Treść opublikowana przez Onkel
-
[ALL B6] Niezidentyfikowana wtyczka nad bezpiecznikami B6 2.0 alt
To jest pewnie wtyczka od podświetlenia kratki wentylacyjnej. Nie masz się co martwić, że tak wisi. Po prostu niektóre nie miały takiej opcji. Ale możesz sobie sam podłaczyć Poszukaj w dziale WARSZTAT - jest wszystko opisane.
-
[ALL B5] Jak ma być ustawiona sekwencja...?
Ja mam 33 stopnie na zimnym i 43 stopnie na rozgrzanym. I zawsze tak miałem. Ta temperatura jest jak najbardziej poprawna. Jednak zimą wydaje mi się że lepiej jest żeby ta temperatura była troszkę wyższa więc żeby nie grzebać znowu w ustawieniach po odpalaniu naciskam sobie przycisk gazu wtedy jade na benzynce i jak wskazówka się podniesie z 60stopni to sam naciskam sobie przełączenie. Trochę, może nienajlepsze rozwiązanie ale trzeba jakoś dbać o to wszystko tym bardziej, że AUDI to marka sama w sobie Instalacja BRC.
-
[ALL B6] Wymiana nagłośnienia wraz z przewodami
Witam kolegów. Przymierzam się do wymiana ori nagłośnienia na moje, które zostało mi z poprzedniego auta. Tylko będe miał parę pytań do osób robiących juz taki zabieg W B6 lub rozeznanych w tych sprawach. Ogólnie sytuacja wygląda w ten sposób, że mam: * głośniki 16cm HERTZ wraz ze zwrotnicami (dystanse już zakupione) * syki też HERTZ * skrzynie basową JBL wraz ze wzmacniaczem JBL * no i kupe przewodów Przewody, które są ori pasowało by wymienić bo szału nie ma. Jak ja widzę sprawę i jak to chce zrobić: - kostkę ori z wszystkimi kablami zasilającymi radio zostawiam. Ori kostkę, która służy do podłączenia głośników izoluje(bo za dużo zabawy żeby całe okablowanie wyciągać a w przyszłości przy zmianie auta można powrócić do ori) - kupuję nową kostkę powiedzmy taką: http://allegro.pl/zlacze-iso-8-pinowe-do-glosnikow-gniazdo-nowe-i1706546509.html - do nich podłączam własne kable które prowadzę do drzwi no i tam pod zwrotnice i wiadomo głośniki pod nią. - ewentualnie przód dam pod wzmacniacz 4 - kanałowy JBL - Tyl też dam pod kostę radia - ori głośnik (basowy) zostawie żeby mi półka nie drżała ale będzie odłączony - skrzynia wiadomo swoje kable pod kondensator itd. Czy tak jak napisałem będzie oki. Za wszystkie porady i komentarze dziękuję.
-
[ALL B5] Wymiana radia Chorus Blaupunkt na radio Concert Cd Grundig
Słabo szukałeś bo jest to opisane na forum. Częsty przypadek zmiany radia do B5. Mozna zastosować emulator CAB-BUS (kosztowne rozwiązanie) lub samemu coś polutować w środku ale to już musisz szukać.
-
[ALL B5] BRC sequent - przełącza sie na benzyne na wysokich obrotach
Możliwe. Wiem jedno, że teraz jest wszystko ok.
-
[ALL B6] Problem z wiatrakiem
Wytłumaczmy sobie jedno. Witrak - ten co jest w środku auta czyli dmuchawa (wnioskując po założonym temacie w tym dziale) czy wentylator chłodnicy (i chyba o ten Ci chodzi)?? Jeśli tak to masz źle odpowietrzony układ chłodzenia po wymianie termostatu.
-
[ALL B5] BRC sequent - przełącza sie na benzyne na wysokich obrotach
Kolego znaleść dobrego gazownika i ustawić dobrze. Ja jestem po serwisie i wszystko już jest dobrze. Przy każdym bucie nawet jak miga kontrolka rezerwy nie przełącza. Co zrobił: widziałem tylko jak wziął klucz imbusowy coś popuścił na reduktorze później chyba dokręcił a następnie na komputerze poprawił coś od wtryskiwaczy i jest
-
[B5 AFN] Jak wyciągnąć radio?? Chorus
Raczej nie pomoże. Nie wiem musisz kombinować. Ja wkładałem wszystko co tylko dalo radę wcisnąć w dziurkę zwolnienia blokad. Prawa strona od razu puszczała natomiast lewa trzymała strasznie. Nawet jak wyciągnąłem panel klimatroniku i zaprałem się ciągnąc radio od tyłu to cały tunel się ruszał więc wiedziałem, że blokuje się o niego. Jak wspomniałem wcześniej uratowało mnie tylko to, że odchyliła się lewa strona na 2cm.
-
[ALL B5] BRC sequent - przełącza sie na benzyne na wysokich obrotach
Jedna z opcji to reduktor może niedomagać i przełącza na benzyne. Jak jest na gwarancji to jedź żeby Ci to sprawdzili. Jutro napiszę coś w tym temacie bo u mnie jest podobnie tylko, że jak zacznie mi migać ostatnia dioda (wiem wtedy jest juz mało gazu ale od początku jak zacznie migać do końca robie około 80-100 km a ona przełącza mi jak jestem na etapie 20KM na ostatniej diodzie) to przełącza ale ja mam świeżo założoną instalacje i teraz mam przegląd po 1000km więc ustawią co trzeba. Tobie po dwóch latach może już coś się dziać z reduktorem.
-
[B5 AFN] Jak wyciągnąć radio?? Chorus
Musisz kombinować bo zapewne podgieła się blaszka od zatrzasku. Nie łatwa sprawa ja u siebie miałem to samo. Tunel trochę poobdzierałem ale wyszło. U mnie było o tyle dobrze że jakieś 2cm puściło więc mogłem sobie włoży śrubokręt i blaszke odgiąć. Najlepeiej robic to we dwie osoby.
-
[B5 ADP] Trzyma wysokie obr ponad 2tys/obr + ciężko odpala
Przepustnica była czyszczona?? Vag pokazuje jakieś błędy??
-
[ALL B6] Fabryczny hak
U mnie też się wysuwa. Fajne rozwiązanie bo w ogóle nie widać, że hak jest A jak potrzebny to tylko hak z bagażnika, gniazdo opuszczam w dół i jest
-
[ALL B5] Auto na LPG gasnie po deszczu
Przewody i świece kiedy wymieniane??? Jakieś błędy na VAG-u??
-
[B5 AEB] Problem z turbiną
VAG przede wszystkim. Czytasz błędy ---> podajesz i myślimy. Kopci??
-
[ALL] Światła ledwo świecą
TYC-e lepiej świecić nie będą. Jedynie włożenie żarówek philipsa + 80% daje jakiś inny efekt ale to też nie to. Anglik przesłone w soczewce ma w drugą strone.
-
[B5 ADR] Witam. Chciałbym założyć gaz do swojej a4
Ale kolego nie chodzi, że wszystko może się popsuć... Tylko poczytaj o valtekach.... Z nimi więce trzeba przesiedzieć u gazownika niż pożytku. Jesli chcesz długo jeździć tym autem to nie patrz na 150 zl różnicy tylko zakładaj lepsze. a co to za tłumaczenie, że kolega założył najtańszą i MIESIĄC jeździ i jest dobrze. Niech to powie po min. 15k lub roku.
-
[ALL] Polerka kominów!!!
Fajnie to wygląda. Muszę u siebie to zastosować bo też już nie mają dawnego blasku Z neta zamawiałeś tą srebrzankę??
-
[ALL] Co to za żarnik?
Jeśli to jest HID to weź koleżankę i wypełnij te dane : http://www.lighting.philips.com/pl_pl/consumer/carlighting/1_car_lighting/car_which_lamp_to_buy.php?main=pl_pl_consumer_lighting&parent=89083467512&id=pl_pl_car_lighting&lang=pl Podajesz auto rok i reszte danych i dowiesz się jaka jest żarówka ori więc taki będzie żarnik. Przy 1.8T w produkcji TT do 2006 roku są H1. Zaznaczasz też czy lampy są xenon-owe czy halogenowe.
-
[B5 ADR] Witam. Chciałbym założyć gaz do swojej a4
No to kolego pochwal się jaki to ten mocniejszy reduktor Ci założyli(podaj kod z nalepki na reduktorze) bo znając życie masz taki jak wszyscy do 250KM bodajże. Ja akurat mam BRC bo zawsze zakładałem tej firmy i zawsze wszystko było OK tylko teraz mam na 8mm przewodzie (standardowo kładą 6mm). Ale tak jak pisze RAGGAMAN składak STAGA też jest dobry tylko dobrze trzeba podzespoły dobrać. Musisz poczytać. U mnie za BRC płaciłem 2600zł wlew koło benzyny i butla w kole.
-
[ALL B5] Da sie naprawić FIS'a?
Nie zawsze pasta pomaga a w większości przypadków nie pomaga i zostaje tylko wymiana na nowy. Nowy kosztuje około 300zł z wymianą i roczną gwarancją. Kiedyś ktoś się na allegro ogłaszał. Poszukaj.
-
[ALL B5] Co to za wtyczka
Widzę, że kartka jest przywieszona to podaj jej numer.
-
[B6 AWX] Problem z wskazówka od temperatury...
Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie wyjęcie licznika i dostanie sie do wskazówki. Widać coś ją blokuje skoro tak się dzieje w output teście. A tym bardziej, że błędów nie ma. Sprawdź jeszcze temperaturę na VAG-u czy wskazuje około 90 stopni.
-
[B6 AVJ] Check engine i przerywanie
No po walce Kliczko Błąd oznacza przerwe zapłonu na cylindrze 3. Sprawdź układ zapłonowy i wtryskiwacze.
-
[B6 AVJ] Check engine i przerywanie
Jak cewka to może załapiesz się jeszcze na akcje serwisową, która była organizowana w serwisach AUDI na wymianę cewek. Poszukaj o tym na forum. Mi wymieniono wszystkie No ale czekamy na błędy.
-
[B6 AVJ] Check engine i przerywanie
Możliwe że to cewka ale najlepiej jakbyś podpiął jeszcze raz pod VAG i podesłał dokładne kody błędów.