Treść opublikowana przez Galetto
-
Chiptuning za 199zł (nie box)
Jak nie chcesz do nikogo jechać lub nie masz nikogo w okolicy to lepiej poszukaj kogoś kto zrobić Ci program po logach.
-
Brak połączenia z sterownikien silnika
Zarówno 1.9 jak i 2.5 TDI na początku szły po linii K, a późniejsze po CAN. Więc bardzo możliwe, że Twój już po CAN i trzeba Ci fejsa K+CAN, a nie tylko K.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Czy to BEX czy BFB to te same mapy wystarczy wyłączyć. Mało tego one praktycznie w tych autach się pokrywają... Zapewne używał jakiegoś badziewia typu swiftech więc szkoda komentować. A pro po sonda została w aucie czy wyjęta? PS. Rolka i ładny garaż o niczym nie świadczy, a na pewno o wiedzy. Auto wjechało sprawne to i takie powinno wyjechać, a nie wymówki.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Niech Ci wgra serię i zobaczycie czy się coś zmieni. A ponadto po takiej akcji rządałbym zwrotu kasy, a wyłączenie sondy zlecił komuś ogarniętemu. W tej sytuacji to nawet nie wiadomo co on tam pogrzebał, skoro tak proste rzeczy robił na kilka razy.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Uuu to są turbiny o danej mocy w KM. W ilu jeszcze wątkach masz zamiar pisać to samo zapytanie??? Gdzie dmucha??? Co z tego że założy turbo jak boost zadany nadal jest na tym samym poziomie co był. Paliwoo... Widać, że nigdy softa nie robiłeś... To jest super w internecie. Pomimo tego, że nigdy czegoś sie nie robiło to się błyszczy wiedzą (znaczy kompromituje). Podstawowe pytanie jaka ta hybryda.... Nie łaska o tym wspomnieć......... Jak jakaś nie powiększona 3 razy to możesz jechać jak gdyby nigdy nic.
-
Prośba o analizę logów
Najlepiej ori. Niektórzy reanimują. http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=61186 Robiąc moda można by go oszukać i jeszcze by na nim śmigał. Kąt w zależności od nalotu auta okolice 50-55, ale im więcej nalatane to bym ustawiał 55. Może N75 coś, może podciśnienia, a może geometria. Tragedii z przeładowaniem nie ma.
-
Prośba o analizę logów
Przepływka tnie dawkę a za nim turbo zmniejsza doładowanie, nadaje się do wymiany EGR zaślepiony. Kąt wtrysku bym przyspieszył.
-
Ma problem czy trzeba zmienić mapę po zmianie turba na większe
Generalnie to zależy od tego co jest obecnie w aucie czy program seria czy mod. Kolejna sprawa to jak większe to turbo zamontowałeś? Zamiast wyrokować trzeba zrobić logi i zobaczyć jak wszystko wygląda. Niekiedy strojących ponosi z fantazją i tak robią softa, że turbo za chiny nie może osiągnąć ciśnienia zadanego,a po zmianie na większe jest w sam raz. Także wszystko zależy od sytuacji i od wydajności zamontowanych podzespołów. Wszystkie ingerencje w mapę ECU powinny być poprzedzone diagnozą komputerową i wtedy można dać ocenę czy trzeba poprawiać jak poprawiać i co trzeba poprawiać.
-
Prośba o sprawdzenie procedury kodowania kluczyków
VCDS nie odczytuje kodu PIN IMMO. VAG Tacho to nie podchodź do swojego auta bo masz licznik RB4 raz, że VAG Tacho ich nie robi, a dwa że może uwalić i uziemić auto. W ogóle z byle czym nie można podchodzić do tych liczników szyfrowanych.
-
Mechanik lublin i okolice - poszukiwany
Zapraszam do siebie. Szczegóły na PW. Ceny mega konkurencyjne.
-
1.8t i quattro ?
Taa przystosowane seryjnie Po modzie w niektórych nawet zapłonem nie trzeba ruszać, a stukowe wali po 6-8 na PB. Wystarczy przełączyć na LPG i ginie. Morał z tego jeden. 95 oktanów to za mało.
-
Licznik z diesla do benzyny
Da się. Mogę Ci nawet wysyłkowo zrobić.
-
1.8t i quattro ?
Na seryjnych gratach nie ma siły na osiągnięcie 215KM. Dlatego po co używać stage1, srage-n jak nic takiego nigdzie nie jest uwarunkowane. Z reguły każdy robi tyle na ile go stać lub co sobie zamyśli, ale angielskie słowa kozacko brzmią.... :D
-
1.8t i quattro ?
Tak naprawdę to 163KM w ośce nie daje rady. :D Soft to podstawa, a grzech tego silnika nie dłubnąć. Quattro to tylko na mega plus i nawet nie ma się co zastanawiać z tym, że nie zawsze się trafia odpowiednie auto z Q.
-
Brak możliwości kodowania czujnika G85, taśma walnięta?
W VAG-u możesz podejrzeć reakcję czujników sprzęgła, hamulca i pozycje manetki.
-
Prośba o analizę logów
http://forum.vw-passat.pl/threads/50476-Co-logowa%C4%87-w-silnikach-TDI http://forum.vw-passat.pl/threads/51667-Samodzielna-analiza-TDI
-
Prośba o analizę logów
Wystarczy, że geometria będzie trochę brudna i będzie się tak działo. N75 reaguje prawidłowo. Turbo jeszcze się nie blokuje więc zbija przeładowanie. Boost zadany trzyma, a przepływka leży i zapewne tnie dawkę. Zrób kpl logów.
-
[BEX] Proszę o analize logów
Tak. Sprawdź też DV.
-
S3 8l 210km AMK
Auto po sofcie. Zrób logi: 002+033, 003+020, 115+118.
-
Jaki kabel kupić: mpps, galetto?
Możesz tym programem zapisać i odczytać flash z ME 7.5
-
Jaki kabel kupić: mpps, galetto?
Nie, ale NeMoto zadziała jeśli mowa o aucie z profilu.
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
W B5 nie ma modułu komfortu to raz, a dwa auto scan dosyć długo trwa. Piszesz nie zrozumiale, że nie wiadomo o co Ci chodzi. Może zacznij zdjęcia wrzucać.
-
Wgrywanie nowej mapy do 1.8T - pytanie
Powinien dać radę.
-
Wgrywanie nowej mapy do 1.8T - pytanie
Link nie działa. Zawsze jest jakieś ryzyko niezależnie czym się czyta/wgrywa.
-
Wgrywanie nowej mapy do 1.8T - pytanie
Można.