Treść opublikowana przez baskecior
-
[B5 1Z] ja źle jeżdze czy co?
5 tys rpm to i tak sporo jak na diesla, starsze dieselki nawet nie mogły pomarzyć o takiej predkości obrotowej. Swojego AFN`a jak kiedyś porządnie dmuchneło rozkręciłem do 5300 rpm na pierwszym biegu, ale szkoda było słuchaqc jak motor płacze ... Skala jest jaka jest, ale zakres uzytecznych obrotów w nierezanym TDI wynosi 860 (wolne obroty) - 4000 (moc max.) rpm. Powyżej 4000 rpm już nic się nie dzieje.
-
[B5 AJM] Prośba o analizę logów
Przepływka rzeczywiście do czyszczenia, ale na poczatek do wymiany filtr powietrza. Autko faktycznie po chipie. Kierownice w turbinie do natychmiastowego czyszczenia !
-
[B5 1Z] logi w automacie-jak?
Zapinasz 2 i logujesz od samego dołu. Innego sposobu nie ma Ostatnio tak logowałem AFN`a w automacie.
-
[B5 1Z] Problem z termostatem
Jakiej firmy założyłeś termostat ? Jeśli Wahlera to wywal go od razu i kup oryginalny BTT w ASO. Koszt 90 zł z oringiem. Temperatura powinna wynosić 89-93 st C. Czy te 88.2 trzyma non-stop w czasie jazdy ? Bo jeśli tak - odpuść sobie.
-
b5 AFN cos szumi przy 3000 obrotow
Slyszysz turbinę. TTTm.
-
[B5 AFN] Dziwne przypychanie sie-znowu cos z turbina?Co znaczą logi?
Wygląda mi to na problemy ze sterowaniem turbawką lub szczelnością dolotów. Tubo pompuje tak, jakby nie miało siły - od dołu slabo a rozkręca się u góry. Zacznij od sprawdzenia węzy cisnieniowych.
-
( 1,9 tdi 110ps) 140kmh nic wiecej
Znów wróżbiarstwo. Kolego Filutek: wykonaj pełną diagnostykę silnika - pełną - łacznie z analiza błedów jakie się pojawiły , one powiedzą , gdzie szukać! Jeśli auto trafiło do partacza, mozna spodziewać się wszystkiego. Typowa przyczyna takiego stanu rzeczy jest notlauf, ale możliwe jest również, że źle złozono rozrząd. Wszystko wyjdzie po diagnozie VAG`iem. Radzę nie zwlekać.
-
[A4 1,9 TDI AFN] Jakie przewody gumowe do interkulera.
Tylko oryginalne.
-
[B5 1Z] ja źle jeżdze czy co?
Gdzieś dzwonią , ale ... Jazda dziadkowa nie jest mile widziana w turbognojowozach. O ile przez jakichś czas można męczyć silnik zmieniając biegi nawet przy 2500 rpm, o tyle czasem wskazane jest przeczyszczenie dolotow i wciśniecie pedału do końca. O ile w 1Z`ku bez zmiennej geometrii psj kończy się zazwyczaj kaszą w dolotach o tyle w silnikach z vtg można zabic kierownice spalin. Poza tym - dziadkowa jazda nie powoduje drastycznego obniżenia spalarnii - zatem sugeruję jeździć optymalnie , a bieg zmieniać przy >3000 rpm. Od czasu do czasu - but w podłodze - najlepiej w bezpiecznym miejscu np: na trasie szybkiego ruchu lub autostradzie. 5000 rpm silnika nie zabije, po piersze nierezany TDI sam reguluje dawkę i przy tej prędkości obrotowej dawka jest cięta a po drugie niemożność spalania paliwa przy wysokich obrotach powoduje, ze krzywdy mu nie zrobisz. Najwyżej pomożesz - wydmuchasz syf z dolotow.
-
[B6 AWX] dymi na czarno
Może najpierw obadac co siedzi w silniku , zanim wysyłac do c*p-tunera ? Sugeruję analize 01- silnik, grup 003,008,010,011. Po wklejeniu wyników na forum, będziemy mogli pomóc.
-
[B5 AFN] Brak mocy, auto się trzęsie
1. Sprawdź filtr paliwa 2. Sprawdź filtr powietrza 3. Podepnij VAG` i w 01- silnik sprawdź błędy.
-
[B5 AFN] Wymiana wentylatora elektrycznego chłodnicy
Krótko i na temat. Poproszę o info, czy: 1) Da się go wymienić bez demontażu całego porzodu 2) Czy jest szansa na naprawę wentylatora ? 3) Jeśli nie da się naprawić - znacie jakieś źródełko , gdzi emożna go nabyć w rozsądnych pieniądzach ? Sprawdziłem połaczenia elektryczne i na 100% nie działa sam wenwtylator - uprzedzając pytania. pozdrawiam PS: nie bijcie, za to że dawno tu nie byłem PS2: Hugo ... za***iste jest to forum - widać twoją rękę :oklaski:
-
[1,9TDI 90KM] Dobór termostatu - proszę o radę.
Żaden z nich nie jest oryginalny. Odsyłam do ASO po BTT. Gówna nie warto kupować. Ori kosztuje od 80 do 95 zł z oringiem. Nie żałujcie kasy. Dobrze radzę.
-
Prośba o ocenienie czy mam oryginalny silnik ?!
Wróżbici ... Hamownia powie prawdę,zakadjąc , że parametry sinika sa w normie.
-
[B-5 1Z 1,9 tdi] Po uruchomieni silnika natychmiast gaśnie
Immo do naprawy
-
b5 1.9 110km kiepska dynamika i kopci jak cholera :/
00550 - kontrola początku wtrysku (zmieniany rozrząd, zapowietrzony układ paliwowy?) 00553 - przepływomierz powietrza 00575 - doładowanie, przekroczona wartość 01266 - przekaźnik świec żarowych, zwarcie lub przerwa w obwodzie 17978 - ECU zablokowane przez Immobilizer. Sprawdź przekaźnik świec żarowych i wtyczkę przy sterowniku silnika. No i czy sztanga się rusza. Jednak jeśli kopci to obstawiam nieszczelność albo na łączniku nad pokrywą zaworów albo przy intercoolerze. 550 - do ustawienia rozrząd 553 - wyczyścić lub wymienić lmm 575 - notlauf spowodowany zatarciem kierownic w turbawce, wyczyścić i po sprawie 1266 - olać 17978 - odczekać aż zgaśnie żółta kontrolka immobilizera dopiero wtedy uruchamiać motorynkę. Przy w/w objawach nadal masz nieszczelność, sprawdź jeszcze metalowa rurę, pod chłodnicą, którą leci powietrze do ic, może skorodowała.
-
Jaki wybrać 2.5 tdi??
Sprawują się nieźle do czasu az posypie się klawiatura ... generalnie szukać 2,5 TDI z roczników > 2002.
-
Kujawski i oranżada
AFN niczym nie rozni sie mechanicznie od 1Z poza turbina, wydajniejszymi wtryskami i pompą. Moje experymenta przeprowadzałem na 1Z`ku, wiec nie ma sensu powtarzac ich na AFN`ie.
-
Kujawski i oranżada
1Z wytrzyma tyle samo , ma mocny dół i jeszcze mocniejsze korby i tłoki od 1,6
-
[B5 1Z] wymiana turbiny (chyba zepsuta)
Kolego , a na jakiej podstawie twierdzisz ze turbo padło ? Sprawdzałeś szczelność dolotów, czy słyszysz syk spod maski , czy sprawdzałeś egr, czy sprawdzałeś zawór upustowy, czy sprawdziłeś N75 , czy katalizator jeszcze na miejscu , wreszcie co pokazał blok 003 i 011, tudzież 008 ?
-
Kujawski i oranżada
No bez przesady to nie Golf II 1..6TD Zalozysz sie ? :twisted:
-
[B5 1.9 TDI AFN] Kąt wtrysku - dobrze szukam ?
Skoryguj ustawienie p[ompy tak aby w poz 2 wartość wynosiła 51.
-
[B5 1.9 TDI 110KM AVANT QUATTRO] Co, gdzie i za ile??
Chipsuj do min 145 KM. Wtedy odczujesz zalety diesla w quattro. Sprzęglo wytrzyma spokojnie , quattro się nie rozleci, motor obliczony jest na sporo większą moc i moment. Nie rób u partaczy , rób u sprawdzonych ludzi. Koledzy podpowiedzą. PS: fajna bliźniaczka
-
[1,9 TDI AFN] - brak mocy - prośba o ocenę logów
Turbo do wyjęcia, kierownice do wyczyszczenia.
-
[B5 AFN] Problem z uruchamianiem silnika
Kąt wtrysku do ustawienia i mechanik do opie....nia.