Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

adadur

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adadur

  1. Chciałbym sprecyzować jakie czynności i zaspoły wchodzą w zakres przeglądu klimatyzacji: 1) Podstawowa czynność to "nabicie klimy" w zakres tych czynności wchodzi zapewne uzupełnienie czynnika (czynnik ważony jest po spuszczeniu i dopłacamy za różnicę od właściwego stanu). Nowy czynnik jest już jak sądze z środkiem smarnym oraz oczyszczony i odwodniony. 2) Co z filtrem osuszacza w naszych autkach - podlega on okresowej wymianie?, co ile? 3) Sprawdzenie filtra kabinowego (wymiana raz do roku) 4) Sprawdzenie paska napędzającego skrężarkę. Czekam na wasze sugestie odnośnie klimatyzacji.
  2. Wywal głośnik wraz z elektroniką z oryginalnego suba. Zakup 13 + nieduży wzmacniacz + nowy głośnik do suba. Upewnij się że radyjko twoje lub planowane ma wyjście na wzmacniacz.
  3. Taktuś dziwie sie że wogóle udało ci sie takie łączniki kupić.
  4. Sprawdź ustawienie portu COM dla interfejsu i taki ustaw w VAG-COMie (porty od 1 do4)
  5. 1,9 i nic innego !!!
  6. W takich przypadkach najlepiej zlać i jak najmocniej rozcięczyć benzynkę gdzyż dieselek też smaruje pewne czułe mechanizmy.
  7. Zmierz fi i poszukaj po sklapach z armaturą ciśnieniową albo jakiej agromy od sprzętu rolniczego. To nie jest kształtowana rurka wiec cokolwiek się nada - jednak pamietaj że tam 2 bary ciśnienia.
  8. Nic nie zrobisz jak pasek już trochę zdązył popiszczeć bo jest przypalony - wymienić na nowy i oczywiście oslonę z powrotem założyć.
  9. Najlepiej wykonać próby z VAGiem i zrobić logi.
  10. Na początek sprawdz poziom oleju może jest zbyt mało - pisałeś że to zrobisz ale nic nie mówisz jak z tym? Po drugie szczelność pompy lub przewodu ssącego - ewentualna wymiana uszczelnień, sprawdzenie przewodu. Może nie koniecznie będzie zapaćkana olejem ale łapie powietrze które może powodować takie hałasy.
  11. Może koledze wystarczy zapodanie dobrych 13 z przodu i sub w bagażniku.
  12. dorzuce tylko to: http://wiki.ross-tech.com/index.php/16705/P0321/000801
  13. adadur odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Układ Jezdny
    Jak byś mógł zrobić forkę tego zacisku było by fajnie. Albo opisz między czym a czym ten luz.
  14. Jak ktoś sie tego podejmie to niech autor posta jak i osoba mierząca spr. czy w kodach na naklejce nie ma oznaczenie 1BE - zawieszenie obniżone o 20mm.
  15. Jeśli odgłosy faktycznie dochodzą z pompy przy kołach na w prost lub delikatnie skręconych to wymagana jest pilna interwencja - sprawdzenie stanu oleju ewentualnie podjechać do mechanika. Sprawdz też czy nie masz wycieku w okolicach pompy. Jeżeli owe dźwięki dochodzą przy maksymalnie skręconych kołach to wynika to z zjawiaska kawitacji w pompie jak i zużycia eklsploatacyjnego.
  16. Dobra ... kupiłem je niemal rok temu i pasują idealnie, wiec już koniec z dochodzeniem czy od modelu B5 czy nie.
  17. Jeśli odkręcenie wydechu ma byc formą sprawdzenia drgań silnika to można spróbować - choć trudno mi powiedzieć jak taka próba wyjdzie.
  18. Michelinki faktycznie bardzo dobre oponki ale nie koniecznei mają dobry stosunek jakoś/cena. A wójkowi powiedz niech się przejedzie na stacje diagnostyczną ustawić zbierzność to mu przestaną piszczeć.
  19. popatrz na fotkę czy przypomina ci drzwi które ty masz czy te z B6?
  20. Ja bym tu tak nie lekcewazył stwierdzenia że auto wychodząc z fabryki miało 115KM a to dlatego że wójas z germani w 1997 nabył TDIka i jak pamietam właśnie 115 do tego był jakiś pakiet sport jak obniżone zawieszenie. Niestety nie uda się tego już potwierdzić bo autko po 1,5 w Polsce zmieniło właściciela bez wiedzy wójasa.
  21. Pierwszy serwis omijaj z daleka jak takiej ustrki VAGiem nie potrafili zdiagnozować.
  22. Nie wiem czy gdzieś przeoczyłem ale kolega pisze że ma felgi 15 cali a sam chcie i potwierdzacie mu zakup 16 calowych opon ... to powodzenia przy montażu.
  23. Twoje badanie termostatu jest nic nie warte!!! Chcesz go sprawdzić rozgrzej w spokojnej jezdzie do 60st.C temp. sprawdzasz na klimatroniku pod kodem 49 (nie 51!!!) lub VAGiem, potem już przy ostrzejszej jezdzie (do 3000 no 3500obr.) na maksa - przyrost temp. powinien stanąć na 90 st.C zarówno na zegarze jak i klimatroniku. Jesli Na wskaźniku jest mniej a klimatronik pokazuje dobrze 90 st. to do wymiany czujnik jeśłi oba mają za niska temp. to termostat. dla pewności sprawdzasz dolny wąż idący z bloku do chłodnicy pewnie będzie zimny. przy działającym termostacie i temp. 90 st. uchyli się i tym wężem popołynie płyn tymsamym będzie on lekko ciepły, temp. zależna od stopnia otwarcia, dla TDI zaczyna się od 87 stC a max jest przy 102 St.C - więc nie musi być gorący ale lekko ciepły.
  24. To z przodu to podpora - wisi ona w powietrzu i zakończona jest gumą. Co do drgań to odpowiada za nie któraś z poduszek (lewa lub prawa) lub plecionka na wydechu, która usztywniła się a doslownie zaspawała syfem z wydechu i jej elastyczność jest już tylko pozorna. Są jeszcze poduchy przy skrzyni ale sądze że chodzi ci o silnik.
  25. I niemów że nie słyszałeś że coś ci napierdzilało w maskę Nie ma czegoś takiego jak przednia poduszka, to o czym ty mówisz to podpora - poduchy dla silnika masz dwie po obu stronach.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.