Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

szogun0

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez szogun0

  1. Elektrozawór pochłaniacza par paliwa (filtra z węglem aktywnym), jeśli nie działa prawidłowo można go wymienić na inny, jego zadaniem jest tylko zamykanie i otwieranie, więc jeśli cewka elektrozaworu będzie miała podobną wartość rezystancji można zamieniać. Tak jest w przypadku zaworków na 2 piny.
  2. Ehhh, pięknie napisano. :oklaski: Ale co z tego, naklejka nie zmieni ani mojej ani czyjejś mentalności. Jestem jaki jestem, więcej wam nie zdradzę.
  3. Z nowymi kluczykami będzie prawdopodobnie tak samo. Wina leży albo po stronie cewki czytającej albo zużyły się kondensatory w puszce Immobilizera. Dołącz wykaz błędów to poczytamy.
  4. Panowie, ale tu nie chodzi o sam rocznik, ale o silnik. Wiadomym jest, że są kłopoty z połączeniem za pomocą interfejsu z silnikami 1Z z wczesnych lat produkcji. Podobnie z silnikami 2.6 ze sterownikiem Helli. ABK, to sterownik Digifant Siemensa i całkiem, całkiem się komunikuje, chociaż zbyt wiele parametrów to nie wyświetla.
  5. Można już nówki taniej wyhaczyć
  6. szogun0 odpowiedział(a) na wesoly1601 temat w 1.9TDI
    Albo taki błąd albo problemy z zaworkiem.
  7. Hihi, w Toruniu powiadacie? W tej benzynce to z parametrów niewiele się wnioskuje (1.8 ADR).
  8. No to się przyznam. To nie ja. A może to zdeniu? Ale chyba nie, bo byś Hugo nie pytał, to raczej jakiś użytkownik, który nawet klubowiczem pewnie nie jest.
  9. szogun0 odpowiedział(a) na Yoshi temat w 1.9TDI
    Alvaro masz sporo racji - jednak tu zawsze jest kwestia sporna. Gwarancja obejmuje części i robociznę, ale żaden mechanik nie może Tobie zagwarantować tego, że użyta część (mimo super jakości) nie strzeli po 100 km ze względu na wadę fabryczną, a taka się może zdarzyć przecież. Np. pasek rozrządu - może strzelić po 100km, bo miał wadę fabryczną - skutki jakie będą wszyscy wiemy, ale mechanik przecież nie może ponosić odpowiedzialności za to, że produkt miał wadę. Ewidentna wina mechanika jest wtedy gdy część walnie ze względu na zły montaż - wtedy sprawa nabiera innej wartości. Zasada jest taka, że mechanik ponosi odpowiedzialność za części, które sprzedał i zamontował w taki sposób, że wymiania je na gwarancji i on sam użera się z producentem.
  10. Silnik pracuje w trybie awaryjnym podstawiająć sobie stałą wartość przepływu powietrza. Po założeniu nowego przepływomierza zacznie jeździć jeszcze lepiej.
  11. Weź wsiądz w PKS czy inny środek transportu. W SZIK-u w Tyczynie śruba kosztuje 32 zł, są 2 rodzaje, dłuższa i krótsza, dłuższa jest do tylnego zacisku. Jak im wytłumaczysz co i jak, lub weźmiesz starą na wzór, to bez problemu powinieneś kupić. Szkoda się tułać po szrotach, bo tam jarzmo to chcą ale z całym zaciskiem sprzedawać.
  12. Witamy na forum.
  13. Jak ci ktoś jeszcze naopowiada takich bzdur, to poczęstuj go . Zegary są podświetlone żaróweczkami. Wyjmij licznik, odepnij kostki, zakup 8 sztuk żarówek i wymień. (aż tyle, bo jak się poruszy licznikiem przy wyciąganiu to spadają włókna i pozostałe żaówki też przeważnie przestają świecić).
  14. 1. 40 Nm 2. 60 Nm 3. 90 stopni 4. 90 stopni
  15. Sprawdzić oporność cewki zaworu. Jeśli jest przerwa to do wymiany pompa ABS. Zawór ten jest wewnątrz modulatora, czyli pompy ABS. No jest jeszcze możliwe, że kable od sterownika do pompy są uszkodzone. Ale to nikła szansa.
  16. Aleś się zapędził. Przeczytaj jeszcze raz jaki to samochód i jaki silnik. tam nie ma adaptacji przepustnicy, bo jest czysto mechaniczna dołożonym tylko potencjometrem , nie ma nastawnika przepustnicy. Za wolne obroty odpowiada silniczek krokowy. bulbin Zacznij od sprawdzenia napięcia ładowania. 00532 - napięcie zasilania, nieprawidłowa wartość. 00524 - czujnik spalania stukowego 00518 - potencjometr przepustnicy, przerwa lub zwarcie w obwodzie. Masz uszkodzony potencjometr przepustnicy lub jego okablowania. Ale jeśli masz zbyt wysokie napięcie ładowania np. 16V, to raczej skłaniałbym się do dokładnego sprawdzenia sterownika silnika. Nie spaliło ci w ostatnim czasie żarówek?
  17. Kolego znasz powiedzenie: nie ma nic za darmo (no prawie)? Więc masz 2 wyjścia. Płacisz ponad tysiaka i masz mapę albo wsadzasz dupke w auto, tankujesz i jedziesz do W-wy. Sam stwierdź, co cię taniej wyniesie.
  18. Skoro nabija kilometry, to czujnik jest dobry, a uszkodzeniu uległ licznik. Pewnie jakaś przerwana ścieżka.
  19. Żadnych przeróbek nie potrzeba. W tym odtwarzaczu jest wyjście niskonapięciowe, kostka mini ISO, jak nie chcesz prowizorki to kup taki kabelek i śmiało podłączaj.
  20. Masz dokładaną klimę, więc trudno powiedzieć gdzie jest tak w rzeczywistości bezpiecznik. Do sprawdzenia nadaje się presostat, czy załącza poprawnie wentylatory, i ewentualnie jakiś przekaźnik wentylatora, bo raczej jest po drodze.
  21. Sprawdzić ciśnienie sprężania, stan świec. Potem oscyloskop w dłoń i sprawdzić cewki a potem moduł zapłonowy. Jeśli nie będzie impulsu na moduł to uwalone okablowanie albo ECU.
  22. Pomyliłeś sterowniki. 18057 jest z ECU silnika i informuje o braku komunikacji z ABS. 18256 jest z ABS i informuje o braku komunikacji z silnikiem. Problemem będzie wiązka okablowania albo uszkodzony sterownik ABS.
  23. szogun0 odpowiedział(a) na pasiasty23 temat w Audi A4 B5
    Nie wymontujesz bez kanału.
  24. szogun0 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Lifestyle i Hydepark
    "Mercedes nie informuje na jakiej zasadzie będzie działał zmienny stopień sprężania" Zrobią odprężnik jak w starych "esokach".
  25. Jeśli to jakiś lepik to żadna polerka. Proponuję zmywacz silikonowy stosowany przez lakierników. Do nabycia w mieszalniach itp., koszt ok. 40 PLN/ litr

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.