Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

bratpit

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bratpit

  1. W tych autach przepływka tak mierzy , no chyba że sie myle
  2. 19 l/100 km :eek: to Andrzej miał chyba racje z tym gipsem , musisz zmienić pantofle
  3. czym grzałeś i w którym dokładnie miejscu , bo sie kiedyś zastanawiałem i doszedłem do wniosku ze można podpiec osłony sworzni. Ale wiem że się to jakoś grzeje.
  4. może tak byc sprawdz czy niemasz wycieku przy połączeniu skrzyni z silnikiem
  5. A ja bym spróbował , tylko dobrze do tego podejdź bo może być kupa. Widziałem kiedyś airbag pomalowany i sam niemogłem uwierzyć wyglądało jak oryginal
  6. bratpit odpowiedział(a) na GK temat w Audi A4 B5
    Nowa sprezarka kosztuje spore pieniadze ja proponuje zregenerowac stara silnik mas popularny więc kup jakąś po regeneracji albo używke i tyle
  7. Śrubę się wymienia, i się wybija! tak jak pisze kolega staniek ,śruba musowo nowa koszt żadne w ASO 10 zł łącznie z nakrętką , śrube trzeba dobrze wypsikać jakimś WD40 i wybić.
  8. bratpit odpowiedział(a) na GK temat w Audi A4 B5
    Turbo ci się skończyło a to że po wymianie oleju to tylko zbieg okoliczności
  9. bratpit opublikował(a) temat w Audi A4 B5
    Podjąłem sie ostatnio wymiany wahaczy dolnych i zrobiłem z tej okazji małe foto story 1 Etap - zakup części Przed wymianą trzeba zaopatrzyć się w następujące rzeczy Wahacz dolny prosty tzw nośny nr oryginału 4D0 407 151P lub zamienniki FEBI nr FE 11350 lub TRW nr JTC 343 Wahacz dolny krzywy tzw banan w oryginale znany jako drążek prowadzący nr oryginału 4D0 407 694N lub FEBI nr FE 11351 lub TRW nr JTC 350 Śruby i nakrętki kupowane w ASO koszt ok 55 zł Śruba - N 102 412 01 szt.1 Śruba - N 102 949 01 szt.1 Śruba - N 906 259 01 szt.1 Śruba - N 104 253 01 szt.1 Nakrętka - N 906 350 01 szt.1 Nakrętka - N 101 064 02 szt.2 Nakrętka - N 102 861 02 szt.1 Nakrętki na sworznie - 4D0 407 644 - szt.2 2 klucze oczkowe 18 porządny ja miałem Stanleya , chińskie niestety się gną klucz 16 do łącznika stabilizatora klucz dynamometryczna jak ktoś ma 2. Etap robota 1. Odkręcamy koło , podnosimy auto na lewarku podkładamy kobyłkę albo coś co przytrzyma auto coby nie stało na lewarku ( nie sugerujcie sie tym że na zdjęciach jakie robiłem jest założone koło ponieważ zdjęcia robiłem jeszcze przed robotą ) Ja wymieniałem 2 dolne wahacze ale postanowiłem że wymienię najpierw jeden ten prosty nośny na gotowo, a później drugi banan. 2. Odkręcamy nakrętkę na sworzniu kluczem 18 można nasadką bo jest dojście od dołu 3. Odkręcamy nakrętkę mocowania amortyzatora też kluczem 18 i wybijamy śrubę 4. Odkręcamy nakrętke łącznika stabilizatora , a śrubę wybijemy jak będziemy mieli luźny wahacz będzie wygodniej 5. Odkręcamy nakrętke mocowania wahacza do nadwozia i wybijamy śrubę 6. Odkręcamy nakrętki stabilizatora i opuszczamy go lekko na dół 7. Wybijamy sworzeń i wyciągamy wahacz 8. Wkładamy nowy wahacz najpierw sworzeń , nakręcamy lekko nakrętkę ( Tylko NOWA ) potem resztę śrub , pomagamy sobie przy tym breszką bądź lewareczkiem 9. Skręcamy wszystkie śruby czyli mocowanie amorka , łącznika stabilizatora i stabilizatora. I teraz ważne skręcamy to z lekkim luzem. 10 Zakładamy koło opuszczamy auto i bujamy nim do woli 11. Włazimy do kanału i dokręcamy wszystkie śruby z dużym oporem można sobie pomóc jakąś przedłużką. No i jeden wahacz mamy zrobiony 3. Wahacz tzw. banan 1.Odkręcamy nakrętkę sworznia kluczem 18 i wybijamy go 2.Odkręcamy nakrętkę mocowania wahacza do nadwozia i wybijamy śrubę i tutaj trochę trzeba się nagimnastykować , trzeba sobie pomóc breszką i pod kątem wyciągnąć śrubę. Jak już nam się to uda wyciągamy wahacz. 2. tan wahacz zakładamy od strony mocowani go do nadwozia bo tutaj też trochę trzeba sie nagimnastykować i śrubę wepchnąć pod skosem pomagając sobie breszką. Jak nam sie uda skręcamy go lekko 3. Sworzeń wędruje do zwrotnicy i skręcony zostaje nakrętką tylko NOWĄ 4. I tak jak w tamtym wahaczu zakładamy koło , bujamy autem , włazimy do kanału i skręcamy wahacz na maksa Po tej wymianie możemy się cieszyć , że nie mamy już żadnych stuków , luzów i skrzypienia. Miłej pracy życzy bratpit
  10. Wahacze dolne wymienione i skrzypienia niema - roboty tez niema zbyt dużo zrobie jakieś małe foto story dla potomnych i wrzuce do działu WARSZTAT
  11. Trochę odkopię, ale jestem właśnie przed wymianą. A nie uważasz, że jak zaczniesz walić młotkiem to wybijesz jeszcze bardziej sworznie (jeśli wymieniasz oba to pal licho - jeśli wymieniasz jeden to możesz sobie uszkodzić ten drugi nieprawdaż? Ja mam taki specjalny pobijak miedziany i tym wytłukłem tą śrube ale wcześniej godzine odrdzewiacz , a lepiej sobie spsikać to dzień wcześniej. Sworzni nieuszkodzisz bo niesą one skręcane jak dolne tylko mają wypust w który wsuwasz śrube dlatego zawsze ona powinna być NOWA
  12. buahahaha http://www.allegro.pl/show_item.php?item=179613563 pztrzcie na fotke
  13. No i mi zaczęło skrzypieć w lewym kole i powiem Wam że niełatwo jest stwierdzić który bo przenosi się normalnie po wszystkich WD 40 niepomogło. Ja obstawiam dolny prosty lub banan (ten i tak mam luz na tulei) i dlatego obydwa pójda w piątek do wymiany. Jutro zamawiam 2 szt z Febi.
  14. Chyba jednak jest , jak ci sie odkręci nakrętka to masz przynajmniej pewność że nie stracisz wahacza bo śruba zostanie na swoim miejscu
  15. Troche chęci http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=3899
  16. dodaj że 900 Euro i gra
  17. Indeks prędkości określa nie tylko dopuszczalną szybkość dla danej opony, ale także stanowi wskaźnik wytrzymałości na naprężenia, aby zaoferować najlepszy kompromis: OSIĄGI/PRZYCZEPNOŚć. Zawsze istnieje możliwość zamontowania opony z wyższym indeksem prędkości, ale w żadnym wypadku odwrotni
  18. Bardzo ładna tylko ten grill jakoś mi sie niewidzi
  19. masz 114 KW
  20. koniecznie wymieniaj pompe wody :twisted: na tym sie nieoszczędza ja już raz tak zaoszczędziłem w moim poprzednim A6 ale o tym już pisałem
  21. zimą opony mogą byc o jeden indeks niższe od tych co zaleca producent
  22. bratpit odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Lifestyle i Hydepark
    Czarny sedan 03 rok niedługo pewnie na OK - koniec OT :twisted:

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.