Treść opublikowana przez rookie
-
[B5 AFN] Świece żarowe?
Najlepiej wymienić 4 i święty spokój na długie zimy. Polecam Boscha lub Beru
-
[B5 AFN] Jaki termostat
Tylko oryginalny z ASO koszt 130 zł
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Polecam Liqui Moly. Naprawdę wycisza pracę silnika. Pozdro
-
[B5 AFN] Dodatki do paliwa
Ja mialem w poprzednia zime tak bez dodatkow.Z pol obrotu palil.Ropa do -20 Spoko, tylko nigdy nie wiesz jaka to ropa, a ja nie mam ochoty ponosić konsekwencji czyichś błędów, mimo że tankuję na BP.
-
[B5 AFN] Dodatki do paliwa
Polecam Liqui Moly speed diesel additiv, a na zimę Skydd. Naprawdę dobry środek, na dworze -22*C a silnik zapalał od pierwszego kopa.
-
[B5 AFN] PO pracy silnika na wysokich obrotach, siwy dym z rury wydechowej.
a rano jaki masz dym z rury?
-
[B5 AVG] Uszczelka pod głowicą 1.9tdi 110KM
Kompletna robota 1300 zł (ze szlifem, uszczelkami, uszczelniaczami i prowadnicami)
-
[B5 AJM] Czarna maź z EGR ?
A nie chodzi ci silnik głośniej po myciu?
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
Możesz dalej mułowato jeździć ale trzymaj 2000 obrotów na każdym biegu. Wtedy ci się nie zatnie.
-
[B5 AFN] Zielony olej napędowy-ktoś się spotkał?
Mój kuzyn wlał paliwko z Białorusi na którym jeżdżą też taksówki w Białymstoku. Pompa i wtryski do wymiany. Gówno jakich mało. Pozdrawiam
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ja wiem, ja wiem!!! Doktor Car Spec był wlany do tego autka i no cóż Motul mu go wyczyścił
-
silnik 1.9 SDI 75PS zalety i wady
Ja miałem Audi DI 75 KM, i co z tego że mało pali jak radość z jazdy żadna? TDI 110 KM pali tyle samo a efekt z jazdy ekstraśny!
-
Jaki płyn do wspomagania A4 B8: FEBI M6162 czy M6161?
Lepiej zalej minerał, tak zresztą jest napisane na zbiorniczku wyrównawczym płynu wspomagania. Pozdro
-
[B5 AJM] tarcze wentylowane czy warto ??
polecam ci TRW, klocki i tarcze ładnie u mnie chodzą
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Lemfoerdery są najlepsze i najtrwalsze. Natomiast MS-y to taki kompromis pomiędzy ceną a jakością. Ja śmigam na Mastersportach i jest okay, końcówki też mam MS.
-
[B5 AJM] Uszczelka pod głowicą
Zobacz dokładnie czy nie masz wycieków z węży, następnie pojeździj trochę autem 120 - 130 km/h i zobacz czy nie ubyło płynu. Po jeździe sprawdź czy węże są twarde. Jak twarde, uszczelka.
-
[B5 AFN] Mycie wtrysków w myjce ultradzwiękowej
Nie taniej: http://allegro.pl/koncowki-wtryskow-bosch-1-9tdi-p520-ahf-afn-alh-i1796302843.html
-
[B5 AFN] Mycie wtrysków w myjce ultradzwiękowej
Jaki jest sens mycia, kiedy nowe końcówki kosztują grosze do AVG?
-
[B5 AVG] Bicie kierownicy przy 120 km/h
kapcie do d*py, dzięki
-
[B5 AFN] Głowica?? Uszczelka pod głowica?
wymienialem w jednym afn to ze zdjeciem starego i wlozeniem nowego wyszlo dwa dni.Dodam ze bez suwnicy to bylo za pomoca lewarka:) Bylby jeden dzien ale okazalo sie po odpaleniu ze miska popekana byla i troche mi zajelo z miska.[br]Dopisany: 31 Lipiec 2011, 14:05_________________________________________________za silnik dawalem 750zł pol roku temu.Goly rzecz jasna(ale z dwumasem) Podejrzewam ze za 700 wezme.mam zaprzyjazniony szrot,jak szukalem ostatnio czegos to naliczylem chyba 7 czy 8 afn nie wspominam o innych typu asv,1z itp.bo tez od groma jak juz wymieniasz to bierz asv najlepsza motorownia z 1.9 tdi vp A spytam z ciekawości, w czym jest lepszy ASV od AVG/AFN? Pozdro
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
---> Amsoil 5W/40 It is recommended for European and North American gasoline or diesel vehicles requiring any of the following worldwide specifications: •Volkswagen 502.00, 505.00, 505.01 AMSOIL 100% Syntetyczny European Car Formula jest sformułowany tak, by przewyższyć najbardziej wymagające europejskie specyfikacje. Jest polecony dla aut europejskich ... albo pojazdów diesla wymagających którejkolwiek z następujących ogólnoświatowych specyfikacji: VW 505.00 ---505.01 Ten Amsoil nie posiada jakiejkowiek normy/specyfikacji/aprobaty VW Wg. producenta olej ten jest jedynie polecany do aut koncernu VW o specyfikacjach VW 505.00 ---505.01 a to mała ale znacząca różnica. W przypadku samochodu na gwarancji i ewentualnej usterki silnika lanie takiego oleju skończy się raczej mało przyjemnie dla właściciela ;(. Dlaczego tym nie napiszecie wprost ??? Olej posiada bardzo dobre parametry i co z tego jak wlewacie go TYLKO na własną odpowiedzialność - Amsoil nigdy nie spełniał oficjalnie normy VW 505.00/505.01 i nigdy jej nie wykupił - nie widnieje w żadnym Technical Service Bulletin Audi/VW http://www.audiusa.com/etc/medialib/cms4imp/audi2/aoa/company/aoa-specific.Par.0023.File.pdf Słuszna uwaga, to już lepiej lać naszego Lotosa czy Orlena. Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Metaliczny stuk przy kręceniu silnikiem
Myślę, że sam sobie odpowiedziałeś w pkt. 3
-
[B5 AFF] Temperatura silnika dochodzi do 110
Wątpię, albo pompa, albo uszczelka pod głowicą. Skoro płyn uciekł przez noc, może cieknąć któryś z króćców lub pompa.
-
[B5 AFN] Głowica?? Uszczelka pod głowica?
No to mamy winowajcę. Ale jak nowy silnik? Tzn. nowa głowica czy coś więcej?
-
[B5 AFN] Głowica?? Uszczelka pod głowica?
A w środku jest sucho, może nagrzewnica poszła?