Treść opublikowana przez JawoR36
-
Szukam dostawczaka do 3,5T : Crafter, Sprinter czy Iveco?
- VW Crafter 2018 na spasie :D
Chciałbym się pochwalić niedawnym nabytkiem, a mianowicie VW Crafter. Po długich poszukiwaniach używki, niezajeżdżonej, a także takiej, która miałaby coś więcej na wyposażeniu niż climę i fotel na poduszce zdecydowałem się na konfigurację i zakup nowego. Czekałem długo, bo aż 4 miesiące, ale VW tłumaczył bardzo dużym popytem od samego początku produkcji. Silnik : 2.0BiTDI 177KM z napędem na przód, miało być 4x4, ale musiałbym czekać jeszcze 6 miesięcy, a jakoś tak brakło cierpliwości Skrzynia : Automatyczna 8biegów Nadwozie z wysokim dachem (wyższe jest tylko z plastikową dobudówką - ble), a także w wersji L5, najdłuższa, tzn Long. Kolor czerwony, a raczej wiśniowy. Biały nie wchodził w grę, rozważałem czarną perłę i ów czerwony, padło na czerwony ze względu na to, że na czarnym byłoby widać każdą ryskę. Zabudowę wykonano pod moje indywidualne zamówienie w CFM Zabudowy - moim zdaniem najwyższa półka w PL. Gwarancja wykupiona na 5 lat. A teraz to co misie lubią najbardziej, czyli wyposażenie - FULL LED z przodu| - czujniki parkowania przód i tył - kamera cofania - elektrycznie składane lusterka - Radio Composition media, 2DIN, karty pamięci itp, ze zmieniarką w schowku, 8 cali - Bluetooth - klimatyzacja - kierownica trzyramienna, skórzana, wielofunkcyjna z podgrzewaniem - podgrzewana przednia szyba elektrycznie - fotel kierowcy comfort Plus - aktywny tempomat - system wykrywania poprzedzającego pojazdu i awaryjnego hamowania - ławka dwuosobowa z podłokietnikiem w oparciu - podgrzewane fotele przód - drzwi tylne 270' - wzmocnione zawieszenie - stopień tylny - schowki nad głową - poduszki dla kierowcy i pasażera z możliwością dezaktywacji - kurtyny dla kierowcy i pasażera - pakiet lights and vision, czyli HomeLeaving/Coming, czujnik deszczu, zmierzchu itp - pełne koło alu zapas - hak zdejmowalny - podgrzewane spryski przód - alarm - 4 ledy na pace - 4 gniazdka 12V w kabinie + standardowe wyposażenie typu servotronic. Nie ukrywam, samochód nie będzie tyrał dzień w dzień, pewno nigdy nie zbliżę się do granicy ładowności, a kilometrów zrobię max 10-15tyś rocznie, ale sprawia mi przyjemność jazda tym samochodem i nie ukrywam, że nie potrafię opisać przepaści między pracą z tym samochodem, a moim poprzednim VW T4. Nowy Crafter nie ma zupełnie nic wspólnego, na szczęście już, ze Sprinterem. Z racji tego, że VW nie mogło wprowadzać istotnych zmian w poprzednim Crafterze, zrezygnowali ze współpracy z Mercedesem, który ich mocno ograniczał. Zrobili swoje autko od nowa, od podstaw. Wnętrze jest naprawdę bardzo przyjemne, rodem z osobówki typu Caddy, systemy multimedialne, rodzaje napędów, wyposażenie itp. Wszystko na plus. Plany / mody ? - jeden, szukam alusów na lato Fotki A tutaj przykładowe wnętrza ściągniete z neta, bo coś się nie mogłem dorobić swoich- Dziwnie pracujący układ kierowniczy w Audi A4 B8 Allroad
A ja zlewam, pojawia się tylko zimą i przez jakieś 3min na zimnym silniku. Ten typ tak ma.- FIS, czy pół-FIS - chce średnie spalanie i nic więcej :)
Manetka do Avanta 40zł- FIS, czy pół-FIS - chce średnie spalanie i nic więcej :)
Ile chcesz takich manetek? 10? 20? A jak powiem, że ostatnio wyrzuciłem sedanowe manetki pod FIS w ilości kilkudziesięciu to uwierzysz?- Za wysoka temperatura, Pomocy
Zdjęcie ukazuje te niby "100 stopni"?- a4 b6 AVF czy to oznaka końca sprzęgła ?
Tarcza i docisk do wymiany. Koniecznie z dociskiem, bo znając życie to jego wina. Być może wcześniej wymienili samą tarczę "bo przecież docisk będzie ok".- Poduszka silnika wymiana (jest gorzej)
Sprawdzałeś czy nr na poduszkach się zgadzają?- FIS, czy pół-FIS - chce średnie spalanie i nic więcej :)
A manetka 20zł.- AC auta w leasingu
Ja mam zwyżki za wiek, czyli jakby Twoje 3500zł pomnożyć razy 2 i wyjdzie składka dla mnie. Dla porównania na nowego Craftera, 180tyś wartość OC i AC kosztuje mnie 3100zł.- Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Zebyś się nauczył tylko pierwszych 15min seta na pamięć, a reszte zostawił sobie od święta na trasę ? A tak serio, to RNSE to technologia sprzed kilkunastu lat i tak po prostu działa, irytujące jest też wolne przewijanie, bo mi się często zdarzało przez to, że nawet choć bardzo chciałem to nigdy nie udało mi się uslyszeć końcówki danego seta, bo ciągle od nowa się włączał a przewijanie trwało wieki- Auto z copard.de
Rzuć mi linka na PW do auta, muszę sprawdzić skąd, jaka kategoria itp.- Pikanie po wyjęciu kluczyka
A nie masz jakiegoś zestawu głośnomówiącego?- Profilaktyczna wymiana panewek
Zapobieganie polega na odpowiednich interwałach olejowych, dobrej jakości olejach i odpowiedniej lepkości, a nie na wymianie panewek. Po co ruszać, skoro nie wymagają interwencji? Może akurat ktoś dbał o silnik, a w takim przypadku przebieg 300tyś nie zrobi wrażenia na panewkach na tyle, by wymagały wymiany.- Podmiana foteli na elektryczne - czy będzie działać?
Czarnej nie wpinasz i tyle- Olej do dolewki 2.0 tdi
5W30 z normą VW.- Podmiana foteli na elektryczne - czy będzie działać?
I zaślepki dywanu są inne, bo jest inny dywan pod elek a pod manuale.- Stłuczka z wymuszeniem
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.- AC auta w leasingu
W EFLu jest możliwość, żeby to EFL wziął na siebie ubezpieczenie i wychodzi taniej. Ja za swoją, OC i AC płacę 5300zł przy wartości 80tyś, a mam tylko 60% zniżej na OC (i 60% zwyżek za wiek), a na OC nie mam żadnych zniżek.- Jaką szczotkę / gąbkę kupić?
Szukam czegoś, czym mógłbym umyć samochód, a dokładniej Craftera w maxie. Z racji, że to nówka, aż ręka mi drży jak pomyślę o samoobsługowej szczocie lub o tym, że mam latać z rękawicą na miękkim włosiu od mojej Audi. Macie jakieś pomysły czym go umyć i nie porysować? Myślałem o czymś takim http://allegro.pl/vikan-profesjonalna-szczotka-do-mycia-pojazdow-280-i5446072914.html#thumb/3- 1.8T rozrząd INA made in china?
Teraz wszystko robi się w Chinach, bez obaw- Nakładki chrom klamki OR lusterka
Tylko ori S4- Zderzak RS Style A4 B7 opinie
A mnie tam się wizualnie widzi, pozostaje tylko kwestia jakości- Wymiana zderzaka przód
Tylko znaleźć zderzak w kolor do 6 latka, a 13 latka jest różnica- XIX Ogólnopolski Zlot i XII Urodziny Audi A4 Klub Polska - Bukowina Tatrzańska 23-25 Marca 2018
UCZESTNIK ZLOTU: nick: JawoR36 OSOBA TOWARZYSZĄCA: imię/nick: Osoba towarzysząca, obecnie bliżej mi nieznana. - VW Crafter 2018 na spasie :D