Treść opublikowana przez Diablo
-
Ślizgające się nowe sprzęgło (2 zeestawy )
Dokładnie, wiem, że sporo osób ma zestaw 1Z w podkręconych traktorkach i bez problemu daje rade z większym momentem i mocą :/
-
Ślizgające się nowe sprzęgło (2 zeestawy )
Koledzy pomocy B5 1,9 TDI AHH podkręcony u Rogala na ok 150 KM. Gdy padł dwumas założyłem dedykowany zestaw Valeo z zamachem po Półtora roku i ok 30kkm zaczęło się szarpanie przy ruszaniu, nic poza tym żadnych uślizgów, diagnoza tłumiki na tarczy. Skompletowałem zestaw 1Z (zamach + nowy zestaw LUK) zamach przetoczony po całości, montaż i lipa :/ trzeci bieg 2000 obr. sprzęgło się ślizga Mechanik... spoko pojeździj troche może się ułoży 400 km. bez zmian. Prucie skrzyni, diagnoza... delikatne przypalenia, tarcza nie zbiera całą powierzchnią na zamachu. Ok może walnięty docisk. Zmiana na komplet SACHS. Po montażu pedał sprzęgła wpada, odpowietrzanie wysprzęglika. 3 bieg to samo "Pojeździj może się dotrze, bo nie bierze całą powierzchnią" ok następne 400km. bez zmian. Mechanik "Podkręcone auto a sprzęgło od 90 KM 1Z normalne, że nie utrzyma takiego momentu obrotowego" :/ Zakładamy spowrotem zestaw Valeo jakoś się przemęczę a 1Z wzmocnie u Radzikowskiego. ...Zamontowany, pedał ciężej chodzi i ślizga się jak na 1Z Co mogli spieprzyć, bo już nie wiem co robić :/ ?
-
[B5 AFN] Dziurawy przewód chłodnicy - bardzo duże ciśnienie w zbiorniku płynu
korek powinien upuscic cisnienie .
-
[B5 ADP] Rozładowujący się akumulator
Radio raczej takiego poboru nie ma, sprawdz ładowanie.
-
[B7 BLB] Dziwne odgłosy przy zimnym silniku po lewej stronie
Nie straszcie
-
[B5 AFN] Audik Armiego - koniec przygody - SPRZEDANE
Fajny projekcik
-
[B5 AJM] Srebrny Avancik .. ;) UPDATE VOL 1 :))) 18"
Fajnie się prezentuje na tych kołach
-
[ALL] Kiedy zmieniacie opony na zimowe ?
zimówy, na lecie kiepsko już się jeździ nockami
-
[B6 BFB] Przejscie z Dwumasa na Jednomasa .... Co potrzeba ??
Sprawdz czy Valeo nie ma kompletów do wstawienia.
-
[B5 ADR] Temperatura
kup ori i będzie git, reszta to shit
-
[B5 ADR] Skrzypi i trzeszczy - zbieżność?!
Moim zdaniem luzy na sworzniach się zrobiły a one skrzypią i pukają oraz mogą delikatnie kierownicę przekręcić.
-
[ALL B6] Sprawdzenie zawieszenia coś puka
Mnie na szarpakach tez nie wykazało pukania. Dopiero ruszanie kierownica wskazało maglownicę
-
[ALL B6] Wysokość "łapani" hamulca
Moze tez byc wina zacinajacych sie klockow lub tloczkow i musisz mocniej wcisnac pedal zeby hamowalo. Ale plyn i powietrze jak najbardziej moga wplywac na skutecznosc hamowania.
-
[ALL B5] Pulsowanie auta przy hamowaniu
Vagowanie czujnikow wykaze roznice nawet przy wolnej jezdzie, jesli sa rozne odczyty czujnikow bedzie sie wlaczala pompa ABS, ale pape slychac i wiadomo ze sie zalacza. Jesli jej nie slyszysz to znaczy ze sa krzywe tarcze lub luzy na wahaczach.
-
[B5 TDI++] Śnieżynka.. Rolling shoots + FILMIKI str.49 i 50
Eeech gdyby nie te nasze p.... drogi. Swietnie to wyglada
-
[B5 AFB] Problem po odpaleniu
Sprawdzisz VAG-iem, choc nie kazdy zwykly mechanik ma o tym pojecie
-
[B5 AFN] Wymiana wtrysków - prośba o porady
Ja mialem tylko koncowki wtryskow i nic wiecej nie kupowalem.
-
[ALL B8] Sprężyny Eibach Pro-Kit -35mm/-30 na seryjne amortyzatory 1BA
Tez sie zastanawiam nad zmiana sprezyn na -20-30mm ale eibach to ok 800 zl. Podpowiedzcie czy zalozyc sprezyny czy lepiej w podobnej cenie zestaw np MTS lub dolozyc do gwintow MTS ?
-
[B5 AFN] Po wymianie przednich tarcz i klocków załącza sie ABS tuz przed zatrzymaniem
Mnie ABS wlacza sie jak juz sie zatrzymam i puszcze pedal hamulca
-
[B5 1Z] Nie można włożyć piątego biegu
Niestety skrzynka do rozbiorki, synchronizator do wymiany
-
[B5 AJM] Świece podgrzewacza
musze o tym pomyslec, moze faktycznie po 10 latach i 300kkm czas je wymienic
-
[B6 AVF] Nie dogrzewa na włączonym ogrzewaniu
Ogrzewanie skutecznie schladza plyn chlodzacy, wiec moze poprostu nie nadaza sie ogrzewac
-
[ALL B5] Audi A4 B5 1999r przestal dzialac pilot
jeśli kluczykiem się normalnie otwiera, to nie będzie wina pompki
-
[B5 AFN] Pytanie o światła przeciwmgielne
Tylko uważaj, bo wydaje mi się, że jazda na światłach przeciwmgłowych jest niedozwolona.
-
[B5 AFN] Przednie wycieraczki padły.
Gdzieś jest przerwa za przekaźnikami. Sprawdź voltomierzem lub żarówką czy jest napięcie na wtyczce silnkiczka.