Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jakie wycieraczki polecacie BOSCH/VALEO/MOT-GUM


wiki

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jak wypadają te boschowskie aerotwin? Czytałem różne opinie na ich temat... ale najbardziej interesuje ich dopasowanie do szyby? Gdzies slyszalem ze moze byc problem z ich dopasowaniem bo audi a4 b5 ma wycieraczki dostosowane do zwyczajnych wycieraczek a te nowe twiny maja niższy profil czyli teoretycznie mogą być słabiej przyciskane do szyby... I kolejne pytanie czy mogę je zainstalować do b5 bez jakiś przeróbek ramion?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wycieraczki ALCA Aero, czasami są do kupienia w TESCO. Wycieraczki made in Niemcownia. Przejeździłem na nich całą zimę i zbierają jak po założeniu, czyli ok. W zestawie z wycieraczką adapter, montaż bezproblemowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodzę z założenia, że lepiej częściej zmieniać tańsze wycieraczki... i kupiłem SCT Germany (banany). Mam je co prawda jakieś 4 miechy i póki co ok. Ojciec ma u siebie już z trzy lata i zbierają jak nowe :)

Kupiłem z polecenia kolegi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaskie wycieraczki z Biedronki są za***iste :decayed: serio :decayed:

Albo z E'leclerc płaskie, kiedyś wyrwałem po 8 zyla i zbierają :decayed: Jak auto od szwaba kupiłem to były "boszki" takie zwykłe i zbierały identycznie (z resztą na wszelki wypadek je zostawiłem :naughty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

chciałem zamienić zwykłe wycieraczki na Aero i znalazłem taką ofertę:

PIÓRA I RAMIONA -ZESTAW AERO. AUDI A4 B6. ORYGINAŁ (2453709660) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

czy to jest dobra cena, czy można gdzieś kupić je taniej?

A co później w razie wymiany samych piór? bo ori są dostępne tylko w zestawie z ramionami, chyba że się mylę to poprawcie mnie i podajcie namiary:)

Czy w przyszłości takie pióra podejdą pod moje ramiona? zatrzaski będą pasowały bez problemu?

VALEO WYCIERACZKI PLASKIE X-TRM AUDI A4 A6 ALLROAD (2448518637) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem za 50zł/2 szt jakieś byle jakie. Bo pewnie przez zime i tak się zapomne z którymś razem i włącze jak przymarzną. Niby całą zime człowiek pamieta ale wystarczy że raz zapomni i jak przejadą po szybie takiej przemarzniętej to je szlag trafi.

Więc kupiłem takie tańsze - byle do wiosny.

Póki co jestem pozytywnie zaskoczony.

Dają pięknie radę. Jedynie za wysoko odstają patrząc od kierowcy, bo mają uniwersalne zatrzaski.

Przez zime muszą wystarczyć.

e0f9a0dba02a0f1fgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio miałem jakieś zwykle wycieraczki, nawet nie pamietam nazwy. W zeszłym roku kupiłem Valeo i wielkiej różnicy w żywotności jakoś nie widzę. Tak jak pisze julo23 jak się człowiek zapomni i parę razy przejedzie wycieraczkami po takiej zamarzniętej szybie to wczesniej czy później i tak nawet te lepsze szlak trafi. Teraz znowu szykuje mi się wymiana i sam się zastanawiam czy inwestować w jakieś "lepsze" czy z hipermarketu:mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. dzisiaj przyszły mi nowe wycieraczki valeo zakupiłem na tej aukcji:

WYCIERACZKI PŁASKIE VALEO PASSAT B5 AUDI A4 BMW 3 (2855539350) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

tylko jest jeden problem!!! wycieraczka od kierowcy opadając skacze po szybie i wydaje odgłosy masakra strasznie to wnerwia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo z motogumami, kupiłem alca klasyczne za 11 zł/sztuka (motogumy i te wyżej są płaskie) i prawdopodobnie mają za mocny docisk po bokach i potrafią skakać i skrzypić. Możesz spróbować je odgiąć ale lepiej dać je komuś do fabrycznego nastawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje w sklepie Kaufland za 7-9 zeta jak są promocje raz kupiłem po 4,50. Do Zafiry już od 5 lat kupuję i jestem bardzo zadowolony tam mam 65 cm. Niunie mam od miesiąca i już zmieniłem na nowe po 7,50 zeta z Kauflandu nie było promocji ale mam rękę na pulsie. Są super polecam wszystkim nawet jakby miały wytrzymać 3 miesiące to nie szkoda że ukradną pod blokiem. A wytrzymują sezon spokojnie mam jeszcze jeden komplet do Zosi w piwnicy i czekają na wiosnę jak skończą się mrozy bo wiadomo wycieraczka nawet za 200 zeta po przymarznięciu do szyby zimą jest już do d.py..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a ja dziś w auchanie trafiłem na wycieraczki bezprzegubowe firmy Bottari Rain Flex i mają one kilka różnych mocowań. I z tego co jest napisane na opakowaniu, to jeden z zaczepów (dokładnie C) powinien pasować do naszych ramion aero. Czy ktoś może je testował? zakładał?

Akcesoria samochodowe | Bottari Polska najlepiej kliknąć "pióra wycieraczek" po prawej stronie menu i ściagnąć PDF z info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. dzisiaj przyszły mi nowe wycieraczki valeo zakupiłem na tej aukcji:

WYCIERACZKI PŁASKIE VALEO PASSAT B5 AUDI A4 BMW 3 (2855539350) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

tylko jest jeden problem!!! wycieraczka od kierowcy opadając skacze po szybie i wydaje odgłosy masakra strasznie to wnerwia!!!

Nie będzie hałasować jak będzie mocno padać :decayed: mam takie same wycieraczki i na pewno już ich nie kupię - brak spojlerka na wycieraczce kierowcy powoduje że przy prędkościach powyżej 100-110 km/h odrywa się od szyby podczas powrotu przez pęd powietrza , przy 130 na autostradzie nie widziałem nic :grin:

Po zimie zmieniam na jakieś przystosowane do B5 - pewno kupię Boscha 583s ( kierowcy ze spojlerkiem i pasażera wygięta )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boscha 583s ( kierowcy ze spojlerkiem i pasażera wygięta )

najlepsze są ze spojlerem bo jest porządny docisk przy powrocie wycieraczki, nasze B5 mają już parę wiosenek i te sprężyny w ramionach nie trzyma już tak dobrze, oryginalne są takie same kierowcy ze spojlerem a prawa wygięta. Valeo ma też w swojej ofercie takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może głupie pytanie ale siedze na forum od niedawna i jeszcze nie do końca w temacie jestem. Mianowicie czym się różnią aero od zwykłych? Tym, że budową to wiem ale czemu wszyscy w B6 zmieniają ramiona od B7? Nie można kupić wycieraczek aero z mocowaniem do B6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już chyba wiem dlaczego... U mnie są jakieś posrane mocowania, do których pasują 2 rodzaje wycieraczek:

1. valeo vm 211

2. Bosch TWIN 909

Piórka wycieraczek od 130zł...

Ja dziś kupię w jakieś zwykłe piórka i zamienie same gumki - zobaczymy jaki będzie rezultat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich wycieraczek w żadnym markecie nie kupi. Ori mocowanie jest inne od wszystkich i tylko pasują dedykowane. jak coś kolego to mam te bosche za 70zl komplet:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na moje pytanie zna ktoś odpowiedź? :)

Nie zmieniamy na B7 tylko na B6 od 2003 roku.

Różnica jest taka że stare miały stalową kostrukcję i rysowały spojlerem szybę. Natomiast aero to sama guma na zaczepie i nie mają czym rysować:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...