Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

szogun0

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez szogun0

  1. W silniku 1.6 jest wetknięty w króciec wodny wychodzący z tyłu głowicy.
  2. Tomku, zapomniałem ci napisać, żebyś przyjrzał się jeszcze odmie. Jak będzi epopekana to może falować.
  3. Bo to chyba od rocznika zależy. Nowsze miały równe lusteka, tak się mi wydaje.
  4. Trzeba sprawdzić ciśnienie paliwa i wydatek pompki, bo może już powoli padać.
  5. szogun0 odpowiedział(a) na adamq temat w Audi A4 B5
    W AEB przepływke mierzy się na biegu jałowym. Najlepiej to woltomierzem pomierzyć i porównać z danymi np. z ESI.
  6. Ściemnia, nie chce się mu robić, bo trzeba przód demontować (częściowo). Były objawy tej usterki przed wymianą rozrządu?
  7. Nie dochodzi prąd z przekaźnika szyberdachu i szybek elektrycznych, który ukryty jest pod kierownicą. Trzeba go sprawdzić.
  8. No raczej bez demontażu i rozbiórki nie bardzo. Jest jeszcze jedna sprawa. Test szczelności urządzeniem do obsługi klimatyzacji odbywa się na podciśnieniu, a normalny stan pracy układu to nadciśnienie. Efekt (info od osoby, która to wykryła): nieskręcone (wogóle) węże po naprawie. Gaz ucieka bardzo szybko, urządzenie robi podciśnienie i nie wykrywa nieszczelności, bo węże są zasysane i się same uszczelniają. Po napełnieniu gazem podwyższa się ciśnienie w układzie i węże się rozpinają. Gaz ucieka. Bez dokładnego oglądnięcia wszelkich połączeń niemożliwe do wykrycia.
  9. szogun0 odpowiedział(a) na adamq temat w Audi A4 B5
    Wystarczy grupa 25, cisnienie doładowania, wartości rzeczywiste i żądane. Innych w AEB nie potrzeba.
  10. Hehe. Podpytajcie kolegi Andrzeas. Wszystko wam wyjaśni. czujnik do tyłu pasuje idealnie od Audi 80 B4 (przedni), tylko trzeba kosteczkę przerobić. Mam tą informację od niego. Sprawdzona.
  11. Na 100% przestawiony rozrząd i sygnały się rozjeźdżają poza zakres regulacji. Jedź ponownie do mechaniorów, niech poprawią rozrząd. Albo zmień z partaczy na porządnych mechaników.
  12. Jak uszczelnienie sprężarki sie wysypało, to wskaźniki UV nie pomogą.
  13. Z podświetlania przycisków na konsoli środkowej, które święcą po włączenu zapłonu.
  14. Tak, przepustnice się czyści. Warto sprawdzić cisnienie paliwa, może być tak, że pompa jest dobra, ale przewód w baku załamany i skutecznie ogranicza przepływ paliwka. BTW: kiedy był filtr paliwa wymieniany?
  15. Nic nie ruszaj przy cewkach, nie ma potrzeby. Można śmiało jeździć aż któraś padnie. Koszt 1 cewki to nieco ponad 200 zł za Beru, oryginały (też Beru) są kilkanaście zł droższe w ASO. Ceny dotyczą cewek do silnika AEB, bo takie 2 wymieniałem.
  16. Zerknij tam Tam znajdziesz schematy VAG-a, które cię interesują.
  17. No i w serwisie mieli rację. Weź otwórz maskę i poszukaj kabli wysokiego napięcia. Gwarantuję ci że w silniku 1.8T ich nie znajdziesz :mrgreen: . W tym silniku zastosowano 1 cewkę na każdą świecę zapłonową i jest ona nakładana (cewka) bezpośrednio na świecę. Jest tam tylko krótki (ok.10-15 cm) przewód-nasadka na świecę. Jak będziesz miał jakieś problemy to raczej z cewką, bo lubią padać.
  18. Engine Control Unit - Sterownik silnika. Jesli wymienisz Immobilizer, cewkę czytającą przy stacyjce to musisz dopisać stare klucze do nowego Immobilizera i potem przeprawadzić dopasowanie Immobilizera do ECU (Immo (25) :arrow: adaptacja :arrow: wybierasz kanał 00 :arrow: zatwierdzasz i gotowe.
  19. Do sprawdzenia połączenie masowe przy pompie ABS i wiązka elektryczna dochodząca do niej. Podajcie odczyt z ABS z grupy 02. Dobrze by było podać wersję ABS, jeśli 5.0 to jak wyżej, jeśli 5.3 to pompa do wymiany. Ten błąd nie ma raczej nic wspólnego z czujnikami przy kole.
  20. Można jeszcze powrzucać kilka pustaków do bagażnika i przed fotele z przodu na podłogę. :twisted: :razz:
  21. szogun0 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Elektryka i Oświetlenie
    Wg przepisów halogeny powinny wyłączać się przy włączeniu świateł drogowych. Jeśli tak nie jest, to może są to dalekosiężne, albo jest zwora zamiast przekaźnika założona.
  22. W klasycznej postaci, którą by się czyściło nie ma. Jest nastawnik przepustnicy, który ją obraca wokół osi.
  23. Dolot, wydech, wiązki, ECU, zawias, hamulce itd itp. kończąc na orurowaniu intercoolerów i zmianie kratek w zderzaku.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.