Treść opublikowana przez adadur
-
BMW i nowy 2.0 D BiTurbo
a to się przekładało na moc teraz C-R zbliżył się do PD wiec idą komercyjnie po kosztach
-
Prośba o ocenienie czy mam oryginalny silnik ?!
No ludzie różne rzeczy piszą i na AWX to tak do końca to on nie wyglądał
-
[B5 1,9 Tdi 115KM] Pytanie o część na zdjęciu ????
No właśnie miałem cicho puki nie spsikałem silikonowym smarem, wiec tylko wazelinka
-
Prośba o ocenienie czy mam oryginalny silnik ?!
ptasiekm wcześniej podałem linka do takiego samego silnika jak twój zadzwoniłes się dowiedzieć jakie ma oznaczenie? Co do reszty chcesz jeżdizć to musisz to porobić nie ma rady - chyba twój spec jest dośc kumaty wieć to tylko kwestia czasu.
-
Które felgi wybrać?
Co do pierwszego postu to: Gemini ale osobiście bym oryginalne szukał
-
TEMPOMAT DO CZEGO PODPIAC
Walnij jakąś forkę będzie łatwiej
-
Prośba o ocenienie czy mam oryginalny silnik ?!
tu jest ten sam motor - trza zadzwonic i spytać sie o typ http://moto.allegro.pl/item183626901_silnik_vw_passat_1_9_tdi_130km.html
-
[B5 1,9 Tdi 115KM] Pytanie o część na zdjęciu ????
Od WD40 guma ma tendencję do twardnięcia dość konkretnego, więc jeśli taki wężyk ma długo jeździć, to chyba bym nie ryzykował psikania. To nie śruba by pisikać aż będzie się lało tylko bzyknąc minimalnie a przewód wówczas będzie ładnie schodził i leciutko pozatym wyciera sie przed zmontowaniem. Czy WD40 ma wpływ na gumę - możliw choć wątpię bo w mototyzacji używa sie olejoodpornej.
-
Prośba o ocenienie czy mam oryginalny silnik ?!
TO jak to jest jakaś rzeźba to obstawiam że graty przerzucone z passata jak te zegary. W tym roczniku immo masz w zegarach ciekawe jak je "wyrwali"
-
[A4 B5] Boczne kierunki po lifcie... brak gniazd
W dobrym skpepie z elektroniką powinno coś sie dostać ewentualnie poxipol pomoże w instlacji.
-
Łódź - Gdzie zamontować dobry alarm lub blokadę?
Jak opłacało by ci sie przyjechac do Elbląga to za cenę ok 1200 zł byś miał alarm dodatkowe blokady wg uzniania i dogadania (exstra pomysły mogą podrożyć instalację)oraz niedziwiedzia do skrzyni.
-
[B5] Trzecie światło stopu
JEST zagadaj z Hugo jakiś czas temu wrzucał link a nie mam czasu szukać przy okazji jakiego tematu to było.
-
[A4 B5 '00] Przeróbka ori xenonów na Bi-xenon ?
Cilek nie zajmuj się pierdołami. z pewnością autku możęsz inne przyjemności zagwarantować.
-
Audi A4 (b5) kierownica
Dokladnie takią kierę można było sobie zamówić przy kupnie
-
AJM - 1/2 FIS i sygnal spalania
Tak jak Cilek pisze trzeba wymieniać zegary i liczyć sie z konsekwencjami jakie to za soba niesie. Menetka i kabelek to pikuś da sie kupić. Juz łatwiej temopomat dorobić.
-
[AFN 1,9 TDi avant] szarpanie tylnymi kołami i stuki
łożyska do wymiany
-
pompa lekko warczy!!
Skrzypi ale napewno nie w zawieszeniu. Dolegliwosc wystepuje czasami i zazwyczaj na postoju lub przy malych predkosciach. Juz było to poruszane - rozbierz osłonke pod kierownicą i sporo popsikaj WD40 na gumowe tulejki wsporników wałka przegubowego od kierwnicy oraz na przejściu przez grodz przednią. [ Dodano: 19-04-2007, 11:42 ] Co do warczenia pompy to wymiana płynu do wspomagania może pomóc bo ma on własności higroskopijne jak płyn hamulcowy czyli chłonie wode i traci właściwości. jeśli nie pomoże a układ szczelny spewnością uszkodzenia lub zurzycie mechaniczne.
-
[B5 1,9 Tdi 115KM] Pytanie o część na zdjęciu ????
Faktycznie troszkę namieszane z wężykami ciśnieniwymi. Taka praktyczna porada jak by ktoś kiedyś je ściągał a wężyk rwał się to warto go podważyć małym płaskim śrubokrentem lub grubsza igłą i psiknąc WD40.
-
[ALL TDI PD] pompowtryski
bez jaj to nie są uniwersalne urządzonka tylko konkretne do danego silnika. Fakt można do silnika o mniejszej mocy pakować z silnika o większej wramach zwiększenia mocy ale w drugą stronę to bez sensu. 1) Co wkładali do AJM i innych dokładnie poda ETKA. 2) Jeśli na tego samego typu można wymieniac jeden bo jak pada to najczęściej po stronie elektronicznej ale jak są różnego typu to chyba sam wiesz że nie. 3) dużo w serwisie koszt ok 500zł 4) jeśli ktoś ci przy tym sterowanie zrobi to czemu nie, ale jak już to od AWXa bo reszta gratów i tak będzie miał problem by wytrzymać.
-
Prośba o ocenienie czy mam oryginalny silnik ?!
AJM to wcale nie przypomina - inaczej wygląda z lewej jak i prawej a na pokrywie zaworowej AJM nie ma tego wężyka wuchodzącego kolankiem u góry tylko jest jakby z boku - kółko jest ale jako nadlew bez otworu, pokrywa ma inne przetłoczenia. napewno to PD i jeśli to całość to obstawiał bym że jest motor 100KM z nodelu B6. Serwisy ASO często praktykowały takie przekładki silnika (tam jest one częścia wymianną od zawsze a u nas od niedawna), przykładowo koleś miał sprowadzone B3 z silnikiem TDI wcześniej siedział tam TD.Co ważne w silniku prakuje dżwigienki sterowania EGRem oraz wężyka podciśnienia który wychodzi z góry EGRa i biegnie powiedzmy gdzieś za filtr paliwa. Co do Filtru paliwa nie posiada on układu regulacji temperatury jak to jest w AJMie.
-
głosniki-wymiana
Ciągniesz przewodem głośnikowym od żródła do zwrotnicy (najlepiej upchnij ją wewnątrz drzwi), z niej rozchodzą się na wysokotonowy i woofer. Zabudowa i sprzęt Bartass'a to inna bajka.
-
[1,9TDI 90KM] Dobór termostatu - proszę o radę.
jakiś inny ten termostat
-
[ALL B5] Montaż osłony silnika i skrzyni biegów
Podstawowym zadaniem oson jest poprawa aerodynamiki pod autem wszelkie inne to tylko dodatkowe korzyści z faktu tylko że jest. Dzwięku to nie tłumi napewno jedynie dobrze od brudu osłania.
-
głosniki-wymiana
Dokładnie sam kondensatorek
-
[B5 AHU] Wyciek oleju
Jeśli jesteś pewny miejsca wycieku, zamów uszczelkę (nawet w ASO nie powinna być droga) jak nie to przemyj silnik benzynką estrakcyjną (tylko zimny motor) i sprawdzaj. Co nieco może tu zobaczysz: http://www.vagcat.com/epc/cat/au/A4/1998/218/49/2615757/wide/