Treść opublikowana przez majkel_majki
-
audi a4 1.9 tiptronic koniec skrzyni?
Na pewno samo się nie naprawi, żeby określić koszty i zakres uszkodzeń to trzeba zajrzeć do środka. Ja stawiam razem z olejem i regeneracją konwertera między 2, a 3 tys zł. Rozejrzyj się za warsztatem w swojej okolicy, ewentualnie poszukaj drugiej skrzyni o takim samym oznaczeniu literowym jak Twoja..
-
audi a4 1.9 tiptronic koniec skrzyni?
Uszkodzenie mechaniczne, rozwalony przynajmniej jeen kosz sprzęgłowy. Skrzynia jest do rozebrania i naprawy.
-
Wyciszanie A4
Załóż nowy katalizator, posprawdzaj czy nie ma nieszczelności na łączeniach wydechu i będzie ok.
-
Wymiana uszkodzonej anteny dachowej
Wyciągasz lampkę w bagażniku i wszystko widać, masz dostęp do gwintu stopki anteny i kabli.
-
Wymiana uszkodzonej anteny dachowej
Sprawdź czy masz taki sam wtyk antenowy bo mogą być cuda i czy zasilania wzmacniacza idzie kablem anteny, czy może osobnym przewodem.
-
Jaka najbardziej ekonomiczna skrzynia do ADR/AEB ośka
Ludzie mają różne dziwne pomysły, więc wiesz
-
Jaka najbardziej ekonomiczna skrzynia do ADR/AEB ośka
Te samochody są jak klocki lego, robota jest prosta tylko droga. I do wolnossącego 1.8 nie szedłbym w ten zestaw, myślałem raczej o doładowanym 1.8 i silnikach V6, które mają dramatycznie dobrane przełożenia w manualach 5b.
-
Jaka najbardziej ekonomiczna skrzynia do ADR/AEB ośka
Nic nie zabije, masz 6 przełożeń, z czego ostatnie to nadbieg, tam gdzie jechałeś na 4 pojedziesz na 3, przy wyprzedzaniu redukcja 2 biegi w dół i jazda.
-
Przerysowany bok auta kluczem przez debila
Nic nie wywalczysz, załóż monitoring na posesji, a bok auta pomaluj.
-
Spawany stelaż deski rozdzielczej
Ten element tak wygląda fabrycznie, mówię to jako posiadacz niebitego b5 w oryginalnym lakierze.
-
Jaka najbardziej ekonomiczna skrzynia do ADR/AEB ośka
Powinna podejść skrzynia 6 o oznaczeniu DQS z diesla 2.5. Bardzo długa- na 2 kręci do ok. 130 kmh, a na 6 biegu przy 180 kmh licznikowych kręci 3200 obrotów. Trochę będzie kombinacji z montażem, do bloku pasuje, ale do zmiany na pewno wybierak, półosie na duże przeguby, rozrusznik do sprawdzenia, nowe łapy i sanki, swoje sprzęgło powinieneś móc dopasować, ale konieczna przymiarka.
-
Skrzynia Tiptronic w A4 B5
Do sprawdzenia na necie, pompa około 650 zł, konwerter regenerowany mniej więcej 700-800 zł.
-
Skrzynia Tiptronic w A4 B5
Słabe punkty to konwerter, który rzadko wytrzymuje więcej niż 200-250 tys km., w benzynie czasami do 300 tys i pompa oleju. Scenariusz zazwyczaj jest taki, że uszkodzony konwerter rozwala pompę oleju i ewentualnie support albo rozcieknie się pompa i wysika olej na asfalt. Ta skrzynia nie lubi przegrzewania i częstego długotrwałego pałowania ze startu i przy maksymalnej prędkości. Poza tym szczególnie dbać nie trzeba, wystarczy wymieniać olej regularnie co 40-60 tys km. wraz z filtrem.
-
Wymiana filtra kabinowego AFN B5
Nic nie szkodzi, niektóre filtry potrafią być krótsze o kilka mm, takie wykonanie.
-
Podczas demontażu drzwi tylnych
Dolna śruba od strony zawiasów, klin wchodzi pomiędzy blachę drzwi, a ramę.
-
Skaczące obroty tiptronic
Ani jedno, ani drugie, skrzynia pojedzie prawie sucha, wystarczy że pompa da radę zaciągnąć olej i wypełnić banię, najwyżej będzie się ślizgać. Świece to raczej wypadające zapłony, ale to jest inny rodzaj szarpania niż od sprzęgła.
-
Zmiana foteli z mechanicznej regulacji na elektryczną
Najlepiej niech zrobi zdjęcie wtyczki albo chociaż powie jaki ma kształt. W fotelach z elektrycznym sterowaniem jest wtyczka prostokątna, w fotelach z regulacją manualną jest wtyczka półokrągła na pewno w przedliftach, może w polifcie nie było różnicy.
-
Zmiana foteli z mechanicznej regulacji na elektryczną
Wtyczka poduszki przy fotelu sterowanym elektrycznie jest inna-trzeba zalutować nową albo zarobić z nowych elementów z ASO.
-
Problem ze skrzynia? Audi 1,8T AEB
Jak trzaśnie jeden przegub to auto staje, nie ma inaczej.
-
Nierówno działające hamulce przednie
Był odpowietrzany pompką przy okazji zmiany płynu, ale sprawdzę, dzięki.
-
Nierówno działające hamulce przednie
Ostatnio miałem wrażenie, ze przy mocniejszym hamowaniu auto ściąga, dzisiaj na skp sprawdziłem siłę hamowania obu osi i okazało się, że prawy przód hamuje z siłą o 1/3 większą niż lewy, tył łapie równo. Zaciski się nie blokują, koła się nie grzeją, klocki są, a pedał pracuje normalnie. Klocki przy prawej tarczy są zużyte ok. 1 mm mocniej niż po lewej stronie. Od czego zacząć szukanie usterki?
-
Zmiana foteli z mechanicznej regulacji na elektryczną
Gorzej brzmi niż wygląda w rzeczywistości:) jakieś 3 godziny pracy nie więcej jeżeli jesteś wyposażony w materiały i narzędzia.
-
Zmiana foteli z mechanicznej regulacji na elektryczną
Będzie inna kostka poduszek i musisz sobie zrobić wiązkę do zasilania foteli. Kostkę tą czerwoną, którą teraz masz wpiętą w fotel z jednym kablem odcinasz, kupujesz w ASO 4 żeńskie piny (koszt ok. 10 zł) zarabiasz na nowe kablach, które ciągniesz pod wykładziną podłogi najlepiej w oryginalnych korytkach i podłączasz do plusa stałego albo po stacyjce, najlepiej przygotować gniazdo bezpiecznika w skrzynce. Masę łapiesz do karoserii na jednym z oczek.
-
[A4 B5] szumi radio, gubi zasięg podczas jazdy
Bat anteny sprawdziłeś czy jest nie zgnity i nie przełamany w środku?
-
kontrola abs i hamulca
Akumulator masz dobry? Przy słabym napięcie przy rozruchu potrafi mocno siadać. Sterownik ABS jest na to wrażliwy i wywala kontrolki. Na pracującym silniku/po ruszeniu nadal świeci?