Treść opublikowana przez szogun0
-
[ALL B5] Obieg zamknięty
A ja wam powiem, że jest to możliwe, aby włączać obieg zamknięty bez załączania klimy. Miałem tak już raz jak mi się klima coś pierni...ła. :twisted:
-
[B5 AJM] Problem z samopoziomowaniem xenonów
A ty czytałeś trzeci post? Sam sobie odpowiedziałeś. Przykręcony jest do wahacza, zdaje się górnego, może dolnego, na pewno zobaczysz, jak zaglądniesz pod błotnik.
-
Jakie świece i kable do 2.8 motor ALG
Jedno wielkie G. Wolę Champion lub Beru. Kolejny raz opiszę, że w moim życiu tylko przy świecach NGK zdarzyło mi się, że wypadła środkowa elektroda i została w cylindrze. Efekt: zdejmowanie głowicy, aby wyciągnąć 7 mm kawałek metalu.
-
[B5 AJM] Moment dokręcania łożysk w przedniej piaście
Przód się tylko dokręca. Ja zawsze dokręcam na siłe, nawet przy pomocy rurki i nigdy nie miałem takich problemów. Całkiem możliwe, że jest półoś krzywa i rozwala łożysko, lub piasta jest wyrobiona. Hehe sprawdziłem i na 100% nic się nie popuszcza. Dokręcasz momentem: Dla śrub M14: 115 Nm + 180 stopni dla śrub M16: 190 Nm + 180 stopni.
-
oznaczenie kolorystyczne spręzyn
W dieslach na 100 % są twardsze sprężyny, bo jest to cięższy silnik i nie będą do 1.6 pasowały. A te, które kupiłeś może przejechały już 1 mln km i dlatego są niższe.
-
Prędkościomierz zdechł - C.D.
No ale jakby co to popraw wtyczkę bo do licznika dochodzi sygnał z czujnika przy skrzyni, ale też wychodzi do np. klimy z licznika sygnał.
-
sterowanie chorus'em
Wyłącza się co godzinę bo nie masz w samochodzie CAN. Musisz założyć przejściówkę sprzedawaną na allegro lub pogodzić się z wyłączaniem i włączaniem co godzinę.
-
oznaczenie kolorystyczne spręzyn
Bo jest całą masa sprężyn, zależnie czy diesel, czy zawieszenie obniżone fabrycznie itd. Jak sobie w ETCE wejdziesz w opcje wyboru sprężyn, to cię chyba głowa rozboli.
-
[B5 AJM] Problem z samopoziomowaniem xenonów
VAG-com i testowanie reflektorów się kłania. Na pewno wyrzuci błąd. Słowo adresowe 55 (sterowanie ksenonów).
-
program vag
Żeby przetestować w VAG-Comie interfejs trzeba mu podać na odpowiednie piny zasilanie. Podłącz do auta i napisz, czy się łączy. Zmniejsz też szybkość transmisji we właściwościach portu.
-
[B5 AJM] Problem z samopoziomowaniem xenonów
Sam sobie odpowiedziałeś. Przykręcony jest do wahacza, zdaje się górnego, może dolnego, na pewno zobaczysz, jak zaglądniesz pod błotnik.
-
podobno toczenie się na "luzie" szkodzi autku?
A po co wam te logi, Benzyna też nie bierze palwia, jeśli obroty są wyższe niż 2k i puści się nogę z gazu. Wystarczy zerknąć na FIS i już wiadomo.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Jeśli turbina pompuje ci za dużo to sprawdź wydech. U mnie jak się rozszczelnił przed pierwszym tłumikiem to przeładowywała i auto muliło, bo zaworek wszystko wypuszczał.
-
Moje Audi A4
Eeee tam nietypowy. :razz: Mam taki sam i takie same fele. Tylko kiere mam z właściwej, naszej, polskiej strony. :razz:
-
[B5 ADP] Błąd 515 - rozwiązanie problemu
Nie wiem, kto ci tłumaczył . Wg. tego masz uszkodzony czujnik Halla, zwarcie (nie skrót) do B+. Dystrybutor, to inaczej rozdzielacz zapłonu. Czy silnik zapala? Jeśli tak to czy ma pełną moc w wysokim zakresie obrotów? Jeśli np nie ma możliwości wkręcić go wyżej niż np 5000 obrotów, to sprawdź oscyloskopem czujnik Halla i ewentualnie wymień go. Znajduje się tak jak już napisałem w rozdzielaczu zapłonu.
-
olej w skrzyni biegow i filtr paliwa???? WHERE!!??
Czasem pomaga śrubokręt, który się wbija w filter Filtr paliwa jest pod autem w okolicy tylnej osi przy prawym błotniku. Jak sobie kupisz to na pierwszy rzut oka stwierdzisz po budowie, że stary był na odwrót zamontowany , ale tym sie nie przejmuj i nowy załóż zgodnie ze strzałkami narysowanymi na nim. Wskazują kierunek przepływau paliwa z baku do silnika.
-
[B6 1,9] Nadmiar dymu z rury wydechowej
Ludzie, przecież każdy diesel musi dymić. Podczas przyśpieszania silnik jest obciążony i sterownik podaje większą dawkę paliwa, przez co puszcza dymka. Przy zapalaniu też zadymi. Po tym sprawdza się dawkę rozruchową dymomierzem. Poziom zadymienia zimnego silnika przy rozruchu ma być większy niż 70% mierzone dymomierzem.
-
Poszukuję chetnego do podmiany wtrysków.
A może masz źle ustawiony początek wtrysku. Wtryskiwacze sprawdza się po tym jak i ile dają na przelew i czy trzymają ciśnienie.
-
Wymiana gumowej osłony przegubu zewnętrznego
A po kiego ci ten imbus. Nie potrzeba półosi odkręcać od skrzyni. Przegub jest zatrzaśnięty na półosi na sprężynie. Zbija się go i tyle. Jedyne co trzeba zrobić to odkręcić od piasty i wydobyć stamtąd półoś.
-
zapaliła się kontrolka [( ! )] zapiszczało i zgasło.
Spadek napięcia w instalacji spowodował uruchomienie powiadomienia o nie naładowanym akumulatorze. Pewnie przekaźnik ABS się załączył i spodło napięcie. Sprawdź akumulator.
-
Na jakiej częstotliwości pracuje kluczyk-pilot??
Tak. :twisted: Wersje amerykańskie Audi pracują na 315 MHz. :razz:
-
tylne koła-bicie poosiowe i łomotanie podczas hamowania???
A może miałeś za słabo dokręcone te łożyska? Spróbuj je dokręcić i sprawdź co się będzie wtedy działo.
-
mniejsze spalanie paliwa
VAG 1551 - 2000 zł VAG 1552
-
CZUJNIKI HALLA - gdzie sa umieszczone ???
Jeśli robisz diagnozę na wyłączonym silniku to jest możliwość pokazania się tego błędu. Po odpaleniu auta ulega samoczynnemu kasowaniu. Jeśli odpalasz auto to bądź pewien, że jest on sprawny. No chyba, że nie możesz uruchomić samochodu to wymieniaj.
-
luzy w fotelu
A czy czasem likwidacja luzu nie polega na wymianie tych plastikowych "ślizgaczy" w nóżkach stalażu fotela? Widziałem je gdzieś na allegro.