Treść opublikowana przez bobikos
-
Radio Chorus 2DIN - podpięcie wzmacniacza i subwoofera (NIE bose)
Trzeba wszystko od nowa ciągnąć. Od wzmacniacza do głośników możesz iść bezposrednio do kostek przy slupku b lub ciągnąć aż pod radio (tam masz teraz dociagniete glosniki tył). Pozostale przewody ciagniesz od wzmacniacza do radia. Dokup sobie głośnik centralny jeszcze bo też go nie masz (wpina się go miedzy plus prawego przedniego a minus lewego przedniego). Ja przewody (co prawda do bose ale to bez znaczenia) puszczalem pod tunelem (udalo sie bez jego zdejmowania - tylko popielniczka, zapalniczka, podłokietnik i zaslepki) potem pod kanapą i boczkiem (cala kanapa z oparciem i boczek trzeba ściągnąć) do wzmacniacza. Roboty jest na dwa popoludnia max z lutowaniem. Potrzebna Ci brakujaca wtyczka w gnieździe radia (taka jak ta biala od zmieniarki) i piny (4 szt).
-
Montaż foteli podgrzewanych i elektrycznie regulowanych w A4 B6
Kup oslony od skody octavii 3. Tylko trzeba dodatkowe koleczki wyslepiajace dziury w podlodze założyć w miejsca gdziemocowane były zwykle osłony
-
Radio Chorus 2DIN - podpięcie wzmacniacza i subwoofera (NIE bose)
Zrob zdjecia kostek za radiem
-
Automatyczna wentylacja w Audi A4 B6/B7
Czy w zegarach w adaptacji kanalu 61 masz nową poprawną wartość? Vagiem 3.11 nie ma mozliwosci wpisania tak duzej liczby. Bez tej adaptacji wentylacja nie działa.
-
Kostka do fotela
grube to sterowanie lędźwiami lub elektryką całego fotela, cienkie to podświetlenie przestrzeni nóg. Schematy są na forum, poszukaj.
-
Spręzyny tył avant q
sprawdź na początek czy nie pękła któraś ze sprężyn, wtedy auto siada nisko. Druga rzecz to podaj oznaczenia kolorystyczne z aktualnych sprężyn.
-
osłona od podłokietnika
kup uszkodzony podłokietnik i przełóż co trzeba do swojego.
-
Kodowanie pompy abs
zapoznaj się z tematem, tam jest opisane krok po kroku kodowanie
-
Proszę o pomoc w wymianie silniczka regulacji oparcia fotela
Zeby go wyjąć musisz rozpołowić fotel, czyli wybić pręt który przechodzi przez silniczek, czyli osłony plastikwe na łączeniu siedziska z oparciem do zdjęcia. Oparcie fotela do rozebrania - zgłówek i jego prowadnice do wyjęcia, musisz odkręcić poduszkę. silniczek o ile pamiętam jest nitowany do konstrukcji fotela. Co się stało że wymieniasz?
-
Problem z pracą Wentylatorów 1.8T BFB
czy wentylatory są sprawne w ogóle?
-
Problem z pracą Wentylatorów 1.8T BFB
czy wymieniłeś czterowpinowy zielony czujnik z tyłu silnika? Czujnik na wylocie z chłodnicy jest na dolnym wężu wychodzącym z chłodnicy. Powinieneś podpiąć vaga i sprawdzić błędy zamiast na ślepo wymieniać elementy.
-
Klimatyzacja czasem działa czasem nie...
konieczne jest odczytanie błędów vagiem, ale obstawiałbym czujnik ciśnienia. Ostatnio kolega na forum miał identyczne problemy i okazało się że czujnik przekłamuje. Jak wymiana to tylko na ori z ASO. Ale żeby nie wymieniać niepotrzebnie to Vag na początek.
-
Wymiana wisko na wentylator elektryczny.
Karkołomne i nieopłacalne przedsięwzięcie. Dlaczego chciałbyś zamontować visko?
-
Zaślepka pod lodówkę
dostępna w ASO, nr 8E0820992A
-
Grzałka termostatu czy czujnik przy chłodnicy? Błąd 17700
Wg mnie sprawa załączania wentylatora jest spowodowana właśnie tym czujnikiem, być może ma też znaczenie temperatura zewnętrzna ale to tylko gdybanie bo wentylatorami steruje ECU. Kup termostat , podłącz samą wtyczkę i skasuj błąd. Wentylatory powinny działać normalnie. W kwestii montażu nie pomogę Ci.
-
Grzałka termostatu czy czujnik przy chłodnicy? Błąd 17700
nie ma co logować, po tym co wkleiłeś widać że nie działa. Termostat ma nr 3, w obudowie jest gniazdo i podłączona wtyczka.
-
Grzałka termostatu czy czujnik przy chłodnicy? Błąd 17700
błąd ewidentnie dotyczy nastawnika w termostacie więc jak dla mnie do wymiany cały termostat. Przy uszkodzonym F265 załączają się wentylatory na postoju. Możesz sprawdzić czy wtyczka do termostatu jest podłączona (niebieskie złącze). Pozostałe czujniki wydają się pokazywać poprawnie ale dla pewności grupę 130 powinieneś zlogwać przed uruchomieniem pojazdu - w kratce 1 i 2 powinny być zbliżone wartości. Drugi log przy pełnym rozgrzaniu. Poniżej opis z innego forum dot. diagnostyki Grupa 130 1 kratka - G62, 2 kratka - G83, 3 kratka - wysterowanie aktuatora F256 Temperatura silnika (G62) zawsze musi być większa niż temperatura płynu chłodzącego na wyjściu z chłodnicy (G83) Grupa 134 1 kratka - temperatura oleju, 2 kratka - temperatura zewnętrzna, 3 kratka - temperatura zasysanego powietrza (czujnik w kolektorze dolotowym), 4 kratka - G62 I tu rano na zimnym silniku temperatury powinny być do siebie zbliżone Warto co jakiś czas kontrolować, czy nie mamy przekłamań w G62 i G83. Zakłócenia mogą wpływać na żywotność silnika, konsumpcję paliwa i czystość spalin. Jak widać podstawową cechą takiego układu jest termostatyczna regulacja temperatury silnika z różną temperaturą zadaną oraz sterowanie pracą wentylatora chłodnicy w zależności od obciążenia silnika.
-
wymiana pompy paliwa. czy zalewać pompę paliwem przy montażu?
jest procedura w vagu na aktywowanie pompy paliwa. Ale jak pokręcisz kilka razy po 10 sekund to też się odpowietrzy
-
[A4 B6] PROBLEM ze znalezieniem kompresora klimatyzacji.
zadzwoń do aso niech Ci dobiorą wg vin i podadzą jego numer. W tych autach zróżnicowanie kompresorów występuje wg lat produkcji. Ty prawdopodobnie masz auto z początku produkcji i pewnie masz 8E0260805D (numer na kole pasowym). Wg mnie możesz zamienić na 8E0260805AB, ale powinieneś to potwierdzić jeszcze. Poczytaj też tu
-
ABS/ESP Migająca kontrolka ręcznego powyżej 140
Spisz dokładnie błąd, wtedy będzie można dyskutować. Napisz też czy błąd pochodzi od tego samego czujnika.
-
ABS/ESP Migająca kontrolka ręcznego powyżej 140
są jakiekolwiek błędy w sterowniku? Czy poniżej tej prędkości wszystko wraca do normy i systemy pracują poprawnie?
-
Silnik się przegrzewa, nie działają wentylatory
Niekoniecznie. Może być wina termostatu lub cały czas zielonego czujnika jeśli kupiłeś marny zamiennik. Trzeba by vagiem sprawdzić.
-
B6 DIVISION
klocki hamulcowe z przodu. Pradopodobnie mechanik nie podłączył lub uszkodził kostkę przy kole.
-
[B6 TDI PD] Problem z odpalaniem na ciepłym.
podaj kąt synchronizacji rozrządu, a najlepiej zrób logi statyczne i dynamiczne.
-
Swiatła Audi A4 b7
Sprawdź błędy i podaj kodowanie MCE, prawdopodobnie wymaga zmiany.