Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

.Pablo.

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez .Pablo.

  1. niestety tak jest że podczas uderzenia w koło może zmienić się geometria zawieszenia przeważnie jest to skrzywienie belki co do belki z sedana nie chcę wprowadzić cię w błąd ale raczej nie będzie pasowała ale musiał byś się jeszcze dokładnie popytać
  2. dokładnie kolego górne 60zł dolne 80 plus gwarancja więc chyba warto co prawda nie wiem jak ta firma robi te wahacze ale moja firma w Bytomiu regeneruje prawie wszystko i każdy klient wychodzi zadowolony ja mam komplet wahaczy po regeneracji i jestem bardzo zadowolony zresztą tak jak pisałem wyżej :>
  3. mówi się że 0,5 litra na 1000km jest dopuszczalne powyżej 0.5 litra trzeba szukać przyczyny usterki wyciek albo zbytnio zużyte główne elementy silnika pierścienie uszczelniacze na zaworach itp ps ja mam na liczniku 230tys a nie wiadomo ile był cofany i między wymianami oleju nie bierze w ogóle :>
  4. musisz otworzyć silniczek rozkręcić wymyć i nasmarować jest to bardzo ładnie opisane w dziale zrób to sam http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_wykrecenie_silniczka_klapy_centralnej_fotostory-t13920.0.html :>
  5. a ja standardowo się wyłamie i powiem że jeżdżę na regenerowanych ori wahaczach zresztą nie tylko ja ale i kupa moich znajomych tez na nich jeździ i sobie chwalą ja osobiście zrobiłem na nich 30kkm i na przeglądzie tydzień temu zawieszenie 100% sprawne zero stuków puknięć czy złego prowadzenia auta kolega zrobił 50kkm również zadowolony a prawda jest taka każdy wkłada to na co go stać lecz przeliczając sobie koszty robociznę i ilość tanich kompletów które się wymienia to lepiej zainwestować raz a porządnie w porządne albo regenerowane wahacze
  6. nie do wymiany tylko do rozebrania i przeczyszczenia oraz wymianie uszczelnień na nowe po tym zabiegu wasz problem zniknie
  7. .Pablo. odpowiedział(a) na gelon temat w Audi A4 B5
    stara dobra metoda nasyp trocin do mostu wtedy na pewno się uciszy a tak na poważnie możesz mieć już znaczne luzy na wałku atakującym czasami wystarcza regulacja odległości a czasem jego wymiana
  8. z tego co widzę po roczniku auta przypuszczalnie masz duży przebieg więc może najwyższy czas wymienić olej w skrzyni begów bo ten co masz już dawno stracił swoje właściwości nowy olej powinien załatwić sprawę
  9. i tu poprę poprzedników masz nie sprawny układ hamulcowy felgi nie mogą się grzać albo zaciski nie odbijają do przeczyszczenia albo wąż gumowy sparciał w środku i masz w zacisku ciągle ciśnienie ps zrób to jak najszybciej bo szkoda tarcz i klocków bo ciągle będą się przegrzewały
  10. zacznijmy od tego jakie masz obroty biegu jałowego ? jeśli koło 850obr/min to nawet jak włączysz klime silnik nie może zgasnąć bo obroty spadną min do 800 chyba że obroty masz o wiele niższe to będzie powodować że silnik zgaśnie ps: może zacierać się kompresor i wtedy jest taki opór po uruchomieniu klimy że silnik zgaśnie ale to najgorszy scenariusz
  11. .Pablo. odpowiedział(a) na perman temat w Audi A4 B5
    z tego co się orientuje to opony zawsze zdziera ale nie równomiernie przy luzach w zawieszeniu ale może w zawieszeniu wielowahaczowym jest inaczej
  12. sam sobie odpowiedziałeś na pytanie jeśli zapadł ci się pedał to wina sprzęgła a czego dokładnie to cieżko stwierdzić może to byc wina siłownika zapowietrzenia albo docisku jak podniesiesz pedał ręką to utrzymuje się w normalnej pozycji czy dalej spada do połowy ?
  13. .Pablo. odpowiedział(a) na predipl temat w Audi A4 B5
    możliwe że wyje ci łożysko w moście, co do lokalizacji łożysk w kołach hmmmmm jedź po ostrym łuku w prawo jeśli głośniej huczy to łożysko z lewej strony i odwrotnie jedź po łuku w lewo i głośniej huczy to prawe łożysko czy przód czy tył to sam się musisz wsłuchać to chyba najprostszy sposób sprawdzenia łożysk
  14. wydaje mi się że w aso podłączają się pod komputer i sprawdzają czy wszystko jest oki ale za 180zł ale niech jeszce ktoś się wypowie bo nie chce wprowadzić cię w błąd
  15. ja moim avantem tylko że z silnikiem afn 110KM w mieście koło 6 chyba że mocno deptam to troche wię :wink4:cej
  16. z tyłu zbieżności się nie ustawia a przód pozostał bez zmian więc nie musisz ustawiać zbieżności chyba że tak profilaktycznie
  17. 3 litry płynu hamulcowego skąd takie dane wziąłeś litr max 1,5 w zupełności wystarcza
  18. z tego co pamiętam to kostka na wsporniku w którą wchodzą tylko dwa kable taka fioletowa ( nie daje głowy bo dawno zakładałem alarm u siebie ) najprościej weź próbówkę kabelek podepnij do masy i dotykaj do pinów z fioletową kostką jeśli usłyszysz prace pompki to znalazłeś i masz pewność że niczego nie spalisz ps jak znajde swój schemat to dokładnie podam ci która to kostka :>
  19. aku możesz ładować w aucie bo takie doładowanie w czasie jazdy to jest jedynie podładowanie a 100% naładowania akumulatora uzyskuje się przez ładowanie ponad 12 godzin małym prądem więc wepnij go na noc pojeździsz kilka dni i się okaże czy aku do wymiany bo nie trzyma prądu czy to tylko wyładowanie na skutek np częstego odpalania
  20. a ja do rzucę 5 groszy od siebie te firmowe klucze są mało wytrzymałe i powodują obrabianie główek śrub ja kupiłem porządny klucz i stosuje paste miedzianą zero problemu przy wymianie koła czy przerzucaniu kół na zimowe :>
  21. audi ma automatyczna regulacje hamulca ręcznego jeśli nie były wymieniane linki to najwyraźniej masz zapieczony mechanizm ręcznego i czeka cie czyszczenie zacisków
  22. zostaw akumulator w aucie podepnij tylko prostownik niby tak sie nie powinno robić ale nic sie nie dzieje a i roboty mniej z wyciąganiem akumulatora potem ustawianiem radia itp
  23. na zimnym silniku nie można jedynie go katować po nagrzaniu do 4 tys można spokojnie go kręcić bez najmniejszych obaw że coś będzie sie działo
  24. taki wyciek nie zaszkodzi dwumasowi bo nie jest rozrzucany po sprzęgle tylko spływa w dół ale trzeba myśleć bo prędzej czy później trzeba wymienić
  25. mój znajomy w firmowym audi a6 też zerwał rozrząd tyle że koszt naprawy sięgnął ponad 9000zł i to takimi garażowymi sposobami żaden serwis typu bosch czy aso więc szczerze współczuje

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.