Treść opublikowana przez bratpit
-
[A4 B5 2,5TDI 150KM AKN] logi
W tych autach przepływka tak mierzy , no chyba że sie myle
-
Rozmowa z serwisantem w KRK w Auto Special :P
19 l/100 km :eek: to Andrzej miał chyba racje z tym gipsem , musisz zmienić pantofle
-
Wahacze górne - wymiana
czym grzałeś i w którym dokładnie miejscu , bo sie kiedyś zastanawiałem i doszedłem do wniosku ze można podpiec osłony sworzni. Ale wiem że się to jakoś grzeje.
-
[B5 AJM] Problem ze sprzęgłem
może tak byc sprawdz czy niemasz wycieku przy połączeniu skrzyni z silnikiem
-
Zmiana wygladu poduchy standard na TT S-line
A ja bym spróbował , tylko dobrze do tego podejdź bo może być kupa. Widziałem kiedyś airbag pomalowany i sam niemogłem uwierzyć wyglądało jak oryginal
-
[B5] Biały dym i ubytek oleju
Nowa sprezarka kosztuje spore pieniadze ja proponuje zregenerowac stara silnik mas popularny więc kup jakąś po regeneracji albo używke i tyle
-
Użytkownicy pokażcie swoje silniki
no to i mój
-
[ALL B5] Jakie są objawy zużycia górnych wahaczy???
Śrubę się wymienia, i się wybija! tak jak pisze kolega staniek ,śruba musowo nowa koszt żadne w ASO 10 zł łącznie z nakrętką , śrube trzeba dobrze wypsikać jakimś WD40 i wybić.
-
[B5] Biały dym i ubytek oleju
Turbo ci się skończyło a to że po wymianie oleju to tylko zbieg okoliczności
-
Wymiana wahaczy dolnych
Podjąłem sie ostatnio wymiany wahaczy dolnych i zrobiłem z tej okazji małe foto story 1 Etap - zakup części Przed wymianą trzeba zaopatrzyć się w następujące rzeczy Wahacz dolny prosty tzw nośny nr oryginału 4D0 407 151P lub zamienniki FEBI nr FE 11350 lub TRW nr JTC 343 Wahacz dolny krzywy tzw banan w oryginale znany jako drążek prowadzący nr oryginału 4D0 407 694N lub FEBI nr FE 11351 lub TRW nr JTC 350 Śruby i nakrętki kupowane w ASO koszt ok 55 zł Śruba - N 102 412 01 szt.1 Śruba - N 102 949 01 szt.1 Śruba - N 906 259 01 szt.1 Śruba - N 104 253 01 szt.1 Nakrętka - N 906 350 01 szt.1 Nakrętka - N 101 064 02 szt.2 Nakrętka - N 102 861 02 szt.1 Nakrętki na sworznie - 4D0 407 644 - szt.2 2 klucze oczkowe 18 porządny ja miałem Stanleya , chińskie niestety się gną klucz 16 do łącznika stabilizatora klucz dynamometryczna jak ktoś ma 2. Etap robota 1. Odkręcamy koło , podnosimy auto na lewarku podkładamy kobyłkę albo coś co przytrzyma auto coby nie stało na lewarku ( nie sugerujcie sie tym że na zdjęciach jakie robiłem jest założone koło ponieważ zdjęcia robiłem jeszcze przed robotą ) Ja wymieniałem 2 dolne wahacze ale postanowiłem że wymienię najpierw jeden ten prosty nośny na gotowo, a później drugi banan. 2. Odkręcamy nakrętkę na sworzniu kluczem 18 można nasadką bo jest dojście od dołu 3. Odkręcamy nakrętkę mocowania amortyzatora też kluczem 18 i wybijamy śrubę 4. Odkręcamy nakrętke łącznika stabilizatora , a śrubę wybijemy jak będziemy mieli luźny wahacz będzie wygodniej 5. Odkręcamy nakrętke mocowania wahacza do nadwozia i wybijamy śrubę 6. Odkręcamy nakrętki stabilizatora i opuszczamy go lekko na dół 7. Wybijamy sworzeń i wyciągamy wahacz 8. Wkładamy nowy wahacz najpierw sworzeń , nakręcamy lekko nakrętkę ( Tylko NOWA ) potem resztę śrub , pomagamy sobie przy tym breszką bądź lewareczkiem 9. Skręcamy wszystkie śruby czyli mocowanie amorka , łącznika stabilizatora i stabilizatora. I teraz ważne skręcamy to z lekkim luzem. 10 Zakładamy koło opuszczamy auto i bujamy nim do woli 11. Włazimy do kanału i dokręcamy wszystkie śruby z dużym oporem można sobie pomóc jakąś przedłużką. No i jeden wahacz mamy zrobiony 3. Wahacz tzw. banan 1.Odkręcamy nakrętkę sworznia kluczem 18 i wybijamy go 2.Odkręcamy nakrętkę mocowania wahacza do nadwozia i wybijamy śrubę i tutaj trochę trzeba się nagimnastykować , trzeba sobie pomóc breszką i pod kątem wyciągnąć śrubę. Jak już nam się to uda wyciągamy wahacz. 2. tan wahacz zakładamy od strony mocowani go do nadwozia bo tutaj też trochę trzeba sie nagimnastykować i śrubę wepchnąć pod skosem pomagając sobie breszką. Jak nam sie uda skręcamy go lekko 3. Sworzeń wędruje do zwrotnicy i skręcony zostaje nakrętką tylko NOWĄ 4. I tak jak w tamtym wahaczu zakładamy koło , bujamy autem , włazimy do kanału i skręcamy wahacz na maksa Po tej wymianie możemy się cieszyć , że nie mamy już żadnych stuków , luzów i skrzypienia. Miłej pracy życzy bratpit
-
[ALL] Skrzypienie - przednie zawieszenie
Wahacze dolne wymienione i skrzypienia niema - roboty tez niema zbyt dużo zrobie jakieś małe foto story dla potomnych i wrzuce do działu WARSZTAT
-
Wahacze górne - wymiana
Trochę odkopię, ale jestem właśnie przed wymianą. A nie uważasz, że jak zaczniesz walić młotkiem to wybijesz jeszcze bardziej sworznie (jeśli wymieniasz oba to pal licho - jeśli wymieniasz jeden to możesz sobie uszkodzić ten drugi nieprawdaż? Ja mam taki specjalny pobijak miedziany i tym wytłukłem tą śrube ale wcześniej godzine odrdzewiacz , a lepiej sobie spsikać to dzień wcześniej. Sworzni nieuszkodzisz bo niesą one skręcane jak dolne tylko mają wypust w który wsuwasz śrube dlatego zawsze ona powinna być NOWA
-
Strefa Śmiechu
buahahaha http://www.allegro.pl/show_item.php?item=179613563 pztrzcie na fotke
-
[ALL] Skrzypienie - przednie zawieszenie
No i mi zaczęło skrzypieć w lewym kole i powiem Wam że niełatwo jest stwierdzić który bo przenosi się normalnie po wszystkich WD 40 niepomogło. Ja obstawiam dolny prosty lub banan (ten i tak mam luz na tulei) i dlatego obydwa pójda w piątek do wymiany. Jutro zamawiam 2 szt z Febi.
-
[B5] Nr śrub z Etki
- [ALL] Wymiana wahacza - spostrzeżenia
Chyba jednak jest , jak ci sie odkręci nakrętka to masz przynajmniej pewność że nie stracisz wahacza bo śruba zostanie na swoim miejscu- [All A4] Kiedy były zmiany w nadwoziu
Troche chęci http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=3899- [A6 AKN] Rozrząd
dodaj że 900 Euro i gra- Indeks opony a auto i ubezpieczyciel?!?
Indeks prędkości określa nie tylko dopuszczalną szybkość dla danej opony, ale także stanowi wskaźnik wytrzymałości na naprężenia, aby zaoferować najlepszy kompromis: OSIĄGI/PRZYCZEPNOŚć. Zawsze istnieje możliwość zamontowania opony z wyższym indeksem prędkości, ale w żadnym wypadku odwrotni- [B5 2.5 TDI] Moje srebereko
Bardzo ładna tylko ten grill jakoś mi sie niewidzi- Jaki to silnik ???
masz 114 KW- [B6 AWX] Wymiana rozrządu - czy koniecznie pompa wodna?
koniecznie wymieniaj pompe wody :twisted: na tym sie nieoszczędza ja już raz tak zaoszczędziłem w moim poprzednim A6 ale o tym już pisałem- 205/55 R16 na kołach - czy zapasem może być 195/65 R15?
tez tak mam- Indeks opony a auto i ubezpieczyciel?!?
zimą opony mogą byc o jeden indeks niższe od tych co zaleca producent- Audi iceman - Kille !!
Czarny sedan 03 rok niedługo pewnie na OK - koniec OT :twisted: - [ALL] Wymiana wahacza - spostrzeżenia