Treść opublikowana przez Waters
-
[B5] Najlepsze z najgorszych (części zawieszenia, wahacze)
No właśnie zawsze mnie zastanawiało czy na Allego nie pojawią się oryginalne wahacze tylko te stare w których słabe były tuleje metalowo-gumowe i padały przed sforzniem.
-
[A4 B5 ALF] Zawór od ekologii
A u mnie wogóle nie tyka bo nie dochodzi do niego napięcie Sam zawór działa bo sprawdziłem go zasilaczem. Czy to normalne
-
[B5 AHL] Świst z silnika
U mnie też trochę gwiżdże, nawet sprawdziłem ciśnienie w cylindrach bo niektórzy mówili że to wydmuchana uszczelka ale wszystko jet ok.
-
[B5 AEB] Namieszane w silniku i osprzecie - doprowadzenie do porządku
Ten "kwarc" to wg mnie czujnik kontaktronowy poziomu płynu w zbiorniczku chłodzącego silnik, powinien być włożony pod zbiorniczkiem. Ten zielony kontaktron powienien zwierać swoje styki w momencie kiedy przyłoży sie do niego magnes, taki magnes w postaci pływaka jest na dnie zbiorniczka.
-
[B5 AEB] Jakie dysze wtrysków, jakie cewki?
U mnie dysze mają po 2,1mm a mam 125 PS, mateogda ma racje masz chyba za małe średnice, trzeba je rozwiercić.
-
jak sprawdzis amorki na 18 stkach
A jak sprawdzić amory jak są wyjęte ze sprężyn, czy sa jakieś cechy charakterystyczne zużycia ???
-
Ile pali Wam gazu?
Cykl mieszany z klimą 12 l LPG. Śledząc ten wątek oraz inne wydaje mi się że jadną z najoszczędniejszych instalek jest BRC (chyba że posiadacze ściemniają :bicz3:). Też macie takie odczucia ???
-
a4 b5 1.8 t - kupilem sprezynyi co dalej....
No właśnie czy kontrola amorów w stacji diagnostycznej na tym elektronicznym urządzeniu jest wiarygodna ?
-
A4 B5 1.8T 99 pekla sprezyna pomocy
A o ile masz obniżone auto ???
-
[B5 ADR] Filtr oleju
Zakładam KNECHTa OC 264 i jest dobry
-
Odcięcie pompy paliwa po przełaczeniu na LPG
Z tego co mi wiadomo przepływające paliwo chłodzi całą listwę wtryskową nawe jak wtryski nie dostają napięcia czyli się nie otwierają, ale mogę się mylić
-
Stag 300 czy Sequent 24 firmy BRC
Skoro ciekawość Cię męczy to u mnie BRC kosztuje 2900 a za KME dałem dokładnie 2250 z butlą w kole. O Stagu nic nie wiem.
-
Instalacja sekwencyjna KME
Mam w swoim aucie KME DIEGO od ponad miesiąca, zrobiłem już 3tys. km i jestem zadowolony. Nie dzieje się nic złego, jak zatankuje dobrego gazu to silnik chodzi jak na benzynie. Za instalke z butlą w kole dałem 2300 PLN, spalanie w cyklu mieszanym około 11,5 l LPG.
-
Wymiana popychaczy? wszystkie czy .... ??
A ja polecam Mobil 1 tylko kupiony w pewnym miejscu i z tego co zaobserwowałem z własnych doswiadczeń najlepiej w litrowych bańkach. Jak dolewałem olej między wymianami z litrowych baniek to cykanie zdarzało się sporadycznie a jak wymieniałem na tan w opakowaniu 4 litrowym to wracało od nowa. W moim przypadku kupienie oleju nawet w IC nie pomagało aż dopiero wyczaiłem taką dupną hurtownię i olej z niej rozwiązał problem. Mam nadzieję że na dłuższy czas
-
Niewentylowane tarcze (!?)
Ja też mam niewentylowane i jak się z kimś pościgam to aż skwierczy od gorąca.
-
Śruba sześciokątna imbusowa hamulców tylnych. A4 1.8 T 1997 AEB
Pochwal się czym to odkręciłeś bo ja się już dwa razy przymierzałem do odkręcenia aż się klucz wygioł i nie dałem rady.
-
[AEB 1,8T 97 r.] Wymiana termostatu czy ktoś sam to robił ?
Proponuje termostat Wahler, mam taki od 2 lat i wszystko jest ok. Kupiłem go w IC chyba za 86 PLN. Pnoć Wahler robi termostaty dla VW i Audi ale na bank tego nie wiadomo.
-
[A4 B5 1.8T AEB] Potrzebuje wskazówek co do LPG w 1,8T
Mój gazownik zakłada do 1.8T KME Diego i mówi że nie ma z tą instalką żadnych problemów.
-
[B5 ADR] Napinacz hydrauliczny łańcuszka
Czy to znaczy że do ADRa są dwa typy napinaczy ???
-
LPG - kwestie formalne
Czy można przekłożyć zamontowaną instalke do innego auta
-
[B5 ADR] łańcuszek rozrządu
W książce Sam naprawiam samochód jest pokazany specjalny przyrząd do ustalania napinacza łańcucha rozrządu. Niewiecie czy da się bez tego przyrządu prawidłowo wymienić łańcuch i napinacz
-
[ALL] Wytrzymałość przedniego zawieszenia
Hincó to co masz na swoich wahaczach to przynajmniej przypomina logo Lemfordera a to co jest u mnie to jest coś zupełnie innego. Mój rysunek jest naprawde dokładny.
-
[ALL] Wytrzymałość przedniego zawieszenia
zrób zdjęcie proszę ? Nie mam aparatu ale wygląda to mniej więcej tak: :arrowr: Hincó Za 50 to można kupić łącznik Lemfordera w IC
-
[B5 AEB] Czy warto instalowac czipa
Jak podejdzie do kasy na stacji benzynowej
-
[ALL] Wytrzymałość przedniego zawieszenia
Nie chce mi się dochodzić bo i tak było by to z moją szkodą, a auto stało by tygodniami na kołkach. Poprostu już więcej nie kupie wahaczy na Allego i już.