tass
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Obecnie
Przegląda stronę główną forum
Treść opublikowana przez tass
-
1.8T - Dźwięk po zgaszeniu silnika.
Sprężarka klimatyzacji w b6 pracuje non stop tylko na wyłączonej klimie nie nabija ciśnienia, jest sterowana zaworem, nie sprzęgłem elektromagnetycznym, aby nie działała trzeba by zdjąć z niej pasek lub zerwać sprzęgło. Te "ziuuuuu" to czy nie jest to dźwięk zatrzymujących się wentylatorów chłodnicy?
-
Poduszki silnika
Zależy czego oczekujesz, komfort to jak kolega wyżej, aby jeździło to co wsadzisz będzie siedziało, jedynie będzie wibrowało itp. itd.
-
Jakie wycieraczki do A4 B6/B7?
Sworzeń jest w mocowaniu z amelinium i ono mogło pęknąć, temu ten luz, zdejmij podszybie i popatrz na czym jest luz.
-
Regeneracja: przycisków climatronic, rączek drzwi, włącznika świateł - A4 B6/B7 - tematy zebrane z forum
Jak regenerowałem brałem z aledrogo i Facebook WWW.FACEBOOK.COM Zobacz posty, zdjęcia i nie tylko na Facebooku. Te z fejsbuka lepiej podchodziły pod ori.
-
A4 B6 1.8T AVJ 150KM - Kilka pytań
O ile jest to para wodna to nie ma się czym martwić, naturalny objaw jazdy na lpg, nasila się mocno zimą.
-
A4 B6 1.8T AVJ 150KM - Kilka pytań
1... 2 Możliwe, że jest problem z silniczkami (potencjometrami) od klap klimatyzacji i one wydaja takie dźwięki. 3 Dobrze czytałaś ten typ tak może mieć, mogą to być tez poduszki silnika, źle wyregulowany odbój w pasie przednim też może to powodować, podniesienie minimalnych obrotów silnika przy pomocy vcds/vag może pomóc, u siebie wykonałem taki zabieg i 0 jakichkolwiek wibracji o ile klima dość mocno nie obciąża silnika na jałowym. 4 A czy posiadasz kuchnie lub miałaś styczność z kuchnią gazową? Przy spalaniu lpg nie powinno być dymu, tylko para wodna i jest ona widoczna w chłodne i wilgotne dni, w ciepłe dni nie powinno być nic widoczne, chyba że silnik spala płyn chłodniczy albo olej.
-
Kierownica w Audi A4 B8 nie wraca po wymianie wahaczy
Mam świeżo odebrane wahacze regum, sworznie sztywne, ale nie żeby nie dało się ruszyć ręką (trzeba użyć sporej siły), nie wiem jak mocno musiały by być sworznie zaprasowane aby ciężko wspomaganie chodziło i kiera nie wracała do punktu "0". Może być tak jak @Dev sugeruje, źle poskręcane wahacze na tulejach i to one "trzymają" do puki się nie pouszkadzają lub przestawią do właściwej pozycji po przejechaniu jakiegoś dystansu.
-
Wahacze SKV
Sworzeń to raczej nie powinien stawiać aż takiego oporu odczuwalnego mocno na kierownicy, może ze wspomaganiem coś nie tak.
-
Czyszczenie plastików
Wszyta w tapicerkę od wewnątrz, np. po wyjęciu airbag z fotela czy to kierowcy czy pasażera, na szwie od wewnątrz, pod fotelem też może być, czy pod pleckami fotela. Nie mam pojęcia gdzie jest w b5, w b6 jest producent tapicerki nr. i kolor. Po kodach wyposażenia z VIN też może się wyjaśnić jaki kolor.
- Żarówki
-
B6 3.0Q ASN Avant by Lang
No to gruba akcja z wymianą parownika, jak dechę trzeba rwać.
-
B6 3.0Q ASN Avant by Lang
Jesteś zadowolony z efektu wyciszenia? Sam się nad tym zastanawiałem, teraz mam tylko tył wyciszony bez klapy, dodatkowo mam podwójne szyby to jak coś jedzie na sygnale to słychać jak siedzi mi na zderzaku. Do słuchania audio dobre, ale czasem brak dźwięków trochę z zewnątrz.
-
Czyszczenie plastików
To na pewno białe? Zobacz na metce od tapicerki jaki to kolor, raczej to nie biały tylko coś w stylu silber itp, nawet jak będziesz chciał to pomalować to raczej do lakierni aby dobrać taki kolor. Kupowałem fotele na zdjęciu w ogłoszeniu to wyglądało na kolor typu "ch...j wie co", facet przez telefon mówił, że białe, pojechałem popatrzyłem i białe to tak 5/10, a na metce jak wół napisane silber.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Oczekujesz jakości to Lem... później regenerowane Regum, lub po taniości i jak się trafią dobre to pojeżdżą SKV. Pozostałe są pomiędzy nimi. Wszystko rozchodzi się fundusze, niektórzy chwalą skv, ale jak szukasz jakości to nie pchał bym się w to.
-
Wydech z 2.0t do 1.8t || Budowa własnego układu wydechowego.
Jeśli lubisz cichą jazdę, to najtańszym rozwiązaniem było by szukanie używki w dobrym stanie z samochodu bez lpg, z zamiennikiem może być rożnie. Części zamienne robią teraz z plasteliny i aby efekt Cie satysfakcjonował może narobić kosztów. Kupiłem samochód z wymienionymi końcowymi tłumikami na "jakieś" z nierdzewki, jazda w koło komina izi, 100km spoko, ale już 300km było gorzej, pierwsza trasa 1200 km i nie ścierpiałem wygłuszyłem cały bagażnik z nadkolami tył ile się tylko dało i już mi nie straszne. Co do wydechu z tfsi nie wiem, na forum był gdzieś o tym wątek.
-
2.0 ALT TUNING
Wyrzuć balast z samochodu, tzn zbędne fotele, plastiki, wygłoszenia itd, tanim kosztem podniesiesz osiągi auta.
-
aktywacja vcds
- Ogrzewanie A4 B7
Raczej nie ten dział. Polecam: Miłej lektury.- Witam czy polecacie a4 b6 z silnikiem 3.0 benzyna 220km Quatro ?
Miałem, problemów z tym nie było. Rozrząd jest w tym silniku problematyczny i ogólnie serwis nie za tani jak na tak stary samochód pomimo braku turbo.- Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Oczywiście, można tylko tuleje, żebym wiedział że sworzeń w wahaczu pociągnie jeszcze jakiś sensowny przebieg to bym tak zrobił. Wolałem zmienić żeby mieć spokój.- Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Po montażu SKV padła tuleja w lewym bananie po niecałych jak dobrze pamiętam 2kkm, zareklamowałem po 2 dni przyszedł nowy wahacz. Przy wymianie banana spojrzałem na łącznik stabilizatora i wyglądał jakby tuleja gumowa była za mała, jakby za luźna, zacząłem szukać w garażu starych łączników, znalazłem jeden, porównałem do tego skv i guma sztywno siedziała. Kupiłem 2x lema do dziś prawie 50kkm nie ma na nim śladu użytkowania. Po około 40kkm na skv powypadały (nie wiem co to jest dokładnie) elementy w obu tulejach bananów, wsadziłem regum i poczułem różnicę w prowadzeniu. Jak już pisałem wcześniej do prostych dolnych i górnych wahaczy nie mam nic, ale łączniki stabilizatorów i banany mogły by być lepszej jakości.- Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Tak serio, lepsze od skv. Z skv tuleja banana i łączniki stabilizatora są z plasteliny, jedynie co to górne i dolny prosty jak za taką cenę jest ok. Banany można co pół roku zmieniać, a łączniki są tak (nie wiem jak to określić) "luźne" słabo osadzone, że nie warto ogólnie tego zakładać, chyba że to zależy od partii produkcyjnej na jaką się trafi.- Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Np. Regum - naprawa elementów zawieszenia WWW.REGUM.PL Firma specjalizuje się w naprawie elementów zawieszenia do samochodów osobowych tzn. wahacze, sworznie, drążki kierownicze, przerabianiu tulei gumowo-metalowych nie występujących w...- Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
A czytać kolega umie/potrafi? Otrzymał odp. i again praktycznie to samo pytanie, mało tego temat wałkowany od pierwszej strony.- Wymiana łożyska przód w A4 B8
Grzanie indukcją lub palnikiem, przecinak i klucz uniwersalny też nie jest zdrowe, a ludzie to robią Jeśli zrobi to z umiarem nie powinno się nic stać. Jak konkretnie zaciśnięte, tak jak napisałeś najlepiej wyjąć całą zwrotnice. - Ogrzewanie A4 B7