Treść opublikowana przez KrzysiekA4
-
Kontrolka wtrysku .
Błąd wisi z pewnością na VAG-u:wink: pokaż błędy i korekcję wtrysków,z pewnością się wszystko wyjaśni:wink:
-
Kąt wtrysku
Jak tam temat Michał??ciekaw jestem coś tam znowu namodził
-
Audi A4 2.5 TDI B5 ZAPOWIETRZA UKŁAD PALIWOWY POMOCY
Witam,mozesz sprawdzić jak kolega piotrsob1 pisze.Wyeliminuje dalszą cześć układu:wink:choć jak masz wszędzie zaworki zwrotne to raczej w komorze silnika paliwo powinno być na więcej niż 2 sec.:eusathink:W przewodzie przezroczystym idącym do pompy jak masz pęcherz powietrza to Ci zgaśnie,nie odpali i ogólnie szkoda pompę traktować jakimikolwiek autostartami:kwasny: Ja odpowietrzyłbym układ,poszukałbym nieszczelności:wink: Nie jest nigdzie mokro?? Ile masz zatankowanego paliwa?? Idą pęcherzyki powietrza na odpalonym silniku?? Napisz co Ci tam mechanik jeszcze porobił,zrób fote gdzie to założył..
-
2.5TDI tarcze klocki na tył(max rozmiar i marka)
Dev dodam że brzęczy(dzwoni nie buczy:kwasny:) mi w kole jakby łożysko padnięte.Luzowałem łożysko i nie dzwoniło dokręcałem,zaczynało.Nie buczy koło tylko jest metaliczne dzwonienie możliwe że to czujnik o koronkę trze??Łożysko już kupiłem ale nie wiem czy je wymieniać zmieniane było pół roku temu na Fag-a:facepalm:. Ide odsunąć ten czujnik bardziej zobaczymy co się podzieje:wink:
-
2.5TDI tarcze klocki na tył(max rozmiar i marka)
Jednak się podziało:kwasny:zemściły się chyba nie wymienione koronki ABS:facepalm: VAG-COM Version: Release 311.2-N Control Module Part Number: 8D0 907 401 A Component and/or Version: 2.5l/4VT EDC G11SG D40 Software Coding: 02002 Work Shop Code: WSC 06335 1 Fault Found: 18259 - Powertrain Data Bus: Missing Message from ABS Controller P1851 - 35-00 - - Dodatkowo chyba łożysko bo mam dziwne chrobotanie(dźwięczenie) w tylnim prawym kole nie zależnie od nawierzchni.Weekend idzie mam co robić. Ps.Dev ja pamietam o przewodach ale kasa przez kobite ucięta* ---------- Post dopisany 16-06-2014 at 14:48 ---------- Poprzedni post napisany 13-06-2014 at 12:41 ---------- Pogrzebałem z kołem i teraz taki błąd VAG-COM Version: Release 311.2-N Control Module Part Number: 8E0 614 111 H Component and/or Version: ABS/ASR 5.3 FRONT D10 Software Coding: 00012 Work Shop Code: WSC 06435 1 Fault Found: 00287 - ABS Wheel Speed Sensor: Rear Right (G44) 35-10 - - - Intermittent Skręcając w lewo ASR się odpala i muli auto:kwasny:
-
potrzebuje porady...
Pisałem na PW,Kaju potwierdził .Może nie 7/8k ale będzie się działo.Zdjęcie głowic(y) to od kopa 300zł za stół a dalej gniazda zaworowe itd dalsze koszty (uszczelki i montaż ).Dalej pierścienie itd:kwasny:.Mam nadzieje że robisz to w zaufanym warsztacie:hi:
-
Zwalnia po zmianie biegow, po puszczeniu sprzegla.
Logi na 3?? Robak chyba zamontowany:naughty:
-
Długo kręci na rozgrzanym silniku
Możliwe że dawka paliwa do korekcji na Vagu:wink:,masz jakieś logi kąta wtrysku i dawki paliwa??
-
Zwalnia po zmianie biegow, po puszczeniu sprzegla.
Zrób logi:wink:,możesz mieć zapieczone hamulce:kwasny:.ogólnie masz V6 tam jest 6 tłoków ma co hamować ale dla jaśniejszego wyjaśnienia tematu i pewności logi:wink:
-
Kupując 2,5 V6 B5 na co zwracać uwagę?? by KrzysiekA4
Witam,temat może znany dla wielu ale aby rozwiać wątpliwości umieszczam przykładowy dla potomnych(na przykładzie afb) jak zdiagnozować(wstępnie) motorownie Polecałbym z pewnością jednostkę 180km(AKE) i w Q:decayed: Co do silnika: 1)Kabelek i Vag(sprawdzenie wszelakich błędów,i zrobienie logów ja miałem takie po wymianie rozrządu oczywiście jest to przykładowo jakie kanały powinno się sprawdzić Sorki 001 nie mam z tej daty:facepalm: Grupy: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 000ns - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 000,000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 003bs - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 003dyn - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 003ns - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 004bs - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 004ns - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 004dyn - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 008dyn - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 008ns - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 010dyn - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 010ns - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 011bs - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 011dyn - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 011ns - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 013 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 014 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM (Logi po wymianie wałków i rozrządu,jedynie n75 miałem do wymiany ) 2)Następna sprawa bąble powietrza w przewodzie przezroczystym idącym z filtra paliwa do pompy wtryskowej,ma ich nie być 3)Posłuchać głowice czy nie ma typowego chrobotania(może to znaczyć że hydro pada padło co za tym idzie wałki),nie mylić z normalną pracą 4)Sprawdzić turbo czy jest suche od grodzi masz dobry widok:wink: 5)Korek wlewu oleju otworzyć i sprawdzić czy nie syczy(jak syczy odma do wymiany) 6)Sprawdzić płyn chłodzący czy nie ma śladów oleju i w oleju czy nie ma wody:grin: 7)Zapytać się o rozrząd co było wymieniane i kiedy i czy ma jakiś dowód na jego wymianę 8)Może ostatnie a pierwsze dogrzanie silnika.2.5 ma to do siebie że co rozrząd warto zainwestować w termostat,powodem jest okropny dostęp:facepalm: To tak jak na początek jak mi się coś jeszcze przypomni napisze:wink: Wszelkie komentarze mile widziane(sprostowania),dla dalszych nie potrzebnych .....etc.......
-
odzyskanie blasku na grilu???
Pasta i szczoteczka do zębów:decayed:szuruburu:grin:
-
wymiana pompy paliwa
:hi:nie ma sprawy:wink:
-
spadek mocy- wrazenie
:hi:najważniejsze że pacjent uratowany,jak coś to dzwoń
-
dymienie po odkreceniu korka oleju
Cześć Maciek,pierwsza sprawa logowałeś auto?? Jezeli się nie wkręca na obroty może być to pompa:kwasny:ale zobacz jakie masz błędy na Vag-u:wink: Co do oleju to u mnie na rozgrzanym silniku jak odkręcę wlew to też trochę zadymi(temp. wysoka więc chmurka olejowa się tworzy:wink:)nie napisałeś czy syczy:kwasny:.Z tego co tu siedzę to większość ludzi wyjmuje ori odmę"szmaciankę" mając około 200k km:facepalm:,w moim wątku masz filmik jak to u mnie było:wink: http://a4-klub.pl/2-5-193/zapchana-odma-cos-wiecej-254884/
-
wymiana pompy paliwa
Jak sam zauważyłeś ta praca nie należy do łatwych:grin:,przynajmniej się pochwal że bąble zniknęły:wink:
-
[ALL B5] Takie se A4 do latania po wsi i lansu pod remizą vol.3
Tyś jest z tymi felgami gorzej niż baba:facepalm:fela:banan:,eske wsadz z fmic ale fela??Twój wybór:grin:
-
B6 DIVISION
:hi:Eee tam Patyś,lambo jak ta lala:wink:
-
Audi nie odpala, pomaga tylko Autostart. !
Świece nie grzeją powyżej 7oC wina leży w sterującym i możliwe że kąt jest również źle ustawiony.Chyba że masz u siebie -20oC teraz,to świece,acu,rozrusznik(żart) ---------- Post dopisany at 21:05 ---------- Poprzedni post napisany at 21:04 ---------- Dodam że czujnik poziomu paliwa też ma się na rzeczy:kwasny:.Poszukaj w google na temat tego błędu:wink:
-
Audi nie odpala, pomaga tylko Autostart. !
Dałem Ci linka na PW ,przykładowy temat Wtryskiwacz sterujący jaki numer i litera
-
[B5 AKN] Proszę o analizę logów
Z mojego doświadczenia tych rolek będzie więcej:grin: a jeśli chcesz sprzedać auto to po co rozrząd??
-
Audi nie odpala, pomaga tylko Autostart. !
Uwalony wtrysk sterujący,dlatego masz problem z odpaleniem:wink:
-
[B5 AKN] Proszę o analizę logów
około 2k u mechanika samemu około 1.3k(z płynami)
-
Audi nie odpala, pomaga tylko Autostart. !
Jaki masz model silnika??,musisz dobierać wtryski z tym samym kodem:wink:. Oporność samego wtrysku możesz sprawdzić miernikiem bez wyjmowania:wink:ale jeśli wywala Ci ten błąd znaczy że może być uszkodzony:kwasny:.Niski poziom paliwa prawdopodobnie wyjechałeś całe paliwo lub ten czujnik nie domaga. Czy te błędy skasowałeś i wróciły??
-
Audi nie odpala, pomaga tylko Autostart. !
Ile masz paliwa w baku?? Wtrysk sterujący,to ten pierwszy od lewej(z kabelkiem,patrząc od przodu auta lewa głowica).Kabelek wychodzi z głowicy i idzie na zewnątrz.Możesz sprawdzić kabel czy nie jest gdzieś przerwany jak kolega pisał wyżej ale myślę że padł.Poszukaj czy nie ma gdzieś urwanego przewodu jeśli nie to,poszukaj na forum lub na tablic..y widziałem na sprzedaż w dobrej cenie:wink:
-
Audi nie odpala, pomaga tylko Autostart. !
Pojedz do kogoś kto ma kabel z vagiem w Ww-a na ostrobramskiej masz spoty w promenadzie(zawsze kogoś znajdziesz).Na dzień dobry standardowe logowanie,mnie osobiście 003 i 004bs interesują. Do tego czasu jak Ci ktoś pomoże,możesz sprawdzić sam jak kolega wyżej napisał czy nie zapowietrza Ci się układ paliwowy(pokrywa w górę,przezroczysty przewód idący od filtra do pompy wtryskowej[ma nie być pęcherzy]),nie do końca musi być to zaworek zwrotny na filtrze paliwa:wink:. I na litość boską nie odpalaj go na plaku itp:facepalm:.Jak jutro masz czas to zajrzyj do silnika i napisz czy nie masz bąbla w tym przewodzie co wyżej pisałem,może to nam coś więcej nakreśli:wink: