Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, mały off topic.

Ile płaciliście za kompletny rozrząd do swoich 1.8t? Na coś szczegółną uwagę zwrócić ?

Mi mechanik za części powiedział 970zł w tym wszystkie paski, zimeringi , pompa wody, i napinacze z rolkami.

Pasek podobno najlepiej Conti bo jest jakiś wzmacniany co może się przydać przy podkręconych 1.8t :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś drogo.. wydaje mi sie ze ktoś rozrządy na forum taniej gonil.. czy potrzebny Ci wzmacnainy pasek.. ? i tak go juz nie przelatasz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czaje tekstu wzmacniany pasek :D pewnie taki sam co zwykly, rozrzad z pompa mozna sie zamknac w granicach 400zł, plus oringi, uszczelki, pokrywa itp powiedzmy +150, napinacz hydrauliczny dobrej firmy (nie mylic z rolka napinajaca) to ok 250zł to mamy 800

a to polowa calego rozrzadu
napinacz bez zmiennych faz to bedzie 350zl plus lancuszek 100 plus uszczelka pod niego pare zl

jesli mowimy o calym rozrzadzie na dobrych czesciachm z uszczelnieniem calego silnika nie liczac odmy, wychodzi nam kwota okolo 1200zl plus pol dnia roboczego ;)

dodatkowo przydalo by sie uszczelnic mise + przy okazji zmiany sprzegla tylny simering wału (niecale 200zł za czesci)

Edytowane przez pioteros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piter, jak zawsze super info od Ciebie :)

Wzmacniany to taki który nie pierdyknie przed końcem założonego przebiegu :) auto ze mną zostaje ze 2-3 lata.. wiec lepiej zrobić to porządnie.

łańcuch póki co cichy wiec wymienie napinacz to jak zacznie rzegotać, myślicie żeby odme odrazu robić, coś tam zaczyna sie podobno pocić.. jaki to koszt moze być części?

Oringi w sumie 3 maja byc wymienione bo z obecnych juz niewiele zostalo.

Cena po rabacie części 830zł z pompą SKF i paskiem Conti oraz wymianą pozostałych pasków.

Chce wszystko dość porządnie zrobić bo myślę żeby jeszcze podciągnąć moc o te 20-30ps :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odma - kolanko ok 80zł (2-3 lata temu tyle dalem w ASO), kawalek prostego lacznika i laczysz ja z TIPem, reszte w strone kolektora mozesz wywalic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odma - kolanko ok 80zł (2-3 lata temu tyle dalem w ASO), kawalek prostego lacznika i laczysz ja z TIPem, reszte w strone kolektora mozesz wywalic

hmm ciekawe

to po kiego grzyba te wszystkie trojniki i zaworki dali?

masz tak zrobione ze kolano ze skrzyni korbowej i prosto do tipa?

kolektor ssacy rozumiem zaslepiales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poratujcie wiedzą bo nie umiem znaleźć nigdzie info.

Czy Korbowody w AVJ podejdą do BFB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejda ale jaki sens je zakladac skoro sa takie same, a mozesz zalozyc grubsze o 1mm od AEB ?

arre tak kolektor mam pozaslepiany, od strony odmy i tam gdzie łączy się też gumową rurką z EVAPem, EVAP bez tego trojnika gumowego mam polaczony tez jedynie z TIPem, rurka ktora laczy EVAP z kolektorem wiszaca na scianie grodziowej jest wywalona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś był by chętny na moje turbo k03s hybryda ? obecnie dmucha 1,4bara na moc 250km 343nm :)

Witek cie przebił?? Garretta założ :D Zawsze sie znajdzie ktoś z mocniejszą b6..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś był by chętny na moje turbo k03s hybryda ? obecnie dmucha 1,4bara na moc 250km 343nm :)

Witek cie przebił?? Garretta założ :D Zawsze sie znajdzie ktoś z mocniejszą b6..

Ja mam lepszy pomysł dla Krzysia , jutro będziemy debatować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś był by chętny na moje turbo k03s hybryda ? obecnie dmucha 1,4bara na moc 250km 343nm :)

Witek cie przebił?? Garretta założ :D Zawsze sie znajdzie ktoś z mocniejszą b6..

Ja mam lepszy pomysł dla Krzysia , jutro będziemy debatować :D

No to jak ty masz już lepszy pomysł jak Garrett to ja też chce takie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był plan ale teraz mnie przerasta :P- bobas w drodze ale moze moze ...

A to jedziemy na tym samym wózku :) ja myśle ciągle o +300 ale najpierw musze sie uporać z dołożeniem Q :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...