Treść opublikowana przez kudalty66
-
Jakiej firmy filtry?
zdarza sie że powietrza tzw NO NAME nie jest wzmocniony i potrafi go turbo wywinać, Właśnie dlatego powietrza tez jest ważny, jeżeli przepuści to łopatki turbinki dostają po tyłku,. kabinowy to mozna tańszy zakadać, ja kupuje wszystkie MANN, kiedyś kupiłem tańszy paliwa to po kilku tys. sie zapchał. pozdrawiam
-
[B5 AKN]Srebrny avant BIXy fele RS6 312 heble wtryski AKE chip Rogal@182km BOSE Aero
ale sie dyskusja wytworzyła,.hehe ja mam Vke juz 5 lat, robiłem turbo i wałki, odma zmieniona na plastikową od AKE w której niema siateczki, olej 5/40 motul lub castrol edge, nie ubywa,. wtrysk sterujący padł, to zmieniłem, alternator naprawiłem, napinacz paska osprzetu wymieniłem, itd jak sie jeździ trzeba wymieniac , czy to sa awarie, jak dlamnie to ekspoatacja,. przejechałem już ponad 100 tys km, przebieg pewnie jest cofany, ale co zrobić, takie czasy,. 1.9 ma swoje plusy i minusy 2.5 v6 równiez, a awaryjnosć to pojęcie względne, zależy od uzytkownika, od sposobu eksploatacji, rodzaju oleju i części ekspoatacyjnych,. ja sobie sam wszystko robie, także kosztu robocizny nie mam,. pozdrawiam jak juz uporam sie z budową domu, pewnie kupię, b6 w Q AKE, albo b5 Ske,.
-
[B5 AKN]Srebrny avant BIXy fele RS6 312 heble wtryski AKE chip Rogal@182km BOSE Aero
dlatego trzeba chipować, hehe,
-
[B5 AKN]Srebrny avant BIXy fele RS6 312 heble wtryski AKE chip Rogal@182km BOSE Aero
ja nie narzekam, każdy silnik sie psuje, szczególnie jak przebieg rośnie, poczytaj jak sypią się nowsze,. Sysiek od nas z klubu ma AKNa po programie wyszło mu 190 koni, on również nie narzeka,. pozdrawiam
-
[B5 AKN] Po wizycie u Mistrza Rogala ;)
co dokładnie się stało??? moja tez cały czas daje radę, Artur kombinuj kombinuj,. mój kumpel modzi teraz A6, AVG, na turbo BRD, 216 wtryski, kolektor od AWX i duzy FMIC od 2.5 tdi, jak witek mu program ogarnie nagramy filmik z moim, wcześniej po samym programie na 145koni, była przepaść między jego AVG a moim AKNem, wagi samochodów podobne,.
-
Bose fo A4 B5
ja u siebie załozyłem Bose, miałem nokie z wooferem, trzeba całe dywany wyciagać, bo instalacja jest pomiedzy fotelami, instalację zmieniłem na całą od Bose, radio przekodowałem, mam 1 din concerta
-
[B5 AKN]Srebrny avant BIXy fele RS6 312 heble wtryski AKE chip Rogal@182km BOSE Aero
dzięki ale raczej nic więcej modził nie bedę, może wydech ale to sie zobaczy,mam to auto już 5 lat, wcześniej smigałem Polska - Anglia teraz samochód uzywam codziennie na dojazdy do pracy, daje mi frajdę z jazdy, może i z silnikiem jakies problemy były, ale ostatnio jadąc 1.9, wkurzał mnie hałas, i drgania o braku mocy nie wspomnę,. pozdr
-
Awaria silnika po planowaniu głowicy PROSZĘ O POMOC
jak pasek skacze i hałasuje sprawdź sprzegiełko na alternatorze,. jak w końcu poskładałeś ten silnik, uzywany tłok, panewki ???
-
Pytanie odnośnie 180konnego silnika 2.5 TDI
udanego polowania P.S. AFB i AKE (jak i AKN i BFC i jakis AYM???) maja dokladnie te same walki i hydraulike (narazona na wypadanie przy podtarciach) dokładnie, jest wątek o silnikach 2.5v6, wyrózniony w technicznych, tam jest wszystko opisane, jakie kody są poprawione, nowe AKE ma inny osprzet, ale wałki takie same,.
-
SPOTY RADOMSKIE
ja mam unidena PRO 510 xl, tego co stracił homologacje, mam go już ok 6 lat, zalety sa takie że działa bez zarzutu i jest mały,. z tego co wiem prawo nie działa wstecz, i starsze modele mozna uzywac bezproblemowo, nie wolno ich nowych sprzedawać,.
-
Nie chce odpalić po wypadku
ja spotkałem sie w b5 z zablokowaniem silnika z powodu sygnału wypadku, trzeba wykasować,. skoro prawdopodobnie pompa nie podaje paliwa trzeba to manualnie sprawdzić, luzując jeden z wtryskiwaczy zakręcic , sprawdzic czy idzie paliwo, ale to po sprawdzeniu silnika vagiem, i po sprawdzeniu znaków??
-
Nie chce odpalić po wypadku
zapnij vaga, może jest zapisany sygnał wypadku i dlatego immo go blokuje skoro mechanicznie jest ok,. znaki sprawdzone??? można dla pewności sprawdzić sprężanie na cylindrach, czy zawory nie dostały??
-
[B5 AKN]Srebrny avant BIXy fele RS6 312 heble wtryski AKE chip Rogal@182km BOSE Aero
:eusathink: jak ta kiera może być??? z tego malowanego ci mat zszedł??? bo nie rozumiem, Artur foty dawaj, ja to malowałem zwykłym czarnym matem, nic nie złazi,. trzeba dobrze zmatować przed,.
-
[B5 AKN]Srebrny avant BIXy fele RS6 312 heble wtryski AKE chip Rogal@182km BOSE Aero
Artur zaraz będą, hehe pozdr ---------- Post dopisany at 09:08 ---------- Poprzedni post napisany at 08:55 ---------- nowa kierownica: powrócił też na przód chromowany znaczek, ramka jest w czarnym macie, <br /><br />
-
[B5 AKN]Srebrny avant BIXy fele RS6 312 heble wtryski AKE chip Rogal@182km BOSE Aero
witam, wreszcie mam Esową kierownicę, dzieki koledze Krycha, w idelanym stanie,., zdjęcia poniżej
-
Wymiana rozrządu i hydrauliki
wałki sa utwardzane powierzchniowo, jak juz go ruszyło, może szybko wytrzeć się dalej,., tym bardziej jak chcesz jeszcze tym autem pojeździć sporo osób tez smiga na tych Camshaft international, jak juz te wałki to napewno hudraulika INA,. ja wymieniałem również zaworki zwrotne cisnienia oleju, koszt ok 100 zł sztuka, jest ich 2, ale robory kupe z wymianą, jeden z nich naprawde był słaby w porównaniu do nowego,.
-
Wymiana rozrządu i hydrauliki
hudraulika tylko INA, dzwigienki też, wałki kolbenshmidt jak narazie nie mają złych opinii, inne średnio,. dodłabym do tego uszczelki pod dekle szcególnie te półksieżyce, na końcach, reszta elementów do sprawdzenia po rozebraniu, napewno termostat, i rolki,. czy 1.5 tys za robotę to duzo??, sporo, chyba z 1tys byłoby optymalnieszkoda że jesteś daleko sam bym Ci to zrobił, hehe , ciekawe czy wszystko jest na górze , czy może kawałki dźwigienek bedą w misce i bedzie trzeba ją zciagać??
-
Padnięty silnik 2.5 tdi AKE 180km co teraz?
ta rolka która sie urwała ona naprawdę słabo tam siedzi, korpus jest aluminiowy, łatwo tak zerwać gwint tym bardziej że tam niema szpilki, tylko wkręca się całe mocowanie rolki napinajacej, ja mam to przerobione na gwint 10mm, jezeli zblokowało głowice to pusciło najsłabsze ogniwo,., nie było słychac żadnych dźwieków wcześniej ??? na jakim oleju jeździłeś??przebieg?? ja bym kupił zdrowy słupek, albo pewny cały, albo z wytartymi wałkami, w każdym razie dekle do góry, jeżeli wałki zdrowe to od razu nowa hydraulikę, INA, rozrząd zrobić i smigał dalej na tym samym silniku, robocizna taniej wyjdzie,. BAU lepszy, ale jak ma juz lalatane to wałki tez lubia pękać, a komplet napawczy kosztuje ok 4 tys, + rozrząd i robocizna
-
Przekaźnik świec czy czujnik ??
a jak sprawa wyglada z tym czujnikiem temperatury na ciepło, też sa rozbieżności??
-
SPOTY RADOMSKIE
siema, wczoraj widziana s4 B6 czarna avant, na okulickiego, ok 16, drugi raz sie spotykamy jechałem za Tobą, pozdrawiam
-
SPOTY RADOMSKIE
siema wszystkim,
-
Jakie tarcze pod 312 ??
dokładnie na tym akurat bym nie oszczędzał ja za namową kolegi Devastation mam ferodo tarcze o klocki ferodo premier, juz sporo na nich jeżdżę i jeszcze sie nie pokrzywiły, a nie raz były fioletowe
-
Jakiej firmy wałek rozrządu i szklanki?
dzięki, remont porządny, części też porządne, jednak suma spora wychodzi,. nie ma to jak oszczędny diesel, hehe, robiłem swoja Vke, tez oszczędnie było, w moim przypadku to chyba ostatni diesel pozdrawiam
-
Jakiej firmy wałek rozrządu i szklanki?
witam, wiem że autko juz naprawione ale z ciekawości pytam jaki koszt remontu takiej góry w 2.0 tdi,.??? nie szukałeś wałka camshaft int, lub kolbensmhidt, do 2.5 naprawdę te sa niezłe, rouville potrafił sie po kilku tys rozsypać,??. pozdrawiam
-
Dymek przy odpaleniu na zimnym (film)
ja obstawiam uszczelniacze zaworowe, lub poprostu jakość paliwa, zobacz jak bedzie na innym z innej stacji, 1l/10tys, to już nie jest mało ale jednak nie tragicznie,. na jakim oleju śmigasz???