Treść opublikowana przez radko123
-
Analiza Błedów
Przepływka za dużo pokazuje, u mnie w bfb przy 5000 tyś jest 116. Żeby stwierdzić czy walnięta potrzebne jeszcze logi dynamiczne z ciśnienia doładowania 115 i 118. I wszystkie logi rób na PB.
-
Uszkodzona poduszka silnika potrzebuję waszej opinii.
Rozmawiałem też z mechanikiem który pracuje w aso ale ma też warsztat przy domu. Za oryginał powiedział 500zł + 60zł wymiana. Jak się zapytałem o jakiś dobry zamiennik to powiedział że zamiennik olejowo gumowy to cena podobna do oryginału a wszystkie tańsze są jedynie gumowe i źle tłumią drgania. Czy to prawda? W wątku podanym wyżej trafiłem na info że ktoś wstawił FEBI i że wszystkie objawy uszkodzonej poduszki ustąpiły. Czy ktoś może podać mi jaki jest pewny numer/ry lewej poduszki dla silnika 1.8t BFB A4B6 2002. W sieci znajduje sprzeczne informacje. Dziękuję
-
Uszkodzona poduszka silnika potrzebuję waszej opinii.
Poduszka skrzyni wymieniona na lamforder-a rok temu przy okazji wymiany sprzęgła. Pod silnik mechanik poleca febi bo podobno lamforder nie jest do zdobycia i mówi że jak wymieniać to obie.
-
Uszkodzona poduszka silnika potrzebuję waszej opinii.
Witam Od kilku dni zaczęły gorzej wchodzić biegi, po zdjęciu osłony silnika widać czarny płyn który wypłynął z lewej poduszki silnika(ta od strony kierowcy). Poduszka wiadomo do wymiany i mam pytanie jakie macie doświadczenie w temacie jakiej firmy poduszkę wybrać? Czy chaczenie biegów jest wynikiem uszkodzonej poduszki? z góry dziękuję za pomoc
-
Uszczelka pod głowicą - co wymienić ?
Jedyny sposób aby spaliny dostawały się do układu chłodzenia to uszczelka pod głowicą to moje zdanie, zrób test kolejny raz a zobaczysz że dalej będzie pozytywny. pozdrawiam
-
Uszczelka pod głowicą - co wymienić ?
Uszczelkę głowicy czy kolektora wydechowego? Bo jeśli wydechowego to co to ma wspólnego z testem na obecność Co2, czyżby te testery to lipa?
-
STAG-300 Premium nie dla 1.8T 163KM BFB?
Witam, Podobno ten sterownik nie nadaje się do silnika jak w temacie, czy to prawda? Podobno funkcja adaptacji na podstawie korekt krótko i długo terminowych nie będzie i tak wykorzystana. Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć dlaczego? podrawiam
-
Polecany przez AC zestaw stag do weryfikacji.
Z tego co widzę na stronie AC to "Inteligentny System Autokorekcji ISA (adaptacja na podstawie korekcji krótko i długoterminowych STFT i LTFT)" ma tylko STAG-300 Premium. Darko dlaczego uważasz że STAG-4 QBOX PLUS będzie lepszym wyborem?
-
Polecany przez AC zestaw stag do weryfikacji.
Dziękuję za odpowiedzi, a co myślicie aby zastosować sterownik Stag-300 Premium? Zaciekawiła mnie w nim funkcja odczytu korekt krótko i długo terminowych.
-
Polecany przez AC zestaw stag do weryfikacji.
Witam, Przymierzam się do instalacji LPG w aucie. Jestem na etapie wyboru podzespołów i zakładu który to wykona. Słyszałem dużo dobrego na temat sterowników STAG, wysłałem zapytanie do warsztatu przyzakładowego firmy produkującej w/w sterowniki z prośbą o wycenę i propozycje optymalnego zestawu dla mego auta. Poniżej informacja jaką otrzymałem: Koszt instalacji gazowej do Pana samochodu wynosi 2500 zł -sterownik STAG QBOX -listwa wtryskowa AC W01 -redukor AC RO1 Czas montażu - 1 dzień roboczy Proszę znawców tematu o ocenę czy to dobry wybór i czy cena w miarę normalna. Jeśli zaproponowalibyście inny zestaw lub inny zakład w Białymstoku proszę o informację Za wszelką pomoc dziękuję
-
Co sądzicie o tym napinaczu?
A jak wymieniałeś pompę to trzeba było sanki opuszczać czy nie? Sprzeczne info znajduje w sieci a czeka mnie wymiana bo ciśnienie na granicy.
-
Prośba o analizę logów
A to co się pod maską załącza to najprawdopodobniej pompa SAI której zadaniem jest szybsze rozgrzanie katalizatora poprzez wdmuchiwanie powietrza do kolektora wylotowego.
-
1.8 + LPG ADR - Drogą dedukcji - głowica ?
.... te 3 litry płynu to przez ile km ubyło? Oglądałeś płyn i zbiorniczek, jest tam czysto a płyn klarowny? Na aukcjach można kupić "tester CO2" kosztuje ok 30zł, zrobisz test i dowiesz się czy jest nieszczelność między komorami spalania a układem chłodzenia.
-
Proszę o pomoc z błędem napinacza...
0,9 to zdecydowanie za mało - cewka uszkodzona, mi się coś kojarzy że około 14 jest przy sprawnej ale mogę się mylić. W weekend postaram się pomierzyć u mnie. Pozdrawiam i udanej naprawy.
-
Proszę o pomoc z błędem napinacza...
Przy napinaczu jest cewka to tam gdzie wpięta wtyczka wypinamy ją, odkrecamy dwie śrubki wyjmujemy cewkę wkładamy druga wszystko skręcamy wpinamy wtyczkę i już. Tylko zanim to zrobisz zweryfikuj jej oporność.
-
Proszę o pomoc z błędem napinacza...
można wymienić samą cewkę, bardzo prosta sprawa. Z tego co wiem samej nowej cewki nie nie można kupić ale w necie widziałem używki no i ew. z używki napinacza.
-
Proszę o pomoc z błędem napinacza...
...wygląda na uszkodzenie cewki napinacza, poszukaj na forum było gdzieś jaka prawidłowa jej oporność i zweryfikuj.
-
Co sądzicie o tym napinaczu?
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/287013-problem-z-cisnieniem-oleju-w-bfb/ poczytaj ten post, po wymianie pompy na nową z asso ciśnienie 1.6 na wolnych i 3.9 przy 2tyś obr. Silnik 1.8T ale poza turbo to podobne silniki.
-
Polecane opony zimowe
Ja osobiście mam taką zasadę - zawieszenie, hamulce i opony to w samochodzie podstawa muszą być bardzo dobre i na tym nigdy nie oszczędzam. Osobiście przez 20 lat jazdy samochodami używałem marek Dunlop, Michelin, Continental i nigdy mnie nie zawiodły. Obecnie mam Michelin Alpine kupione przed poprzednim sezonem a spisywały się świetnie.
-
prośba o analize logów 1.8t AEB
logi robione na pb?
-
prośba o analize logów 1.8t AEB
zapomniałeś o logach.
-
problem z ciśnieniem oleju w bfb
Podpiąć manometr i sprawdzić jakie ciśnienie na bardzo rozgrzanym silniku.
-
BFB wyciek oleju z silnika po stronie turbo [rozwiązany]
U mnie wyglądało podobnie a winna była uszczelka pod pokrywą zaworów. Tak jak koledzy pisali wyżej wymyć + wymienić uszczelkę i dla pewności dać ją na dobrą masę uszczelniającą. Ja tego nie zrobiłem i mimo że użyłem oryginalnej uszczelki i dokręcałem kluczem dynanometrycznym dalej trochę podcieka.
-
Objawy padającej pompy paliwa
U mnie też co kilka dni zabuczy przy porannym odpalaniu i mam tak już od roku jak zaczęło się pojawiać wymieniłem filtr paliwa w aso ale nic to nie pomogło a może nawet zaczęło być częstsze i głośniejsze. Podejrzewam że to jest odgłos wyrównywania ciśnienia w układzie i jeśli tak jest to pompa nie trzyma i paliwo wraca do baka lub co mniej prawdopodobne puszczają wtryskiwacze. Miałem podpiąć się z manometrem i sprawdzić moją teorie ale jakoś jeszcze czasu nie było.
-
Prawidłowy poziom oleju i prawidłowe jego sprawdzanie.
Nie tylko alt ja w BFB mam to samo i tłumacze to sobie ilością oleju która po nocy scieknie z popychaczy a ze jest ich 20 to myślę że z 200 ml pomieszczą.