Treść opublikowana przez mlodyy
-
[B5 AHH] Piszczenie na jałowym i przy gaszeniu
z tego co kojarzę to gwint jest lewy na tej śrubie
-
[B5 AHU] Podgrzewacz płynu chłodzącego w 1.9 TDI
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=98906.0;highlight=podgrzewanie+p%B3ynu
-
[B5 AFN] Zamykający się samoczynnie zamek centralny
jesli masz fabryczny alarm czy centralny to możesz vag iem zmienić
-
[B5 1Z] Sprzęgło
zakładaj Luk były na pierwszy montaż, jak chcesz mogę sprzedać Ci po atrakcyjnej cenie
-
[B5 AFN] Jaka optymalna pojemność akumulatora?
spokojnie możesz założyć 74ah i będzie hulał
-
[B5 AJM] Co sadzicie o przegubie firmy PASCAL? Ktoś śmiga na takim?
nie spadła jakość tylko szanowny pan sprzedawca nie poinformował ze sa dwa rodzaje osłon przegubu plastikowa i gumowa a te plastikowe to sie nadają do przeguby w hulajnodze
-
Spotkania na drodze
Pozdrawiam
-
[B5 ADP] Tłucze się na dołkach przy zjazdach z górki.
wahacze do sprawdzenia
-
[B5 ADR] Dziwne "puknięcie" podczas hamowania po wymianie klocków i tarcz
a sprawdzałeś zawias możne to zawieszenie stuka ja tak miałem i ban byl do wymiany po wymianie nic nie puka
-
[B5 AFN] Szarpie przy ruszaniu na rozgrzanym.
nie zakładaj zwykłego kola od 1Z jeżeli cenisz sobie komfort jazdy
-
[B5 1Z] Kontrolka świec żarowych
A4-TomekAutor prawdopodobnie masz walnięty czujnik stopu ten przy pedale hamulca ,może wywalać bezpiecznik jesli to nie czujnik to masz gdzes zawarcie schwartz jeśli nie ma błędów to tylko logi ale pewnie cos z nastawnikiem sie dzieje pompy wtryskowej
-
[B5 AJM] Czy można (i jak?) poprawić pasek wieloklinowy żeby nie piszczał?
sprawdź co piszczy może szczotki sie skończyły i piszczą, a do tego demontaż alternatora nie jest potrzebny , a jesli chcesz demontować to z przodu od wentylatora masz 2 śruby klucz 13 i z tylu alternatora ukryte 2 klucz 8
-
[B5 AFN] Problem odłącza turbo i wchodzi w tryb awaryjny
kontrolka od świec nie miga jak turbina jest niesprawna, spisz błędy bo na tych ala ,mechaników wydasz duzo zł a problem jest zapewne błahy i często spotykany
-
[ALL] Co gorsze-2.5 TDI czy 2.5 TDS :)
sąsiad ma e39 2.5 tds i w zimie zawsze odpala go na zaciąg a w lecie słyszę jak go jodła z 4 razy po 30sek ale kupił zajechanego szrota
-
[ALL B5] Napinacz
Nie musisz ale koszt napinacza paska to około 200zł a remont silnika :gwizdanie:
-
[ALL B5] Problem z wymianą łożysk
tylko jak będziesz spawał odłącz akumulator, ja zawsze przed odkręcaniem śrub które są zapieczone itp albo podgrzewam je troszkę palnikiem albo tak jak to nazywa mój sąsiad starej daty mechanik trzeba kurve obudzić i jebnąć parę razy konkretnie młotkiem i po sprawie
-
[ALL B6] Coś z hamulcem ręcznym
a jakiej firmy linki założyłeś bo jak linex to zapewne się urwała
-
[B5 AFN] Problem odłącza turbo i wchodzi w tryb awaryjny
jesli mechanik ma kompa to zrób logi i będzie jasne co dolega a jak nie to spisz chodziarz błędy a od przeplywki to niech sie odczepi najlepiej hehe , co do notlaufa zapewne nie czyścił turbiny tylko pryskał wd i ruszał sztangą, migająca kontrolka od świec żarowych niema tu nic wspólnego z tym. Pierwsze logi , jesli nie ma takiej możliwości to sprawdzenie przewodów podciśnienia , sprawdzenie zaworu kierunkowego na przewodach podciśnieniowych, zawór N75 i jesli jest wszystko ok to turbo na stół i ładnie wyczyścić i obejrzeć katalizator. Kontrolka świec żarowych oznacza dużo rzeczy np spaloną żarówkę dodatkowego światła stopu lub awarie czujnika stopu albo nastawnik pompy wtryskowej
-
[B5 ABC] Na wolnych obrotach nie ma wspomy dopiero od ok 1000obr
na 99% uszkodzony zawór który znajduje sie w wężu co idzie od pompy do magla ,odpowiada za utrzymywanie stałego ciśnienia płynu.
-
[ALL B6] Przepalający się bezpiecznik
zapewne masz gdzieś spięcie i pali bezpieczniki albo silniczek od spryskiwaczy spalony
-
[B5 AFM] Dziwne objawy przy gaszeniu silnika
było juz dużo na ten temat ale z tego co pamiętam nikt nie znalazł przyczyn ani rozwiązania, ja mam tak juz chyba 2 lata
-
[B5 AFN } Wirnik alternatora
nie bardzo mi się opłaca wydawać 500zł za alternator jak ten jest sprawny tylko ma jedna cześć uszkodzoną , będę próbował to jakoś mniej więcej wyprostować.
-
[B5 AFN } Wirnik alternatora
Mam problem z alternatorem co jakieś 5tys muszę wymienić szczotki w regulatorze, w sobotę rozebrałem alternator zęby wymienić łożyska okazało sie ze czepin na którym jest komutator jest krzywy ,szczotki raz sie chowają raz wysuwają z dość dużymi różnicami i przez to ich szybkie zużycie. Prawdopodobnie ktoś wymieniał łożyska i napitalal młotkiem i pokrzywił, moze ma ktos pomysł jak to wyprostować ,czy pozostanie kupno nowego wirnika ???
-
[B5 AHH] Piszczenie na jałowym i przy gaszeniu
zdejmij pasek i pokręć alternatorem i rolka w napinaczy, zapewne któraś z wymienionych części ma już luzy i piszczy
-
[B5 AJM] Jakie sprzęgło na 1-masie do A4 B5 Avant AJM 5-gang
ja miałem zestaw od 1z , drgania i dziwne buczenie zmieniłem spowrotem na 2 mas i sprzęgło awx jak sie posypie to oddam do Radzikowskiego , zakładałem sprzęgło wzmacniane kumplowi od Radzikowskiego do B6 i na razie wytrzymuje 480nm