Treść opublikowana przez adadur
-
Serwis klimatyzacji
Chciałbym sprecyzować jakie czynności i zaspoły wchodzą w zakres przeglądu klimatyzacji: 1) Podstawowa czynność to "nabicie klimy" w zakres tych czynności wchodzi zapewne uzupełnienie czynnika (czynnik ważony jest po spuszczeniu i dopłacamy za różnicę od właściwego stanu). Nowy czynnik jest już jak sądze z środkiem smarnym oraz oczyszczony i odwodniony. 2) Co z filtrem osuszacza w naszych autkach - podlega on okresowej wymianie?, co ile? 3) Sprawdzenie filtra kabinowego (wymiana raz do roku) 4) Sprawdzenie paska napędzającego skrężarkę. Czekam na wasze sugestie odnośnie klimatyzacji.
-
[A4 B5 Avant] orginalny subwoofer .....i reszta
Wywal głośnik wraz z elektroniką z oryginalnego suba. Zakup 13 + nieduży wzmacniacz + nowy głośnik do suba. Upewnij się że radyjko twoje lub planowane ma wyjście na wzmacniacz.
-
[ALL] Wytrzymałość przedniego zawieszenia
Taktuś dziwie sie że wogóle udało ci sie takie łączniki kupić.
-
[TDI AFN] problem z szarpaniem
Sprawdź ustawienie portu COM dla interfejsu i taki ustaw w VAG-COMie (porty od 1 do4)
-
silnik tdi
1,9 i nic innego !!!
-
[TDI] PB zamiast ON
W takich przypadkach najlepiej zlać i jak najmocniej rozcięczyć benzynkę gdzyż dieselek też smaruje pewne czułe mechanizmy.
-
Problem z ciągiem w TDI 90KM
Zmierz fi i poszukaj po sklapach z armaturą ciśnieniową albo jakiej agromy od sprzętu rolniczego. To nie jest kształtowana rurka wiec cokolwiek się nada - jednak pamietaj że tam 2 bary ciśnienia.
-
[B5 AFN] Piszczenie paska wielorowkowego
Nic nie zrobisz jak pasek już trochę zdązył popiszczeć bo jest przypalony - wymienić na nowy i oczywiście oslonę z powrotem założyć.
-
[TDI AFN] problem z szarpaniem
Najlepiej wykonać próby z VAGiem i zrobić logi.
-
[B5] Czy mozna vag'iem zbadac pompe wspomagania kierownicy?
Na początek sprawdz poziom oleju może jest zbyt mało - pisałeś że to zrobisz ale nic nie mówisz jak z tym? Po drugie szczelność pompy lub przewodu ssącego - ewentualna wymiana uszczelnień, sprawdzenie przewodu. Może nie koniecznie będzie zapaćkana olejem ale łapie powietrze które może powodować takie hałasy.
-
Głośniki przód B5
Może koledze wystarczy zapodanie dobrych 13 z przodu i sub w bagażniku.
-
Błąd 16705 (P0321)
dorzuce tylko to: http://wiki.ross-tech.com/index.php/16705/P0321/000801
-
pukanie i trzesienie na jazde na wprost
Jak byś mógł zrobić forkę tego zacisku było by fajnie. Albo opisz między czym a czym ten luz.
-
Prośba o pomiar wysokości
Jak ktoś sie tego podejmie to niech autor posta jak i osoba mierząca spr. czy w kodach na naklejce nie ma oznaczenie 1BE - zawieszenie obniżone o 20mm.
-
[B5] Czy mozna vag'iem zbadac pompe wspomagania kierownicy?
Jeśli odgłosy faktycznie dochodzą z pompy przy kołach na w prost lub delikatnie skręconych to wymagana jest pilna interwencja - sprawdzenie stanu oleju ewentualnie podjechać do mechanika. Sprawdz też czy nie masz wycieku w okolicach pompy. Jeżeli owe dźwięki dochodzą przy maksymalnie skręconych kołach to wynika to z zjawiaska kawitacji w pompie jak i zużycia eklsploatacyjnego.
-
Głośniki przód B5
Dobra ... kupiłem je niemal rok temu i pasują idealnie, wiec już koniec z dochodzeniem czy od modelu B5 czy nie.
-
[B5 1.8 ADR] Podpora silnika przejmujaca moment obrotowy
Jeśli odkręcenie wydechu ma byc formą sprawdzenia drgań silnika to można spróbować - choć trudno mi powiedzieć jak taka próba wyjdzie.
-
Polecane opony letnie
Michelinki faktycznie bardzo dobre oponki ale nie koniecznei mają dobry stosunek jakoś/cena. A wójkowi powiedz niech się przejedzie na stacje diagnostyczną ustawić zbierzność to mu przestaną piszczeć.
-
Głośniki przód B5
popatrz na fotkę czy przypomina ci drzwi które ty masz czy te z B6?
-
remap do a6 c5 1.9 tdi 110KM
Ja bym tu tak nie lekcewazył stwierdzenia że auto wychodząc z fabryki miało 115KM a to dlatego że wójas z germani w 1997 nabył TDIka i jak pamietam właśnie 115 do tego był jakiś pakiet sport jak obniżone zawieszenie. Niestety nie uda się tego już potwierdzić bo autko po 1,5 w Polsce zmieniło właściciela bez wiedzy wójasa.
-
Falujące obroty i skoki mocy - 1.9 TDI
Pierwszy serwis omijaj z daleka jak takiej ustrki VAGiem nie potrafili zdiagnozować.
-
Polecane opony letnie
Nie wiem czy gdzieś przeoczyłem ale kolega pisze że ma felgi 15 cali a sam chcie i potwierdzacie mu zakup 16 calowych opon ... to powodzenia przy montażu.
-
Badanie termostatu ?
Twoje badanie termostatu jest nic nie warte!!! Chcesz go sprawdzić rozgrzej w spokojnej jezdzie do 60st.C temp. sprawdzasz na klimatroniku pod kodem 49 (nie 51!!!) lub VAGiem, potem już przy ostrzejszej jezdzie (do 3000 no 3500obr.) na maksa - przyrost temp. powinien stanąć na 90 st.C zarówno na zegarze jak i klimatroniku. Jesli Na wskaźniku jest mniej a klimatronik pokazuje dobrze 90 st. to do wymiany czujnik jeśłi oba mają za niska temp. to termostat. dla pewności sprawdzasz dolny wąż idący z bloku do chłodnicy pewnie będzie zimny. przy działającym termostacie i temp. 90 st. uchyli się i tym wężem popołynie płyn tymsamym będzie on lekko ciepły, temp. zależna od stopnia otwarcia, dla TDI zaczyna się od 87 stC a max jest przy 102 St.C - więc nie musi być gorący ale lekko ciepły.
-
[B5 1.8 ADR] Podpora silnika przejmujaca moment obrotowy
To z przodu to podpora - wisi ona w powietrzu i zakończona jest gumą. Co do drgań to odpowiada za nie któraś z poduszek (lewa lub prawa) lub plecionka na wydechu, która usztywniła się a doslownie zaspawała syfem z wydechu i jej elastyczność jest już tylko pozorna. Są jeszcze poduchy przy skrzyni ale sądze że chodzi ci o silnik.
-
[B5 1.9 TDI 1Z] Problem z przednią podporą silnika.
I niemów że nie słyszałeś że coś ci napierdzilało w maskę Nie ma czegoś takiego jak przednia poduszka, to o czym ty mówisz to podpora - poduchy dla silnika masz dwie po obu stronach.