliny, obd check czy modyfikacje?

2 przypadek to się da zrobić u tunera a 3ci wystarczy np wybebeszyc kata. w 1 raczej ciężko będzie coś wymyśleć. widziałem kiedyś takie tuningowe katy z normami od 3 do 5 z przelotem do xxx km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć ,

Zaczynam przygodę z modyfikowaniem swojego BEX'a i mam do was forumowiczów kilka pytań .

Auto chciałbym docelowo wysterować na około 240 KM i 340-360 Nm.

Pierwszą modyfikacją mechaniczną z racji , że katalizator już się kończy będzie zastąpienie go downpipe'm - i tutaj moje pierwsze pytanie , czy jest sens ciągnąć rurę 2,75" do tłumika środkowego ( ewentualnie zastąpienie środkowego tłumikiem przelotowym ) , czy po prostu za downpipe'm zostawić serię ?

Auto zasilane jest LPG ( Diego KME ) , po wizycie u tunera stwierdził , że listwa wtryskowa jest do wymiany i nie ma sensu jej nawet regulować ( czerwone Valteki ) - polecił mi Reg Fast'a - lecz z tego co wyczytałem cała listwa jest do max 160KM - moje pytanie czy listwa Hana 4 2001 z niebieskimi wtryskiwaczami będzie dobrym wyborem jako zamiennik ?

Kolejną modyfikacjami zapewne będzie FMIC oraz wymiana wtrysków na 380cc , czy ktoś moze polecić jakiś gotowy zestaw FMIC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to odpuść sobie fmica na razie, masz dsmica i tak, założ DP 2,75", reszta może być seria, wtryski zmień i soft ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy wtryski z BEXa obsłużą okolice 250km (FMIC, DP, TIP są, niedługo wpada turbo hybryda i tak sie zastanawiam czy wtryski z BEXa i seryjna pompa da radę?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to odpuść sobie fmica na razie, masz dsmica i tak, założ DP 2,75", reszta może być seria, wtryski zmień i soft ;)

Ok dzięki za odpowiedź , dzisiaj zauważyłem , że połączenie obu IC jest wykonane wężem ogrodowym :huh: , czy zna ktoś kod oryginalnego węża ? albo wie gdzie go dostać ?

Edytowane przez Cristoof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd ktoś wział wąż ogrodowy takiej średnicy haha :D wpisz na allegro wąż IC do 1.8t to pełno wyskoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd ktoś wział wąż ogrodowy takiej średnicy haha :D wpisz na allegro wąż IC do 1.8t to pełno wyskoczy

no właśnie średnica raczej nie oryginalna bo na oko jakieś 20 mm , wąż leci w górnej części zderzaka , jutro sprawdzę jak wygląda podłączenie przy samych iC .Niestety na allegro znaleźć nie mogę . Wiem tylko o który element chodzi , ( nr 29 ) BEXDSMIC.jpg

Edytowane przez Cristoof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mylisz to z wężykiem od sprysków ksenonów, on właśnie wygląda jak ogrodowy i leci w górnej części zderzaka.

nr 29 to rura metalowa blizej dolnej czesci zderzaka. http://www.selectvehiclespares.co.uk/audi-a4-b7-20-tdi-front-panel-intercooler-cross-pipe-bracket-brdbva-2005-2008-7519-p.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mylisz to z wężykiem od sprysków ksenonów, on właśnie wygląda jak ogrodowy i leci w górnej części zderzaka.

nr 29 to rura metalowa blizej dolnej czesci zderzaka. http://www.selectvehiclespares.co.uk/audi-a4-b7-20-tdi-front-panel-intercooler-cross-pipe-bracket-brdbva-2005-2008-7519-p.asp

mój błąd , zapewne masz 100% racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beka :grin: miałem pisać przedtem że to do sprysków:)

Dobra dobra ,teraz to sam się z siebie śmieję :grin: .nie będę się rozpisywał kto podsunął mi taką głupią myśl. ponawiam pytanie czy listwa Hana 4 2001 z niebieskimi wtryskiwaczami będzie dobrym wyborem jako zamiennik czerwonych Valteków ?

Edytowane przez Cristoof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możę ktoś jeszcze podpowie, ja w 1.8t juz sie nie bawie i coraz wiecej rzeczy sie zapomina :)http://a4-klub.pl/index.php?/topic/373376-leon-18t-auq-problem-z-doladowaniem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym niebieskiej hany już nie założył - miałem komplet i w ciągu roku dwa wtryskiwacze mi padły :) niby teraz miały być jakieś poprawione, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie hanki niebieskie wytrzymały około 50tyś km przy ciś. reduktora 1.2b i 250hp obsłużą

Poważnie? U mnie przy tej mocy to na 1.6 reduktor rozkręcony :) hmmm

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na twinie 1.6 a turbo 1.4 :). Dziwna opcja ;)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może boost ma coś z tym wspólnego :)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...