Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie wycieraczki do A4 B6/B7?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Samo ramię się nie rusza a razem z tym sworzniem właśnie. Zauważyłem że większość narzeka że im się zaciera tam a u mnie luz jakiś duży hehe.

Edytowane przez Pieterb

Opublikowano

Sworzeń jest w mocowaniu z amelinium i ono mogło pęknąć, temu ten luz, zdejmij podszybie i popatrz na czym jest luz.

Opublikowano

oki dzięki, bez rozbiórki się pewnie nie obędzie. Gorzej że to strona kierowcy i tam skrzynka z ecu więc dostęp będzie pewnie utrudniony podczas próby oglądnięcie no ale nic trzeba się będzie za to wziąć na urlopie.

Opublikowano

Wie ktoś gdzie prowadzi kanał odwadniający pod akumulatorem? Chciałem tą gumkę udrożnić bo liśćmi była zapchana i inaczej wyjść nie mogło, podczas wkładania jej z powrotem wpadła do środka, usłyszałem tylko, że obiła się o jedną z blach termicznych obok katalizatora. Raczej ta blacha uchroni ją od stopienia się ale czy wyciągnięcie tej gumki będzie się liczyć ze zdjęciem tych blach, tj. zdjęciem katalizatora?

Opublikowano

Powinna pod autem leżeć. 

Opublikowano

@Langistaja bym się tą gumką wcale nie przejmował, przynajmniej odpływ Ci się tak szybko nie zapcha. Niektórzy ją specjalnie wyrzucają.

Opublikowano
3 godziny temu, Muskel1 napisał:

Powinna pod autem leżeć. 

No właśnie nie ? na osłonę silnika też nie spadła. Ewidentnie usłyszałem jak spadła na tą osłonę termiczną która idzie od komory silnika, wzdłuż całego auta nad wydechem.

2 godziny temu, pelonek1 napisał:

@Langistaja bym się tą gumką wcale nie przejmował, przynajmniej odpływ Ci się tak szybko nie zapcha. Niektórzy ją specjalnie wyrzucają.

Też zauważyłem, że ta gumka tak średnio tam ma przepływ ale z drugiej strony, wyjęcie jej pozwoli aby większy syf wpadał w ten kanał, który już tak dobrze zabezpieczony nie jest, aby woda w nim stała.

Opublikowano
W dniu 8.08.2021 o 11:35, pila24 napisał:

Jakby coś źle zbierały po wymianie to sprawdź ustawinie ramion,z czasem lekko się odginają i trzeba je wyrównać,wychodzi to często po zmianie wycieraczek.

Zamontowałem dzisiaj. Ja za 40 zł z kw to działają idealnie, jedynie w zakresie działania prawego dolnego rogu oraz lewego górnego nie dolegają delikatnie, być może ułożą się. 

Edit: zabezpieczenia mają takie jakby miały się zaraz wysunąć, jednak nie spadną bo ramię dociska pióro.

Edytowane przez pelonek1

Opublikowano
3 minuty temu, pelonek1 napisał:

Zamontowałem dzisiaj. Ja za 40 zł z kw to działają idealnie, jedynie w zakresie działania prawego dolnego rogu oraz lewego górnego nie dolegają delikatnie, być może ułożą się. 

U mnie 13 miesięcy już są i nadal dają radę,jedynie gdy  na szybie jest niewiele kropli to trzeba się wspomóc spryskiwaczem by ładnie zebrało z szyby. U mnie po założeniu źle zbierały,po regulacji ramion od razu git.

Edytowane przez pila24

Opublikowano

Ja dziś też kupiłam te co do C5 i są tak samo rewelacyjne, także jestem zadowolona :banan:

  • 2 lata później...
Opublikowano

Popdepne się pod temat - wymieniłem wycieraczki na Bosch AeroTwin i w końcu ujrzałem czyste szyby - ale długo się nimi nie pocieszyłem - wczoraj wieczorem przestały działąć. Najpierw myślałem, że  padł silniczek, ale jak dzisiaj rano sprawdziłem to okazało się że obrobiło się samo to mocowanie silniczka i silniczek kreci sie w miejscu. Ktoś to dorabiał, naprawiał czy wymienić cały silniczek ?

Opublikowano

To jest cały mechanizm, a masz najprawdopodobniej wyrobiony wsad w ramieniu wycieraczki, a nie na mechanizmie. Zdejmij wycieraczkę i zobaczysz co się uszkodziło.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Lepiej kupić oryginalne używane ramiona AERO czy zamienniki?

 

np. 

ALLEGRO.PL

Kup taniej RAMIĘ WYCIERACZKI PRZÓD LEWE + PRAWE AUDI A4 B6 B7 kod producenta: 8E1955407C, 8E1955408C z GORZÓW WLKP na Allegro.pl, za 96,90 zł w kategorii Części samochodowe - Wycieraczki i...

 

Opublikowano
W dniu 18.06.2024 o 15:40, P.Wiśnia napisał(a):

Lepiej kupić oryginalne używane ramiona AERO czy zamienniki?

 

np. 

ALLEGRO.PL

Kup taniej RAMIĘ WYCIERACZKI PRZÓD LEWE + PRAWE AUDI A4 B6 B7 kod producenta: 8E1955407C, 8E1955408C z GORZÓW WLKP na Allegro.pl, za 96,90 zł w kategorii Części samochodowe - Wycieraczki i...

 

Zdecydowanie lepiej kupić używane oryginały w dobrym stanie niż nowe zamienniki.

Kiedyś się skusiłem i zwracałem tego samego dnia.

  • 1 rok później...
Opublikowano

Witam,

 

Mam ramiona:
8E1955408C

8E2955408C

Niestety chyba jestem albo ułomny albo coś, bo nie moge pod nie znaleźć piór. Mógłby ktoś pomóc? Aktualne stare klamoty na aucie to "SWF B 5-180E94" tyle udało mi się odczytać.

 

Bardzo proszę o pomoc.

Opublikowano

Jeśli tam masz 8E2 to to jest ramię z Anglika...

 

Powinny być ramiona 8E1955407C 8E1955408C

Opublikowano
7 godzin temu, kamil-vag napisał(a):

Jeśli tam masz 8E2 to to jest ramię z Anglika...

 

Powinny być ramiona 8E1955407C 8E1955408C

 

Cześć,

 

Tak pomyliłem się, oba ramiona 8E1.
Podpowiesz jakie pióra do tego?
Nie wiem jakies valeo albo oximo albo coś. Wiem, że bosch albo oem najlepsze, ale aktualnie potrzebuje cokolwiek :)

Opublikowano

Masz na stronie Oximo katalog, wyszukanie zajmie mniej czasu, niż napisanie powyższego posta.

Opublikowano
24 minuty temu, afroo. napisał(a):

Masz na stronie Oximo katalog

Oximo to najgorszy syf jaki istnieje, raz mi się trafiły to nawet ich założyć nie mogłem bo mocowanie się różniło.

Poszła reklamacja, to drugie wychodziły poza szybę bo mocowanie nie było na środku.

 

Tylko Bosch i Valeo.

Bosch chyba A933S.

Opublikowano

Valeo 574303 na allegro w granicy ~ 80 zł.

Zwróć uwagę kupując na mocowanie:

IMG_20251202_202110.jpg.e53c9f4df04d78f17b36fb7441ff8d67.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.