Treść opublikowana przez Mozgu
-
[AFN] piszczy pasek
Tym bardziej ze w afn jest popma wody na pasku wielorowkowym. I mozesz zagotowac auto. Ja musialem holowac swoje jak mi strzelil. Bo temperatura rosnie nardzo szybko
-
stukanie przy skrecaniu
Mi tak strzelaly dolne wahacze. Przy skreceniu jeden stuk
-
[AFN] dizel powyżej 3 tys nie ciągnie
Ile mocy teraz ma twoje auto?
-
Wymiana Silnika TDI 115hp na 110hp a4 b5 quattro
Ja bym nie zmienial. Twoj duzo lepiej idzie z dolu. A afn tez ma zmienna geometrie. Co do pompek to chyba koszt regeneracji 4 to okolo 2000zl. Przynajmniej kumpel tyle zaplacil. Moze zacznij od diagnostyki swojego silnika. Tj sprawdz kompresje stan pompek itp
-
[AFN] dizel powyżej 3 tys nie ciągnie
Kolego na seryjmym osprzecie nie ma szans na taka moc. Tu akurat musial byc praktycznie caly osprzet wymieniony
-
Jaka prawidłowa dawka dla 1.9 110km
Wiekszoscu ustawia w okolicach 3.0 ale nie mniej. Moze byc taka dawka. Auto powinno byc deko zrywniejsze na takiej dawce jak masz niz przedtem. Nie ma sensu ruszac. Jest ok
-
falujace obroty
mimo ze jest cieplo teraz to i tak sprawdzil bym świece na poczatek. Nie jestem ekspertem ale swiece powinny grzac nawet po odpalenu auta jeszcze. Byl kiedys o tym watek na forum gdzie kolega mial to samo i pomogla wymiana swiec poniewaz chyba 2 mial spalone i na zimnym poczatkowo chodzil jak na 2 gary.
-
Ciezkie odpalanie 1Z ponizej 30 stopni
Przewody wimieniales na przezroczyste? Jak tak to przed pierwszym odpaleniem podnies maske i wez kogos do pomocy. Niech on kreci a ty patrz czy babelki nie ida. Nie wiem dokladnie ale wydaje mi sie ze jest jakis zaworek ktory puszcza w jedna strone (chyba w baku?) ktory jak sie zepsuje powoduje takie wlasnie zapowietrzanie
-
Zbyt wysokie ciśnienie doładowania AJM
Jeżeli to stało sie z dnia na dzień to może pekniety weżyk od gruszki. Ale osobiscie tez moge założyć sie o połówke ze zapieczone kierownice. U nas niestety wykorzystuje sie diesele na krótkie przejażdżki + delikatna jazda co powoduje osadzanie syfu na geometrii
-
AFN - Syczenie przy przyspieszaniu na wyższych obrotach
Marcin kozacka masz ta niebieska pokrywe
-
A4 B5 1.9TDI AJM Grzeje się.
Tak jak koledzy pisza, sprawdz na klimatroniku lub vagu temperature. Wisko nie ma za duzego znaczenia jak jedziesz. Ja bez sprawnego ani jednego wentylatora wróciłem z Zakopanego do Kielc przy 28 stopniach na dworze i temp rosła tylko na postoju, a jak ruszałem to momentalnie zbijało temperature. Poza tym masz jeszcze jeden wentylator elektryczny który powinien sie sam załączać jak rosnie temp. Lub właczysz klime
-
po wymianie rozrządu nie ma mocy i głośno chodzi.
Jeżeli lubisz sie bawić samemu przy aucie to mozesz sobie ogarnąć bez problemu. Link do pomocy http://www.turbo-diesel.pl/zrob_to_sam/25/
-
Ciezkie odpalanie 1Z ponizej 30 stopni
Z tego co mi sie kojarzy to zetory maja ori duza dawke rozruchowa. Ciekawi mnie jak z kompresja. Ale i tak najprawdopodobniej wyglada mi to na pompe... Zawsze moze jeszcze cofać sie paliwo. Spotkałem sie kiedys z przypadkiem ze rozgiełdała sie uszczelka przy filtrze paliwa i wtedy ciężko palil.
-
Ropa w oleju silnikowym
Kolego uzupełnij profil jak mozesz. Ja tez bym sprawdził wtryski na poczatek, nie kosztuje to duzo. Spreżanie jak sprawdzałeś, to jakie wartosci wyszły? Na zimnym czy ciepłym?
-
Problem z turbo AFN
Ja i tak obstawiam zapieczone kierownice. Bo to najczęstrzy problem. Moga nie pracowac w pełnym zakresie i nie da sie zbic cisnienia w dolocie. To, że na niższych biegach mozesz wkrecic na max obroty to normalne. ale na 4 i 5 biegu jest duzo wiecej spalin przy tej samej predkosci obrotowej. Oczywiscie najpierw do sprawdzenia weżyki oraz podcisnienie na wyjsciu do n75. Mozesz zrobić taki test, jak masz VAGa Komplet logow tez by sie przydał
-
Nie łączy sie z VAG
sam interfejs nie jest problemem bo wielokrotnie sie laczylem i z tymi od mechanika tez i nigdy nie bylo problemów. Pomoze ktos jak bezpośrednio wpiąć się do kompa a nie przez gniazdo?
-
Nie łączy sie z VAG
Witam. Dotychczas auto łaczyło sie z moim interfejsem oraz z innymi znajomego mechanika bez problemu. Ostatnio gdy robiłem logi jakies 3 msc temu to wszystkie grupy logowałem oraz zmieniałem obroty bo mialem za niskie i było ok. Ale gdy chciałem sobie wczoraj przestawic dawke paliwa spotkała mnie niespodzianka. Interfejs mechanika nie łaczy sie, wyjał jeszcze 2 inne w tym orginalne oraz tzw "nieoficjalne" i nic. A moj interfejs od viakena, przy użyciu VAG-COM 4.09 połaczył sie ale gdy wchodze w logowanie to nie wszystkie grupy mi pokazuje oraz co chwila sie rozłacza i wyskakuje "to many connections failed" czy cos takiego. W czym problem? Gniazdo, oraz wtyki wygladaja ok. Nie mam pojecia gdzie cos mogło sie uszkodzic lub rozlaczyc i moze raz styka raz nie i dlatego mnie wywala? Dodam ze auto stało na dworze a wczesniej padał deszcz. i nie wiem czy to ma zwiazek. Odkrecac kompa i sprawdzac tam czy cos sie nie zalalo?
-
Takie tam B5 quattro... :)
wrzucisz jakis filmik jak auto pracuje, jezdzi?
-
[AFN] Nie odpala i nie świeci się kontrolka od świec
Nie masz moze jakiegos alarmu?
-
Dokąd prowadzi odma afn
Lukaszoooo, przeczytaj jeazcze raz. Koledze wpadla podkladka przez otwor w bloku do ktorego przykrecona jest odma
-
Jaki Filtr Kabinowy ?
Polecam z weglem, od kiedy pierwszy raz zalozylem.to juz zwyklej szmaty papierowej nie zakladam. Zapach w aucie duzo przyjemniejszy.
-
[AFN] Układ podciśnienia. Potrzebna pomoc przy złożeniu.
Zrob logi to sie cow wymysli
-
olej w przewodach turbo
To normalne w afn. Kazdy jeden tam ma. Nie mozliwe jest zeby go tam nie bylo. Bo z zalozenia ma tam trafic. Troche wywali przez odme plus to co turbawka troche pusci. Dlatego sa wilgotne od oleju. Gdyby olej tam stal w duzej ilosci lub zaczynal sie rozbiegac to jest problem, a jesli nie to ok
-
Wymiana na ori amorki, czy nie drogi gwint?
Dzieki za odpowiedz. Po prostu wymieniam amory i juz. 2.5k do samochodu wartego z 7 to troche za duzo
-
Utrata mocy na wyzszych obrotach
Co do silikonowych to nie wiem. Tam jest podcisnienie. Silikonowe sa mieciutkie i moga sie zaciskac. Mialem takie z allegro i jakos dziwnie samochod chodzic. Sterowanie turbo bylo jakby opoznione. W logach bylo wachanie doladowania. Zalozylem zwykle gumowe z materialowym oplotem i te sa lepsze wg mnie. W logach turbiny mniejsze wahania doladowania. Praktycznie idealnie trzyma. Ale to moze tylko moj przypadek