Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy wahacze polecacie ?


kred

WAHACZE W NASZYCH A4  

740 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wahacze polecacie ?



Rekomendowane odpowiedzi

No ja jeżdżę na MS już ponad 10000 km i cisza. Myślę, że ważna jest też kwestia montażu.

Pozdrawiam,

majkd ( http://ski-portal.pl )

oczywiście skręcane wszytko w pozycji " auta na kołach" .

więc kwestia montażu niema tu znaczenia, bo tuleje metalowo-gumowe się nie sypią , tylko końcówka przegubowa.

przetestowałem w kazdym razie te MS i wolę coś solidniejszego , Lemforder , swag albo TRW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Febi - 25 tys. i oba banany złom - ale reszta się trzyma. Nadmieniam, że auto było eksploatowane bardzo spokojnie i na dobrych i bardzo dobrych drogach, głównie w warunkach miejskich. Dziś założyli ma 2 banany Mastersport. Dokręcane na kołach. Zobaczymy, czy dożyją gwarancji (2 lata lub 80 tys. km.)

Napiszę jak się sprawują. Na razie oczywiście cisza - autko śmiga rewelacyjnie - żadnych stuków i popiskiwań. Po wymianie geometria zawieszenia totalnie się posypała - ale już została ustawiona.

Kupowanie drogiego kompletu uważam za bezsensowne - o czym się przekonałem na własnej skórze. Lepiej wymieniać to co padnie - ale zawsze parami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktosdoczynienia z tym sprzętem??? Bo cena bardzzo przystepna a po drugie mają iśc do auta którym za długo nie pojeżdze i szkoda mi na inwestycje typu LEMFORDER za 1500zł, w swojej A4 zamontowałem FEBI i jest super puki co ale cena tez 1200zł, a MS kosztuja 575zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak autko na sprzedaż, to wymień tylko to co uszkodzone - najlepiej Mastersport - to wahacze z dolnej półki i dlatego są tanie - a co do ich trwałości - to tak piszą inni. Niektórym padają niektóre elementy już po ok. 2 tys. km. Ja kupiłem dwa banany Mastersporta i zapłaciłem z nie mniej niż za jednego Lemfordera. Ale wiem, że na długi przebieg nie mogę liczyć, a 80000 km gwarancji to raczej między bajki można włożyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie trzeba wymienic wszystko bo nie chce słuchac kupujacego ze cos puka czy stuka, jak w miedzy czasie cos padnie to bede podmieniał i starał sie reklamoawac. na szczescie wszystko robie sam w swoim warsztacie i nie place za robote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam Mastersporty. W sumie przelatałem moją audi 45 tys. w ciągu 2 lat. Najpierw poszedł mi górny tylny z prawej. Wymieniłem na Febi 115 zł. Po wymianie było wszystko ok. Po roku odezwał się górny przedni z prawej i poskąpiłem kasy i kupiłem Mastersporta za 65 zł z dostawą. Po wymianie, kierownica przekoszona w prawo wraz ze ściąganiem auta w tą samą stronę. Skończyło się ustawieniem zbieżności i zapłatą dodatkowo 70 zł. Wygląda na to, że wahacz był lekko za krótki lub za długi, świadczy to o tym, że robią to na sztukę. Nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na sztukę? Że niby każdy wahacz jest oddzielnie wykuwany przez kowala? No chyba żartujesz? Przecież to są elementy odlewane to by z tego wynikało, że to nie tylko Ty byś miał takie "problemy" z kierownicą ale każdy kto na nich jeździ. Po prostu mechanik tak "fachowo" założył wymieniane elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem ten wahacz sam i napewno zrobiłem to dobrze. Te wahacze nie robi może kowal, ale ten co mi się trafił przestawił mi zbieżność. Rozmawiałem z facetem na diagnostyce i zdarza się to często. Może sam wahacz był odpowiedniej długości ale np. z wprasowana tuleją było coś nie tak. ( otwór na śrubę nie był centralnie na środku )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mnie po 34 tys do wymiany obie końcówki, jedna już wybita a druga prawie no ale za jednym zamachem. kupiłem dalej MS bo jak mi będzie wytrzymywać po tyle km to będzie ok biorąc pod uwagę stan polskich dróg. reszta zawieszenia narazie bez puków i stuków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przejechaniu 20 tyś(rok) na MS padły końcówki drążków kierowniczych (ale tego można było się spodziewać po doświadczeniach innych użytkowników), padł jednak również lewy banan i lewy górny przedni wahacz... Będzie wymiana najprawdopodobniej na febi , zobaczymy czy dłużej pożyją. Z MS nie jestem zadowolony, krótko trwał okres kiedy zawieszenie pracowało jak należy i nic nie pukało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie wczoraj wrzucilem LEM-a do swojej padaki, no-name za 600zl wytrzymaly 2 lata, ale stukaly od poczatku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem 40 tys i miałem w tym tygodniu przegląd. Jest wszystko sztywno.

Ja wymieniałem komplet, oprócz końcówek drążków.

Po założeniu wahaczy nie dokręcając ich przejechałem się po czym je podokręcałem (oczywiście nie unosząc autka). Może ten element jest ważnym ogniwem wpływającym na żywotność tych wahaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest ważny skoro producent zaleca tak robić.

jak nie najwazniejszy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak. W zeszłym roku przed zimą wymieniłem dwa górne w lewym kole. Do dziś zrobiłem na nich 70 tyś i lewe koło jest ideał. W zeszłym miesiącu poszły górne w prawym kole. Też założyłem Master Sporty. Teraz bardzo dużo jeżdżę (80 tyś rocznie) i zamierzam kupić cały zestaw MSów od goscia z Allegro za 574 zł (Sosnowiec) Zaczynaja mi się tłuc dolne więc taniej mi wyjdzie kupić cały zestaw i wmieniać po kolei jak zaczną się sypać :) Jednak odradzam jak wszyscy koncówki drążków tej firmy. W lutym kupiłem 2 sztuki - po 2 miesiącah jedna padła. Jutro wymieniam drugą (FEBI)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...