Treść opublikowana przez Marc!n
-
Sprawdzenie 1.8t przed zakupem za pomocą Vag-com
31,33,118 dynamicznie a 32 to odczyt w miejscu. Wystarczy, że sprzedający jest mało kumaty, a o to nie trudno i zgodzi się na jazdę o co też nie trudno wykonanie logów to raptem 3 mocne przejazdy (mogą być depnięcia na 2 biegu) może tego nawet nie zauważyć Grunt to wiedzieć na co patrzeć żeby na minę nie wdepnąć.
-
[PB] Opis grup i kolumn logów dla częstych usterek
u mnie google jeszcze działają.. http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=2104 Dynamicznie przepływka, wtryski, sondy, stukowce.
-
Sprawdzenie 1.8t przed zakupem za pomocą Vag-com
polift czy przedlift? w polifcie 002, 020, 031, 033, 115, 118 + można zerknąć na 032 jake auto ma korekty. Przy logach dynamicznych sprawna seria to ok 120-125g na przepływce (002) i turbo powinno dmuchnąć tyle ile ma zadane przez sterownik (115 grupa) czyli ok 0,6bara chyba. Grupa 020 to cofanie zapłonu, powinny być wszędzie 0, jak jest inaczej to może świece lub cewki do wymiany. Turbo i węże od/do icka powinny być suche, auto powinno ciągnąć do odcinki równo i pewnie. Logi oczywiście na 3 biegu, nagrzanym silniku od ok 1500obr. Jak przedlift to lepiej szukaj polifta a logi to na pewno 002 i 007 reszty poszukaj na forum chyba, że ktoś dopisze bo ja pewien nie jestem. W każdym bądz razie przydało by się jeszcze zobaczyć na sondę, ciśnienia doładowania w przedlifcie nie zobaczysz. Nasłuc**j czy silnik zaraz po odpaleniu nie grzechocze od ściany grodziowej (tam jest łańcuch łączący wałki) często przy pewnym przebiegu jest już wyciągnięty lub napinacz nie działa jak powinien. Przy rozgrzanym silniku po ostrym przejeździe też może grzechotać.. naprawa to ok 1000zł, zależy kto i na jakich częściach robi.
-
Brak mocy czarny dym 1z
Na lokalnym spocie kogoś dorwiesz z tym zaworkiem a póki co to jak układ szczelny (ale lepiej sprawdzić pod ciśnieniem niż na oko) to rozbież swój n75 bo może się zaciera tłoczek albo sprężynka pękła
-
Spalanie LPG w waszych Audi A4 B5 1.8T po mieście
Małe miasteczko i krótkie podjazdy na niedogrzanym - 15l, średnia niemal zawsze to 13l, trasa na spokojnie 11 a na szybko 13. Quattro silnik ANB po sofcie na 190/290 instalka stag 4 hany niebieskie, kme silver, faro idt strojone na AFR Rozbieżności zima-lato na lpg nie zauważyłem, ale pb to inna sprawa Zależy jak kto jeździ i jakie "miasto"
-
A4 b5 1.8T 150KM zwiększenie mocy
no własnie czyli wtryski za małe czy o co chodzi? Czasem wydolą na więcej czasem nie, zależy od stopnia zużycia, pompy paliwa, regulatora, filtra paliwa a tych rzeczy nie sprawdzałem/nie wymieniałem bo aż tak mi nie zależało na 2xx/3xx
-
Moja lekko agresywna a4 po remoncie
Konkretne podejście do tematu, fajnie ogarnięta mechanika Jak już uporasz się z lampami to zastanów się nad kierownicą, a przede wszystkim ogarnij softa i pochwal się wynikiem.
-
A4 B5 by Sanczes-ka
Coś za coś.. 1.6 i tak "nie jedzie" więc niech chociaż wygląda Też śmigałem chwilę na glebie, z jakimś naciągiem na 18" ale raczej do tego nie wrócę Sztuka ładna, plany też konkret więc trzymam kciuki. P.S. S4 b5 to 2.7 bi-turbo tylko i wyłącznie.
-
[B5 1Z] A4 TDi
daj gdzieś do obszycia skórą póki nie zamontowana
-
A4 b5 2.4 v6 quattro by Woo_Chuck
Śliczny polift z fajnym motorem i odpowiednim napędem. Jak jest tak zadbana to jeszcze dłuuuuugo posłuży. Kup zwykłą dokładkę byle by od polifta była (gładka) i będzie oki o np. http://olx.pl/oferta/dokladka-zderzaka-przod-audi-a4-b5-CID5-ID8Hd6d.html#a2b2ce9eff
-
A4 b5 1.8T 150KM zwiększenie mocy
u mnie motorownia była zdrowa i wynik był ograniczony brakiem paliwa. FMIC w zależności od stylu jazdy. Mi go jakoś szczególnie nie brakowało ale po mocniejszych kilku przejazdach czuć spadek mocy, ja z mocy korzystam inaczej - efekt zbyt długiej jazdy dieslem dlatego zmieniłem auto na 3.0d
-
emulator Drugiej sondy lambda EM.035
Tak jak kolega wyżej radzi, u siebie od razu pozbyłem się drugiej sondy, choć checka mi na tej tulejce nie wywalało W pakiecie z usunięciem drugiej sondy dobrze jest zrobić program bo koszt niewiele większy a auto zyska drugą młodość. Warto wyłożyć kilka dukatów i mieć ogarnięte auto a nie bawić się w druciarstwo. Jak zrobisz program to zobaczysz, że będziesz żałował każdego dnia jazdy serią do tej pory
-
Kończy się turbo? 1.8T AJL
j.w. organoleptyczne sprawdzenie turba + logi i będzie wiadomo co się dzieje. Jak turbo będzie do naprawy to warto od razu zrobić z tego hybrydę k03s.
-
Dobre miejsce do robienia logów
gdziekolwiek byle by się dało bez zagrożenia dla siebie i innych pocisnąć na 3 biegu do odcinki.. ja to zawsze robię w zabudowanym ale droga prosta i o małym natężeniu ruchu. Może być z górki, będzie szybciej W Rzeszowie wystarczy obwodnica tylko trzeba najpierw sprawdzić czy nie będzie nas miał kto ukarać Jak nie masz wprawy do weź kogoś do obsługi PC lub auta to będzie łatwiej.
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
że tak mało ludu było? Jakieś foto ktoś coś? Szkoda, że zapomniałem że to takie coś ma być
-
A4 b5 1.8T 150KM zwiększenie mocy
zdrową serią można 190ps osiągnąć, zamiast fmica lepiej zastąpić kata DP Mam na zbyciu mocne wtryski do 1.8t, do AEBa pewnie trzeba będzie nieco pogrzebać przy listwie paliwowej, a to praktycznie żadne koszty.
-
BMW E38 740d
Piękna i nieźle ogarnięta po zakupie 7 Naskrob co nieco o silniku.. duża różnica w komforcie pomiędzy e39 a e38?
-
startowa dawka paliwa.
filtr paliwa? zaworek zwrotny? świece wykręć i sprawdź to tylko kilka min..
-
Biały Adr Quattro
pisząc TIP chodzi raczej o sztywny dolot.. 1.8N/A quattro w automacie to byłby niemal szczyt zamulania Chyba, że się mylę Fajna baza i niezłe mody, zwłaszcza swap na odpowiedni motor. Nie myślałeś od razu o 2.7TT? Mi też tylne lampiony nie pasują ale to Tobie ma się podobać. Jakie plany jak zajeździsz k03?
-
Ktoś z Rzeszowa jest w stanie dołożyć tempomat do a4 b5 lift?
Sam dasz radę bo to nic trudnego, załatw tylko ciepły garaż, klucz do kiery i oczywiście manetkę z wiązką (lub jej kawałkiem), jak nie masz vaga to na spocie ktoś zakoduje
-
Takie tam B5 quattro... :)
Jak zobaczyłem, że 2.5 to prawie cofnąłem stronkę.. ale dobrze, że doczytałem do końca. Duży silnik w mniejszej budzie zawsze będzie robił pozytywne zamieszanie
-
[B5 AFN] Czwórka by Ziomuś | S4 Body | Hydrografika | Hybryda
Coś się Mikołajowi popierniczyło w kalendarzu Ale tego tu właśnie brakowało. Chinol czy coś na dłużej?
-
Chip do 1.8T AVJ, co jeszcze zrobić?
Wymień świeczki i sprawdź czy cewki nie podlegają akcji serwisowej. Wtryski z bexa to ok 150zł, u mnie właśnie wtryski ograniczyły moc i nie pozwoliły na więcej niż 190KM (seria+DP).
-
Kto w Rzeszowie oklei mi lusterka w dobrej kasie ?
Ja polecam dobrą folię i czteropak, nawet ja wyjdzie Ci za 3 razem to i tak będzie spooooro taniej
-
[B5 ANB] 1.8T+Quattro melange mettalic
Moja była Listwy drzwi były ok, tylna prawa wymaga wymiany. Manetka fakt, albo dobre czyszczenie albo wymiana (po czyszczeniu usunięcie błędów w vcds). Kierownicę szybciej z a6 c5 trafisz w tym kolorze Zrób porządną sesję, jakoś nie widzę fotek wnętrza a jest rzadkością nawet na tym forum Z wydechem to się zastanów przed ewentualnym modem na więcej mocy.. bo pod coś więcej niż k03/k03s trzeba inny DP. Mam nadzieję, że jesteś zadowolony z auta, życzę przyjemnej eksploatacji P.S. Mam rozpórkę z a6 c5 na handel jak coś za 100zł,