Treść opublikowana przez adadur
-
[B5 1.9TDI 90KM]dlaczego slaba!!!
Awaria ewidentinie wskazująca pęknięcie węża - wiem bo sam to przerabiałem.
-
[B5 ADR] Błąd 00301 - Pompa strumienia powrotnego ABS (V39)
A co przeczyszczenie styków i samego czujnika nie pomogło?
-
[B5 AJL] Świeci się kontrolka ABS
problemy z czujnikami są sygnalizowane m.in. przez kontrolkę ABSu tu zapala sie kontrolka od hamulców. Skoro jest to sygnalizowane to trzeba na VAGu sprawdzić spewnością wyskoczy błąd i na jego podstawie dochodzić co jest przyczyną. Dodam jeszcze czy był sprawdzany poziom płynu hamulcowego?
-
Ori rozpórka kielichów - czy jest w każdym ?
Cieższe spewnością bo mają wyższe ciśnienie sprężania = grubszym ściankom korpusu. Pozatym osprzętu jakby więcej.
-
Tuleja belki tylnej
Ty zapytaj mechanika czy jak skręcał to ustawił zawieszenie w pozycji pracy tzn. ugiął zawiechę mniejwięcej na tyle ile się ugina jak samochód stoi na kołach. Inaczej tuleje bardzo szybko siadają.
-
[B6 ALT] Ściąga w prawo
Pomińmy ten drobny szczegół w postaci stanu naszych dróg... Zero ściągania na równej drodze - tak powinno być.
-
[ALL] Wytrzymałość przedniego zawieszenia
Osobiście polecam TRW
-
szumi mi przód jak by mi wysiadły łożyska
Szum może pochodzić od: łożyska, opon, hamulców (nie odbijają dobrze) Zacznij od opon - pomimo że sprawdzałeś to załóż z innym bierznikiem na oba przednie koła. Potem sprawdź hamulce może zapieczone i żle odbijają ... powinna felga być ciepła przy jezdzie bez hamowania. Łożyska w ostateczności bo to nie jest element który się szybko psuje.
-
dziwne piski?
Albo wcześniej troszkę przypalił klocki
-
[ALL B5] GAZ
Obowiązujące przepisy wymagają by instalować sekwencję.
-
[B5 AVG] Jak wyjąć włącznik/przekaźnik awaryjnych
Myśę że za lekko podważasz/ciągniesz - też za pierwszym razem zrezygnowałem z jego wyjęcia bo mocno wył wczepiony. Spróbuj ponownie powinien wyjść. Zdemontuj dolną ramkę na konsoli, następnie górną przy klawiszach ... dobrze podważ małym śrubokręcikiem i ciągniej jakimiś szczypcami.
-
[B5 AJM] Znaczne spalanie
Czupurny nie sądze że to sprawa butowania auta bo ja za wszelą cenę nie oszczędzam tego 0,5 litra i cisnę gdzie mogę i kiedy mogę. Coś nie tak z autem chyba że miało inny program wgrane a ty nic o tym nie wiesz.
-
powoli zimówki
Dobra przyznam się miałem te oponki w B2 tylko w wersji I - są świetne ciche, żadana zaspa nie straszna!, niezużywały sie za mocno zimą ale jak tylko temp. na + wskoczy i asfalt suchy to zalecam wymianę. Jak je kupowałłem to były one przeznaczone do "lekkich" aut parę lat temu. Nawet po rozmiarówce (bynajmniej wówczas) można zauważyć do jakich aut je przewidziano. Je też jeszcze na letnich - nie ulegam zbytniej propagandzie.
-
witam sklep wraz z montażem car audio w Łodzi poszukuje
A czy sam nie masz zdolności by je zamontować. Potrzebujesz do tego pieścień plastikowy lub z MDF bo firmowe głośniki sa mocowane na 3 śrubach rozłożonych nie symetrycznie i twój głośnik może sie tam nie wpasować za bardzo. Boczek drzwi demontujesz w 3 minuty odpinasz kostki. Montujsz głośniki - woofery, z tweeterami warto sprawdzić średnice przed motażem z oryginałami (aby nie zaduża) bo trzeba stare wyjać a obudową w razie potrzeby lekko zrezać. Zapodajesz zwortnicze na ramie i podczepiasz kabelki + do + i - do - podpinasz kostki montujesz boczek i rozkoszujesz się muzą. Zaoszczędzone pieniądze jak coś warto zainwestować w maty głuszące i wyklejić nimi drzwi. To naprawdę nie filozofia samemu to zrobić.
-
Na letnich do Polski w zime?
A gdzie nam do zimy (chyba że przysypie równo) ... jak będzie asfalt to nie powinno być problemów tylko ostrożniej poprostu i wolniej.
-
Opinie o Dunlopach SP SPORT 200E & 2000E
przed 2000r. oznaczenia na oponach są 3 cyfrowe
-
Lusterka elektrycznie skladane...B5
Wracając do tematu - zdobądź numer fabryczny audi tych lusterek i poszukaj w ETKA od czego one pochodzą. Dla aut po lifcie sporo części ma początkowe oznaczenie 8D0 xxx xxx
-
Podgrzewane lusterka
Myślę że podgrzewanie powinno być. Nie wiem czy to nie jest tak że załacza się automatycznie przy temp. poniżej iluś stopni oraz gry włączymy ogrzewanie tylniej szyby. Co do fotki to pokazuje regulacje lusterek, wystającym pokretlem (zwanym przez Hugo cycuszkiem hehehe) wybieram stronę lub położenie neutralne by sobie przypadkowo nie poprzestawiać, płaskim ustaiwmy położenie lustra. W wersjach ze składanymi lusterkami (dotyczy to chyba tylko B6 i nowszysch) jest w pokrętle (cycuszku) dodatkowe położenie i wówczas lusterka oklapną
-
dziwne piski?
wysoki dzwięk pisku to klocki hamulcowe
-
[B5 1.9 TDI 110KM AFN]
ty jedź pierw na kanał i pomacaj wydech twej niuni
-
[B5 1.9TDI Q]klekotanie
Śłuchaj powiedz jaki to silnik! Mam namiar na 130KM (najprawdopodobniej AWX) tylko gościu troszkę zdzierca, a że stoi tam dłuższy czas więc może nieco odpuści z ceny. najlepiej znaleść silnik i w jeden dzien wymienić a stary sprzedać.
-
[B5 1.9 TDI AFN] Kolejna zwykła czarna B5 w klubie
czarnulki sa fajne co do światełek ... ciekawe ciekawe tylko to nazbyt przypomina dorównywanie nowym autom passat i A6
-
[B51.9 TDI 115KM AJM] Moja A4 1,9 TDI
Fajnie zdarzaki ale ten kolor kół by mnie w oczy no i te pomalowane relingi
-
[B5 AJM] Znaczne spalanie
Ja mam AJMa (116KM) w Avancie i spalanie jest znacznie niższe. PO pierszwsze jeszcze raz na VAGa dobrze posprawdzać to nie maszyna parowa przekroczone parametry muszą wyjść i wówczas można dochodzić co i jak. Ponadto ogólne przejrzenie autka, może przymulone przez kat. może hamulce trzymają trzeba dojśc przyczyny i najlepiej jak najszybciej. A jescze jedno ... mam manula, zakąłdam że triptronic wiecej pociągnie no ale o 0,5 litra a nie jakieś 2,5-4 litry
-
Żarówki kierunowskazów i postojowych lampach 99-01
poszukaj coś na tej stronie lub w sklepie elektronicznym; http://www.tme.pl/katalog/index.phtml