Treść opublikowana przez chriss
-
[B5 AJM] Jak zdemontować ten trójkąt z tylnych drzwi???? -FOTKA
Witam,sorry za OT ale jestem ciekawy czy komuś udało sie wymienić te trójkąty bez rozbierania drzwi,sam tez bym chetnie wymienił jeżeli by ktoś znalazł jakiś prosty na to sposób.Bo jak nie to zostaje tylko malowanko Pozdrawiam
-
[B5 AHU] Dziwnie szarpie przy dohamowywaniu
Kolego sprawdź sobie czy tarcze hamulcowe masz przypadkiem nie zwichrowane.
-
[ALL] Odgrzybianie klimatyzacji
witam i ja wreszcie wziąłem sie za przeczyszczenie klimatyzacji według instrukcji zawartej w http://www.a4-klub.pl/smf/warsztat_zrob_to_sam/a4_b5_odgrzybianie_klimatyzacji-t10719.0.html użyłem specyfiku PLAKa -teraz można upajać sie świeżym zapachem z kratek nawiewu Pozdrawiam
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Może u jakiegos Entomologa dobre Pozdrawiam
-
[ALL] CB RADIO ALAN 199 która antena IC-100 Hustler czy ML-145 Sirio
Potwierdzam,też używam Sirio ML 145 i jestem bardzo zadowolony.To bardzo porządna antenka,chociaż niekiedy jej długość jest uciążliwa
-
[ALL B5] Nieraz nie otwiera centralny = brak oświetlenia
Witam kolega miał podobny przypadek,wygrzał luty w pompce i usterka znikła wszystko wróciło do normy,może warto by zajrzeć do pompki i sprawdzić jak to tam wygląda Pozdr
-
[B5 AGB] Nie działa lampka oświetlenia wnętrza sufitowa :/
Witam kolego przez długi czas miałem to samo. Przyczyną był zaśniedziały wtyk w lampce sufitowej więc zacznij od sprawdzenia połączenia wtyku w lampce. Proponuje poczytać ten wątek http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_naprawa_oswietlenia_kabiny_gdy_nic_nie_pomaga-t77195.0.html i nauczyć sie korzystać z Pozdr
-
[A4 B6] Jaki olej przebieg 240 tyś
Witam polecam filtry niemieckiej firmy Knecht a co do oleju to ważne by spełniał normę i był z pewnego źródła Pozdr
-
[ALL B5] Naprawa oświetlenia kabiny gdy nic nie pomaga
Witam. Wczoraj przypadkowo(tak z ciekawości)zajrzałem do kostek z kablami które znajdują sie przy prawym progu koło nóg pasażera(trzeba odkręcić taką osłonę która przykręcona jest na dwa wkręty i zaczep).Poruszałem tymi kostkami szczególnie tym kabelkiem brązowo białym,potem jeszcze zrobiłem to samo z wtykiem i przełącznikiem światełka w podsufitce no i ku mojemu zdziwieniu nastała jasność wszystko działa jak powinno i miejmy nadzieje ze już tak pozostanie Prawdopodobnie coś nie stykało Ps.A juz sie pogodziłem ze nie mam czasówki a tu taka niespodzianka. Pozdrawiam
-
F1, Rajdy i Motorsport
No i po wyścigu
-
[ALL B5] Wąż gumowy łączący ?
Proszę oto moje fotki. Uszkodzony i wymieniony na nowy. Ja użyłem takiego węża Pozdrawiam
-
[ALL B5] Spinki podszybia /wkręty plastikowe
Witam, kolego zgredek27 jeżeli chodzi ci o te plastikowe wkręty na krzyżak (jest ich chyba 5 sztuk) co mocują podszybie to ja je wymieniałem i spokojnie można je kupić na sztuki w serwisie ( Nr kat 8D0 819 643) ceny nie pamiętam .Pozdrawiam
-
[ALL B5] Wąż gumowy łączący ?
Witam,właśnie wczoraj wymienialem ten gumowy łącznik 6 cm długości i 5 cm średnicy wewnątrz,pomiędzy kolektorem ssącym a kawałkiem plastikowego dolotu (przedstawiony na zdjęciu przez kolegę watada).Zastosowałem przewód olejoodporny, ciśnienie robocze maks. 6 bar.Stomil:do kupienia w sklepie z częściami do maszyn rolniczych lub w sklepach stomilu-cena za 10cm około 6zł Jak na razie sprawuje sie wyśmienicie Pozdrawiam
-
[B5 AJM] Zegary
Witam mam podobny przypadek (pęknięta szybka licznika).Byłem w ASO i takiej szybki sie u nich nie kupi,na allegro tez ciężko znaleźć bo mam 1/2 FIS.Mam takie pytanie czy próbował ktoś wymienić samą szybkę odklejając ja od obudowy,ewentualnie kupić obudowę bez fis-a i rozpiłować otwór na 1/2 fis?
-
Spotkania na drodze
To byłem ja Pozdrawiam kolege
-
[ALL B5] Jakie wkłady lusterek do B5 z grudnia 99?
Witam tu masz numery oryginału po 99r.: 8D0 857 535 D -szkło lusterka strona lewa 8D0 857 536 D -szkło lusterka strona prawa (175mm X 100 mm) 8D0 857 536 C -szkło lusterka strona prawa (125mm X 100 mm) Zależy czy masz prawe duże czy małe?
-
Spotkania na drodze
Pozdro dla kierowcy ciemnego Avanta B5 o numerach EL417EM , widzianego dziś w Łodzi na ulicy Milionowej (stał w koreczku przy Piotrkowskiej) około godz.16:15.Miał rameczki klubowe,trąbnołem ale był zajęty rozmową przez telefon.
-
[B5 1Z] Notorycznie psujący się lewy przegub.
Witam,sprawdź czy półoś jest nie skrzywiona,jak będzie miała bicie to i przegub ucierpi (znałem taki przypadek) Może warto spróbować wymienić i półoś.
-
[B5 AHU] Do czego ta wtyczka.
Tak to jest wtyczka od dodatkowego wentylatora elektrycznego (wentylator klimatyzacji)
-
[ALL] Dodatek do Paliwa
Kolego czytaj instrukcje na opakowaniu. Zalecenia: Xeramic Diesel Protector jest środkiem o działaniu zapobiegawczym - zabezpiecza ON przed wydzieleniem parafiny w niskich temperaturach. Należy go stosować przed zamarznięciem paliwa (krystalizacją parafiny) a co za tym idzie unieruchomieniem pojazdu. W przypadku zablokowania układu paliwowego pod wpływem niskich temperatur, skuteczność działania wszystkich preparatów tego typu jest ograniczona. Xeramic Diesel Protector -40°C należy stosować od okresu jesiennego. ze względu na to, że Xeramic Diesel Protector -40°C jest produktem wysoce skoncentrowanym, może nastąpić jego żelowanie (zgęstnienie) w temperaturach znacznie poniżej 0°C. Jego zgęstnienie lub wręcz zamarznięcie nie powoduje utraty właściwości produktu. Należy nieznacznie go ogrzać, aby umożliwić wlanie do zbiornika paliwa. Przy temperaturach poniżej -20°C, zalecane jest przechowywanie produktu w ciepłym miejscu, aby ułatwić jego zastosowanie.
-
Spotkania na drodze
Pozdrawiam kierowcę ciemnego Avanta B5 o numerach EL853FN osadzonych w rameczkach klubowych, widzianego dziś w Łodzi na ulicy Mickiewicza o godz.15;00 prawdopodobnie skręcił w SIENKIEWICZA.
-
[B5 AVG] Klamka zewnętrzna nie otwiera drzwi
Witam kolega ma racje klamka zamarza (prawdopodobnie jakiś mikrowłącznik).Wczoraj tez mi sie to zdażyło,myślałem ze coś sie zerwało jakieś cięgno . Po przeczytaniu tego postu wstawiłem autko na ciepły parking(według zaleceń kolegi) i po dwóch godzinach stania klamka zaczęła działać :> .Oczywiście autko pozostało na parkingu na noc by porządnie wyschło i by juz klamka nie robiła niespodzianek . Pozdrawiam
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Dobry wybór. najlepiej jakbys kupił tego Mobila za zach.granicą. wszystko byle nie Castrol. Na Castrolu jeździłem tylko jeden sezon,wcześniej nie wiem co było wlane. Tez uważam że dobrze zrobiłem tylko obawiałem sie większego zużycia oleju i rozszczelnienia silnika.Zobaczymy co będzie za jakieś 10tys km,bądźmy dobrej myśli hehehe
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
WITAM miałem wlany Castrol diesel 10W40,teraz mam zalany MOBIL1 5W50 przejechałem około 2tyś km i narazie jest git,odpala bez żadnego problemu(lepsza kultura pracy),na razie nie zauważyłem jakiś ubytków oleju.Mam nadzieje że tak pozostanie
-
[B5 ADP] Pojedyncze puknięcie prawego koła przy skręcaniu
podpinam się pod temat,też mam ten sam problem,przy skręceniu w prawo i najechaniu na krawężnik występuje takie puknięcie jakby w lewym przednim kole, może komuś się uda ustalić co i jak, aczkolwiek podejrzewam tak jak pisał mosquitosound wyrobiony zawias od drzwi kierowcy ponieważ niekiedy przy otwieraniu drzwi tez cos podobnie stuknie