Treść opublikowana przez benyA4
-
Uzdrawianie ALT. Nafta, płukanki i inne cuda
zrob pare zdjec jak przeprowadziles cala operacje, filtry pompka itd. Jesli metoda bedzie skuteczna to przydadza sie te informacje.
-
2.0 alt - błąd 17766, 17544 + padające cewki po montażu lpg, ster. Lpgtech
---------- Post dopisany at 18:01 ---------- Poprzedni post napisany at 17:59 ---------- 14- odma z gruszka 15- oring uszczelniajacy (uwaga by nie wpadl do srodka przy demontazu) 16- pierscien zabezpieczajacy ( nalezy go wyciagnac by wyciagnac odme) 17- podstawa filtra oleju z gniazdem odmy
-
Hałas spod pokrywy po rozgrzaniu silnika
W takim razie wydaje mi sie ze otwor jest przesuniety , i wewnetrzna czesc nie odbija sie na prawo lewo a jedynie uderza z jednej strony. Niestety ale wyglada na to ze musisz ponownie wyciagnac wariator by to poprawili.
-
Problem z zamknięciem drzwi kierowcy - problem rozwiązany
http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-czyszczenie-mikrostyku-drzwi-przednich-190569/ http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-zamka-drzwi-tylych-demontaz-tylnej-tapicerki-172473/ ---------- Post dopisany at 09:39 ---------- Poprzedni post napisany at 09:38 ---------- http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-lusterka-bocznego-125399/
-
brak ogrzewania
jesli masz zaklejone kanaly wewnetrzne w nagrzewnicy to waz zasilajacy i powrotny sa gorace, bo cieplo nie zostaje oddane do powietrza. Jesli u ciebie zasilanie jest gorace powrot zimny to mozliwe ze klapy w klimatroniku nie dzialaja.
-
Hałas spod pokrywy po rozgrzaniu silnika
Tak u mnie tez wywalalo chcek zlej pozycji walka. Hamulec odpowiada za tyrkotanie przy odpaleniu, jesli zaczyna ci tyrkotac po rozgrzaniu to mozliwe ze trzeba by wymienic pierscienie hakowe. A tulejowanie tez robiles?? moze tam tez nie zrobili 25mm a np 25,3mm i to juz wystarczy by żadki olej pod cisnieniem przeciekal miedzy pierscieniami. Uwage skup na zaworze i tulei wewnatrz wariatora.
-
Hałas spod pokrywy po rozgrzaniu silnika
Sam je regeneruje i wiem ze luz po skreceniu wariatora jest praktycznie niewyczowalny. Luz miesci sie w granicy paru setnych milimetra, tyle wystarczy by hamulec wszedl w gniazdo. Podejrzewam ze mieli problem z wycentrowaniem gniazda hamulca w podstawie i profilaktycznie zrobili wiekszy otwor . Pytanie tylko jak wykonali dno gniazda hamulca jest tam zwezenie z rowkiem na olej. Dzieki czemu olej unosi hamulec. Im wiekszy luz w gniezdzie tym szybciej sie ponownie wybije.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Rade jest szczesliwcem , kolego lukassteryd ja mam filtr MANA olej motul 5W40
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
witam panowie co u was slychac ? mamy piekna zime , dzis na fisie +9 mialem do pokonania dluzszy odcinek wiec , przed wyjazdem uzupelnilem olej na max. Po przejechaniu 100km na fis wyskoczylo OIL MIN , odrazu przypomnial mi sie sezon letni wszystko wskazuje na to ze magiczna temperatura to + 5
-
Pokrywa zaworow odma ALT , AWA
niestety nie pasuje inne rozstawienie srub. Nie jestm pewien ale wydaje mi sie ze one sa z aluminium wiec zaden problem przerobic odprowadzenia. Lub jesli ktos nie chcial by sie w to bawic to w oryginalnej pokrywie od ALT mozna zamontowac kruciec z odprowadzeniem do oleju. A z czwornika zrobic trojnik
-
stuki z przodu prawa strona - co to może być ?
panowie ja mam podobne stuki, u mnie czasem stuknie gdy odpalam silnik, a tak poza tym stuknie tylko wtedy gdy skrecam ostro w lewo i trafie na jakas dziure. zawieszenie wyszarpane we wszystkie strony i jest ok , myslalem ze moze byc to lozysko oporowe amortyzatora, ale ono raczej nie daje pojedynczego stukniecia. Po przeczytaniu watku wydaje mi sie ze poduszka silnika pogla sie uszkodzic. Z zewnatrz wyglada ok ale pewnie wewnatrz sie juz wytarla. I gdy odpalam silnik lub skrecam lewa poduszka jest odciazona i stuka. Zastanawiam sie czy mozna to przetestowac bez wyciagania?? jakies pomysly , moj silnik to 2.0 ALT . ---------- Post dopisany 03-01-2014 at 19:55 ---------- Poprzedni post napisany 24-12-2013 at 15:02 ---------- problem rozwiazany poluzowala sie lewa poduszka silnika.
-
Pokrywa zaworow odma ALT , AWA
Troche sie nudze na urlopie , czytam ogladam zdjecia i moje zainteresowanie wzbudzila pokrywa zaworow od silnika 2.0 AWA (bezposredni wtrysk paliwa) . Jak wiadomo silniki ALT dreczy dolegliwosc podsysania oleju do dolotu, nie sa to duze ilosci ale powoduja zabrudzenie przepustnicy i kolektora ssacego. Co pozniej moze sie wizac z ich uszkodzeniem. Patrzac na pokrywe zaworow od silnika AWA wydaje mi sie ze inzynierowie audi uczac sie na bledach z ALT postanowili troche ulepszyc konstrukcje i zastosowali dwa otwory w pokrywie , eliminujac czwornik ktory tez dosc czesto jest uszkodzony. Na pokrywie z AWA sa dwa otwory na roznych wysokosciach , ten nizszy zapewne odprowadza olej do gruszki odmy. Ten wyzej odprowadza powietrze z zaworow do kolektora ssacego. Niestety nikt w okolicy nie ma silnika AWA bym mogl sie temu lepiej przyjrzec. W pokrywie AWA wyglada na to ze w miejscu odprowadzenia powietrza od srodka znajduje sie jakis filtr,(pewnie zwykla siateczka). Moze ktorys z kolegow mechanikow rozkladal taki silnik i napisze troche wiecej informacji.
-
Zamek klapy tylnej avant A4 B6 nie działa mikrowyłacznik
mikrowylacznik odpowiada tylko za zapalenie sie podswietlania i informacje na fisie. Tobie pewnie padl silniczek wiecj informacji http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-problem-otwieraniem-bagaznika-naprawa-fotostory-150588/
-
Błąd kontrolki zużycia klocków hamulcowych na FIS w A4 B6/B7
u mnie sprawa wygladala tak ze zapalila sie kontrolka od zuzytych klockow , sciagnalem kolo patrze a klocki jak nowki. Zaczolem wiec rozbierac dalej okazalo sie ze przy wewnetrznej czesci tarczy zrobil sie maly rant z rdzy i on wlasnie szliwowal klocek od dolu przy hamowaniu. Pastylka w klocku zatopiona jest w jego dolnej czesci wiec rant z rdzy szybko ja przetarl. I pokazal sie komunikat.
-
[b6 ALT] PRZERYWANIE PRZ 5 TYS OBROTOW NA ZIMNYM SILNIKU
Tak wyglada czujnik Tu mniej wiecej sie znajduje wystarczy ze odkrecisz zbiorniczek z plynem chlodzacym i juz bedziesz mial latwy dostep.
-
[b6 ALT] PRZERYWANIE PRZ 5 TYS OBROTOW NA ZIMNYM SILNIKU
wykrec czujnik polozenia walu i sprawdz czy nie jest zabrudzony. Na koncu czujnika jest magnes i dosc latwa przyciaga caly syf z kola zamachowego. U siebie gdy mialem uszkodzony czujnik to auto wogole nie chcialo odpalic.
-
2.0 ALT dymi, gaśnie, nie chce odpalić
Niestety filmik nie dziala. Skoro nie ma bledow w sterownikach to warto sprawdzic swiece . Sprawdz tez czy nie ubylo ci plynu chlodniczego, moze zbiegiem okolicznosci walnela uszczelka i teraz zalewa ci cylinder.
-
zamek tylnej klapy,boczne drzwi unieruchomione auto.
http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/montaz-elektrycznych-podnosnikow-tylnych-szyb-237698/ http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-czyszczenie-mikrostyku-drzwi-przednich-190569/ http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-zamka-drzwi-tylych-demontaz-tylnej-tapicerki-172473/ w tych watkach znajdziesz duzo informacji na temet elektryki drzwi przednich i tylnych. Co do klapy to pewnie uszkodzil ci sie mikrowylacznik w zamku. Niestety jest on niewymienialny i trzeba wymienic z calym zamkiem. http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/zamek-klapy-tylnej-avant-a4-b6-dziala-mikrowylacznik-304300/
-
Przyciemnianie tylnych swiatel
wstaw jakies fotki jak to wyglada, ja mam cale auto w czerni i moze zdecydowal bym sie na ten zabieg z lampami
-
Hałas spod pokrywy po rozgrzaniu silnika
Twoj eksperyment opisany jest juz na poczatku tego watku. Po odpaleniu na chwile silnika gesty olej nie schodzi z wariatora , dlatego gdy odpalamy a wariator nie jest zablokowany przez uszkodzony hamulec , jego wewnerzne czesci i tak stukaja o siebie tylko halas tlumiony jest przez olej ktory jest w wariatorze. Tak czy siak wariator do wymiany.
-
Kratki zderzaka, gril w czarnym polysku...
dzieki, znaczek chromowany tez mam chocicaz czarny pewnie mi sie nie znudzi
-
[ALT] Wiatrak chłodnicy
tak dokladnie , gdy uszkodzony masz ktorys z czunikow temperatury silnika , komputer automatycznie zalacza wentylator. ---------- Post dopisany at 09:24 ---------- Poprzedni post napisany at 09:23 ---------- po wymianie termostatu problem powinien zniknac pamietaj tylko by nie oszczedzac na termostacie.
-
Kratki zderzaka, gril w czarnym polysku...
- Hałas spod pokrywy po rozgrzaniu silnika
Jak tyrkocze po rozgrzaniu i pewnie tylko wtedy gdy przygazowujesz (zmienia sie faza) to pierscienie na zaworze przepuszczaja olej.- Kratki zderzaka, gril w czarnym polysku...
malowanie lamp wewnatrz to 100zl , pogadaj z kolega gwerty , mi malowal przed swietami. Wyszlo poprostu za***iście . Teraz caly przod mam czarny, kratki, logo ,gril, lampy - Hałas spod pokrywy po rozgrzaniu silnika