Treść opublikowana przez Audi sline
-
Kupno auta z niemiec od handlarza/komisu - podadki, akcyza, tablice ?
Jeżeli na Ciebie zostanie kupiony samochód i zarejestrowany, to będzie ty w dowodzie niemieckim /czasowym, co Jest potwierdzeniem ze jesteś jego właścicielem. Michale, jasne przecież po to tu jesteśmy
-
[B6 AVF] Szara myszka powoli rezana - RNS-E, RS6, 1BA -> 1BE, ambiente a'la a6 c6, bix B8, pakiet s4
Mistrzu, a ty loginu tak przypadkiem nie zmieniłeś....
-
Problem z 1 i wstecznym. Manual
Mój wujek kupił w tamtym roku 2.0 ALT z przebiegiem 20 tys! Przejechał juz 15 tys i jeszcze ani grama oleju nie dolał. A Austryjak, starszy Pan ze samochodem w czasie 20 tys był 5 razy na wymianie oleju i jeszcze dali mu w ASO LL, ciągnęli z dziadka aż równo czyli można kupić...
-
Kupno auta z niemiec od handlarza/komisu - podadki, akcyza, tablice ?
Tu tylko po części masz rację.Pojazd wymeldowany z DE, ale posiadający czasowe tablice i ubezpieczenie, może się tam poruszać na kołach (dopóki nie skończy się ważność tablic i OC0, natomiast w PL taki pojazd nie jest zarejestrowany i pomimo posiadania OC i ważnego TUV, nie ma prawa poruszać się samodzielnie Dokumentem dopuszczającym pojazd do ruchu, nie jest bowiem pomyślne przejście badań technicznych (to tylko potwierdzenie sprawności pojazdu), a wydanie dowodu rejestracyjnego. Odnośnie ryzyka na drodze. Ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania, jeśli szkoda została spowodowana ruchem pojazdu niedopuszczonego do tego ruchu (czytaj: niezarejestrowanego). Jazda bez przeglądu (badań technicznych) nie daje ubezpieczycielowi możliwości regresu na sprawcę, tak więc szkoda wyrządzona przez kierującego pojazdem nie posiadającym ważnych badań technicznych, zostanie wypłacona przez ubezpieczyciela. Uwaga! Ten zapis może nie dotyczyć szkód z AC, gdyż tam ubezpieczyciel decyduje o warunkach ubezpieczenia i umowa może zawierać klauzule wyłączenia odpowiedzialności. Osobiście odradzam jazdę na kołach pojazdem z tablicami czasowymi z DE. Takie tablice, to prawdziwa "płachta na byka", wręcz zaproszenie do kontroli. W najlepszym razie może się to skończyć zakończeniem jazdy na policyjnym parkingu i konieczności zapłacenia lawety. W najgorszym (kolizja, wypadek) pokrycie wszelkich strat, wszystkich uczestników zdarzenia, z własnej kieszeni. Kolego, to są głupoty! Jeżeli ja jestem osobą fizyczna, przy kupnie samochodu z Niemiec , aby móc nim wrócić na kołach do kraju kupuje czasowe tablice rejestracyjne z czerwonym paskiem! W których to umowa ubezpieczeniowa pozwala poruszać sie po całej Europie, a po okresie czasy zameldowania czasowego wygasa. A druga sprawa nie dostanę tablic czerwonych w momencie gdy auto nie ma TÜV ! . Czyli przy kupnie mam i ubezpieczenie i przegląd samochodu, wiec takim pojazdem mogę sie poruszać wszędzie. Jest druga sprawa , która dotyczy tablic żółtych one upoważniają kierującego do jazdy , lecz wedle przepisów tylko na terenie republiki federalnej Niemiec teoretycznie, gdyż w praktyce na takich tablicach rownież ludzie wracają na kołach. Bądź co bądź , moim zdaniem przepisy w Niemczech, w tej sprawie sa uregulowane naprawdę bardzo dobrze i przejrzyście. Pozdrawiam
-
Obudowy lusterek
Siemka! Jest jakiś prosty sposób na zmiane w/w części? Mam takie a'la S4 obudowy i nie podchodzi mi to kompletnie... Pozdro!
-
A4 b6 AVF 130 by Patrox
Piekny! I do tego wypsażenie nawet zacne, czrny sufit itd. Powiedz ile Ci krzyknęli w ASO za serwis A4-ki ? Btw . Wesołych świąt!
-
[B7 BRD] Black Pearl 2.0 TDI s-line by raSheed
Chyba koledze B8 wpadła...
-
[BKE] Moja Czarnulka 1.9
PRZYKRO MI PIOTRKU
-
Polecane opony letnie
Polecam Conti sport contact 3 . Juz drugi zestawik mam taki na feldze 17 rozm 235/45 . Super trzyma w zakrętach i na mokrym . A przede wszystkim jest cichutka. Polecam!
-
Przemka Audi s4 2012, więcej zdjęć
Foty!!!! tej pieknosci!
-
Opony 245/40 18 w Audi A4 B7 Opinie
Dzięki, za odp! Wiem wlasnie, ze to trochę "lacie" juz sa. Lecz przy ET43 mojej felgi od środka nic nie obciera o wahacz. Wczoraj znalazłem na stronie o felgach i oponach. Takie wartości , które podałem pod minimalna oponę 235/45 17 z ET felgi 45 i szer. 7,5 do mojej DTM -owej 245/40 -18 i feldze ET 43 i szer. 8 WychodZi , z przeliczeń iż opona jest 0,3mm bliżej wahacza, i wychodzi 0,7 mm dalej na zewnątrz . Czyli ogólnie cały zestaw jest o 1cm szerszy od ORI 235 . Czyli chyba tyle miejsca powinno byc w nadkolu... Mam nadzieje Tutaj link do strony: http://www.rimsntires.com/specspro.jsp
-
Kupno auta z niemiec od handlarza/komisu - podadki, akcyza, tablice ?
Funkcjonuje to tak, jeżeli samochód został wyrejestrowany z terytorium republiki niemieckiej . Dostajesz obcięty brief duży i mały. Sa dwie metody transporty samochodu do Polski. Kupienie żółtych lub czerwonych tablic tymczasowych ( żółte 5 dni, czerwone 14/30 dni) . Przy czym legalnie można by tylko wrócić na kołach na tablich czerwonych, gdyż kupując je ( auto musi miec ważny przegląd, jak i dostaje międzynarodowe ubezpieczenie OC) inaczej jest w przypadku żółtych ( auto nie musi miec TÜV , gdyż oficjalnie te tablice kupuje sie samochodom na - jazdę próbna, transport samochodu od handlarza do handlarza, trasy na przegląd TÜV ) choć na tych tablicach w pewnych landach tez mógłbyś wrócić na kołach. Teraz do twojego przypadku, auto jest oficjalnie wymeldowane na terenie DE!!! w urzędzie masz możliwość zachowania tablic, lecz odklejane sa naklejki przeglądu. Dalej auto wraca nielegalnie na kołach ( choć moze nawet na lawecie handlarza) , w Polsce ty widzisz tablice n samochodzie, lecz oficjalnie jechać nie możesz. Handlarzyna , dzwoni do PRO AMA itd. Załatwia ci ubezpieczenie na 30 dni i mówi , ze możesz spokojnie jechac... A ogólnie jedziesz nie zarejestrowanych samochodem tylko z OC, wiec tak jak kolega napisał u góry .... Przy kontroli możesz skończyć na lawecie a w przypadku kolizji zapewne ubezpieczyciel by odmówił roszczeń. Wiec spokojnie jedz do domu, teraz nic juz ni zrobisz , ale jak najszybciej jedz auto zarejestrować!!! A z dokumentami to jak w/w . Pozdrawiam
-
245/45/17 a4 b7 sline
A jak z ta opina, ja mam właśnie nieszczęsne 245 . Narazie nie widzę, czy obciera . Ale ogólnie jeździ sie ok.
-
Opony 245/40 18 w Audi A4 B7 Opinie
Siemka! Jak w temacie, czy jeździ ktoś z Was na oponach o szer. 245 . Wiem, że w B7 dedykowane były 235 , lecz niestety w ostatnim sezonie kupiłem felgi DTM , z et 43 i właśnie takie opony. Wiem, że dziwnie zabrzmi, ale nie wiem czy mi one obcierają czy nie. Tył na pewno nie a z przodu nie wiem, jest taki pasek ale to jak patrzę na wszystkie opony ( bo teraz latam i patrzę na opony w innych Autach . Hahah ) jak to wyglada i też tam jest taki pasek na rantach opon. Powiem tak, zawias mam 1BE . Czy ktoś z Was jeździ ma takie szerokiej oponie dłużej i ma doświadczenie jak wyglada sprawa? Dzięki, pozdrawiam forumowiczów ! Dokładne dane felg : Bestell-Nr.: 8E0 601 025 AT 1H7 Größe: 8 x 18 ET43 Lochkreis: 5 x 112 A opony mam takie : Michelin pilot sport 3 245/40 r. 18 AO . Ktoś, coś?!
-
Audi S5 8T Sportback Sepang Blue
Widzę Witku, że designer-zy Audi kierowali sie twoim projektem siedzeń , w wersji specjalnej RS4 exclusive! Btw twoje auto miażdży wypasem, a ten tunel środkowy w skórze ... Boski!!!
-
Podsufitka S line
I jak zmieniłeś podsufitkę? Też zastanawiam się nad zmianą, ale jak to wygląda z montażem?!
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B7
W 2.0 TFSI hamulce 320/288 były w standardzie !
-
B7 Crew
Ogólnie cały śląsk , jestem z okolic katowic więc może ten obszar, ale ogólnie to bez znaczenia, byle nie 200 km w jedną strone . Haha
-
B7 Crew
Siemanko! mam pytanie do kolegów ze Śląska.. Mam kupione białe klosze kierunkowskazów do moich bixów. Czy nie znacie jakiegoś specjalisty na terenie śląska , ktory zajmuje sie takimi sprawami tzn. Rozkleić, zmienić klosze, zakleić fachowo. Dzięki , pozdrawiam
-
ramka halogenów LED DRL
Trochę wiochà zalatuje. Jak masz bixa z DRL , to wrzuć w nie LED i po sprawie. A efekt ładny !
-
[B7 BPW] by -miki- / s-line / quattro / TDI POWER! /
Wygląda petarda!!
-
biale=czarne fotele s line potrzebuje zdjec,opinii
też się zastanawiam nad takimi, znalazłem u siemiana zdjęcia wnętrza B7 z białymi, tu masz link http://a4-klub.pl/index.php?/topic/25004-b7-blb-siemianowe-audi-black-mat-project-nowy-silnik-;-p/ Tak, tylko siemian miał białe ale RECARO, te o które pytałeś to wersja s-line!
-
Klapa sline sedan Pomocy!
Tak, to będzie kompletna klapa. Docelowo zmieniana tylko na sline , gdyż mam lotkę z DTM-a .... I inaczej nie pasuje :/
-
Chromowana gałka Concert 2
Czyli 3 stówki za mały detal... No trochę byłaby przesada . Hehe
-
Chromowana gałka Concert 2
Ja kupiłem nowe radio z chromowanymi gałeczkami a stare sprzedałem. Ogólnie wyszło mni to 100 zł. Bo szukając samych gałeczek to jak trafić szóstke w lotto. Haha . A cena w ASO to obłęd..,