Treść opublikowana przez Makale
-
Kodowanie sterowniki - opis
Potrzebuję opis co do kodowania sterownika.Po zmianie softu (druga sonda lambda off) przestał mi się pojawiać błąd 17887. Pompkę mam odłączoną całkowicie (paliła mi bezpieczniki, w środku wirnik się zatarł), więc dziwi mnie to, że ten błąd przestał się pojawiać, a chcę tą pompkę naprawić.
-
2.4 V6 na 2.7 V6 BI TURBO
Najlepiej najpierw: - dołóż Q - zmień heble - zmień zawieszenie - wsadzaj 2.7
-
DVB-T w RNS-D
Super. AUX mi śmiga. Ja planuję zrobić AUX oraz SCART. AUX wleci obok miejsca na FAX pod telefonem, a SCART w schowku. po prostu między Mini-DIN a SCART wyciągne 3 piny i podepne to pod AUX. Jak tuner DVB-T będzie wyłaczony to mogę używać AUX.
-
DVB-T w RNS-D
Chciałem zrobić samo AUX z telefonu pod to TV. Kupiłem ten kabelek, wszystko cacy. U mnie kolory inne. Doszedłem miernikiem, że: pin1- różowy audio masa pin2 - biały audio lewy kanał pin3 - pomarańczowy audio kanał prawy potem pod pin 6 u mnie kolor brązowy podałem +12v z zapalniczki. NIestety zero rekcji. Muszę zmostkować pin 6 i 7 podając na obydwa +12v ? Zwarcia nigdzie nie mam, po podłączeniu z tyłu radia kabla i podaniu +12v i włączeniu radia zero reakcji na klikania RADIO/CD/TV Przełącza mnie tylko między radiem a zmieniarką. Jakieś sugestie ?
-
Wibracje na kierownicy i lusterku na postoju w 1.9TDI 1Z
Dobry soft jak jest zrobiony to przy normalnej jeździe silnik pali mniej, przy ostrej - więcej.
-
Check engine przy wysokiej prędkości
Problem może wynikać z LPG. Najlepiej zakręć butlę z gazem żeby mieć pewność i wtedy sprawdź. Masz też piękny temat o diagnostyce tego silnika. Wchodzisz w bloki pomiarowe silnika i dużo rzeczy jak na dłoni.
-
Wymiana termostatu - coś nie gra
Pompa wody była wymieniana ? Sprawdź zawartość gazów w płynie. Układ jeszcze raz do odpowietrzenia. Odkręć korek od płynu i odpal silnik i poczekaj aż się nagrzeje. Poczekaj chwile, i jak ostygdnie sprawdź poziom płynu.
-
Piszczenie z tylnego koła
Zmień mechanika.
-
Audi A4 B5 97 r. przywrócone do życia
Autko całe ori. Na błotnikach (obydwa) dwie zaprawki. Lewe drzwi przód i tył nie od tego auta (kupiłem ori w kolorze). Doły lakierowane.
-
Audi A4 B5 97 r. przywrócone do życia
Jaki koszy takiej usługi u Ciebie kolego tylko autko nie na sell tylko dla mnie ?
-
Opona ocierają o nadkole przy szybszej jeździe w koleinach
Witajcie. Zawieszenie: przód neuspeed-40mm tył seria 1BA. Dopóki miałem opony 225/40 R18 wszystko OK. Tył lekko wyżej niż przód ale bez tragedii. Ogólnie z tyłu sprężyny wydają mi się "zgniecione" (dużo w bagażniku woziłem). Problem się z robił z oponami. Na zimę kupiłem 245/45 R18. Z tyłu od razu wiedziałem, że nie wejdą. Felgi mają wysokie ET i przy 225 jest bardzo mało miejsca od nadkole po wew. stronie. Kupiłem dystanse 17mm na tył. No felga się ładnie odsunęła i zakładam zimę. Zima weszła i o dziwo tył jest równo z przodem (wysokość od opony do krawędzi nadkola), ale z przodu mam nadal 225/40/18 (jeszcze letnie) (zima o ile wejdzie to później bo mam do zrobienia geomtrię bo mam różną odlegość od opony do zwrotnicy w przednim lewym i prawym kole). Tył przez 3 dni było w porządku. Dziś przy szybszej jeździe w koleinach jak tył podskoczył i potem "uderzył" o ziemię to było słychać jak opona przytarła o nadkolę. Sprawdziłem ślady na oponie o nie przytarła o blachę, krawędź tylko od środka. Wniosek nasuwa mi się taki, że mam za miękkie sprężyny. Na jakie je zmienić ? Mam 2.0 ALT sedan. Pewnie od s-line 1be (u mnie tył wyglądał jakby był od s-line bo był sporo niżej niż przód) tylko które będą "twardsze" tak, żeby nie dobijały za nisko ? Brać od diesla w avancie? Na przyszłą zimę opony chyba zmienię na 235/40 bo 245/45 to troszkę za dużo przy niższym aucie (kupiłem je w b. dobrej cenie to grzech było ich nie brać )
-
Mechanik Inowrocław, wymiana tarcz, elektryk napr. światła drog i otw szyby w klapie
Koła z wyważaniem to się w wulkanizacji robi a nie u mechanika ;p Tarcze to Ci każdy zmieni, możesz nawet sam. Chwila roboty. Otwieranie szyby i światło to też nie są żadne z mega hard trudnych zadań. Tylko nie NorAuto hah
-
Oklejanie dekorów w Audi folią 3M
Jest ktoś z Płocka lub okolic, kto oklei mi dekory?
-
Świece zapłonowe problem na LPG
Nie powinny być inne świecie w ogóle ? Ja mam te z 3 paluchami a nie z 1. Poprzednio miałem te z 1 paluchem o też się cuda działy na LPG. Ja mam najzwyklejsze NGK z 3 palcami za chyba 14 zł sztuka i dają radę.
-
Problem z odpaleniem auta
To nie było mądre kręcić rozrusznikiem do rozładowania akumulatora. Akumulator i rozrusznik tak dostał po d*pie, że to szok. Jeżeli masz iskrę to zobacz czy paliwo dostaje. Sprawdź bezpieczniki wszystkie. Na PB i LPG to samo? Jak masz LPG to odpal w trybie awaryjnym na gazie. Jak masz staga to na wyłączonym zapłonie trzymasz ten przycisk i włączasz zapłon i silnik krecisz. Powinno z samego LPG odpalić. Najprościej podpiąć kompa
-
Komunikat BREAKE przy uruchamianiu silnika
Bezpieczniki sprawdzone ? To samo jest jak się wyjmie bezpiecznik od ABS (wracałem bez ładowania to wszystko wyłączyłem )
-
Chrobotanie przy hamowaniu na śnieżnym podłożu
Łatwo to możesz sprawdzić. Na suchym ustań na heblu, tak żeby abs działał i zobacz czy o takie chrobotanie chodzi. Niektóre bieżniki np alpin a4 przy hamowaniu dosyć chrobota (głośno wgryza się w śnieg), ale za to dobrze trzymaja.
-
Radio pioneer 2 din zamiast ori
Pewno kostki inne, ale w zestawie z radiem powinny być przejściówki albo kostki do zlutowania. Nie wolisz czegoś ori ? Nie lepiej troszkę dołożyć i mieć oryginalne RNS-E, które ma na prawde dużą funkcjonalność zwłaszcza z połączeniem z multi fajerą, modułem bluetooth, tunerem tv itd. Nawet jak masz można zrobić wizualizację czujników parkowania no i chyba zwłaszcza navi, aux itd.
-
Sprawdzanie podgrzewania foteli
Błędy w klimatroniku ?
-
postojówki/likwidacja żółci na krótkich
LED białe
-
Brak oświetlenia bagażnika w Audi A4 B6
Napięcie - volty prąd - ampery natężenie prądu = prąd :]
-
Co to za chwast przy obrotach?
Jakieś błędy na kompie ?
-
Chrobotanie przy hamowaniu na śnieżnym podłożu
Najlepiej zrzucić koło i sprawdzić tarcze i klocki. Można od razu przesmarować prowadnice. 30 minut roboty.
-
Brak oświetlenia bagażnika w Audi A4 B6
Najtańszy miernik za 10zł zmierzy Ci prąd jaki masz w oprawce. Sprawdź dobrze masę (na mierniku ciągłość obwodu, masa do oprawki i masa jakaś inna)
-
[AVJ] prosba o analize logów a4 b6 1.8t avj
Ten dźwięk to pewnie metal się studzi Co prawda ja mam 2.0 wolnossące i u mnie cuda się działy z silnikiem po tym jak miałem nieszczelność w przewodach podciśnieniowych (na zimnym szarpanie, tracił moc podczas jazdy, check engine czasami, wypadanie zapłonów). U mnie pomogło wymiana właśnie odmy, wymiana wszystkich uszczelek przy dolocie, wyczyszczenie eżektora bo był zabity olejem i wymiana 1 przewodu podciśnienia. A na auto się nie denerwuj To pewnie jakaś mała głupotka, a tylko wnerwia człowieka.