Treść opublikowana przez grabalaba
-
Alkomat drogi czy tani ?
Osobiście nie wsiadam za stery nawet po browarku. Ale czasami po imprezie trwającej do późnych godzin nocnych, popołudniu zastanawiam się: "puściło" już, czy nie? I wtedy właśnie przydałby się alkomacik (tylko jaki ? ) ,żeby mieć 100% pewności.
-
[B5 1Z] PROBLEM Z KLIMATYZACJA
To dobrze sie dzieje.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
I tak ma być. Sprawdź dolny wąż idący z chłodnicy do silnika - jak jest zimny to termostat jest dobry! Z tego co napisałeś to wszystko jest ok.
-
[B5 APU] ABS - po wymianie pompy znowu to samo.
Wygląda na ponownie uwalony sterownik. Spróbuj połączyć sie Vagiem i odczytaj błędy (połączysz sie wtedy, jak nic nie będzie "świszczało" na desce).
-
[B5 AFN/AJM/ATJ] Temp silnika max 73'C po wymianie termostatu
Dobrze radzi!
-
[B5 AJM] Cieknie Z EGR
Profilaktyczne czyszczenie i wymiana oringu wskazana - lecz niestety nie zlikwiduje to wycieku oleju wydostającego się dziurkami.
-
[B5 AJM] Cieknie Z EGR
Żeby upewnić sie, czy zaworek spełnia swoje zadanie trzeba zrobić logi 003 BS. Na dziurki nic nie poradzisz, pozostaje wymiana EGR-a lub przecieranie śladów oliwy w jego okolicy .
-
[B5 AJM] Po wymianie oleju mam wyciek z okolic korka. Co robić ???
Kolego Yates - a może po prostu troszkę narozlewałeś oliwy w okolicy filtra (a zbiera sie na misce bo jest najniżej)?
-
jaki olej do 1.9 afn
O olejach są na forum dwa obszerne tematy. Jak je przeczytasz i dokładnie przeanalizujesz z uwzględnieniem oliwy jaką jest aktualnie zalana Twoja niunia (niestety nie napisałeś), sam sobie odpowiesz na pytanie.
-
[B5 AFN] Czujnik temperatury ?
raggaman sprawdź zbiorniczek wyrównawczy, tj czujnik + poziom płynu
-
[B6 AVF] Audi Chorus - jak uzyskać kod
Temat wałkowany milion razy, choćby tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,168.0.html Opcja "szukaj" się kłania.
-
[B5 AJM] Cieknie olej, Co to za część ?
Pod miejscem zaznaczonym na czerwono znajduje się zawór EGR. Trzeba ściągnąć osłonę i dokładnie zlokalizować nieszczelność. Wyciek można usunąć w bardzo prosty sposób, wymieniając oring i uszczelkę (kilkanaście zł w ASO). No chyba, że chlapie olejem przez 2 dziureczki w zaworze, wtedy lipa. Wszystko masz na forum. Powodzenia.
-
Kody climatronika Audi A4 B5
Tak to obieg wewnętrzny. "...Naciśnij i przytrzymaj przycisk recyrkulacji. Następnie naciśnij przycisk ręcznego nawiewu górnego. Wyświetli się 1c..." - tak robisz?
-
[B5 AFN] Nagly spadek temperatury silnika
Termostat. Poczytaj trochę na forum, było o tym duuuuuuuuuuużo
-
[B5 AJM] Audi a4, B5, 00, 1.9 TDI 115 KM - Brak kontrolki oleju
ckomorow tu poczytaj o "wieżyczce" http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,3420.0.html, a co do inspekcji można zrobić to ręcznie : -przytrzymujesz przyciski A (prawy)i B(lewy) -włączasz zapłon -wyskakuje service -zwalniasz A i B -wciskasz B -inspekcja skasowana
-
[B5 AKN] wymiana rozrządu - niejasności
Pytanie, czy nowy pasek za 150zł nie jest gorszy od założonego oryginała z przebiegiem 60tys?I jak zachowuje się na starych rolkach? Widzę, że czekasz na jedną z tych odpowiedzi: - wymień wszystko, bo nigdy nic nie wiadomo (i martw się o kasę) - zostaw tak jak jest, bo wszystko jest udokumentowane. Ja Ci powiedziałem, co ja bym zrobił tak na sucho bez zaglądania w rozrząd.
-
[B5 AKN] wymiana rozrządu - niejasności
Ja bym zmienił sam pasek, a po 60k km wszystko.
-
[B5 AFB] 2.5 TDI - jak prawidlowo sprawdzac poziom oleju???
Tu masz wszystko http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,4339.0.html http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,8017.0.html
-
[B5 AFN] Gdzie można sprawdzić kąt wtrysku w Olsztynie
Nie bardzo rozumiem. W warsztacie jak w sklepie - mówisz 3.00 i powinni zrobić 3.00 Kolega adadur uprzedzał...
-
[ALL] Wybór anteny do CB-Radia
Czegoś tu nie czaję Z tego co piszesz magnesówki Presidenta NIE-bo płacimy za firmę, a na stałe już TAK bo...(nie płacimy za firmę? )
-
[ALL] Montaż radia CB
W Twoim przypadku rozejrzyj się za "małym" radyjkiem wielkości Unidena 520XL - wejdzie idealnie pod kierą. Przewód zasilający (z bezpiecznikiem) puszczasz do aku ( nie pod zapalniczkę!!!), antenowy listwami (do miejsca, gdzie ma wyjść antena). Tyle z mojej strony. Zdjęcia i całą resztę znajdziesz na forum. Pzdr.
-
Polecane opony zimowe
Cicho - głośno. Pojęcie względne. Jak przesiadamy się z letnich na zimowe to na początku zawsze jest głośno. BTW żona od miesiąca jeździ na UG7, głównie sucha nawierzchnia, i ogólnie :th: W tej cenie dobra opona.
-
[B5 AJM] Audi a4, B5, 00, 1.9 TDI 115 KM - Brak kontrolki oleju
W Twoim modelu nie
-
[B5 AHH] Świecąca kontrolka ABS i wykrzyknik
Kolego na początku prośba, o jakieś przecinki i kropki od czasu do czasu, bo szkoda gadać. Co do Twojego problemu, najlepiej podpiąć Vaga i wtedy wszystko się okaże.
-
[B5 AHU] Czyszczenie zaworu recylkulacji spalin
Nie ma! Jaką stroną nie założysz, będzie ok.